PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 [2] 3

gośka57
31-07-2008, 07:28
Tu coś do przemyślenia
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm
Jak się okazuje "nikt nie jest idealny" :wink:

pablitoo
31-07-2008, 08:14
podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny;) nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu;)

Bzdura ... - to wszystko w temacie .

cieszynianka
31-07-2008, 08:22
Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa :oops: ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy :D
Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.
:wink:

pablitoo
31-07-2008, 08:25
Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa :oops: ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy :D
Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.
:wink:

I nic się nie zlasowało ???? - niemożliwe ...... :lol:

PS. U mnie też jeszcze się żadna dachówka nie zlasowała / cokolwiek by to nie miało oznaczać ... /.

cieszynianka
31-07-2008, 08:47
Ani się nie zlasowała, ani się nie złuszczyła, ani ... nic innego się z nią nie stało, z czego bardzo się cieszę :D

Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:
- Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła :evil: Tak na wszelki wypadek, żeby klient się nie upierał przy swoim, to jakoś go trzeba postraszyć konsekwencjami. Nikt nie chce u siebie bubla, więc z reguły ulega namowom majstrów :lol:
Tak to z grubsza działa w różnych branżach. Nie wszyscy fachowcy chcą poznawać nowe :roll:

cieszynianka
31-07-2008, 09:32
Zerknijcie tu:
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm
:o

pablitoo
31-07-2008, 09:35
Zerknijcie tu:
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm
:o

Słynny wątek o mercedesie ... :lol:

adam2007
31-07-2008, 09:35
podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny;) nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu;)

Bzdura ... - to wszystko w temacie .



Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...

pablitoo
31-07-2008, 09:40
(...)

Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...

Jest jeszcze jedna możliwość - każdy swoje chwali - wszystko inne jest beee ...

skaba
31-07-2008, 10:36
Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:
- Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła :evil:

to akurat w moim przypadku nie ma zastosowania (choć zgadzam się z tym stwierdzeniem!)- panowie mają baaaardzo duże doświadczenie w wykonywaniu różnych pokryć dachowych.. kilkanaście ich realizacji widziałam w naszej okolicy.. z doświadczenia, więc powiedzieli, że lepiej kupić Creatona.. akurat jak przyszli do nas to jeden z ich klientów wygrał proces z Robenem (oni byli po sądach ciągani jako wykonawcy)... ale nie przesadzałabym z krytyką Robena.. pytałam sprzedawcę i mówił, że oprócz tego jednego przypadku nigdy nie miał problemów z tą dachówką, a sprzedaje od 11lat.. zresztą nasz majster odkupił od gościa tą zdjętą z dachu dachówkę i połozył ją u siebie :D :D :D podsumowając: jak ktoś ma zasoby finansowe niech kupi Creatona - choć jak widać i tu są wpadki - dlatego pisałam, że mam nadzieję, że będę zadowolona.. a jak musi zaoszczędzić - niech bierze Robena i się nie martwi! zresztą sprzedawca powiedział też, że kiedyś różnica w cenie pomiędzy Robenem a Creatonem była proporcjonalna do jakości.. niestety teraz Creaton widuje ceny (gdyby nie promocja - miałabym na dachu Robena)[/i]

mario1976
31-07-2008, 11:03
witam,
w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...
czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi
pozdr
Piotr

Mi też odradzili. Chciałem Robena, na Creatona i Creatonopodobne nie miałem kasy więc jest betonowy Euronit.

Dekarz mówił mi o jej (Roben) kruchości, niedokładności wymiarowej. To samo mówili mi w składzie + doszły informacje z forum. Stwierdziłem, ze jak jest tyle negatywnych opini to jest tam może ziarnko prawdy i zdecydowałem się na beton.

Mice
31-07-2008, 11:27
Mam Robena typ S angoba miedziana, trochę uszkodzonych przyjechało, wymienili bez słowa. Leży prawie rok na dachu, nic nie spadło, zmieniło barwy ... wydaje się też być prosta :wink:

alibac
31-07-2008, 11:37
Ja wlasnie kupilem taka dachowke, kolorystycznie mi sie podoba i problem fachowcow polega na tym, ze trzeba miec idealnie polozone laty. W przypadku Brasa nie ma to tak duzego znaczenia.
'fachowcy' odradzaja Robena, tylko dlatego ze trzeba sie bardziej postarac przy kladzeniu lat.
Moj 'goral' uczciwie mi to wytlumaczyl. ALe na efekt musze poczekac jeszcze kilka tygodni:)
Jedyne zastzrezenie mam takie, ze on chce przeyklrecac dachowki wkretami, tak zeby sie dorze trzymaly, uwaza ze spinki sie nei sprawdzaja. Robil ktos tak moze?

pablitoo
31-07-2008, 11:39
Żadne wkręty - tylko spinki .

Mice
31-07-2008, 11:41
Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki :lol:
W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie :roll:

jacekp71
31-07-2008, 11:43
opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
taki jeden z forumowych mitow ....

PS
najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy ;-) polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....

pablitoo
31-07-2008, 11:48
Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki :lol:
W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie :roll:

Jak to na wkręty ?? - czyli każda dachówka dziurawiona i przykręcana wkrętem do łaty ??

Klamra do dachówki (http://www.dachlux.com.pl/producenci/roben/oferta.php) - w akcesoriach - ja takimi klamrami mam mocowane dachówki ...

Mice
31-07-2008, 11:58
Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki :lol:
W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie :roll:

Jak to na wkręty ?? - czyli każda dachówka dziurawiona i przykręcana wkrętem do łaty ??

a nie wiem czy każda, nie wchodziłem na górę jak to robili.
Były ostre wichury i nic nie odleciało, znaczy sie trzyma.

pablitoo
31-07-2008, 12:06
Nie no - oczywiście - to zrozumiałe - nie każda - tylko jeszcze jedno - nie rozumiem - od góry - czyli od powierzchni zewnętrznej przykręcana śrubą dachówka ??

Mice
31-07-2008, 12:10
Nie no - oczywiście - to zrozumiałe - nie każda - tylko jeszcze jedno - nie rozumiem - od góry - czyli od powierzchni zewnętrznej przykręcana śrubą dachówka ??
si, od góry, tam jest takie oczko, to nawiercali a potem przykręcali z tego co widziałem.

Peter1972
31-07-2008, 12:30
opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
taki jeden z forumowych mitow ....

PS
najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy ;-) polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....

Zgadzam się z Tobą, ale dobrze wiesz że dach jest najbardziej eksponowaną częścia domu. Dlatego tematy dachów i dekarzy tak często są poruszane. Nie znam na rynku producenta, który by nie dał " ciała" z dostarczonymi dachówkami. Creaton - wiadomo to inny juz poruszany na forum temat, Nelskamp - odbarwienia ( dostawy z kilkupartii produkcji) i peknięcia po zimie, Róben - krzywe zamki, RuppCeramika - lasowanie się dachówki Syriusz itd. Dekarz poleca często te produkty z których najczęściej kryje dachy lub (to patologia) z których czerpie zyski od danej hurtowni. W pólnocno - zachodniej Polsce zaczyna się to zmieniać gdyż dachy zaczynają kryć dekarze z ...niemiec i całkiem nieźle im to wychodzi.

adam2007
31-07-2008, 12:58
(...)

Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...

Jest jeszcze jedna możliwość - każdy swoje chwali - wszystko inne jest beee ...


No ja jeszcze nie mam ale zastanawiam się nad Robenem, Ruppem ale czytając takie posty nie wnoszą one nic dobrego.Jedni chwala Robena, drudzy Creatona , inni Rupp, jeszcze inni Braas itd....
Podsumowując z takim obrazem na forum ciężko kogoś przekonać do danej marki. :wink:

pablitoo
31-07-2008, 13:02
Podsumowując z takim obrazem na forum ciężko kogoś przekonać do danej marki. :wink:

Dokładnie - dlatego wyboru musisz dokonać sam z pełną swiadomością konsekwencji tego wyboru ...
Z dachówkami tak jak z innymi produktami - trafiają się i buble nawet wśród mercedesów ...

anna2405
31-07-2008, 15:43
a co powiecie o Koramicu....?

zyga350
31-07-2008, 18:22
Stawiam na Robena 30 lat gwarancji.

jz
31-07-2008, 22:25
w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a

Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

Ja byłem w takiej jednej i też odradzali mi Robena twierdząc, że wszystkie inne dachówki ceramiczne są o dużo lepsze, no i jak położę Robena, to nie będę potrzebował rynien, bo wszystko w dachówkę wsiąknie... Oczywiście polecali te dachówki, którymi najłatwiej im się handlowało i na których mogą najwięcej zarobić (Creaton, Nelskamp). Handlowali też Ruppem, ale powiedzieli, że oni wolą jej nie sprzedawać, bo ciężko im się dogaduje z handlowcem Ruppa... Za jakiś czas jak się u nich pojawiłem (nie pamiętali mnie) i powiedziałem, że wybrałem dachówkę Robena, to nic nie powiedzieli.

Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze. Wybierz dachówkę, która odpowiada Ci ceną, kształem i kolorem.
Ja kupuję Robena (to już pewne) i w ogóle nie zwracam uwagi na jakiekolwiek opinie sprzedawców. Widziałem wiele dachówek Robena na dachu i wyglądają świetnie nawet po paru latach. Porównując do Ruppa (podobny cenowo) uważam, że dachówki Robena są ładniejsze kolorystycznie (szczególnie najczęściej kupowany kolor miedziany). Roben daje też gwarancję na 30 lat, natomiast Rupp na 20. To też o czymś świadczy. Rozpatrywanie gwarancji w Robenie jest bardzo korzystne dla klienta, o czym można poczytać w wielu wątkach na tym forum.

W 2006 roku (jeśli nie w tym, to niech ktoś mnie poprawi) wyszła wadliwa partia dachówek Roben, która później została wstrzymana i od tej pory wszyscy kraczą i papugują, że Roben jest beznadziejny, a w życiu nawet takiej dachówki nie mieli w ręku. Żaden nie ruszy głową i nie pomyśli co papuguje. Każdy producent zalicza wpadki, nawet Creaton, co jest nawet udowodnione na tym forum. O Ruppie też coś jest, zdaje się jeden wątek o niejednolitym kolorze i dodatkowy o uszkodzeniach dachówki i nie uwzględnieniu gwarancji.
Najlepszy test to przejść się po jakimś nowym osiedlu i popytać właścicieli jaką mają dachówkę i jak długo leży. Popatrzeć sobie, pooglądać, zastanowić się chwilę.
Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.

adam2007
01-08-2008, 09:34
w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a

Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

Ja byłem w takiej jednej i też odradzali mi Robena twierdząc, że wszystkie inne dachówki ceramiczne są o dużo lepsze, no i jak położę Robena, to nie będę potrzebował rynien, bo wszystko w dachówkę wsiąknie... Oczywiście polecali te dachówki, którymi najłatwiej im się handlowało i na których mogą najwięcej zarobić (Creaton, Nelskamp). Handlowali też Ruppem, ale powiedzieli, że oni wolą jej nie sprzedawać, bo ciężko im się dogaduje z handlowcem Ruppa... Za jakiś czas jak się u nich pojawiłem (nie pamiętali mnie) i powiedziałem, że wybrałem dachówkę Robena, to nic nie powiedzieli.

Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze. Wybierz dachówkę, która odpowiada Ci ceną, kształem i kolorem.
Ja kupuję Robena (to już pewne) i w ogóle nie zwracam uwagi na jakiekolwiek opinie sprzedawców. Widziałem wiele dachówek Robena na dachu i wyglądają świetnie nawet po paru latach. Porównując do Ruppa (podobny cenowo) uważam, że dachówki Robena są ładniejsze kolorystycznie (szczególnie najczęściej kupowany kolor miedziany). Roben daje też gwarancję na 30 lat, natomiast Rupp na 20. To też o czymś świadczy. Rozpatrywanie gwarancji w Robenie jest bardzo korzystne dla klienta, o czym można poczytać w wielu wątkach na tym forum.

W 2006 roku (jeśli nie w tym, to niech ktoś mnie poprawi) wyszła wadliwa partia dachówek Roben, która później została wstrzymana i od tej pory wszyscy kraczą i papugują, że Roben jest beznadziejny, a w życiu nawet takiej dachówki nie mieli w ręku. Żaden nie ruszy głową i nie pomyśli co papuguje. Każdy producent zalicza wpadki, nawet Creaton, co jest nawet udowodnione na tym forum. O Ruppie też coś jest, zdaje się jeden wątek o niejednolitym kolorze i dodatkowy o uszkodzeniach dachówki i nie uwzględnieniu gwarancji.
Najlepszy test to przejść się po jakimś nowym osiedlu i popytać właścicieli jaką mają dachówkę i jak długo leży. Popatrzeć sobie, pooglądać, zastanowić się chwilę.
Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.




Bardzo ładnie powiedziane i napisane. Przychylam się w 100% do przedmówcy.
Bravo!!!!! :wink:

jacekp71
01-08-2008, 11:47
opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
taki jeden z forumowych mitow ....

PS
najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy ;-) polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....

Zgadzam się z Tobą, ale dobrze wiesz że dach jest najbardziej eksponowaną częścia domu. Dlatego tematy dachów i dekarzy tak często są poruszane.

i co z tego, ze najbardziej ? a jak czegos nie widac, to moze byc do kitu ?
a poniewaz dach jest eksponowany, to tym bardziej polecam przeczytanie posta jz, i tyle .... w pelni sie z nim zgadzam,

Piotr_ok
02-08-2008, 21:18
w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a

Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

dlaczego nie? tak samo mogę kierować się tym co mówią w hurtowniach jak tym co na forum jak rownież mogę wogóle nie brać tego wszystkiego pod uwagę. skoro jednak jz cytasz to forum to chyba też szukasz tutaj pewnych wskazówek, sugestii, opinii jeśli nie to nie bardzo rozumiem po co tracisz czas na forum ?? i taki jest sens pytań zadawnych w hurtowniach, wykonawcom i na forum, poznanie opinii i doświadczeń innych po to żeby nie powtarzać na okrągło ,że polak i przed szkoda i po ....' ;)


Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze.
żebym to jak wiedział ...


[Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.
zapewne zrobię tak jak będę uważał że jest 'najlepiej i najładniej', ale z chęcią poczytam opinię innych.
pozdr
Piotr

t_i_t_o
02-08-2008, 22:08
A ja akurat jestem w trakcie pokrywania dachówką - wybrałem Robena MonzaPlus - kolor kasztanowy. Moi dekarze uważają, że dachówka jest bardzo ładna, ale "przepieroństwo w układaniu" - jak ktoś już wcześniej napisał - muszą być idealnie położone łaty, żeby dachówka ładnie się trzymała.
Do uciętych dachówek stosują takie spinki:
http://www.ivt.pl/jpg/f513.jpg
Jeżeli zaś chodzi o pękanie - do tej pory w paczkach były pęknięte dwie sztuki, dwie rozbili oni (uchwyt pękł przy przenoszeniu) - poza tym jest OK.
Generalnie - wg mnie i nie tylko - trudność układania nie jest Twoim problemem. Tobie dachówka ma się podobać i mieć korzystną cenę.

Peter1972
02-08-2008, 22:36
w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a

Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

dlaczego nie? tak samo mogę kierować się tym co mówią w hurtowniach jak tym co na forum jak rownież mogę wogóle nie brać tego wszystkiego pod uwagę. skoro jednak jz cytasz to forum to chyba też szukasz tutaj pewnych wskazówek, sugestii, opinii jeśli nie to nie bardzo rozumiem po co tracisz czas na forum ?? i taki jest sens pytań zadawnych w hurtowniach, wykonawcom i na forum, poznanie opinii i doświadczeń innych po to żeby nie powtarzać na okrągło ,że polak i przed szkoda i po ....' ;)


Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze.
żebym to jak wiedział ...


[Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.
zapewne zrobię tak jak będę uważał że jest 'najlepiej i najładniej', ale z chęcią poczytam opinię innych.
pozdr
Piotr

Jak to powiedział pewen Rabi " co bys nie wybrał i tak bedziesz żałował"... to żart :-). Propozycja jest taka: weź rodzinę na spacer po jakimś osiedlu domów jednorodzinnych w Twoim mieście. Wybierz kilka dachów, które Ci sie spodobają, zapytaj właściciela jakie to pokrycie i takie sobie kup! Ja słyszałem że z oferty Creatona dobre jakosciowo są dachówki firmy Pfleiderer ( fabryka, którą Creaton kupił) oraz produkty firmy Erlus ( niemcy). Z Robena też piekne dachy widziałem i opinii negatywnych też sporo do mnie dotarło. Wybierz kolor a reszte olej! Pewnie bedziesz miał to szczęście iz trafisz na dachówke bez wad. Tego naprawde Ci życzę.

Piotr_ok
03-08-2008, 16:22
Wybierz kolor a reszte olej! Pewnie bedziesz miał to szczęście iz trafisz na dachówke bez wad. Tego naprawde Ci życzę.
no dzięki :) pewnie tak zrobię
pozdr
Piotr

pawelo_pl
04-08-2008, 07:48
Roben ma chyba nadal promocję na dachówki - pisałem o tym na forum jakieś dwa miesiące temu - ale jak byłem przypadkiem w hurtowni słyszałem że nadal trwa. Poza tym zauważyłem że w moich okolicach ( Koszalin ) wszyscy układają Robena lub cementowego Brasa .

noster78
06-08-2008, 18:40
wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...
Co do innych rodzajów robena się nie wypowiadam, podobno nie są aż takie złe, ale tylko NIE średzka plus !!! NIE NIE NIE !

jz
06-08-2008, 19:21
wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...

Jeśli myślisz, że dachówki innych producentów są równiejsze, to się grubo mylisz. To normalne, ponieważ są to produkty ceramiczne.
Opisałaś Robena, więc ja dam Ci opisy "równości" innych producentów:

Rupp Ceramika:
http://www.dachy.org/forum/index.php?action=topic&id=3137
http://www.grupy.otopr.pl/dachowka-ruppceramika,usn,8344504.html

Creaton:
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=4899&highlight=creaton

Widziałem sporo dachów i Robena i Ruppa i Creatona. Jakoś nie widziałem, żeby końcowy wynik ułożenia na dachu był w jakimś przypadku lepszy/gorszy, żeby coś było krzywe czy bardziej lub mniej proste. Jeśli dachówka jest tak krzywa, że nie da się jej ułożyć na dachu, to się ją reklamuje.

Jeszcze jeden grosz co do twardości Ruppa z życia wzięty.
Ostatnio byłem u kolegi na budowie i miał Siriusa 13 miedzianą na paletach. Złapałem jedną dachówkę i podniosłem do góry, a on na mnie: "Nie podnoś!". Zapytałem czemu, bardzo zdziwiony, a on odpowiedział, że pękają i trzeba z nimi się delikatnie obchodzić :) Rzeczywiście twarde i mocne... (akurat sztuka, którą podniosłem nie pękła, innych nie podonosiłem, bo się bałem) :) Skoro Roben jest kruchy to ciekawe jak oni go w całości dowożą na budowę? :o

piterazim
06-08-2008, 21:29
Witam

Ja mam Robena na dachu od wiosny, więc jeśli chodzi o trwałość nic do rozmowy nie wniosę :P

Z układaniem nie było żadnego problemu. Dekarze dostali dachówki do łapek i położyli na dachu. na ok 200m2 dachu kilka było uszkodzonych (tragedii nie było)

Jedyny dowcip polegał na tym że jest to ta większa rozmiarowo dachówka i nie było do nich oryginalnych stopnic. Chwilę się pokombinowało i stopnice zostały poddane małemu tuningowi i teraz pasują.

Zdjęcia są w moim dzienniku

http://forum.muratordom.pl/aksamitka-2-piterazim,t136192.htm

Andrzej Wilhelmi
07-08-2008, 00:15
Jak mówi stare polskie porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy...". Nie ma złych dachówek są tylko trochę słabsi dekarze. Żadne wypalane gliniane dachówki zakładkowe nie są proste i dlatego mają zamki. Karpiówka jest w miarę prosta więc i zamków nie posiada. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórym kolegom dekarzom brakuje elementarnych zasad etyki zawodowej i lansują tylko te produkty, ze stosowania których mają dodatkowe profity. Pozdrawiam.

pawelo_pl
07-08-2008, 06:30
Jak mówi stare polskie porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy...".
Dokładnie moi dachowcy skończyli układać Robena + na garażu - pytam się czy są jakieś problemy - krzywe ale poza tym ok - nie robiło im to żadnej różnicy - a dachówka jest położna równo i nigdzie nie odstaje .Poza tym pozostało parę złotówek w kieszeni które zostały wykorzystane na lepszą cegłę klinkierową na kominy.

pierwek
07-08-2008, 06:47
Generalnie - wg mnie i nie tylko - trudność układania nie jest Twoim problemem. Tobie dachówka ma się podobać i mieć korzystną cenę.

teoretycznie tak - a praktycznie jeżeli coś jest problemem to i tak spada to w końcu na inwestora bo albo fachowcy sobie nie poradzą albo będzie to więcej kosztowało... - często jest tak że jak materiał tańszy (krzywy, trudniejsza praca) to koszt robocizny większy...

mnie dekarz przed wyceną zapytał jakiej firmy będzie dachówka

aha - mam betonową Nelskamp

mikolayi
07-08-2008, 08:42
w zeszłym roku położyliśmy robena średzką plus, antracytową. dekarz nie narzekał, zrobił swoje, odpadów było mało, dachówka równa, wytrzymała zimowo wiosenne wiatry urywajace łby...
http://images31.fotosik.pl/344/594d7b908e0ae967.jpg (www.fotosik.pl) akurat takie mi się zachowało pod ręką

Sedah
07-08-2008, 09:36
Nie ma złych dachówek są tylko trochę słabsi dekarze.
Uwierz mi, ze jesli dachowka jest nierowna, to sie ja gorzej uklada. Z poziomu ziemi nie wszystko widac, ale bedac na dachu, to jest po prostu krzywo. Co do lansowania produktow, to najczesciej jest tak, ze klient sam sobie kupuje dachowke, a potem dekarz musi to ulozyc :)

pytam się czy są jakieś problemy - krzywe ale poza tym ok
Dobre :) Sa krzywe, ale poza tym ok.
Ulozyc da sie wszystko, tylko wiecej roboty.

noster78
07-08-2008, 15:26
wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...

Jeśli myślisz, że dachówki innych producentów są równiejsze, to się grubo mylisz. To normalne, ponieważ są to produkty ceramiczne.
Opisałaś Robena, więc ja dam Ci opisy "równości" innych producentów:

Rupp Ceramika:
http://www.dachy.org/forum/index.php?action=topic&id=3137
http://www.grupy.otopr.pl/dachowka-ruppceramika,usn,8344504.html

Creaton:
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=4899&highlight=creaton

Widziałem sporo dachów i Robena i Ruppa i Creatona. Jakoś nie widziałem, żeby końcowy wynik ułożenia na dachu był w jakimś przypadku lepszy/gorszy, żeby coś było krzywe czy bardziej lub mniej proste. Jeśli dachówka jest tak krzywa, że nie da się jej ułożyć na dachu, to się ją reklamuje.

Jeszcze jeden grosz co do twardości Ruppa z życia wzięty.
Ostatnio byłem u kolegi na budowie i miał Siriusa 13 miedzianą na paletach. Złapałem jedną dachówkę i podniosłem do góry, a on na mnie: "Nie podnoś!". Zapytałem czemu, bardzo zdziwiony, a on odpowiedział, że pękają i trzeba z nimi się delikatnie obchodzić :) Rzeczywiście twarde i mocne... (akurat sztuka, którą podniosłem nie pękła, innych nie podonosiłem, bo się bałem) :) Skoro Roben jest kruchy to ciekawe jak oni go w całości dowożą na budowę? :o

Być może w jakimś stopniu masz rację, ale w końcu kupiłam Koramica, renesansową L15 i wszystko było ok, równiutkie, wyprofilowane, wychuchane :D więc też nie ma co generalizować że WSZYSTKIE dachówki są krzywe

popi
07-08-2008, 15:35
ja mam robena i zlego slowa nie powiem, a wyglada to tak na dachu:

http://i37.tinypic.com/4iiw78.jpg

http://i35.tinypic.com/29msufm.jpg

Andrzej Wilhelmi
07-08-2008, 22:31
...Uwierz mi, ze jesli dachowka jest nierowna, to sie ja gorzej uklada...

A niby dlaczego ma Ci uwierzyć? Nie jedną dachówką kryłem dachy i jeszcze prostej nie spotkałem! Zacznij od cementowych a jak nabędziesz wprawy to i z glinianymi sobie poradzisz. Pozdrawiam.

urszulak
08-08-2008, 10:15
Długo wstrzymywałam sie z opinią ,ale już nie wytrzymałam...
Mój dach ROBEN KASZTAN PLUS jest łaciaty !
Po ułożeniu dachówek,okazało się,że widać różnokolorowe placki.
Złożyłam reklamację .Dziś otrzymałam odpowiedz,że po wnikliwych analizach (trwały ponad 1,5 miesiąca)uznali,iż dachówki spełniają jakieśtam normy.
Dlatego jeżeli ktoś chce mieć dach ładny ,w jednym kolorze,to dachowek
ROBEN NIE POLECAM!!!

adam2007
08-08-2008, 10:48
A może załozymy kolejne wątki typu : Czy warto kłaść Rupp Ceramikę, Brasaa, Creatona, i inne. Ten wątek zaczyna być bez sensu. Zaczyna to przybierać formę licytacji...ja polecam, ja nie polecam itd....

Mnie nikt nie przekona do Ruupa czy Creatona skoro mi się nie podoba ta dachówka. Po co mam kłaść coś co mi się nie podoba ?

Ci którzy trafili na gorszą partię Robena to przykro ale nie można uogólniać ,że Roben jest do d....

Byłem w wielu miejscach związanych z dachami i nie spotkałem kogoś kto narzekał na Robena. Wszędzie zdarzają się reklamacje , w każdej branży , przy każdym towarze... zawsze tak będzie.

urszulak
08-08-2008, 10:59
Owszem, reklamacje wszędzie sie zdarzają,ale gdybym chciała dach o niejednorodnej barwie,to taka dachówkę bym sobie kupiła.
I nie przekonują mnie ich normy,bo dach mi sie nie podoba.
Dachówki powinny mieć powtarzalną barwę,a dach z nich wykonany jednolity kolor!

adam2007
08-08-2008, 11:20
Owszem, reklamacje wszędzie sie zdarzają,ale gdybym chciała dach o niejednorodnej barwie,to taka dachówkę bym sobie kupiła.
I nie przekonują mnie ich normy,bo dach mi sie nie podoba.
Dachówki powinny mieć powtarzalną barwę,a dach z nich wykonany jednolity kolor!



To jak była kładziona to nic nie było widoczne na zewnątrz ?
Tak czy siak trzeba walczyć z dostawcą czy sprzedacą. W końcu gwarancja 30 lat chyba jest. :wink:

pawlok
09-08-2008, 18:22
w zeszłym roku położyliśmy robena średzką plus, antracytową. dekarz nie narzekał, zrobił swoje, odpadów było mało, dachówka równa, wytrzymała zimowo wiosenne wiatry urywajace łby...


A my dzisiaj zamowilismy Roben Sredzka Plus kasztan - wyszło bardzo dobrze cenowo a dekarz tez nie narzeka kładł nie jeden z niej dach ..
Pawlok

T-rex
09-08-2008, 18:31
jak im sie zle kladzie to odradzaja :evil:

a kto bedzie w tym domu mieszkał ? Wybierasz to co Ci sie podoba !
jak komus sie zle kladzie - ma problem 8)

nely
21-08-2008, 10:34
Różnią się poza ceną też tym, że kasztan jest bardziej błyszczący a miedziana matowa. Czy ktoś ma Robena miedzianą - czy ta matowa źle wygląda?

jz
21-08-2008, 10:41
Niedaleko mojej budowy stoi dom z taką dachówką. Fakt, miedziana jest bardziej matowa od kasztana, nawet bardzo wyraźnie. Ja bym to określił tak:
- ceglana - totalnie matowa,
- miedziana - mieni się, przy deszczu prawie błyszczy :) - na moje jest ładna,
- kasztanowa - błyszczy się lekko,
- czarno-brązowa - błyszczy się mocno (jak na angobę).

laspalmas
21-08-2008, 11:42
Ja mam miedzianą i rzeczywiście mocno błyszczy się tylko wówczas kiedy jest czysta, jak pisze jz po deszczu lub w słoneczne dni, ale też nie poraża mnie jakaś szczególna matowość tej dachówki, poprostu normalna angoba, Sąsiad przez drogę ma kasztanową i też nie zauważyłem jakiegoś "szczególnego błysku",. Tak samo jak jest czysta i w słoneczne dni to się błyszczy naprawde nieźle, ale podejrzewam że jest to związane też z jej krwisto czerwonym kolorem który daje efekt jakby się bardziej błyszczała.

pawelo_pl
21-08-2008, 13:11
Mam kasztan wygląda lepiej od miedzianej. Zobacz jeszcze na stronie Robena jest aplikacja we flashu z kolorami - oczywiście nie oddaje ona rzeczywistości ale zobaczysz różnice.

Edybre
22-08-2008, 05:54
Mnie się wydaje, że nie ma różnicy w błyszczeniu. Kasztanowa to po prostu inny odcień. Mam miedzianą, znajomi kasztanową.

GosiaIAdam
22-08-2008, 06:22
Też mieliśmy taki dylemat - wziąłem sobie z hurtowni po 1 sztuce tej i tej i oglądaliśmy ją na spokojnie w domu w różnych warunkach, w cieniu, słońcu, rano, wieczorem. Oczywiście 1 sztuka nie odzwierciedli dobrze koloru, ale lepsze to niż nic. Nasze główne spostrzeżenia:
- kasztanowa jest zdecydowanie bardziej śliska w dotyku, bo ma angobę szlachetną, a miedziana jej nie ma
- kasztanowa w pewnych warunkach jest dosyć ostro czerwono-ruda, co nam się nie podobało
- miedziana w cieniu wygląda jak kasztanowa

Podsumowując zdecydowaliśmy się na miedzianą. No i tańsza była. Jedynym naszym obawem było to, że może być za bardzo marchewkowa, ale jak już mamy ją na dachu to zdecydowanie nie jest marchewkowa i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru!

nely
22-08-2008, 08:04
U nas różnica w cenie mała - jakieś 300 zł brutto (o dziwo dodatki do kasztanowej tańsze od dodatków miedzianej) i chyba wybiorę błyszczącą czyli kasztana.

GosiaIAdam
22-08-2008, 08:26
Nawet gdyby była większa, to i tak bierz to co Ci się bardziej podoba. Koszt dachówki to niewielka część całego dachu (u nas jakieś 20% - 100% to całość z więźbą i robocizną)

Zdecydowanie też polecam obejrzeć na żywo jedną i drugą na dachach. Żadne zdjęcie Ci tego nie zastąpi, ani próbka kilku dachówek.

androzek
23-08-2008, 09:42
Bierz miedzianą a nie pożałujesz.Jest ładna.Mam ją od roku na dachu i nadal mnie urzeka...

monikaitomek
23-08-2008, 19:57
My mamy dachówkę miedzianą,jesteśmy z niej bardzo zadowoleni :lol:
Kasztanowa nam się nie podobała :wink:
Pozdrawiam

jacekp71
24-08-2008, 01:23
wg mnie kasztanowa daje wiecej mozliwosci jesli chodzi o pozniejszy kolor tynkow / elewacji ;-)

Annja
24-08-2008, 07:29
Mam wprawdzzie zupełnie innę dachówkę na swoim dachu ale jako, że Roben w obu omawianych wersjach kolorystycznych jest bardzo popularny również na naszym terenie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Osobiście bardziej podoba mi się Roben kasztanowy, z tym, że jedna uwaga - kasztan Robena fatalnie wygląda w zestawieniu z tak modną obecnie stolarką w złotym dębie. Ładnie za to komponuje się ze stolarką orzechową i mahoniową. Ta miedziana dachówka jest moim zdaniem bardziej uniwersalna jeżeli chodzi o dobór koloru stolarki, ale trudniej z kolei dobrać do niej kolor elewacji.

monikaitomek
25-09-2008, 18:03
Dachówka Roben kolor kasztanowy,już położona u nas na dachu,wygląda super,dachóweczka równa,kolor piękny,fachowiec nie narzekał,jeszcze chwalił,że super :lol:

piterazim
26-09-2008, 08:16
u mnie też taka na dachu leży średzka plus kasztanowa dopiero od marca - nie narzekam

był mały problem z stopnicami, ale jest OK


http://images33.fotosik.pl/325/3561b769de316f41m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3561b769de316f41)

Jerzykk
21-10-2008, 00:43
Mam pytanie,

Czy ktoś z Was wybrał do swojego domku dachówke Robena średzka falista plus (kolor miedziany lub kasztanowy) i jakie ma w związku z tym doświadczenia z tą dachówką w sensie jakości tej dachówki podczas krycia, jak również później w trakcie "użytkowania" (jak "trzyma" zabrudzenia, czy nie przecieka, czy nie zawiewa śnieg pod, itp. ewentualne defekty).
Rozważam wybór tej dachówki na swój domek, dlatego będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
Jerzy

piterazim
21-10-2008, 08:41
Czy używanie opcji SZUKAJ boli?

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

http://forum.muratordom.pl/dachowka-roben-czy-jest-az-tak-kiepska,t106760.htm?highlight=%B6redzka

http://forum.muratordom.pl/roben-ma-ktos-dekarze-mi-odradzja,t137022.htm?highlight=%B6redzka

http://forum.muratordom.pl/roben-czy-ruppceramika,t135080.htm?highlight=%B6redzka


ps. Mam taką - kolor kasztan i jest OK

Jerzykk
21-10-2008, 23:14
Mam prośbe, żeby ktoś mi podpowiedział jak EFEKTYWNIE używać opcji szukaj na tym forum, gdyż jak wrzuciłem np. słowo ROBEN do wyszukania, to wyświetla mi sie 753 postów, który żaden nie ma w temacie słowa roben. Domyślam się że chodzi o to, że wyszukiwarka szuka tego słowa zarówno w temacie jak i w tekście, a niestety nie znalazłem w opcjach wyszukiwania możliwości zaznaczenia tylko szukania w samym temacie postów.
Jeśli coś przeoczyłem lub istnieje jakiś inny sposób wyszukiwania słów kluczowych TYLKO w samym tytule postów, to proszę o wskazówki jak to trzeba robić, żeby otrzymać przejrzysty wynik wyszukiwania konkretnego słowa.
Rozumiem doskonale, że powinno się najpierw znaleźć czy już nie ma informacji na temat, którego szukam, a potem ewentualnie tworzyć nowy wątek.

Z góry dziękuje za podpowiedź
Jerzy

GosiaIAdam
22-10-2008, 06:35
Mam prośbe, żeby ktoś mi podpowiedział jak EFEKTYWNIE używać opcji szukaj na tym forum, gdyż jak wrzuciłem np. słowo ROBEN do wyszukania, to wyświetla mi sie 753 postów(...)
Wejdź na google i wpisz:

roben site:forum.muratordom.pl

naLeśnik
22-10-2008, 06:45
Jerzykk jak zwykle starsi koledzy z forum się mądrzą i pouczają o funkcji "szukaj";)
która jak sam widzisz pokazuje......dużoooo tematów, postów itp. szukanego słowa.
Jak "efektywnie" używać tej opcji?...radze potrenować i zawężać wyszukiwanie np do danego działu forum.

ps. mi także po wpisaniu słowa "Roben" pokazało się 753 postów...

rybkin
22-10-2008, 07:00
Ja tez ma taka,jesc dobra,fachowcy nie nazekali. :wink: nie przecieka :lol:


Mam pytanie,

Czy ktoś z Was wybrał do swojego domku dachówke Robena średzka falista plus (kolor miedziany lub kasztanowy) i jakie ma w związku z tym doświadczenia z tą dachówką w sensie jakości tej dachówki podczas krycia, jak również później w trakcie "użytkowania" (jak "trzyma" zabrudzenia, czy nie przecieka, czy nie zawiewa śnieg pod, itp. ewentualne defekty).
Rozważam wybór tej dachówki na swój domek, dlatego będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
Jerzy

jaro'71
22-10-2008, 15:53
Roben średzka falista plus to był mój faworyt, w końcu jednak zdecydowałem się wziąć co innego. Jak w życiu: 5 lat chodzisz z dziewczyną, a potem wychodzisz za inną :wink:

martadela
22-10-2008, 17:52
Mam średzką falistą plus (kolor antracyt) dekarze nie narzekali. Wygląda b. ładnie na dachu. Leży równiuteńko, nie było na niej żadnych odprysków, pęknięć czy tym podobnych.

Pozdrawiam

miciu
22-10-2008, 19:27
Też będziemy mieli Rabenowską średzką plus, kolor czarny lub antracyt. Znajomy,który ją ma na swoim daszku jest zadowolony :P

Jerzykk
24-10-2008, 01:05
naLeśnik dzięki za zrozumienie :)
rzeczywiście jak się troszke pokombinuje z tą wyszukiwarką, to można coś znależć
dzięki za dotychczasowe opinie i czekam na kolejne, choć już chyba:) jestem przekonany do robena...
Pozdrawiam

kaura
24-10-2008, 18:16
U nas taka antracytowa średzka falista plus leży od 10 miesięcy.
Jak narazie nie mam żadnych uwag. Położona jest pięknie, nie przecieka, choć majster co ją układał narzekał śtrasznie, ze krzywa i musiał dużo szlifować, ale on narzekał na wszystko...
U sasiada lezy taka sama i nie słyszałam , zeby coś nie pasowało jemu, czy wykonawcom.
A piękna jest że hej!
Pozdrawiam

Edybre
25-10-2008, 07:54
Mam miedzianą i bardzo mi się podoba. Leży na dachu 2 lata i jest OK.

monter2
25-10-2008, 10:23
bierz śmiało,kasztanowa jest ładna
ja kupuje teraz po 3,02zł brutto za szt

emqwadrat
25-10-2008, 18:38
Dzisiaj zamówiłem antracytowa średzka falista plus

Czy dobra- ile produktów tyle opinii.... bierz co Ci się najbardziej podoba byle nie najtańszy chłam......

Amtla
25-10-2008, 19:30
Kasztanowa - leży u mnie od tygodnia :D

Prześliczna :o :D

Przy kładzeniu panowie nie narzekali, a ja ic więcej nie mogę napisać, może za rok....

naLeśnik
28-10-2008, 10:46
U mnie będzie czarno-brązowa ....a czy cieśle będą narzekać na jej układanie to już guzik mnie obchodzi....ma być tylko dobrze ułożona ;)

iwcia43
29-10-2008, 12:14
Ja również oczekuję na tą dachówkę w kolorze kasztanowym.Mam jednak wielki dylemat może coś podpowiecie - otóż planujemy białą podbitkę, okna również są białe i nie wiem czy to zakończenie sztucznym łupkiem dawać w kolorze białym czy brąz? Dodam że ten brąz jest dość ciemny.Nie mogę znaleźć takiej realizacji z białym a w brązie nie mam nic :cry: :cry: Pomóżcie bo osiwieję :roll: :roll:

pelsona
29-10-2008, 12:28
A nie zastanawialiście się nad miedzianą ?......wydaje się bardziej naturalna.
Mam na myśli kolor oczywiście.
pzdr

Małgolinka
29-10-2008, 15:13
U nas jeszcze gorąca ;) kasztanowa. Podobała nam się zarówno i kasztanowa i miedziana - wybór padł na kasztanową bo jest gładsza - miedziana ma bardziej chropowatą strukturę także jest większe prawdopodobieństwo, że szybciej porośnie ;) Ale tak czy inaczej obie są bardzo ładne :)

Jak przeczytałam ten wątek zapytałam od razu moich dekarzy jak oceniają dachówkę i jak się kładło - nie mieli żadnych zastrzeżeń powiedzieli, że nie było żadnych problemów z położeniem jak i z samą dachówką. Mamy Plusa - można obejrzeć w albumie 8)

Iwcia43 my też planujemy białe okna ale cały czas zastanawiam się nad kolorem podbitki :roll: W jakim kolorze macie kominy ??

pozdr

iwcia43
29-10-2008, 18:15
Kominy mamy pokryte marmolitem - klinkier jakoś mi się przejadł ponadto nasz komin jest poszerzany ku dołowi i ma ozdobną opaskę - i ten kształt chcieliśmy zachować. Kolor dobrałam do dachówki a opaska "beżowata"

ila66
29-10-2008, 18:48
Ja również oczekuję na tą dachówkę w kolorze kasztanowym.Mam jednak wielki dylemat może coś podpowiecie - otóż planujemy białą podbitkę, okna również są białe i nie wiem czy to zakończenie sztucznym łupkiem dawać w kolorze białym czy brąz? Dodam że ten brąz jest dość ciemny.Nie mogę znaleźć takiej realizacji z białym a w brązie nie mam nic :cry: :cry: Pomóżcie bo osiwieję :roll: :roll:

biala elewacja , lupana biala cegla holenderska
biala nadbitka , biale krokwie z klejonego drewna
ciemnozielona glazura na dachu
biale kominy obite sztucznym lupkiem w trapez

takie cos kiedys wykonywalem ,
mysle , ze wyszlo slicznie


a tak wogole dachowki Roben są OK

Margoth*
29-10-2008, 19:16
Roben średzka falista plus to był mój faworyt, w końcu jednak zdecydowałem się wziąć co innego. Jak w życiu: 5 lat chodzisz z dziewczyną, a potem wychodzisz za inną :wink:

Chyba żenisz się z inną, he, he! Wychodzić za mąż to mogę ja, bom kobieta.

iwcia43
29-10-2008, 19:21
Do ila66- wyobrażam sobie, że z zielonym wyszło pięknie...Ja mam kasztan i stąd moje rozterki z kolorem wykończenia dachu tym nieszczęsnym łupkiem. :cry: Wymyśliłam sobie dodatkowo zostawić murłaty nie "zaskrzynkowane" a jedynie pomalowane w kolorze dachówki. Myślę że będzie fajnie odbijało. Tylko ten łupek...

iwcia43
29-10-2008, 19:23
Do ila66- wyobrażam sobie, że z zielonym wyszło pięknie...Ja mam kasztan i stąd moje rozterki z kolorem wykończenia dachu tym nieszczęsnym łupkiem. :cry: Wymyśliłam sobie dodatkowo zostawić murłaty nie "zaskrzynkowane" a jedynie pomalowane w kolorze dachówki. Myślę że będzie fajnie odbijało. Tylko ten łupek...

pluszku
29-10-2008, 19:33
O gustach sie nie dyskutuje, ale ...........
Mam dachówke Robena Sredzka falista plus - kolor antracytowy. Podoba mi sie kolorystycznie, lecz troche nie pasuje do mojego dachu. Po prostu uwazam, ze jest zbyt "gruboziarnista" tzn. dachowka jest duza (wychodzi mniej niz 10 sztuk na 1 m2) i przy małych dachach tak jak moj (180 m2) wyglada troche nieproporcjonalnie duza do wielkości dachu. Gdybym miał ponownie wybrac to pewnie pozostałbym przy kolorze grafitowym lecz zmienił do mojego dachu dachówke na mniejsza.
Niemniej tak jak napisałem w pierszej linijce - jest o moje odczucie i innym może sie podoobac taka dachówka także na małym dachu.
(zdjecia w galerii)
Ponadto przypuszczalnie natrafiłem na partacza od obróbek blacharskich. Nie potrafił ładnie przyciąć tej dachówki przy kominie, podobno sie nie dało
"bo taka wypukła jest". Kij mu w oko - i tak miałem go dość.

Margoth*
18-11-2008, 16:54
Pluszku, mi się podoba Twoja dachówka: i rozmiar, i kolor. Mam pytanie na temat rodzaju i koloru barwnika użytego do pomalowania podbitki. Wyszedł bardzo ładny kolor, super pasuje do złotego dębu okien. Ja też będę miała złoty dąb, dlatego pytam.

JarzyQ
18-11-2008, 17:18
tez dlugo sie zastanawilaem nad robenem, wlasciciel hurtowni mi ja odradzal, mowil ze krzywa, przeszukalem cale forum i wszyscy co ja maja mowia ze jest ekstra, a narzekaja tylko Ci, ktorzy kupili inna (nie obrazajac nikogo najczesciej blachodachowke :) pogadalem ze swoimi dekarzami i powiedzieli ze 80% dachow robili robenem i nigdy nie narzekali. od miesiaca mam juz gotowy daszek roben sredzka falista plus (ponoc lepsza od zwyklej) w kolorze czarno-brazowym i jest pieknie !! polecam i pozdrawiam

pawlok
18-11-2008, 18:21
pogadalem ze swoimi dekarzami i powiedzieli ze 80% dachow robili robenem i nigdy nie narzekali. od miesiaca mam juz gotowy daszek roben sredzka falista plus (ponoc lepsza od zwyklej) w kolorze czarno-brazowym i jest pieknie !! polecam i pozdrawiam

Dziasiaj po paru dniach działania dekarzy wrescie mogłem obejrze cczesciowy efekt - na dachu dwuspadowym Roben Sredzka Plus - jak an razie efekt estetyczno wizualny OK!
Dekarze tez nie narzekają.
Pawlok

jolanta k
18-11-2008, 20:31
WITAM! Od maja mamy na dachu kopertowym ROBENA-miedziana średzka falista plus angobowana.Dekarze mówili że jest ok.Dach wygląda cudnie.Pozdrawiam!

pawlok
20-11-2008, 16:46
No to dzisiaj dach zakończony - Roben Sredzka Plus Kasztan - wyszło super!
Pawlok

miciu
22-11-2008, 18:45
Wczoraj przywieźli nam Robena średzką falistą plus w kolorze czarno-brązowym. W przyszłym tygodniu zobaczymy jak będzie wyglądała na dachu.
Kolor jest zaj.....ty :lol:

Aga_I_Przemek_WCH
23-11-2008, 15:29
Witam,

Zamierzam kupić dachówkę Robena w kolorze kasztan. Czy ktoś pokaże swój dach wyłożony tą dachówką?

Jak sprawuje się taka dachówka po kilku latach? Czy ktoś posiada takie informacje? Czy warto kupić taką dachówkę?

Przemek

naLeśnik
24-11-2008, 08:16
U mnie maja dziś zacząć układanie Robena czarno-brązowego.....śnieg na latach, folii, ciekawe jak im to pójdzie?

evonation
25-11-2008, 12:21
jestem w hurtwowni i facet mi udowadnia ze Roben jest duzo gorszy od.... juz zapomnialem z czym porownywal, ale to nie ma zanczenia. Ze Gorzej sie je uklada, itd itp.

Roben jest w miare tania, co o nie myslicie?

naLeśnik
25-11-2008, 12:29
wątków o Robenie jest całe mnóstwo na forum np. tu:

http://forum.muratordom.pl/roben-ma-ktos-dekarze-mi-odradzja,t137022.htm

http://forum.muratordom.pl/dachowka-roben-czy-jest-az-tak-kiepska,t106760.htm

http://forum.muratordom.pl/roben-sredzka-typ-s-co-sadzicie,t126485.htm

http://forum.muratordom.pl/dachowka-sredzka-falista-plus-roben,t143244.htm

http://forum.muratordom.pl/dachowka-roben-czy-warta-brac-ja-pod-uwage,t123198.htm

Madziolka
02-12-2008, 10:49
Jutro dachówka przyjeżdża na budowę... Więc mam nadzieję że już za kilka dni bedę mogła pochwalić się swoim dachem ;)
Co do sprawowania? Nas w hurtowni przekonał pan, który z bliska pokazał dwie dachówki z kilkuletniej wystawy. Angoba Creatona była popękana w jakieś dziwne "pajączki". Natomiast Roben szkliwiony miał się świetnie ;)
Razem z mężem wybraliśmy dachówkę średzką typ S w kolorze kasztan. Uwiódł nas dach, który obejrzeliśmy "w naturze" dość blisko naszej miejscowości pokryty właśnie tą dachówką :)))

Nie mogę się już doczekać momentu gdy będę mogła zamieścić swoje fociszcza :)

TOMASZQS
02-12-2008, 16:23
Nie zachwycał bym się tym co Ci przedstawił sprzedawca :D każdy sprzedaje to, co mu się najbardziej opłaca czytaj, na czym ma największy zysk...

kborekk
02-12-2008, 16:54
Ja mam Robena od 9 lat i duzo osob sie pyta czy go myje co roku bo sie blyszczy i nie ma ani grama syfu:)
Pozdrawiam

Madziolka
02-12-2008, 18:25
roofdach => Nigdzie nie napisałam że zachwyciłam się wypowiedzią pana z hurtowni :-? Po prostu "na własne oczy" widziałam te dachówki na wystawie. Zaś wnioski wyciągnęłam takie a nie inne... Mój dom, moje pieniądze.

ifka13
08-12-2008, 11:01
zastanawiamy sie nad dachówką w kolorze grafitowym- antracyt u Robena, jak obejrzeliśmy te dachówki na skaldzie to okazało sie że są szorstkie w przeciwieństwie do czarnobrązowych które są gładkie i dodatku są chyba szkliwione, tak więc mamy dylemat, albo bardzo podobające nam sie kolorystycznie antracytowe matowe ale szorstkie albo czarnobrązowe (II miejsce w rankingu) gładkie ale błyszczące.
Proszę użytkowników tych antracytowych o opinie z użytkowania tego pokrycia, oczywiście wszelkie zdjęcia pokryc dachowych w świetle dziennym dachowek antracytowych i czarnobrązowych mile widziane;)

pluszku
08-12-2008, 12:20
zastanawiamy sie nad dachówką w kolorze grafitowym- antracyt u Robena, jak obejrzeliśmy te dachówki na skaldzie to okazało sie że są szorstkie w przeciwieństwie do czarnobrązowych które są gładkie i dodatku są chyba szkliwione, tak więc mamy dylemat, albo bardzo podobające nam sie kolorystycznie antracytowe matowe ale szorstkie albo czarnobrązowe (II miejsce w rankingu) gładkie ale błyszczące.
Proszę użytkowników tych antracytowych o opinie z użytkowania tego pokrycia, oczywiście wszelkie zdjęcia pokryc dachowych w świetle dziennym dachowek antracytowych i czarnobrązowych mile widziane;)
Masz u mnie w galerii zdjecia antracytowej a o opiniach z uzytkowania bede mogł napisac za 10-25 lat.

ifka13
08-12-2008, 12:26
wiem wiem, jakies pół godzinki temu link do zdjeć z Twoim domkiem dodałem do ulubionych żebym mógł sobie oglądać;)
Podoba mi sie ta antarcytowa bardzo, jest super, tylko jej struktura...
Ile czasu ją już macie polozoną? Jakie ogrzewanie macie w domu? PAliwo stałe? jak wokół komina?
JAką miales cene za dachóke? Dziś mi zaproponowali w jednym skladzie 32,5PLN/m2 brutto, czekam jeszcze na jedną oferte.

pluszku
08-12-2008, 15:47
wiem wiem, jakies pół godzinki temu link do zdjeć z Twoim domkiem dodałem do ulubionych żebym mógł sobie oglądać;)
Podoba mi sie ta antarcytowa bardzo, jest super, tylko jej struktura...
Ile czasu ją już macie polozoną? Jakie ogrzewanie macie w domu? PAliwo stałe? jak wokół komina?
JAką miales cene za dachóke? Dziś mi zaproponowali w jednym skladzie 32,5PLN/m2 brutto, czekam jeszcze na jedną oferte.
Dachowka ma rowny rok, grzeje gazem. Obrobka wokół komina to chyba moj nawiekszy blad. Najpierw ładnie ułozyli dachówke przy kominie o potem wszystko diabli wzieli bo docieplilem komin styropianem i dałem płytki - dachowki wpkol komina trzeba bylo podocinac. :evil:
Ceny nie ma co porownywac - inne czasy inne realia (rok 2007 a rok 2008 to "przepaść" w budownictwie).
Dachowka w zaleznosci od oswietlenia raz potrafi wygladac na szarą a raz na czarną - mnie sie to podoba.

miciu
10-12-2008, 18:05
Nam właśnie skończyli układać dachówkę czarno-brązową angobowaną :) Wygląda poprostu bosko. Nie ma żadnych pęknięć, pajączków itp. Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy ją równie mocno chwalić :wink:

monikaitomek
13-12-2008, 13:54
My mamy dachówkę robena kasztanową,wszystko super,nie przecieka,równiutka,fachowiec nie narzekał,chwalił sobie,wygląda pięknie :lol:
Polecam
Wesołych świąt

mysweetbabys
13-12-2008, 19:14
U nas dopiero zaczynają kłaść ale dachówka niespełniła naszych oczekiwań, najgorsza fuszerka to :
http://images25.fotosik.pl/303/629d097fe289d918m.jpg (http://images25.fotosik.pl/303/629d097fe289d918.jpg)

mysweetbabys
13-12-2008, 19:15
zapomniałam dodać ze to kolor czarnobrazowy;) :D :D :D :D

arti.sa
19-12-2008, 20:50
Prosiłbym o dokładniejsze fotki robena kasztanowego monza plus.
evnt. [email protected]

pawlok
20-12-2008, 20:43
cosmo jest OK, pasuje do kasztanowych i miedzianych dachowek,
my do kasztanowego robena wybralismy etnę z CRH ....

Moja żona wykonała analogiczny wybór :-)
Dach jest, komi njest i jest OK :-)
Pawlok

pawelo_pl
22-12-2008, 07:26
Prosiłbym o dokładniejsze fotki robena kasztanowego monza plus.
evnt. [email protected]
Proszę bardzo : http://www.archon.pl/forum_images/show_images/409?topic_id=5625 to jest Roben PLUS Kasztan komin z cegły Futuro Cosmo

piterazim
22-12-2008, 09:18
Witam

u mnie na dachu leży
Roben kasztanowa średzka plus

zdjęcia w dzienniku

http://forum.muratordom.pl/aksamitka-2-piterazim,t136192.htm

sindra2
14-01-2009, 16:18
Witam, mam problem związany w wyborem koloru dachówki. Raczej zdecydujemy się na Robena typ S (bornholm). Niestety nie możemy się doszukać domów z taką dachówką w takich kolorach a jak wiadomo przed podjeciem ostacznej decyzji warto zobaczyc jak to wygląda na wiekszym dachu. Jesli ktos ma dachowke Robena, kolor miedz lub kasztan to prosze o wklejanie lub przesylanie zdjec. Pozdrawiam

TOMASZQS
14-01-2009, 16:25
Jeśli coś mogę podpowiedzieć, to kasztan ma bardziej gładszą i błyszczącą powłokę niż miedziany, swego czasu miedziany był w promocji, czyli najtańszy, teraz nawet nie wiem który kolor tańszy

piterazim
15-01-2009, 08:31
proszę bardzo

średzka plus kasztan jest w moim dzienniku

http://forum.muratordom.pl/aksamitka-2-piterazim,t136192.htm

pawlok
16-01-2009, 08:07
Jesli ktos ma dachowke Robena, kolor miedz lub kasztan to prosze o wklejanie lub przesylanie zdjec. Pozdrawiam

Podaj email to ci prześle wykonanie kasztanowe :-)
Pawlok

cieszynianka
16-01-2009, 17:24
Jak mi poślesz maila, to Ci wyślę zdjęcia mojego Robena miedzianego :D

mocca
16-01-2009, 18:16
to moj roben sredzka falista miedziana plus, więcej fotek w dzienniku str 2 i 3 (mam 2 budynki w tej dachówce)
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/maj2008/2.jpg

sindra2
16-01-2009, 19:39
Mocca, pieknie wychodzi ta dachówka w tym kolorze, o taki odcień nam własnie chodzi, jestesmy zdecydowani, za niedługo zamawiamy:)

cieszynianka
16-01-2009, 19:45
Poszło, daj znać czy doszło :D

mocca
16-01-2009, 19:54
sindra2, dzięki
kolor naszej dachówki jest rozny w zalezności od pory roku a nawet pory dnia, zalezy jakie slonce i skąd na nią pada- raz jest ceglasta raz brązowa...
dla porownania jeszcze taką samą ale kasztan ma edyta_10 tutaj (mam nadzieję ze nie będzie miala za złe ;) http://forum.muratordom.pl/dziennik-mojego-miejsca,t117145.htm

anetabo
16-01-2009, 23:36
Kasztan jest angobowany.
Moje fotki tutaj: http://forum.muratordom.pl/roben-sredzka-typ-s-co-sadzicie,t126485.htm

sindra2
17-01-2009, 07:44
Cieszynianka, zdjęcia doszły, bardzo dziekuje

sindra2
17-01-2009, 08:22
Kasztan jest angobowany.
Moje fotki tutaj: http://forum.muratordom.pl/roben-sredzka-typ-s-co-sadzicie,t126485.htm

Anetabo, odwiedziłam Twoje forum, też mamy ten sam dylemat, zamówić średzką typ S czy średzką falistą. Większość osób wybiera średzką falistą więc aktualnie nie jesteśmy do końca pewni na jaki typ się w koncu zdecydować. Tak jak Tobie S-ka bardziej nam sie podoba. Ale jedno wiemy na 100%, nasza dachówka będzie w kolorze miedzianym. Poczekam więc jeszcze na zdjęcia S-ki w kolorze miedzianym, może znajdzie sie forumowicz który pokaże nam taki dach :)

mocca
17-01-2009, 12:51
sindra2 może ten wątek jeszcze dopomoze w wyborze ;) http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2866099#2866099

monter2
31-01-2009, 15:22
mam pytanie do posiadaczy dacz monza plus kasztan czy kupujac blache do jej obrobek dostaliscie ja rowniz w kolorze kasztan,bo moj sprzedawca chce mi wcisnac ceglasta mowiac ze kasztana nie ma w ofercie i dlatego chcialbym sie dowiedziec bo cos czuje ze mi kit wciska

Andrzej Wilhelmi
31-01-2009, 16:35
Nie ma takiej możliwości aby kolory były zgodne. Co najwyżej zbliżone. Dobór kolorystyki blachy bardziej istotny do rynien. Pozdrawiam.

bonku
01-02-2009, 12:25
Mi założyli blachy w kolorze dachówki-kasztan-różnicy odcienia przynajmniej nie zauważam.:D

Wirecki
01-02-2009, 23:22
Mam robena czarnobrązowego. Też miałem wątpliwości, ale zdałem się na sprzedawcę ("do tej dachówki najczęsciej sprzedajemy...") i potwierdziłem u wykonawcy - przyznał rację.

Co więcej - do obróbki komina mam blachę czarną, przy rynnach brązową, rynny brązowe marley i całość jest ok.

Zapytaj dekarza, który będzie robił dach

pawelo_pl
02-02-2009, 11:02
Ja do kasztana brałem brązową blachę i też pasuje: http://www.archon.pl/forum_images/show_images/409?topic_id=5625 . Weż pod uwagę że np nie dostaniesz w kolorze kasztana rynien ..

bisia
02-02-2009, 21:42
my do tej dachówki mamy Plannja wiśnia - moim zdaniem pasuje idealnie.

artdom
05-02-2009, 13:07
rynny lindab kolor mrod są chyba najbardziej zblizone ale w domu nie zawsze dobrze wygląda jesli wszystko jest takie same czasem kontrast jest wskazany.

mikaja07
14-02-2009, 17:35
Do mojej dachówki kasztanowej dałam brązowa blache, brąz rynny.

Andrzej z Wadowic
27-02-2009, 08:02
Witam

Ponoć ta dachówka to dawna średzka falista. Zastanawia mnie czy za zmianą nazewnictwa stoi tylko marketing czy może została ona w jakiś sposób poprawiona. Roben teraz głownie promuje monze i bornholma (eska). Chcę do pokrycia wolego oka zastosować dachówkę zakładkową ceramiczną i ze względów finansowych wystarcza tylko na robena. Flaming jest mało formatowy i najpewniej lepiej będzie się prezentował niż np. monza, ale zastanawia mnie jakość wykonania fleminga. Szukając na forum znalazłem raczej negatywne posty odnośnie średzkiej poodkreślające niskie zamkie i krzywizny. Może orintujecie się czy coś we flemingu z tych wad poprawiono

kamilk1
06-05-2009, 15:54
W 2008r zdecydowałem się na pokrycie dachu dachówką firmy Roben falista średzka plus czarno-brązowa. Już na jesień zauważyłem pierwsze rysy na powłoce. Teraz po zimie popękana jes cała powłoka Zgłosiłem reklamacje. Przedstawiciel producenta stwierdził, że u nich to w normie. Czy to jest to normalne?
zdjęcie pod adresem
http://galeria.interia.pl/praca,w_id,790064,dach%F3wka,,sort,date,t_id,0,s_i d,0

VIP Jacek
06-05-2009, 16:02
tak zatytuowałeś wątek, że myślałem, że na dachówce położyłes płytki.

miciu
06-05-2009, 19:31
Mamy tę samą dachówkę, tej samej firmy i w tym samym kolorze co twoja, zakładaliśmy ją jesienią 2008r. Na szczęście u nas nic niepokojącego się z nią nie dzieje, ale słyszałam, że Roben nie uznaje tych "pajączków" za wadę ponieważ owe "pajączki" nie wpływają na jakość dachówki ceramicznej.

miciu
06-05-2009, 19:37
Przepraszam za moją odpowiedź, ale dopiero teraz zobaczyłam dołączone zdjęcie - takich "pajączków" jeszcze nie widziałam. Jednak radzę Ci próbować reklamować dachówkę może się uda :wink:

mjakob
06-05-2009, 20:12
Ja jestem na etapie zakupu dachówki i pytam w hurtowniach właśnie o owe pajączki. No i... ani roben ani wienerberger ani bogen ani nawet creaton nie uznaje na to reklamacji!!
Wlasnie dlatego że nie wpływa to na jakość dachówki (niby), no i dachówki ocenia się "z drogi" czyli z kilku metrów (wg normy) a z kilku metrów tego już nie widać.
Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że glazura po jakimś czasie na pewno popęka. Szkoda słów, za co tu płacić i to prawie 2x więcej!!

Twoje pająki są dosyć duże, próbuj, w końcu towar kupowany był bez skazy!

akapap
11-05-2009, 19:40
Witam,

odwiedziłem kilka hurtowni pokryć dachowych i niestety na starszych dachówkach robena dało się zauważyć pajączki/siateczkę na angobie - lekko popękana angoba.

Ktoś z Was zgłębiał temat? Jest to kwestia jakiegoś rocznika? A może przypadłość robena?

Dlaczego pytam? Ano szukam dachówki i po kolejnej lekturze ,,internetu'' wychodzi mi na to, że nie ma większej równicy między aktualnymi produktami różnych producentów. Każdy z nich wytrzyma te swoje 50 lat.

Pozdrawiam.

akapap
13-05-2009, 20:18
Ponawiam temat.

Nikt z szanownych grupowiczów nie miał problemu z popękaną angobą na robenie?

Pozdrawiam.

cieszynianka
13-05-2009, 21:00
Tu było trochę o dachówkach:

http://forum.muratordom.pl/dachowka-sredzka-falista-plus-roben,t143244.htm?highlight=średzka%20angob*

http://forum.muratordom.pl/dlaczego-dachowka-ceramiczna-jest-lepsza-od-betonowej,t100013.htm?highlight=średzka%20angob*


http://forum.muratordom.pl/dachowka-ceramiczna-jaka-macie-jaka-polecacie,t145488.htm?highlight=średzka%20angob*

http://forum.muratordom.pl/roben-sredzka-typ-s-co-sadzicie,t126485.htm?highlight=średzka%20angob*

http://forum.muratordom.pl/dachowka-roben-czy-jest-az-tak-kiepska,t106760.htm?highlight=średzka%20angob*

http://forum.muratordom.pl/roben-ma-ktos-dekarze-mi-odradzja,t137022.htm?highlight=średzka%20angob*

http://forum.muratordom.pl/rupp-czy-roben-pomozcie-wybrac-dachowke-do-10-03-2008,t125927.htm?highlight=średzka%20angob*

Mam Robena, położony w 2001 roku i nie ma na nim żadnych pęknięć ani innych "ozdóbek" :wink:

akapap
14-05-2009, 09:21
Uff! Dzięki.

Pozdrawiam.

monter2
22-05-2009, 18:41
jaki macie kolor blachy do opierzen?czy czerwony bedzie dobry,czy tez jest blacha w kolorze kasztanowym

marcinor
22-05-2009, 19:11
Ja mam właśnie robena i mam blachę wiśniową :D

Damro
23-05-2009, 00:02
ja też wiśniową :D

Andrzej Wilhelmi
23-05-2009, 00:19
Kolorystycznie dobrze pasują też obróbki i rynny w kolorze miedzianym. Pozdrawiam.

irreality
23-05-2009, 00:45
są obróbki w kolorze kasztan - mam takie

andrzej100
23-05-2009, 07:58
W kolorze brazowym- taki sam odcien jak dachowka

monikaitomek
23-05-2009, 09:56
Ja mam kolor dachówki kasztanowy i blachę w kolorze kasztanowym :lol:

Pozdrawiam

Amtla
23-05-2009, 13:05
Mam blachę w kolorze brązowym.

pazook
24-05-2009, 17:59
ja też mam obróbki w brązie bo rynny mam brązowe

anandama
25-05-2009, 17:22
Ja rynny mam brazowe.

Ale zastanwiam sie nad inna sprawą- w jakim kolorze zrobic schody, taras- wczesniej myslam, ze znajde jakis pasujacy klinkier, ale na razie zaden kolor który widziałam nie pasuje.

Moze Wy macie juz jakies płytki wyszukane?
I co z kolorem elewacji_ ja mysle o jakims ekri, jakie wy macie pomysły?

shira3
29-06-2009, 18:07
A ja mam takie pytanie - czy tą dachówkę w wersji kasztan da się zaliczyć do czerwonych lub w kolorze dachówki naturalnej? Mam taki zapis w warunkach - musi być czerwona, w kolorze dachówki naturalnej lub szara...A mnie by najlepiej pasowała brązowa....jak ona wygląda w realu? Bo zdjęcia nie zawsze oddają. Da się ją podciągnąć pod czerwien? :wink: no i jak się sprawuje po czasie?

miciu
29-06-2009, 20:43
zapomniałam dodać ze to kolor czarnobrazowy;) :D :D :D :D

:o :o :o :o :o według mnie to nie jest czarno-brązowa, bardziej podchodzi pod kasztanową :roll:

poldek82
01-07-2009, 17:21
Witam,

Jak w temacie, czy ktoś ma taką na dachu, zastanawiam się nad kolorem antracyt a brązowo czarnym glazura ???

Jeśli ktoś ma proszę o fotki, będę wdzięczny.


Pozdrawiam

shira3
11-07-2009, 20:38
Hej my też zdecydowaliśmy się na tą dachówkę - zbieramy wyceny. Jak myślicie, czy za dachówkę na dwuspadowy prosty dach 195m2 cena 10200 w tym 92 dachówki skrajne, kominki, gąsiory itp itd plus folia pod nią to dobra cena?

stefan12
11-07-2009, 23:41
Napisz czy to cena brutto czy netto, daj namiar na hurtownie.

shira3
12-07-2009, 15:42
Brutto. Hurtownia jest koło Gorzowa Wlkp - Glinik 13A

Wiesiek30
19-08-2009, 21:32
Witam, mineło półtora roku, dekarze dalej narzekają na robena, a sąsiedzi zakładają i nie narzekają... Z drugiej strony zycie mnie nauczyło że nie ma nic za darmo wiec skąd ta różnica w cenie miedzy np creatonem? Moze to efekt skali-roben sprzedaje wiecej więc może taniej?

Hagis
19-08-2009, 21:35
Mam robena od maja i jest OK. Wykonawca był zadowolony... Ja też...

cieszynianka
19-08-2009, 21:43
Więcej opinii znajdziesz tu:

http://forum.muratordom.pl/jakiej-firmy-dachowki-ceramiczne,t22686.htm?highlight=dachówka

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/roben-sredzka-typ-s-co-sadzicie,t126485.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/drodzy-forumowicze-pomozcie-powazny-problem-z-dachowka,t49749.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/dach-wiadomo-ze-ceramika-ale-jakiej-firmy,t121174.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-mial-problemy-z-jakoscia-dachowki-rupp-ceramika,t10014.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/dachowka-roben-czy-jest-az-tak-kiepska,t106760.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/ludzie-zobaczcie-jaki-mam-piekny-dach-z-rupp,t80545.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/roben-ma-ktos-dekarze-mi-odradzja,t137022.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/cala-prawda-o-dachowce-creaton,t103623.htm?highlight=dachówka%20roben

http://forum.muratordom.pl/ktora-dachowke-polecacie-ruppceramica-czy-roben,t125141.htm?highlight=dachówka%20roben

:wink:

laspalmas
20-08-2009, 13:28
Również mam Robena i jestem bardzo zadowolony.
Faktem jest że zamki są trochę płytsze niż w pozostałych ale mam dach pod papą także zupełnie nie robi mi to na komfort ...
Jeśli chodzi o jakość /proste, krzywe itd.:/ to mi się wydaję że dużo zależy jak się trafi i jednak od uczciwości hurtowni żeby nam szmelcu wybrakowanego nie wciskali ajko jakiś super lux.

Wujor
20-08-2009, 13:32
Moi dekarze Robenem byli zachwyceni, mówili że dawno tak prostej dachówki nie widzieli.....Dawałem Monze plus miedziana

rzufik1
20-08-2009, 15:39
zobacz jeszcze tu

http://forum.muratordom.pl/co-sadzicie-o-dachowkach-koramic-l15-e32,t132405.htm

i tu

http://forum.muratordom.pl/dachowki-koramic-czy-roben,t165051.htm

Wiesiek30
20-08-2009, 20:00
O dzięki za te linki kopalnia wiedzy,ale oczywiście najważniejsze co powie fachowiec na miejscu, chociaż i on pewnie ma swoje widzimisię...

a dach mam zamiar wymieniać z teściem który 10 lat temu pracował w tym zawodzie i 2 sąsiadami którzy są na bieżąco, (pomocnicy dekarza) mam pewne wątpliwości co do jego pamięci i kwalifikacji ale chcę zaoszczędzić na "profesjonalnej ekipie", myślę że powoli i dokładnie osiągniemy sukces (wymieniam starą dachówkę)
Co o tym sądzicie, na co najwięcej zwracać uwagę?

Andrzej Wilhelmi
20-08-2009, 22:23
Oczywiście na to aby nie spaść z dachu :wink: . Pozdrawiam.

remekb
21-08-2009, 07:11
Witam, mineło półtora roku, dekarze dalej narzekają na robena, a sąsiedzi zakładają i nie narzekają... Z drugiej strony zycie mnie nauczyło że nie ma nic za darmo wiec skąd ta różnica w cenie miedzy np creatonem? Moze to efekt skali-roben sprzedaje wiecej więc może taniej?

Roben robi dachówki w Środzie Śląskiej. Nie wiem jak konkurencja - może importuje ??

Wiesiek30
21-08-2009, 07:15
Spoko, my są ekipa z gór ta niepijąca :wink:
z tesciem bimberek zawsze po robocie :lol:

ngel
08-10-2009, 07:41
Kochani Forumowicze!
Bardzo, bardzo ładnie proszę i zdjęcia dachów pokrytych dachówką Roben Monza (lub najlepiej monza plus) w kolorze miedzianym lub kasztanowym. Mogą być linki do galerii jak się komu nie chce wklejać. Proszę o szybki odzew bo decyzję muszę podjąć już- a zgłupiałam zupełnie.... :(

GosiaIAdam
08-10-2009, 07:49
Hej,

masz tu kilka fotek tego samego dachu w różnych porach dnia. Baaaaaardzo zależy od słońca jak to wygląda. Dachówka to Monza Plus miedziana. Wg nas - śliczna :) Kasztanowa jest ciemniejsza, w cieniu wygląda jak ciemna czerwień. Niemniej - i tak zdecydowanie polecam obejrzeć na żywo. I to nie próbki dachówek, tylko najlepiej dwa domy obok siebie, jeden z miedzianą, drugi z kasztanową. My się też wahaliśmy, wybraliśmy miedzianą - i nie żałujemy. Zwłaszcza jak o różnych porach dnia i roku przechodzimy obok domku z kasztanową :) Bo słońce bardzo zmienia wygląd dachówki...

Oto linki do fotek: 1 (http://lh4.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SKxrJIczmLI/AAAAAAAACGQ/c-Aki7ekKQA/s800/IMG_2174.JPG) 2 (http://lh6.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SKxrMBodWXI/AAAAAAAACGc/NJ0oPszAaDA/s800/IMG_2176.JPG) 3 (http://lh4.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SKxrPO3DiPI/AAAAAAAACGk/pbh2_ir5Ab4/s800/IMG_2179.JPG) 4 (http://lh5.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SMArOu4ynyI/AAAAAAAACHk/g3Ggsr8tpjc/s800/IMG_2248.JPG) 5 (http://lh6.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SMGfbULnRgI/AAAAAAAACLA/aoAAk_giJjI/s800/IMG_2196.JPG) 6 (http://lh6.ggpht.com/_eZEMW8A6vQc/SMGffXVLLbI/AAAAAAAACLI/NTsMQWegA7s/s800/IMG_2222.JPG)

ngel
08-10-2009, 08:17
no właśnie obawiam się że ta kasztanowa robi się bardzo czerwona a tego nie chcę
dzięki za zdjęcia- czekam na jeszcze

kotek999
08-10-2009, 09:10
W moim dzienniku budowy są zdjęcia dachówki rooben - tylko ne pamiętam nazwy - ale może się przydać

Pozdrawiam

ngel
08-10-2009, 09:23
dzięki Twoja to chyba własnie jest kasztanowa (bo taka czerwona)
a tak ot - jakie masz płytki w łazience bo sa cudne :-)

ngel
12-10-2009, 20:55
nikt więcej się nie pochwali??

Modorin
05-11-2009, 17:29
Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .
Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..

Andrzej Wilhelmi
05-11-2009, 18:47
... Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna"...

Możesz trochę więcej napisać o co chodzi? Pozdrawiam.

Barti44
05-11-2009, 18:50
A ja kupiłem dachówkę MONZA PLUS i wszystko było super- dachówki proste, nic nie odstaje. Taka sama sytuacja u sąsiada. Słowem- polecam, nie widzę powodów, żeby dopłacać do droższej konkurencji.

Cezarr
06-11-2009, 07:25
U mnie we wrześniu zakończono układanie Monzy Plus. dekarze dość dobre mieli o niej zdanie.Wg ich opinii jakością nie odbiegała od droższych dachówek

rzufik1
06-11-2009, 15:46
Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .
Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..

ja nie wybralem Robena a szkoda.
Koramic to dopiero pomyłka wiec pisz więcej co nie tak masz z tą dachówka.

Croolick
06-11-2009, 18:57
Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

cieszynianka
06-11-2009, 19:34
Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

Tu bym się nie zgodziła :roll:
Porównaj żywotność np. starych "beczek" Mercedesa z Fordami, porównaj żywotność japońskich jednostek napędowych (znam takie z przebiegiem 600.000 km bez remontu) z innymi :roll:
Z pewnością nie wszystkie samochody są tak samo trwałe, co naocznie można sprawdzić na naszych drogach - wystarczy poprzyglądać się które staruszki jeszcze jeżdżą, a których już nie zobaczysz w ruchu :lol:

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
06-11-2009, 19:48
roben plus czarno-brązowa-efekt możesz zobaczyć na fotkach w podpisie , sprawuje sie ok,a jeżdzę mazdą :D

Femmee_
06-11-2009, 20:29
My też mamy Robena - antracyt angobowana. Wykonawcy nie jeden dach już stawiali i nie mieli zastrzeżeń co do jakości. Jedyne, do czego można się przyczepić, to docinanie - jeśli dachówka jest docinana na dachu, to pierwszy efekt jest straszny - czerwona poświata! Ale po pierwszym deszczu już jest dobrze. Jeśli kupisz np. RuppCeramike, to takiego problemu nie będzie, bo ona jest barwiona w masie, a nie tylko po wierzchu. Ale według nas, nie ma co przepłacać za takie "bajery".

Croolick
06-11-2009, 20:50
Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

Tu bym się nie zgodziła :roll:
Porównaj żywotność np. starych "beczek" Mercedesa z Fordami, porównaj żywotność japońskich jednostek napędowych (znam takie z przebiegiem 600.000 km bez remontu) z innymi :roll:
Z pewnością nie wszystkie samochody są tak samo trwałe, co naocznie można sprawdzić na naszych drogach - wystarczy poprzyglądać się które staruszki jeszcze jeżdżą, a których już nie zobaczysz w ruchu :lol:


W mojej wypowiedzi jest sporo sarkazmu.

P.S.
Jestem miłosnikiem starych Mercedesów i posiadaczem 24-letniego egzemplarza. Jak powszechnie wiadomo są twardsze od diamentu. :wink:

Andrzej Wilhelmi
06-11-2009, 23:27
Ale ten sarkazm czego ma dotyczyć?!
Porównywanie pokryć dachowych do samochodów to czysta demagogia nie mająca żadnego odniesienia!!! Pozdrawiam.

Barti44
12-11-2009, 21:23
My też mamy Robena - antracyt angobowana. Wykonawcy nie jeden dach już stawiali i nie mieli zastrzeżeń co do jakości. Jedyne, do czego można się przyczepić, to docinanie - jeśli dachówka jest docinana na dachu, to pierwszy efekt jest straszny - czerwona poświata! Ale po pierwszym deszczu już jest dobrze. Jeśli kupisz np. RuppCeramike, to takiego problemu nie będzie, bo ona jest barwiona w masie, a nie tylko po wierzchu. Ale według nas, nie ma co przepłacać za takie "bajery".

Ja zainwestowałem w farbkę Robena i pomalowałem pocięte dachówki ( w koszach). Wyglądają jakby były barwione w masie, wiec jeszcze raz powiem-"nie widzisz różnicy, to po co przepłacać" :D

Margoth*
13-11-2009, 00:23
Ja też mam Robena - Flaming brąz angobowany. jedyna wada to brak barwienia w masie, reszta OK.

Egon
28-11-2009, 17:37
Zastanawiam się nad MonząPlus miedzianą lub kasztanową, więc chyba nie będzie problemów z różnicą koloru na przekrojach w koszu?

adam2007
28-11-2009, 20:08
Witam,

Chciałbym poznać opinię na temat dachówki Robena. Na dzień dzisiejszy wypada najtaniej, jednak większosć dekarzy odradza mi tą firmę. Czy jest z ną aż tak źle? Czy powinienem dopłacić kilka tysięcy i kupić np. Koramica czy Creatona?


Mam Robena brąz średzka falista - inaczej chyba Flaming i nie zamieniłbym na żadną inną... Te dywagacje o krzywości, kruchości, odbarwianiu itd....można sobie w buty wsadzić.
Mogłaby być tylko barwiona w masie jak wcześniej ktoś zauważył. :wink:
Pozdr,

adam2007
28-11-2009, 20:12
Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .
Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..


A może reperezentujesz konkurencję....? :lol:

Egon
28-11-2009, 20:54
Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .
Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..


A może reperezentujesz konkurencję....? :lol:

Wiele na to wskazuje, bo kolega/koleżanka Modorin napisał/ła tylko ten jeden post :lol:

twojdach
05-12-2009, 09:05
Witam was serdecznie !!! Od jakiegoś czasu znowu zacząłem śledzić wszystkie posty odnośnie dachówki Roben i dachówek creaton i o zgrozo zauważyłem że ludzie nie dbają co kupuja tylko za ile kupują. Kwestia wycen dachu całościowa to problem na inny post .Proszę państwa jeżeli wejdziecie na stronę www.roben.pl to w zakładce katalogi do pobrania otworzycie cennik dachówki http://www.roben.pl/upload_module/wysiwyg/CENNIKI/cennik_klinkier_import.pdf produkowanej dla klienta za Odry.I to co tam zobaczycie to oczywiście cegłu i dachówka w cenach euro w PIERWSZYM GATUNKU .Porównując polskie ceny należy się chyba zastanowić co idzie na kraj co Niemiec i jakiej jakości .ja wiem że napewno nie jest to pierwszy gatunek tylko to co w procesie produkcji klasyfikowane jest jako drugi sort czyli drugi krzywy gatunek za połowę ceny dla klienta w Polsce. W marcu 2009 roku miałem przyjmnośc uczestniczyć w szkoleniu w jednej z niemieckich Firm i tam stwierdzono że w niemczech takiego szajsu dekarz nie założy bo nie chce mieć problemów a firma handlowa nie dopuści to sprzedazy bo dba o swoja reputacje .A w Polsce noga kopnąc sprzedać i niech się klient buja ot cała filozofia .Podczas pobytu na tym że szkoleniu pokazano na osiedle pokryte dachówką Roben ale nie tą co idzie na rynek Polski tylko ta drugą poniekąd produkowaną w Polsce dla Niemiec . Dachówka leży tam ja kartka papieru na prostym stole dach wypoziomowany dachówka równiutka bez skazy no cóż taki towar u nas to pobożne życzenie .Proszę państwa proszę przyjąć ten post nie jak jakąś antyreklamę i kryptorekalmę inne konkurencyjnej firmy nie nie oto chodzi ,poprostu w dalszym ciągu jesteśmy traktowani w Europie jako druga kategoria ,brakuje nam środków na wybudowanie naszego własnego domu więc kupujemy tanio to co powinno być przerobione i użyte do wyprodukownia dobrej dachówki .Dopuki takie przyzwolenie z waszej strony będzie dopuki taki stan rzeczy będzie obowiazywał .Nie stać nas na robienie czego kolwiek dwa razy jesteśmy na to za biedni .Stare przysłowie mówi Biednyś boś głupi Głupi boś biedny weśmy to pod rozawgę przy wyborze towaru na nas wymarzony dom bo przeznaczamy czasami wszytkie oszczędności naszego zycia bez wymiernych efektów a pozostaje gorycz i żal ze zostaliśmy wykiwani

lolek30
05-12-2009, 10:23
Witam was serdecznie !!! Od jakiegoś czasu znowu zacząłem śledzić wszystkie posty odnośnie dachówki Roben i dachówek creaton i o zgrozo zauważyłem że ludzie nie dbają co kupuja tylko za ile kupują. Kwestia wycen dachu całościowa to problem na inny post .Proszę państwa jeżeli wejdziecie na stronę www.roben.pl to w zakładce katalogi do pobrania otworzycie cennik dachówki http://www.roben.pl/upload_module/wysiwyg/CENNIKI/cennik_klinkier_import.pdf produkowanej dla klienta za Odry.I to co tam zobaczycie to oczywiście cegłu i dachówka w cenach euro w PIERWSZYM GATUNKU .Porównując polskie ceny należy się chyba zastanowić co idzie na kraj co Niemiec i jakiej jakości .ja wiem że napewno nie jest to pierwszy gatunek tylko to co w procesie produkcji klasyfikowane jest jako drugi sort czyli drugi krzywy gatunek za połowę ceny dla klienta w Polsce. W marcu 2009 roku miałem przyjmnośc uczestniczyć w szkoleniu w jednej z niemieckich Firm i tam stwierdzono że w niemczech takiego szajsu dekarz nie założy bo nie chce mieć problemów a firma handlowa nie dopuści to sprzedazy bo dba o swoja reputacje .A w Polsce noga kopnąc sprzedać i niech się klient buja ot cała filozofia .Podczas pobytu na tym że szkoleniu pokazano na osiedle pokryte dachówką Roben ale nie tą co idzie na rynek Polski tylko ta drugą poniekąd produkowaną w Polsce dla Niemiec . Dachówka leży tam ja kartka papieru na prostym stole dach wypoziomowany dachówka równiutka bez skazy no cóż taki towar u nas to pobożne życzenie .Proszę państwa proszę przyjąć ten post nie jak jakąś antyreklamę i kryptorekalmę inne konkurencyjnej firmy nie nie oto chodzi ,poprostu w dalszym ciągu jesteśmy traktowani w Europie jako druga kategoria ,brakuje nam środków na wybudowanie naszego własnego domu więc kupujemy tanio to co powinno być przerobione i użyte do wyprodukownia dobrej dachówki .Dopuki takie przyzwolenie z waszej strony będzie dopuki taki stan rzeczy będzie obowiazywał .Nie stać nas na robienie czego kolwiek dwa razy jesteśmy na to za biedni .Stare przysłowie mówi Biednyś boś głupi Głupi boś biedny weśmy to pod rozawgę przy wyborze towaru na nas wymarzony dom bo przeznaczamy czasami wszytkie oszczędności naszego zycia bez wymiernych efektów a pozostaje gorycz i żal ze zostaliśmy wykiwani

..no w Niemczech to nawet trawa jest bardziej zielona i niebo bardziej niebieskie :roll:

Wirecki
05-12-2009, 23:31
..no w Niemczech to nawet trawa jest bardziej zielona i niebo bardziej niebieskie :roll: Potwierdzam. Bylem. Widziałem :)

daro31ie
06-12-2009, 06:55
..no w Niemczech to nawet trawa jest bardziej zielona i niebo bardziej niebieskie :roll: Potwierdzam. Bylem. Widziałem :)

witam

Ja tez bylem :oops:
Co do trawy to zgadzam sie, ale zeby niebo było wardziej niebieskie to ciezko jest mi w to uwierzyc :wink:

Elmeros
06-12-2009, 09:35
Witam.
Ja równiez w tym roku przykryłem swój dach dachówką Roben, czar-brąz (pluska) i nie dopatrzyłem sie jakis znaczących róznic jeśli chodzi o krzywizny lub róznice w odcieniu, kolorze itp, trzymając ją w rekach, a co dopiero gdy jest położona na dachu.
Jestem jak najbardziej zadowolony z mojego wyboru.
Pozdrawiam.

bendzamin
06-12-2009, 16:47
http://images43.fotosik.pl/235/f2eef491c92533dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Dachówka średzka falista PLUS kładziona była w 2006 roku. Dachówka nie jest idealnie prosta w zimie od strony zachodniej pod dachówke wlatuje śnieg kąt dachu 30stopni może to też ma cos do znaczenia. ALe ogólnie rzecz biorąc przetrwała trzy zimy i bez wiekszych zastrzeżen.

bartolinixxx
06-12-2009, 18:50
Witam
Na dniach musze podjąć decyzję co do zakupu dachówki. Najtaniej wychodzi roben sredzka fakista plus w kolorze miedzi. Niestety spora część sprzedawców Czy warto ryzykować i kupic Robena?

Pamiętaj jeszcze o jednym. Zapłąć za dachówkę dopiero po dostawie. Bardzo często dowiozią ci na plac budowy dachówkę złej jakości albo potłuczoną. Jak rozładują to już masz pozamiatane. Dokładnie zrób inspekcję czy nie ma przebarwień, nierówności. Dostawcy kręcą wałki, uważaj na to.

Andrzej Wilhelmi
08-12-2009, 21:54
Ciekawe, która firma dostarczy materiał bez zapłaty?! :roll: Pozdrawiam.

lary13
12-03-2010, 16:55
Witam, Jestem Pracownikiem w Robenie, Jakby Ktos Miał Pytania Odnośnie produkcji Dachówki Roben to Pytać Śmiało. Pozdrawiam.

andrzej belka
12-03-2010, 19:21
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

TomiAyomi
12-03-2010, 20:19
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

a może konkretniej ? , kupiłeś kijowy, ? widziałeś kijowy ? argumenty ?
taki post zaczepny to troche klepanie dla klepania,
rozważam zakup robena MONZAplus i bardziej by mi się przydały konkrety niż
słowo "kijowy" jeśli masz złe doswiadczenia napisz o co kaman

TOMASZQS
12-03-2010, 20:23
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

Noo Belka podpadliście, od Robena roboty już nie dostaniecie :lol:

andrzej belka
12-03-2010, 20:44
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

Noo Belka podpadliście, od Robena roboty już nie dostaniecie :lol:

pozostawie bez komentarza , jaki jest roben kazdy wie i tyle ....

daro31ie
12-03-2010, 20:57
Witam
Mam zamiar przykryc dom jesiennym lisciem.
Czy ta dachowka jest lepsza jakosciowo nap od plusa? :D

TomiAyomi
12-03-2010, 20:59
"pozostawie bez komentarza , jaki jest roben kazdy wie i tyle ...."

ehh szkoda czasu . . .

justkaaa
12-03-2010, 21:11
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

Noo Belka podpadliście, od Robena roboty już nie dostaniecie :lol:

pozostawie bez komentarza , jaki jest roben kazdy wie i tyle ....
Każdy wie i widzi a jednak jets to bardzo popularna dachówka. Ma kiepskie zamki, jest nierówna, czasem powłoka pęka i robi sie pajęczyna, itd. I mimo tych wielu wad, jest poprostu ładna i dlatego jest taka popularna. Jak jest położona na dachu to może i spec ich nierówności zauważy ale laik najczęściej nie. laikowi będzie się podobać i tyle. MI tez sie bardzo podoba, choć mam Creatona.

lary13
12-03-2010, 21:58
Witam, obejrzałem pare tematów na temat Robena i przewaznie same złe opinie ale kilka dobrych tez sie znajdzie, pyta pan ile trzeba sie narobic zeby taką złą dachówkę wyprodukowac ? prosze o konkrety ? w czym jest zła ? i jak jest taka zła to czemu w okresie letnim na załadunek w ciagu jednego dnia przyjezdza do 100 tirów, druga sprawa to praca dekarska czy aby na pewno kazdy kto negatywnie podchodzi do robena zna sie na swojej pracy ? czy po prostu musi sie przy niej napracowac bo musi byc dokładny? co do krzywizny to wyrób ceramiczny ma to do siebie ze w suszarni i w piecu ulega zniekształceniu na które nie ma sie wpływu, i są normy w których sie mieszczą. Poza tym mozna krzywe sztuki reklamowac. co Do pytania miedzy plusem a Jesiennym Lisciem to Dachówka Plusowa nie jest w lisciu , Liść jest na Małej Dachówcę, tu juz jest kwestia gustu co do jakosci jest taki sam materiał tylko rózni sie wielkoscią. Osobiscie polecam Plusa Kasztanowego Która jest malowana szlachetną Angobą, ładnie błyszczy i sie prezentuje ale tu jest kwestia gustu :) Co Do Specjalnej Dachówki czyli wiatrownic gąsiorów itp. są to dachówki sprawdzane ręcznie przez ludzi tak jak i układane na paletach. pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
12-03-2010, 22:20
...jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

A ja mam takie pytanie: Jak długo trzeba myśleć żeby takie głupoty wypisywać?! Chcesz być oryginalny czy piszesz aby pisać?
Jest takie porzekadło: złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza :( .
Jak komuś nie pasuje to niech nie kupuje :wink: .
Pozdrawiam.

yvfi1
12-03-2010, 22:48
Przypuszczam, że popularność tej dachówki spowodowana jest jej ceną, kto by nie wolał ceramiki w cenie blachy...

Damro
12-03-2010, 22:57
ja mam pytanie .
jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

Noo Belka podpadliście, od Robena roboty już nie dostaniecie :lol:

pozostawie bez komentarza , jaki jest roben kazdy wie i tyle ....
tak,to prawda każdy wie kto ma go u siebie,i darujsobie ten komentarz,zanim coś maźniesz to zastanów się lub wciągnij się bardziej w temat :lol:

Damro
12-03-2010, 22:59
Przypuszczam, że popularność tej dachówki spowodowana jest jej ceną, kto by nie wolał ceramiki w cenie blachy...
następny znawca :D :D :lol:

Damro
12-03-2010, 23:50
do autora wątku,źle zadałeś pytanie,tutaj na forum kto byś nie był,stolarz ,dekarz czy piekarz przy tak zadanym pytaniu najwięcej spotasz się z krytyką bo wiele osób uważa że jeśli ja nie mam to albo niemodne,niepraktyczne badź kiczowate,ci którzy dłużej siedzą tu na forum są już uodpornieni na tego typu komentarze :D

lary13
13-03-2010, 07:18
...jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

A ja mam takie pytanie: Jak długo trzeba myśleć żeby takie głupoty wypisywać?! Chcesz być oryginalny czy piszesz aby pisać?
Jest takie porzekadło: złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza :( .
Jak komuś nie pasuje to niech nie kupuje :wink: .
Pozdrawiam.


Ma Pan 100%-ową rację Panie Andrzeju Wilhelmi Kto nie chce nie kupuje, kazdy tez ma prawo do swojego zdania. Liczyłem na Pytania Bardziej z Procesu technologicznego Niż Czemu to Taki "Szajs" ? .Bo Kto ma Kupić to i Tak Kupi w Robenie Dachówkę. Pozdrawiam.

Elmeros
13-03-2010, 07:25
Od początku celowałem w Robena bo rzeczywiscie dachówka ta jest atrakcyjnie cenowo przynajmniej w tamtym roku była.
Dach wygląda bardzo ładnie (pluska czarno-brązowa 340m2), dekarze nie narzekali, jestem bardzo zadowolony.Cóż można chciec wiecej...
Pozdrawiam.

lary13
13-03-2010, 07:55
Cieszę się , że Pan nie Narzeka, Dachówka w tym kolorze jest najdroższa ze wszystkich ze wzgledu na koszt Farby (uszlachetniona angoba). Pozdrawiam.

cieszynianka
13-03-2010, 20:47
...jak bardzo trzeba sie starac zeby taki kijowy materiał wyprodukować ?

A ja mam takie pytanie: Jak długo trzeba myśleć żeby takie głupoty wypisywać?! Chcesz być oryginalny czy piszesz aby pisać?
Jest takie porzekadło: złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza :( .
Jak komuś nie pasuje to niech nie kupuje :wink: .
Pozdrawiam.

Andrzeju, nie denerwuj się 8)
Chciał chłopak wziąć udział w dyskusji, a nie miał pomysłu i wyszło jak wyszło :roll:

Ps. Mój Roben nadal bez pajączków, majstry podczas układania nie "narzekały", krzywo też nie wygląda (choć pewnie źle położony wyglądałby krzywo :-? ).
Pozdrawiam :wink:

Margoth*
13-03-2010, 21:56
Ja mam Robena i nie narzekam. Moja dachówka to Fleming - dachówka średzka falista brązowa angobowana. Ładnie wygląda na dachu. Jedyny minus to brak barwienia w masie, to mało istotny szczegół.

andry
13-03-2010, 22:07
Pytanie mam:
czy Roben dopuszcza do sprzedaży dachówkę II gatunku?

basia228
13-03-2010, 22:45
Nie wiem skąd się biorą te bzdury na temat robena. Ja mimo wszystko położyłam monzę plus tobago i jestem bardzo zadowolona. Cena świetna, na paletach niemalże idealne, bez żadnych pajączków, przebarwień itp. Na dachu wyglądają super - wg mnie - ale może ja się nie znam ;) Drugi raz położyłabym to samo.

lary13
14-03-2010, 06:16
Witam, Dachówki w 2 gatunku nie ma. Zdarzały sie Próby Dachówek(Próby Kolorystyczne) czy chociaż by Pierwsze Partie Plusa z Rozruchu Pieca Na Nowej Dachówczarni Za Psie Pieniądze ale na dzień dzisiejszy to Niestety Nie, Nawet Jakby Była, Nie Była By Na Nią Udzielana gwarancja tak Jak na 1 gatunek . Pozdrawiam,

lary13
14-03-2010, 06:21
Ja mam Robena i nie narzekam. Moja dachówka to Fleming - dachówka średzka falista brązowa angobowana. Ładnie wygląda na dachu. Jedyny minus to brak barwienia w masie, to mało istotny szczegół.

Na Docinanie i wszelkie obicia dachówki podczas pracy można zastosować Zimną Angobę.

faffa2
14-03-2010, 22:42
Witam, Jestem Pracownikiem w Robenie, Jakby Ktos Miał Pytania Odnośnie produkcji Dachówki Roben to Pytać Śmiało. Pozdrawiam.

Właśnie jestem na etapie szukania dachówki. W projekcie mam marsylkę, która podoba mi się, ale tylko trzy firmy ją produkują. Z tych trzech w bardzo przyzwoitej cenie jest tylko czeski Tondach. Niestety nie ma w ofercie ciemnego brązu. Podoba mi się też Fleming - jesienny liść Robena, ale różni znajomi i nie tylko siedzący w budowlance twierdzą, że kiedyś były kłopoty z zamkami i dachówka nie zawsze dobrze się układała. Od sprzedawcy w firmie handlującej pokryciami dachowym (nawiasem pisząc usiłował wcisnąc mi Creatona, bo są jego składem)i dowiedziałem się, że ponoć we flemingu są teraz podwójne zamki. Chciałem zweyfikować tą informację, bo wydaje się, że Roben wygląda solidniej od Tondacha.

laspalmas
15-03-2010, 07:01
Ja mam średzką falistą i jestem z niej bardzo zadowolony, prosto ułożona, bez pajączków spękań i przebarwień. Wybrałem ponieważ wizualnie mi się podobał i była w bardzo korzystnej cenie. Co do zamków to raczej nie zwracam na to uwagi ponieważ dach mam deskowany i pokryty papą więc zamki są wystarczająco szczelne. Podejrzewam że całkowicie zabezpieczy przed nawiewaniem śniegu tylko karpiówka, ale to już zupełnie inna liga.
Mój sąsiad ma dachówkę z konkurencji i w masie sporo margla a na powierzchni pajączki (dołożyć musiałbym 2 kzł do jego dachówki i jeszcze bez angoby) więc wszystko zależy jak się trafi i przedewszystkim od umiejętności dekarzy.

lary13
15-03-2010, 12:19
Witam, Jestem Pracownikiem w Robenie, Jakby Ktos Miał Pytania Odnośnie produkcji Dachówki Roben to Pytać Śmiało. Pozdrawiam.

Właśnie jestem na etapie szukania dachówki. W projekcie mam marsylkę, która podoba mi się, ale tylko trzy firmy ją produkują. Z tych trzech w bardzo przyzwoitej cenie jest tylko czeski Tondach. Niestety nie ma w ofercie ciemnego brązu. Podoba mi się też Fleming - jesienny liść Robena, ale różni znajomi i nie tylko siedzący w budowlance twierdzą, że kiedyś były kłopoty z zamkami i dachówka nie zawsze dobrze się układała. Od sprzedawcy w firmie handlującej pokryciami dachowym (nawiasem pisząc usiłował wcisnąc mi Creatona, bo są jego składem)i dowiedziałem się, że ponoć we flemingu są teraz podwójne zamki. Chciałem zweyfikować tą informację, bo wydaje się, że Roben wygląda solidniej od Tondacha.


Witam. Dachówka Fleming inaczej Średzka Falista Ma Po Jednym Zamku na Boku i na Górnej Części Dachówki ( Tak Zwane Podwójne Żebra), Proszę Się Nie Sugerować Opiniami Kogoś Kto nie Ma Na Dachu Dachówki Roben, Co do Fachowców To Ilu Ich Jest Tyle Jest Opinii O Tej Dachówcę.Proszę Poszukać Zdjęć z realizacji Jesiennego Liscia i nie Przejmować Się Bo Jest To Dachówka Solidna i Ładnie się Prezentuję na Dachu.Moi Znajomi Mają Jesienny Liść i są Zadowoleni :) Wybór Zatem Należy do Pana :) Pozdrawiam.

sewerynslowi
15-03-2010, 13:08
ja również mam jesiennego liścia, jestem bardzo zadowolony. A i firma, która robiła mi dach, także nie narzekała na tą dachówkę

najlepsza dachówka za te pieniądze :)

Andrzej Wilhelmi
15-03-2010, 21:17
"lary13" z całym szacunkiem ale po jakiemu Ty piszesz? :roll: . Pozdrawiam.

lary13
15-03-2010, 21:20
"lary13" z całym szacunkiem ale po jakiemu Ty piszesz? :roll: . Pozdrawiam.

O co Chodzi ?

Andrzej Wilhelmi
15-03-2010, 21:54
Prawie każde słowo piszesz z dużej litery. :roll: . Pozdrawiam.

janekbo
16-03-2010, 10:34
Sorry Larry, ale Roben powinien Cie szybko zidentyfikować i Wyperswadować pisania tych Bzdur. Mam robena Na dachu ale nie wierze, że w jego Produkcji brał udział ktoś taki Jak Ty.

lary13
16-03-2010, 10:47
co ci sie nie podoba ?

queene
18-03-2010, 21:22
Od początku celowałem w Robena bo rzeczywiscie dachówka ta jest atrakcyjnie cenowo przynajmniej w tamtym roku była.
Dach wygląda bardzo ładnie (pluska czarno-brązowa 340m2), dekarze nie narzekali, jestem bardzo zadowolony.Cóż można chciec wiecej...
Pozdrawiam.
widze że jestes z Rybnika, gdzie moge obejrzeć Twój dach ? chce ta sama dachówke,

merks
26-08-2010, 10:59
Witam!
Czy ktoś z forumowiczów może już ma położoną tą dachówkę na dachu? Właśnie zastanawiam się nad jej zakupem ale chciałbym zobaczyć jak całościowo wygląda. Jest to nowa oferta Robena i mało która hurtownia u mnie w okolicy to sprzedaje i nie ma jeszcze gotowych dachów w okolicy.

ewanz
27-02-2011, 20:48
Czyzby już nikt nie kupował Robena? W ubiegłym tygodniu bylismy na składzie i sprzedawca bardzo nam odradzał Robena, twierdząc, ze odskakuje z nich margiel i nawet pokazał wystawkę z taką uszkodzoną dachówką. Namawiał nas za to na Kreatona i sama nie wiem co o tym myśleć. Jest 2011r - może jakość Robena faktycznie się pogorszyła, ale o kreatonie czytałam na forum wiele niepochlebnych opinii - przede wszystkim, że są porysowane i to widać. Proszę o komentarze.

rosek
27-02-2011, 23:32
Robena z marglem tez widziałem na wystawce (plus antracyt)

RVF SERVIS
15-03-2011, 18:19
Witam,
Panowie jeżeli nigdy nie pracowaliście jako dekarze to nie dowiecie się jaki jest problem z Robenem. Jeżeli chcecie mieć dachówkę ceramiczna na dachu kupujcie coś innego niż roben, jeżeli nie stać was na prawdziwą ceramikę kupujcie Brass na 100 % wytrzyma dłużej niż roben.

winiu1
15-03-2011, 19:09
Strasznie nie lubię robić robenem, krzywy jak cholera.

1916
15-03-2011, 20:31
Jestem dekarzem oto moja lista dachówek 1 Creaton 2 RuppCeramika 3 Bogen .............na końcu Roben Proszę o wasze propozycje ??? moze stworzymy listę która pomorze ludziom :)

rosek
15-03-2011, 21:06
Jestem dekarzem oto moja lista dachówek 1 Creaton 2 RuppCeramika 3 Bogen .............na końcu Roben Proszę o wasze propozycje ??? moze stworzymy listę która pomorze ludziom :)

należałoby podawać nie tylko producentów ale i konkretne modele bo w obrębie jednego producenta mogą być duuuże różnice

Andrzej Wilhelmi
15-03-2011, 21:49
Nie miałem problemów z żadną dachówką (w tym z Robenem) czasami tylko trochę więcej roboty. Wysoko oceniłbym Meyer-Holsen. Miałem z karpiówką tej firmy trochę problemów przy kryciu "wolich oczek" w związku z jej grubością ( w zasadzie z cienkością). W swojej karierze jeszcze nigdy nie spotkałem prostej dachówki ceramicznej i może w tym jest urok tego pokrycia. Jak nie usłyszę merytorycznych uwag dotyczących wad produktu to będę cytował stare porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza". Pozdrawiam.

geronimaus
15-03-2011, 22:16
witam wszystkich. tez stoje przed wyborem dachówki. moje typy to 1. nelskamp r10 2. creaton balans 3. tondach stodo 4. bogen innovo 10, wszystkie wyceny podobne, wiec cena nie bedzie juz stanowila kryterium, tylko jakosc. po rozmowach z ok. 10 dekarzami wypada ze te wszystkie dachówki są be. pierwszym kryterium przy wyborze byla cena, wszystkie sa z tej samej półki cenowej (daja rozne rabaty), drugim wygląd (stąd ten wybór), trzecim jest jakosc. moze ktos pomoze wybrac?

Andrzej Wilhelmi
15-03-2011, 22:29
Co znaczy jakość? Mogą być różnice w składzie gliny, z której są te dachówki wyrabiane i to tyle. Skoro cena nie jest w tym wypadku miernikiem wybierz tę, która Ci się najbardziej podoba. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.

geronimaus
15-03-2011, 22:53
czy to oznacza ze te wszystkie dachówki sa tak samo szczelne, nie maja margla, sa z nowoczesnej maszyny i sa identyczne?

Andrzej Wilhelmi
17-03-2011, 08:05
Oczywiście wszystkie są tak samo szczelne czyli nieszczelne bo wszystkie w większym czy mniejszym stopniu umożliwiają przedostanie się śniegu. Producenci starają się wyeliminować margiel ale nie spotkałem się z dachówką, która by nie miała go w szczątkowej ilości. Oczywiście identyczne nie są bo to niemożliwe. Nie chodzi tu o maszynę tylko o formę, w której są wytłaczane. Te formy mają określoną żywotność i są regenerowane a w przypadku uszkodzenia naprawiane lub wymieniane. Dalej to już technologia wypalania i hartowania. Pozdrawiam.

castel
17-03-2011, 21:21
Czyli co?Jesli sa dobrzy fachowcy to dadza sobie rade z robenem i nie przeplacac?

Andrzej Wilhelmi
17-03-2011, 22:18
Krótko mówiąc profesjonalista z żadną dachówką nie będzie miał problemu. Pozdrawiam.