PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie regulatora w kotle gazowym ze sterownikiem



jacek_cn
20-12-2006, 09:15
Drodzy Forumowicze,
Mam kociołek gazowy vaillanta wyposażony w sterownik pokojowy euroster 2005. Ustawienie sterownika na programie nr 5 czyli na "pilnowanie" minimalnej temperatury przez całą dobę. A pytanie dotyczy ustawienia pokrętła regulatora intensywności grzania przez kocioł? na max???

Grzes z Krakowa
20-12-2006, 09:25
Nie wiem jak jest w eurosterze bo ja mam VRC 410 i wowczas pokretlo powinno byc ustawione na max mysle ze podobnie powinno byc w eurosterze bo to przeciez on powinien byc odpowiedzialny za właściwy dobor temp zasilania grzejnikow. Chyba ze dziala tylko jako programator czasowy wlacz/wylacz wowczas musisz ustawic pokretlo na piecu z godnie z warunkami pogodowymi na zewnatrz czyli jak nie ma mrozow to na srodek ustawiasz a jak juz sa nizsze temperatury ustawiasz na maksa ale jak by tak mialo byc to to jest bezsensu

jacek_cn
20-12-2006, 10:16
No tak, ale mi chdzi tylko o to by nie spadała temperatura poniżej zadanej wartości minimalnej. Gdy wracamy do domu od razu odpalamy kominek z płaszczem wodnym.

kaczorek.
20-12-2006, 10:39
ja napisze jak mam u siebie.

na kociolku (2 funkcyjny junkers) temperatura grzania ustawiona jest na maxa na kotle i osiaga temp ok 80 C.
kotłem steruje sterownik euroster
wg. mnie nie ma sensu zmniejszac temp. grzania na kotle jezeli masz sterownik to sterownik ustala jak ma dlugo grazc sie kocioł zeby uzyskac zadanaą temperature w pomieszczeniu.

zmniejszajac temp. grzania kotła nie osiagniesz oszczędności w tym przypadku

ale to tylko moje zdanie.