PDA

Zobacz pełną wersję : Gumoleum/marmoleum/wykładzina w salonie



wiewióra1976
18-12-2006, 19:22
Poproszę o zdjęcia wykładzin elastycznych w salonie. Rozważam położenie czegoś takiego na całym parterze z podłogówką pod spodem. Do kafelek nie potrafiię się przekonać, drewno trzeba konserwować, a ja chcę mieć tą samą podlogę na całej przestrzeni parteru.
Ma ktoś takie rozwiązanie u siebie?

Agduś
19-12-2006, 18:42
O, widzę, że wpadłaś na taki sam pomysł, jak my! Nawet motywacje masz podobne (podłogówka + niechęć do płytek). :D
Marmoleum Forbo juz leży u nas w domku. Jutro powinni :roll: zacząć robienie specjalnej wylewki pod linoleum. Jeżeli w ramach rekompensaty za opóźnienie zechcą pracowac w sobotę, to właśnie tego dnia powinnam móc pochwalić się zdjeciami naszych podłóg. Marmoleum będziemy mieli we wszystkich pomieszczeniach oprócz łazienek (nie można), salonu (jednak mozaika drewniana o grubości 8 mm), naszej sypialni i pokoju gościnnego (ze względu na mniejsze narażenie na zniszczenie i cenę też mozaika).

Jerzysio
19-12-2006, 19:10
... będę miał ID Modulain Tarrkett :D
J

ale produkcja rusza jutro, zatem pewnie połowa stycznia, a miało być w końcu listopada :evil:
J

wiewióra1976
19-12-2006, 19:39
Alleluja! Ktoś sie odezwał! Proszę o zdjęcia!

wiewióra1976
19-12-2006, 19:43
No i powiedzcie, ile to kosztuje - wykładzina i położenie, czy musi to robić wyspecjalizowana firma, czy trzeba coś przewidzieć na wszesniejszych etapach budowy...

Jerzysio
19-12-2006, 19:48
Przygotowanie podłoża ( z wylewką ) z położeniem ok. 40 zeta + wykładzina
.. twarde wykładziny ( a zwłaszcza marmoleum ! ) wymagają wiedzy i doświadczenia, na pierwszy raz nie radzę samodzielnego układania ...
J

Agduś
20-12-2006, 08:50
No i powiedzcie, ile to kosztuje - wykładzina i położenie, czy musi to robić wyspecjalizowana firma, czy trzeba coś przewidzieć na wszesniejszych etapach budowy...
Powinna to robić wyspecjalizowana firma. Warto zadbać o dobrej jakości wylewkę. Na niej firma od linoleum położy jeszcze swoją wylewkę - baaardzo drogą. Im cieńsza będzie potrzebna, tym taniej wyjdzie. A jej grubość zależy od jakości tej "normalnej" wylewki. My mamy dobrą :D , więc potrzebne będzie tylko 2 -3 mm tej drogiej. Policzyli nam po 14 zł za m2 :roll: .
Niestety bez tej dodatkowej wylewki nie dostaniesz gwarancji na linoleum. Najmniejsza nierówność i linoleum bedzie się tam przecierało.
Do ceny samego linoleum należy doliczyć jeszcze koszt cięcia. Jeżeli kupisz całą rolkę (chyba około 60 m2), to płacisz tylko za wykładzinę. Jeżeli mniej w danym kolorze, dolicza Ci 19 euro za każde cięcie (znaczy odcięcie kawałka od rolki). Tak jest w Forbo. I tak nieźle, bo najpierw była mowa o cenie 20 % wyższej od katalogowej za całe odcięte linoleum.
Jeżeli masz nadmiar forsy (duży :o ) i fantazję, to możesz mieć dowolne wzory z linoleum na podłodze. Wejdź na stronę Forbo i popatrz na coś, co się zaczyna na "aqua-" (chyba aqualine). Nie wiem nawet, ile to kosztuje, bo podobno kosmos :( .

wiewióra1976
20-12-2006, 19:43
Dzięki - a sama wykładzina? Ile kosztuje?

ooliwka
01-09-2007, 10:05
My chcemy kłaść linoleum- wykładzinę PCV (jaka różnica??)

W salonie z aneksem i na przedpokoju
Bardzo mi zależy by w tych trzech miejscach była ta sama podłoga
Do tego musimy mieć ogrzewanie podłogowe na prąd a z doświadczenia wiem że przy kaflach i właśnie gumowej podłodze są najmniejsze straty tylko ze nie lubię kafli – no może jedne znalazłam które mnie zachwyciły ale 150zl metr!!! Za to PCV o bardzo podobnym wzorze znalazłam za 40zl m2 w komforcie!!!

Zawsze kojarzyło mi się to z kiczem ale jak zaczęłam przeglądać katalogi to szczęki mi opadły!! Cos pięknego i na podłodze naprawdę trzeba pomacać by zobaczyć że to nie kafle lub parkiet


Może macie jakieś zdjęcia z takimi podłogami?

Tedii
02-09-2007, 22:38
W mieszkaniu mam coś takiego co się zowie lentex.
Blok stoi 30 lat.
Mimo intensywnego użytkowania nie nosi śladów używania.
Z czego robiono te wykładziny że są niezniszczalne?
W niektówych miejscach wylewka się pokruszyła a lenex jak był tak jest.
Czy jeszcze teraz coś takiego produkują?
Bo gumoleul,linoleum itd się szybko przeciera.

Agduś
03-09-2007, 11:07
Lentex jest produkowany w "Lentexie" w Lublińcu. Mają stronę internetową - można pooglądać.
Linoleum, w odróżnieniu od pcv jest produkowane z materiałów naturalnych, nie elektryzuje się, ma właściwości bakteriostatyczne i... jest, niestety, dużo droższe od pcv.
Po przebojach z firmami, które miały nam to linoleum położyć, ale się na nas wypięły :evil: , mamy je już na podłogach. Zdjęcia w dzienniku budowy.
Na razie jesteśmy zadowoleni zwłaszcza z jaśniejszych kolorów. Na najciemniejszym bardziej widać drobne zadrapania. Mamy już polerkę samochodową, którą delikatnie przetrzemy podłogi, gdy skończy się urządzanie domu (rok... ?) i wtedy powinno być w porządku.

Tedii
04-09-2007, 00:21
Chyba im wystawię laurkę.
Tylko czy teraz robią równie wytrzymałe wykładziny co 30 lat temu :-?

ooliwka
05-09-2007, 15:46
to co mi sie podoba to wszystko PCV ale jakosciowo wyglada tez dobrze :oops:

no i ceny nawet 90zl za m2

boje sie ze szybko sie zniszczy :roll:

Krakowianka
11-09-2007, 20:55
Na podłoge nie połozyłabym ani linoleum ani pcv , z pcv to moze ID moduline tarketta jakosciowo nie jest złe ale to kwestia gustu. zarowno pcv jak i lino trzeba spawac -spaw nie wyglada rewelacyjnie. jak ktos ma jakies pytanka niech pisze odpowiem uczciwie na pytanie. Mam firme i zajmuje sie wykładzinami ale teraz buduje dom i czesto korzystam z forum co jest bardzo przydatne wiec moge sie odwdzieczyc odpowiedzia na pytania dotyczace wykładzin . jak cos piszcie na priva