PDA

Zobacz pełną wersję : FOLIA W PŁYNIE-dom parterowy



dodi
21-12-2006, 07:40
Hey

Zastanawiam się czy używać folii w płynie w WC i łazience jeżeli ma to mieć miejsce w domku partwerowym bez piwnic. W pietrówce to rozumie strop na podłodze itd..

czy jest sens...?

dodi

Barbossa
21-12-2006, 09:30
może nie strop na podłodze ale ma to sens

michal_m
21-12-2006, 09:41
My daliśmy, żeby wilgoć nie wchodziła w ściany. Teoretycznie i tak nie powinna, ale wydatek stosunkowo niewielki, więc woleliśmy się zabezpieczyć.

dodi
21-12-2006, 09:49
A jakiej firmy stosowaliście folię i cz przy folii też trzeba gruntować ściany?

dodi

dodi
21-12-2006, 09:52
może nie strop na podłodze ale ma to sens

mam na myśli to że w budynku piętrowym jeżeli na I piętrze jest łazienka to jej podłoga jest na stropie.

dodi

krzysztofh
21-12-2006, 14:39
Na okolicznośc zabezpieczenia sąsiada od dołu lepsza jest papa termozgrzewala.
Folię w płynie daje się na płyty KG lub tynki gipsowe ale tylko w miejscach mokrych (okolice wanny, kabiny prysznicowej i umywalki)

dodi
21-12-2006, 14:48
czyli na tynki cem/wap i wylewke z mixokreta nie dawac tego ? cos mi się to dziwne wydaje :)


dodi

Rezi
21-12-2006, 16:43
zalezy jaka folie w płynie

ta jednoskładnikowa jest izolacją typu lekkiego i średniego - służy głównie jako zabezpieczenie przeciwwilgociowe, łazienek pryszniców etc Zabezpieczenie przeciwwilgociowe jest ważne w przypadku kłdzenia płytej na płyty OSB, płyty GK, bezpośrenio na beton komórkowy etc w rzeczywistości nie ma co liczyc na szczelnośc fugi, silikonu etc -

masy dwuskładnikowe, to zolacje typu cieżkiego ( izolacje pwodne na pietrze , prysznice bez brodzików, baseny etc)

dodi - daj masę jednoskładnikową CL51 (http://www.ceresit.pl/_itemserver/TDSy_nowe/CL51.pdf)

budzik11.26
03-02-2015, 12:44
Rezi mam do ciebie (bądź innych obeznanych w temacie) pytanie. Otóż zleciłem wykonanie hydroizolacji na balkonach. Użyto woder e ale zostało to na tle niedbale wykonano, że zabrudzono mi ramy okien w paru miejscach ową folią. Do jakości położonej folii nie mam zastrzeżeń, tylko problem mam z tymi oknami. Plastikowe w okleinie drewnopodobnej. Jest jakaś opcja, żeby to zmyć bez uszkadzania okleiny?