PDA

Zobacz pełną wersję : STYLOWY DOM - opinie o pracowni



MCB
09-05-2003, 15:24
http://www.stylowydom.com.pl/przeglad.html

Pytanie jak w temacie.
MCB

Aleksandryta
30-05-2003, 21:43
MCB
Nie buduje jeszcze, ale zastanawiam sie nad bungalowem z gabinetem Wlasnie kupilam czasopismo wydane przez te pracownie wyraznie widac z projektow, ze arch. R. Szewczyk projektowal lub projektuje jeszcze w Kanadzie. Projekty sa b.ladne i funkcjonalne i..... takie amerykanskie

Zdzislaw
02-06-2003, 19:24
Mnie podoba sie bungalow z poddaszem tez z tego biura. Schody moga byc przeciez elementem dekoracyjnym, a poza tym troche przestrzeni na gorze zawsze sie przyda. Poczatkowo myslalem of Forsycji ale chyba ten projekt jest prostrzy i bardziej funkcjonalny. Ale najpierw musze kupic dzialke...
Pozdrowienia,
Zdzislaw

Evan
06-06-2003, 09:47
Cześć,
Ja zastanawiam się nad "atrakcyjnym salonem", bardzo podoba mi aię rozplanowanie wnętrz w tych projektach, bardzo praktyczne wykorzystanie powierzchni, wkomponowane bieliźniarki, szafy, garderoby jak w amerykańskich domach a oprócz tego atrakcyjne dodatki typu antrosole widokowe na salon, przestronne tarasy które stanowia tak naprawdę przedłużeniem pow. salonu bo gdzie najchętniej spędza się letnie wieczory :D itp., wygląd zewnętrzny milusi, spójny estetycznie, zwarta bryla na takie powierzchnie użytkowe.
Proszę się odezwać, jeśli ktoś buduje ten dom. Obawiam się że dachy są nazbyt rozbudowane, co może szarpnąc po kieszeni.
Evan

mifim
06-06-2003, 10:15
Ładne, tylko te dachy mocno skomplikowane.
Mifim

Aleksandryta
06-06-2003, 22:13
Dokladnie! :roll: Niestety dachy sa rozbudowane. Ale w Ameryce stosuje sie wylacznie dzwigary dachowe. Tam ciesla nawet nie wie jak zbudowaC recznie wiezbe. Ponadto projektom brakuje tego, co my Polacy lubimy pomieszczen gospodarczych (jest ich po prostu za malo), szczegolnie tych od strony ogrodu: lopaty, kosiarki itp. W Stanach takie rzeczy trzyma sie w garazach, ale ich powierznia to 40-45 m2 a nawet 50 m2,bo maja duze samochody.A u nas 28-32 m2 (dwustanowiskowy).

Aleksandryta
06-06-2003, 22:18
A tak na marginesie. Poniewaz mieszkam teraz w 4-poziomowym segmencie- nie isnieje dla mnie slowo"schody" :D

marcy
09-07-2003, 16:08
Podrzucam, moze jednak ktos buduje, albo ma zamiar :D

alexsoft
09-07-2003, 18:32
Tyle ze być może w USA można sobie pozwolić na rozczłonkowany dach gdyż kładzie się na nim np. "dachówkę" z papy a nie prawdziwą dachówkę.....

MCB
21-07-2003, 11:12
Dom na projekcie ma garaż 2-stanowiskowy.
Na zdjęciu 3-stanowiskowy!
Gdy jest tylko 1 samochód to jedno stanowisko w garażu można wykorzystać na sprzęt ogrodniczy.
Przy 2 samochodach trzeba rozbudować garaż.
Co do dachów to jest to chyba typowe dla wszystkich parterowych.
MCB

marcy
21-07-2003, 11:25
No moze sie ktos jednak zdecyduje :lol: Czy my mamy byc pierwsi? Jestesmy coraz bardziej na tak :P Jeszcze tylko zapytam jakiegos projektanta, ile wezmie za przerobki, zeby nie wyszlo, ze gotowy projekt bedzie drozszy od indywidualnego. Dla zainteresowanych, cena projektu bungalow z gabinetem- 1800+VAT, a zinstalacjami 2200+VAT. TRoche drogi, nie?

MCB
21-07-2003, 13:42
Początkowo wybrałem projekt "Bungalow z gabinetem".
Teraz bardziej "pasuje mi" "Mały bungalow".
Moja rodzina to 2+1.
Będę budował na wsi. Działka 1500 lub 3000m2.
Zalety tego projektu to:
PARTEROWY;
duży taras;
garaż 3-stanowiskowy (na zdjęciu; 2 samochody + narzędzia ogrodowe i/lub warsztat);
kuchnia zlokalizowana przy wyjściu na taras;
okno z salonu na drogę (u mnie kierunek Zach.);
nie za duży;
Wady:
niepraktyczna pralnia;
kominek przy przejściu (?);
za mały :-)

Co do cen to nie porównywałem.
MCB

marcy
21-07-2003, 21:01
Nasza rodzina to tez 2+1( na razie)+pies bydlak+2 koty, wiec maly bungalow jest za maly :cry: , a szkoda bo jest naprawde dobrze wymyslony. Z kuchni widzialabym dzieciaki, bawiace sie w ogrodzie, sypialnia jest z "prawdziwa" garderoba, czyli z taka do ktorej sie wchodzi, a w b. z gabinetem sa szafy w scianach :( A tak juz naprawde, to najlepszy jest Z otwartym poddaszem. Tyle ze jest za duzy, nawet bez poddasza :( i cieplo z kominka raczej nie mialoby szans dojsc do wszystkich pomieszczen. To nie jest taka prosta sprawa, wybor projektu :wink:

MCB
22-07-2003, 07:03
Zastanawiam się czy nie dałoby się wygospodarować pomieszczenia na poddaszu. Gdy dziecię podrośnie będzie chciało mieć własną strefę.
"Z otwartym poddaszem" jest fajny tylko trochę za duży no i te okna od ogrodu!
MCB

marcy
22-08-2003, 11:31
Stalo sie :) Dzisiaj przyszedl projekt bungalowu z gabinetem, a mnie rozbolal brzuch ze strachu, ze sie zaczelo :wink:

sudarek
15-03-2004, 22:08
Genialny projekt, skoro masz już projekt ], udziel mi prosze paru informacji na jego temat
1. jaka jest jego wysokość do kalenicy
2. jakie są przekroje krokwi, jętek, itp. i odległości między krokwiami
3. jaka jaest powierzchnia dachu - to pozwoli mi wykalkulować sobie cenę dachu, a wiem, że to zawsze znaczna suma w koszcie budowy domu.
4. jakim jest strop - jakie przekroje i co ile belki stropowe
A tak w ogóle to naprawdę znakomity wybór - daj koniecznie znać jak idzie budowa, jeżeli chcesz to może być na priva. Pozdrawiam wszystkich

Aleksandryta
15-03-2004, 22:43
Sudarek wejdz na "watek bungalowowy" w tym dziale. Tam Marcy juz rozpoczyna swoje pierwsze kroki w budowie :D

arcious
15-03-2004, 22:47
Cześć MCB,

Z żoną wybraliśmy "Bungalow z siłownią" (wariant z pomieszczeniem użytkowym na poddaszu). Z budową zamierzamy ruszyć od lipca.

marcy
16-03-2004, 22:17
Sudarek, mogę przesłać interesujące Cię strony z projektu, ale niet skanera i faxu, więc pozostałoby skorzystać z uprzejmości Poczty Polskiej. Chcesz?
pozdr

sudarek
18-03-2004, 17:40
Wielkie dzięki, byłbym Ci niezmiernie wdzięczny. Daj znać na priva to podam Ci dane adresowe do mnie.

CGRZAD
27-10-2004, 23:30
HALO PRZYJACIELE,

SZUKAM KOGOS CO BUDUJE ALBO WYBUDOWAL TAKI DOM
JAK NA OBRAZKU.PROSZE UPRZEJMIE O KONTAKT.
ZAMIERZAM TAKI DOM WYBUDOWAC NIEDLUGO W CHYBACH K/POZNANIA.
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/bzp1/bzp1.html
[
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/dnw/images/bzs1_front_01-bzs1_front_04.jpg

marcy
28-10-2004, 08:24
Halo przyjacielu :) My budujemy bungalow z gabinetem, ale bez poddasza użytkowego. A bliżej Ciebie, bo w Kaliszu buduje taki dom Jacekf. Ale przeciez o tym wiesz, bo byłeś w wątku bungalowowym :P
pozdr

Dorota12
24-12-2004, 22:24
Chciałabym obejrzeć projekty domów arch.R. Szewczyka. Widziałam PRZYJAZNY DOM który mnie zauroczył. Czy inne projekty są równie ispirujące? Jesteśmy na etapie wybierania projektu. Gdzie można obejrzeć wszystkie projekty? Czy jest możliwe przysłanie ich na adres e-mail? Proszę o jakis kontakt.

olinek
25-12-2004, 12:57
Chciałabym obejrzeć projekty domów arch.R. Szewczyka. Widziałam PRZYJAZNY DOM który mnie zauroczył. Czy inne projekty są równie ispirujące? Jesteśmy na etapie wybierania projektu. Gdzie można obejrzeć wszystkie projekty? Czy jest możliwe przysłanie ich na adres e-mail? Proszę o jakis kontakt.
Zajrzyj tutaj: http://www.stylowydom.com.pl/przeglad.html

revo
26-12-2004, 12:01
Dorota 12. Gdzie widziałaś Przyjazny Dom? Podaj na Forum
albo na prywatne konto. Bardzo mi na tym zależy.
Buduję Przyjazny Dom, jesienią zrobiłem fundamenty,
ale wiele wątpliwości co do dalszych etapów pozostało.
Poza stroną www. jeszcze nadal dostępny jest katalog
Studia Stylowy Dom (widziałem ostatnio w klisku RUCH
i Empiku). Revo

Dorota12
26-12-2004, 17:45
Revo! Niestety widziałam "Przyjazny dom" tylko na papierze w "Ładnym Domu". Dla nas jest on za duży. Dzięki za podanie adresu strony R. Szewczyka. Przejrzeliśmy te projekty i wstępnie wybraliśmy "Z frontowym gankiem projekt 2", jako najbardziej odpowiadający ze względu na metraż i zabudowaną północną ścianę. Napisz proszę jakie masz problemy i watpliwości na swojej budowie. pozdr... Dorota.

revo
28-12-2004, 21:54
Ojej, szczerze się zawiodłem :wink: . Wyobrażałem sobie,
że wreszcie zobaczę mój dom w naturze. A tak pozostaje
tylko budowanie.
Problemów i wątpliwści nie brakuje, jak i u innych. Problemów typu wykonawczego mimo poczatku prac było juz sporo - nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać. Na przykład wyczyn fachowców z Zakładu Energetycznego, którzy po rocznym oczekiwaniu na podłączenie prądu
i moich prosbach, aby zrobili to w mojej obecności samowolnie zamontowali skrzynkę na licznik na wprost wejścia, w miejscu gdzie będzie furtka. Finał szczęśliwy, ale ile niepotrzebnych emocji.
Watpliwści, może to dziwić, ma co do projektu, a konkretnie co do licznych kolumn, które obecnie są ponoć przejawem złego smaku,
a na co przy wyborze projektu nie zwracałem uwagi. Revo

wicio
31-07-2006, 19:36
Witam,
Jestem ciekawy czy ktoś może sie podzielić opinią na temat pracowni STYLOWY DOM i jej projektami. Może ktoś wybydował dom? www.stylowydom.com.pl.

wicio
11-08-2006, 19:31
Czy rzeczywiście nikt nie ma opinii na temat projektów oferowanych przez to biuro ??

ewelina204
01-06-2009, 15:42
Czy ktoś buduje dom nad wodą wg projektu szewczyka?
Gdzie w województwie małopolskim można go zobaczyć "na żywo"?
Pozdrawiam