PDA

Zobacz pełną wersję : 1.Okna GORAN 2.Platnosc 100% ? Dosc PILNE.



arkadiusz
14-12-2006, 14:12
Dostalem wyceny okien od
- Urzedowski
- GORAN
- Excellent.

Urzedowski odpada (mimo tego, ze teraz w mieszkaniu mam od 7 lat ich okna i jestem b.zdowolony) z dwoch powodow:
1. rozpaczliwe terminy
2. brak okna na taraz takiego jakie bym chcial.

Excellent - drozej o ok. 10tys PLN od Urzedowskiego i GORAN.

Wybor juz prawie padl na GORAN. Czytalem sporo pozytywnych opinii o oknach tej firmy. Czy jeszcze ktos cos moze dodac? Czy ktos ma je od paru i lat i moze dac znac jak sie sprawuja?
Druga sprawda to czy ktos z Was wplacil 100% ceny podpisujac umowe z GORAN? Przy takiej platnosc jest spora znizka i bije sie z myslami czy placic 100% czy lepiej nie.

Acha sprawa dosc pilna bo chce umowe podpisac jeszcze przed swietami.

Arek

krzysztofh
14-12-2006, 14:31
To raczej niezwykłe warunki płacić w momencie podpisywania umowy całość zamówienia.

yama
14-12-2006, 14:56
okien na rynku jest cała masa , dają rabaty, raty więc skad ten pomysł na 100%? normalnie obowiązuje zaliczka i płatnośc przy odbiorze i to po sprawdzeniu zgodności zamówienia
za montaż też chcą z góry?

bwojtek
14-12-2006, 15:08
Zaliczka 100% to spotykana czasem praktyka w oknach. Można na tym zarobić kilka % ale... No właśnie - ale to można zrobić tylko z pewną firmą. I to nie tyle chodzi o producenta (chociaż też) co bardziej o firmę, z którą się podpisuje umowę. Decyzję każdy musi podjąć samodzielnie.

Heath
14-12-2006, 15:29
Negocjuj. Ja wpłacając przy zamówieniu 60 % wytargowałem w Oknoplaście rabat taki sam jak bym wpłacił 100% kasy.

Charlie
14-12-2006, 19:30
To raczej niezwykłe warunki płacić w momencie podpisywania umowy całość zamówienia.

Jak myslisz, dlaczego tak GORAN robi skoro w całym kraju jest inaczej ? 8)

robertas
14-12-2006, 19:39
napisz jaki ten rabat za 100% ,
może to się opłaca ?
może robią sobie wyniki sprzedaży do końca roku

yama
14-12-2006, 22:42
może robią sobie wyniki sprzedaży do końca roku
:o a kogo to obchodzi?
ktoś wyżej ostrzega przed firmą która nie wywiązała sie z umowy ,a wpłacił cała sume . co gorsza nie może nawet odzyskac kasy

robertas
15-12-2006, 09:05
może robią sobie wyniki sprzedaży do końca roku
:o a kogo to obchodzi?
ktoś wyżej ostrzega przed firmą która nie wywiązała sie z umowy ,a wpłacił cała sume . co gorsza nie może nawet odzyskac kasy

bez przesady ,
za inne materiały płacisz 100% bo będzie taniej ,
a za okna to niby ekstra ryzyko ?
każda firma może Cię wykręcić ale przy tym założeniu ciężko się budować ,
nie bronię GORANA ,
ale 100% w oknach szczególnie drewnianych to nie jest nowość ,
jeśli rabat jest konkretny to warto przemyśleć ,
poza tym URZĘDOWSKI ma chyba gorszą sławę w tej kwestii ,
a jakoś chętnych na produkty nie brakuje ,
:D

Krupiarz
16-12-2006, 20:25
A oni chcą obowiązkowo 100 % kasy przy zamówieniu?

Ja kupowałem okna Natury. Wpłaciłem 100% przy podpisywaniu umowy, ale dostałem dodatkowy rabat (chyba 3%). Wcale nie musiałem tego robić.

Wsyzstko poszlo ok.

Pozdrawiam

yama
19-12-2006, 18:07
ok tylko czemu sie trąbi żeby nie płacic murarzowi przed robotą ,a tak chętnie płacić za coś czego jeszcze fizycznie nie ma ?
czym sie różni umowa między murarzem a sklepikiem na bazarze , ? no dobra firmą handlującą oknami
myślisz ze to Urzedowski chce 100% ? bo mi sie wydaje że to sprzedawcy będzie łatwiej ''załatwiać reklamacje'' mając kase w kieszeni

mój montarzysta okien po robocie podchodzi wk.....ny i mówi że jest rysa na ramie , pyta czy przejdzie? niby niewielka ale od frontu i sie nie godze
nie ma problemu szefie , mówi i za trzy dni przywozi nowe skrzydło

takiemu to ja moge zapłacić z góry, ale czy to ma byc regułą?

było coś podobnego z samochodami ,jakieś przedpłaty , losowania

bwojtek
19-12-2006, 22:18
Chyba czegoś podstawowego nie zrozumiałeś yama...
Wpłata 100% daje kupującemu dodatkowe profity w postaci extra upustu ileśtam procent. Dla sprzedawcy jest to korzyść w postaci szybszego zwrotu różnicy VAT i dla tego takie coś proponuje. Dla producenta lepszy cache flow i gwarancja zapłaty przez dealera. Stąd takie promocje.

było coś podobnego z samochodami ,jakieś przedpłaty , losowania
Nie siej zamętu i nie mieszaj zupełnie odrębnych spraw :evil:

rrmi
19-12-2006, 22:24
To raczej niezwykłe warunki płacić w momencie podpisywania umowy całość zamówienia.
Dlaczego nie?
Firme jednak trzeba znac .
Ja tak robie wlasnie teraz
ale te 100% wplace naszemu Forumowiczowi ,
Staremu.
Na czesc domu juz zaplacilam i za kilka dni okna byly juz gotowe stoja w agazynie i czekaja na montaz , ktory opoznia sie z mojej winy :oops:
Tak komus z ulicy nie dalabym zaliczki wiekszej niz 10%
a i to duzo przy duzych kwotach jest :roll:

bwojtek
19-12-2006, 22:29
Ja tak robie wlasnie teraz
ale te 100% wplace naszemu Forumowiczowi ,
Staremu.
No i przyznasz zapewne, że nie bezinteresownie :D

rrmi
19-12-2006, 22:30
Dostane rabat za wplate w calosci

bwojtek
19-12-2006, 22:31
myślisz ze to Urzedowski chce 100%
A tak na marginesie to trafiłeś jak kulą w płot... Akurat ta firma potrzebuje kasy jak ryba wody :) :D :lol:

Charlie
20-12-2006, 00:02
myślisz ze to Urzedowski chce 100%
A tak na marginesie to trafiłeś jak kulą w płot... Akurat ta firma potrzebuje kasy jak ryba wody :) :D :lol:

...ta druga tak samo jest potrzeboska :wink:

yama
20-12-2006, 00:07
Chyba czegoś podstawowego nie zrozumiałeś yama...
Wpłata 100% daje kupującemu dodatkowe profity w postaci extra upustu ileśtam procent. Dla sprzedawcy jest to korzyść w postaci szybszego zwrotu różnicy VAT i dla tego takie coś proponuje. Dla producenta lepszy cache flow i gwarancja zapłaty przez dealera. Stąd takie promocje.

było coś podobnego z samochodami ,jakieś przedpłaty , losowania
Nie siej zamętu i nie mieszaj zupełnie odrębnych spraw :evil:
aha czyli ostrzeganie przed płaceniem z góry to sianie zamętu , a co powiesz
autorowi postu któremu spieprzą zamówienie ? żeby nie płacił ? no tak ale on już zapłacił
zaraz , ma przecież te trzy stówki z rabatu, oj to sie można uchlać i zapomnieć :-? :D

kilka osób napisało( ja też ) że osobie czy firmie zaufanej, można zapłacić całość , ale żeby sie łaszczyć na 3 % i pozbawiać jakiegokolwiek ruchu , gwarancji ? wybacz , nawet jak nie rozumiem to sie z Tobą nie zgodze

PS wybudowałem chałupe na max rabatach i odroczonej płatności
więc temat jest dla mnie conajmniej dziwny

pozdrawiam

rrmi
20-12-2006, 07:48
Chyba nie rozumiesz jednak co bwojtek powiedzial.
Chodzilo Mu o to ze wplacanie calosci za okna nie ma nic wspolnego z systemem argentynskim .
Wplacania za calosc nie nawalabym laszczeniem sie na 3% tylko wydawaniem pieniedzy ktore sie ma .
To ze ktos nie buduje na odroczonych platnosciach to nie znaczy,
ze sie laszczy na rabaty :D
I pamietaj ze te okrzyczane rabaty to jest bardzo wzgledne pojecie. :D

ms.
20-12-2006, 08:38
Wydaje mi się, że skoro w branży budowlanej klienci zawsze chcą mieć rabat, upuścik lub super okazyjkę to tak naprawdę płacą cenę realną, którą sprzedawcy sobie założyli (a i tak będą do przodu).

Te rabaty to głównie do podniesienia samozadowolenia budujących. Chyba tylko wytrawni gracze i twardzi negocjatorzy potrafią wyrwać więcej.

rrmi
20-12-2006, 08:40
Wydaje mi się, że skoro w branży budowlanej klienci zawsze chcą mieć rabat, upuścik lub super okazyjkę to tak naprawdę płacą cenę realną, którą sprzedawcy sobie założyli (a i tak będą do przodu).

Te rabaty to głównie do podniesienia samozadowolenia budujących. Chyba tylko wytrawni gracze i twardzi negocjatorzy potrafią wyrwać więcej.alez to jest tak oczywiste , ze az dziw bierze , ze sie taka wielka wage do tego przywiazuje

bwojtek
20-12-2006, 09:33
ale żeby sie łaszczyć na 3 % i pozbawiać jakiegokolwiek ruchu , gwarancji ?
Masz specyficzne podejście do sprzedawców i producentów... Wg ciebie każdy z nich to oszust, naciągacz, matacz a może i złodziej. Jak weźmie kasę to się na ciebie wypnie... Chyba nie łatwo żyć w takim świecie :cry:

STAQ
20-12-2006, 10:18
Dostalem wyceny okien od
- Urzedowski
- GORAN
- Excellent.

Urzedowski odpada (mimo tego, ze teraz w mieszkaniu mam od 7 lat ich okna i jestem b.zdowolony) z dwoch powodow:
1. rozpaczliwe terminy
2. brak okna na taraz takiego jakie bym chcial.

Excellent - drozej o ok. 10tys PLN od Urzedowskiego i GORAN.

Wybor juz prawie padl na GORAN. Czytalem sporo pozytywnych opinii o oknach tej firmy. Czy jeszcze ktos cos moze dodac? Czy ktos ma je od paru i lat i moze dac znac jak sie sprawuja?
Druga sprawda to czy ktos z Was wplacil 100% ceny podpisujac umowe z GORAN? Przy takiej platnosc jest spora znizka i bije sie z myslami czy placic 100% czy lepiej nie.

Acha sprawa dosc pilna bo chce umowe podpisac jeszcze przed swietami.

Arek

Nic nie wiem na temat okien GORAN ale..
jak kupowałem okna była opcja wpłata 100% na początku za (chyba) 5% upustu.
I ja na to poszedłem....ale.....
na zamówieniu postawiłem warunek: miało być napisane "ZADATEK" a nie
"zaliczka" Sprawa rozbiła się o główną księgową firmy i diabli wiedzą z kim jeszcze rozmawiałem ale swoje ugrałem i miałem wyrażnie napisane zadatek
Poza tym wszystko inne poszło w porządku: i z terminów i z firmy i z montażystów jestem zadowolony - okna Vidok
Pozdrawiam

Ivvon
21-05-2008, 20:38
Dostalem wyceny okien od
- Urzedowski
- GORAN
- Excellent.

Urzedowski odpada (mimo tego, ze teraz w mieszkaniu mam od 7 lat ich okna i jestem b.zdowolony) z dwoch powodow:
1. rozpaczliwe terminy
2. brak okna na taraz takiego jakie bym chcial.

Excellent - drozej o ok. 10tys PLN od Urzedowskiego i GORAN.

Wybor juz prawie padl na GORAN. Czytalem sporo pozytywnych opinii o oknach tej firmy. Czy jeszcze ktos cos moze dodac? Czy ktos ma je od paru i lat i moze dac znac jak sie sprawuja?
Druga sprawda to czy ktos z Was wplacil 100% ceny podpisujac umowe z GORAN? Przy takiej platnosc jest spora znizka i bije sie z myslami czy placic 100% czy lepiej nie.

Acha sprawa dosc pilna bo chce umowe podpisac jeszcze przed swietami.

Arek
Witam
Jeśli się pan decyduje na firmę Goran to mogę podpowiedzieć że okna są naprawdę ładne, lecz to chyba zależy od montażystów jakie są w użytkowaniu, my ciągle mamy wzywany serwis a wspomnę iż okna niedawno zostały zamontowane oczywiście firmy goran.My wpłaciliśmy 100 % i do dnia dzisiejszego tego żałujemy gdyż okna były montowane na raty, po długim terminie jaki był w umowie, no i jak wiadomo cała kasa poszła więc nic się nie dało zrobić tylko błagać i czekać , czekać i błagać i tak około pół roku
Dlatego radzę dwa razy się zastanowić

Lenart
21-05-2008, 21:17
Ivvon
Patrz na daty :roll:
Półtora roku spóźnienia :oops:
ale opinie o wyrobach przydatne :)

hanejek
14-07-2008, 20:42
Przydatne bardzo!
Właśnie będę decydował się na zakup okien i ten post mi pomoże.

Pawel2_78
17-04-2012, 09:27
Budujemy domek na wsi i też chyba też się zdecydujemy na GORAN, pomimo że mamy już okna od tego producenta i wszystko było ok to 100% przedpłaty to duże ryzyko.

andrzejzms
17-04-2012, 15:59
Płacac 100% wartości umowy otrzymujesz dodatkowy rabat 3 lub 5% , czykli czekając na realizacje najczęściej 2- 4 tygodnie zyskuje się znacznie więcej niż np na lokacie w banku .Oczywiście jest ryzyko że np. firma zbankrutuje i pieniądze przepadną . Jezeli ktoś nie chce ponieść tego ryzyka ( swoją droga na szczęście nie często tak sie dzieje ) to nie płaci zaliczki 100 % tylko niższą (zwykle 30 % ).
A co ma z tej zaliczki 100% ma producent lub wykonawca po prostu pieniądze - płacąc 100% kredytujemy działanie tej firmy.

finlandia
17-04-2012, 17:52
Bardziej chodzi o pewność*wpływów. Nie tylko w tej branży złe platności to plaga i jak widzisz z postów - Klienci z byle powodu wstrzymują duże pieniądze wpędzając w kłopoty drugą stronę, bo to kółko samo się napędza - nie ma kasy, narasta spirala zadłużenia i kula śniegowa się toczy..
Czasem spokojny sen jest ważniejszy niż pieniądze

Arkady1978
17-04-2012, 19:03
Budujemy domek na wsi i też chyba też się zdecydujemy na GORAN, pomimo że mamy już okna od tego producenta i wszystko było ok to 100% przedpłaty to duże ryzyko.

Upewnij się czy na pewno zapłacisz za okna z Gorana, bo tej fabryki już nie ma, w tej chwili to Stolbud Pruszyński i okien na pewno nie robią już w starej fabryce w Świdniku