PDA

Zobacz pełną wersję : GŁADZIE SZPACHLOWE



dodi
14-12-2006, 17:59
Hey

Mają zaczynać robić nam gładzie szpachlowe w domu, wykonawca powiedział na istniejące tynki wapienne w pierwszej kolejności położyć rotband Kanufa w celu wyrównania nierównosci a potem dopiero gładź szpachlową. Czy dobrze chce robic?

dodi

bigmario4
14-12-2006, 20:11
Masło maślane.Rotband to tynk gipsowy na dokładkę drogi.
Goń tego wykonawcę zanim Cię z torbami puści,jak chce równać ściany to MP75 wystarczy.

dodi
14-12-2006, 20:23
A czym generalnie różni się jedno od drugiego pomijając cene?

dodi

bigmario4
15-12-2006, 05:34
Jeżeli masz cementowo-wapienny to po cholere przykrywać go gipsowym??
A jeżeli chodzi Ci o różnice między Rotbantem a MP75 to...cena(zaraz ktoś mnie"uświadomi" ze rotbant to ma takie właściwości a mp takie z których dla Ciebie nic raczej nie wynika)

dodi
15-12-2006, 06:27
wykonawca twierdzi że rotbantem chce tylko poprawić błęby tynkarzy, myśle że dobrze chce zrobic..

dodi

Tomek_R
15-12-2006, 07:30
Błędy tynkarzy poprawić może zwykłym gipsem szpachlowym, nie musi naciągać Cię na rotbanta. U mnie gips szpachlowy na tynkach cem-wap sprawdził się doskonale i gładzie wyszły super.

P.s. No chyba że błędem tynkarzy jest np brak tynku - no to wtedy bym się zastanawiał :wink:

Pozdr.!

Rezi
15-12-2006, 12:31
miesjscami kładzenie gipsu o grubości np 10 mm może zakończyć się odpadnięciem
uważam ze jezeli fachowic odpowiada za swoja pracę to powinien mieć w miarę wolną ręke wyboru technologii.

dobry gips szpachlowy kosztuje więcej niż Rotoband lub goldband knaufa i jezeli dodatkowo wtopi miejscami siatke w włókna szklanego w miejscach narażónych na pęknięcia lub w wododcznych pęknięciach tyku to moim zdaniem masz dobrego fachowca

dodi
15-12-2006, 12:57
THX :) już się przekonałem

dodi

Sp5es
17-12-2006, 09:08
Jeżeli masz cementowo-wapienny to po cholere przykrywać go gipsowym??
A jeżeli chodzi Ci o różnice między Rotbantem a MP75 to...cena(zaraz ktoś mnie"uświadomi" ze rotbant to ma takie właściwości a mp takie z których dla Ciebie nic raczej nie wynika)

Jeden jest maszynowy , drugi ręczny, podstawowa różnica to różne czasy wiązania od chwili narzutu.

bigmario4
17-12-2006, 10:43
Jeżeli masz cementowo-wapienny to po cholere przykrywać go gipsowym??
A jeżeli chodzi Ci o różnice między Rotbantem a MP75 to...cena(zaraz ktoś mnie"uświadomi" ze rotbant to ma takie właściwości a mp takie z których dla Ciebie nic raczej nie wynika)

Jeden jest maszynowy , drugi ręczny, podstawowa różnica to różne czasy wiązania od chwili narzutu.


a nie mówilłem