PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C128 URODZIWY



Krzychou-K1
20-12-2006, 09:07
Mam zamiar wybudować dom "C 128 Urodziwy" z biura Lipińscy Dom. Czy ktoś
wybudował taki dom, czekam na cenne uwagi na ten temat.

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=62837&keys=1&offset=35&backcmd=Collection

Barbossa
20-12-2006, 09:27
a na poprzednie nie uzyskałeś biedaku zadnych uwag :cry:

no to wio

1. ściana 2W, nie 1W, pewnie z NFD
2. ścianki działowe napewno nie z GK (ja bym dał 12cm cegła pełna/dziurawka/NFD szczególnie kibel :-) )
3. izolacja zewn 15cm obojętnie wełna/styro
4. kibel w wiatrołapie? mi nie pasuje
5. tyła garażu - trochę dłuższy - zawsze miejsce na opony zimowe itp
6. zdecydować, że poddasza nie będzie/będzie bo to determinuje np usytuowanie włazu/schodów na poddasze i układ więźby

to tyle na razie

ZakWr
20-12-2006, 12:27
Zlikwidować dodatkowe małe WC w wiatrołapie. Po co? to jest dom z 2 sypialniami, najwyżej dla 4 osób, nie ma pokoju gościnnego więc i łazienka jedna moze być, co najwyżej trzeba by przemyśleć czy nie wyłączyć osobno WC, co się spokojnie da zrobić jeżeli zrezygnuje się w pokoju 1.5 z wąskiego przejście za drzwiami gdzie przestrzeń i tak jest marnowana

Kuchnię przesunąć o spiżarnię i to wc, zamiast wąskiej kotłowni w której zmiesci się mały kociołek zrobić większą spiżarko-kotłownię otwieraną na kuchnię, odpadnie strata miejsca na drzwi i wąski korytarz.

Blat w kucni na ścianę przy wiatrołapie, zrobi się ładne C i nie będze gotowania tyłem do okna co jest dość nieprzyjemne. Skoro jest jadalnia w salonie to w kuchni wystarczy mniejszy stół ustawiony pod oknem.

Powiększł bym okno w kuchni pomniejszył w łazience.

Brakuje mi w tym projekcie schowków - to jest wcale nie taki mały domek a nie ma gdzie składować wielu rzeczy w dou niezbednych. Można powiększyć
garaż w ramach adaptacji