PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C118b CIEKAWY wersja 2



Totka
21-12-2006, 12:04
Witam,

zastanawiamy sie nad tym domkiem
http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=415&IdKolekcji=

Co o nim sądzicie?
Po przejrzeniu maaasy roznych projektow ten najbardziej przypadl nam do gustu, chemy przy nim pozostac, ale jak to zwykle bywa sa pewne "ale" Na pewno trzeba znaleźć troche miejsca na wiatrolap przy wejsciu. Zastanawiamy się też czy da sie zmienic wewnętrzne schody na takie ze spocznikiem bez rozwalania polowy domu?

To nowy projekt wiec nie spodziewam sie zeby ktos juz go budowal - jesli tak to super - chetnie poznam refleksje:)

ZakWr
21-12-2006, 15:16
A z której strony świata jest wejście na działkę? bo to jest projekt na wjazd od wschodu, takich projektów sa dziesiątki bo to się dość łatwo projektuje. Odbicie lustrzane zaś jest przeznaczone raczej na wjazd z północy.

Ogólnie to ładny, kompaktowy domek z tym że raczej nie jest to oszczędne budownictwo: filarki tylko po to żeby mieć fajny daszek przed domem, konstrukcja wysuniętego z budynku podcienia dla efektu raczej niż dla pokoju na górze ktory zyskał kilka metrów a wystarczyła by lukarna, 8 okien połaciowych w takim małym domu (poczytaj jakie są ich plusy i minusy), dwa okna w garażu, chyba żeby się złodizej zastanawiał przez które ma wejsć? Trochę zbyteczny balkon przy sypialni rodziców żeby tylko elewacja nie była za nudna...No chyba że się komuś bedzie chciało pranie nosić

Schody rzeczywiście są do przekonstuowania. Na rzutach nie ma narysowanego komina od kominka, wentylacja w kuchni jest nad stołem....
ciekawe jak to wygląda na rzeczywistym projekcie. Schody to raczej bym zrobił w kształcie litery C zaczynające się kilkoma stopniami przy wejściu, ze spocznikiem w kącie, kolejne 7 stopni wzdłuż ściany kuchni , spocznik 1x1m gdzieś pod nim drzwi do kuchni, i wyjśćie schdów tam gdzie dziś jest wejscie na schody. Dzięki temu w kuchni stół się znajdzie blizej okna a przy umiesczeniu drzwi dalej niż 60cm od ściany salonu możńa wygospodarować wnękę na lodówkę, nawet częsciowo wsunieta pod schody bo na obecnej konstrukcji przestrzeń pod schodami jest zmarnowana.
Inny pomysl na schody to przeniesienie WC tam gdzie schody, przynajmniej komin wentylacyjny będzie w tym samym miejscu co wentylacja kuchni, schody wejście tam gdzie WC a pod górnym biegiem przestrzeń wykorzystać na powiększenie pojemnosci schowka.

Zauważyłeś że ten dom nie ma wiatrołapu? w naszych warunkach klimatycznych brak wiatrołapu zwłaszcza przy tak otwartych przestrzeniach na dole i pustce na górze to finansowe samobójstwo, nie mówiąc juz o komforcie
Już bym co najmniej rozważył zabudowę przestrzeni przy przednich filarkach jako przeszkloną, nowoczesną werandę.

Na górze nie podoba mi się zmarnowana przestrzeń korytarza. Będzie jasno ale dzwięki z dołu będą się bardzo przenosić do góry. Nad garazem też bym zrobił strop, nawet najtańszy drewniany, przy rozpiętości 5.8 nie będzie taki do końca tani, może cieńki monolit... szkoda tej przesterzeni

Ogólnie nie podoba mi sie pomysł urządzania kotłowni w ogrzewanej częśći domu. Może dało by się wygospodarować kotłownię w dość dużym garażu?
I po co umywalka w garażu skoro jest w kotłowni? żeby przez kolejne metry ciągnąć wodę i kanalizację?

Totka
21-12-2006, 19:09
To zasadniczo tak: pare pomyslow wlasnych juz mamy, nie zostaly
umieszczone w poscie rozpoczynajacym watek, zeby nie sugerowac odpowiedzi,
bylismy raczej ciekawi co inni o tym mysla.

Wjazd jest powiedzmy od polnocnego zachodu, stad tez rozwazamy (ale przede wszystkim z racji widokowych) wylacznie lusterko, czyli garaz z lewej.

Po drugie: brak wiatrolapu, tutaj zdecydowanie chcemy wydzielic przestrzen
zaraz za drzwiami wejsciowymi, tuz przed schodami jako wiatrolap,
jednoczesnie obnizajac do 1 kondygnacji, likwidujac okienko nad wejsciem, i
tworzac tam pomieszczenie gospodarcze, prawdopodobnie pod centrale
wentylacyjna.

Z okien polaciowych przynajmniej 3 sa do wywalki, na pewno te w garderobie i prawdopodobnie po 1 w sypialniach.

Oba balkony out.

Okna w garazu out, aczkolwiek w terenie gdzie zamierzamy sie budowac
problem wlaman praktycznie nie bedzie istnial.

Co do kotlowni w garazu: jest za maly na 2 auta i kotlownie. do tego
chcielibysmy aby jedyne wejscie do garazu wiodlo przez brame, bez przejscia
do domu. w zamian za to chcielibysmy dwukrotnie powiekszyc lazienke na dole,a garderobe zintegrowac z kotlownia i dac "w poprzek".

cyppis
21-12-2006, 20:29
no wlasnie, i jeszcze mi sie jedna rzecz przypomniala apropo schodow, pytanie do ZakWr :

schody rozumiem przy kuchni, ok, ale co wtedy mozna zrobic z wiatrolapem ktory chcielismy potencjalnie upchnac w srodku jednak, bez dobudowania oslony na zewnatrz budynku ?

ewisko
02-01-2007, 23:29
Zdecywaliśmy się na c118b. Czy jest ktoś kto budował lub buduje chatkę z serii ciekawych? :)

westy
04-01-2007, 22:17
C118b czy ktoś juz go budował ?? proszę o opinie, chcę go kupić i z chęcią bym się dowiedział czegoś o nim.

pozdr.

pi0tr
04-01-2007, 22:29
a może tak link kolega zapoda:)

westy
04-01-2007, 22:31
juz podaje przepraszam

http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=415&IdKolekcji= :lol:

kasiasikorka
05-01-2007, 16:58
Witam! Też jestem zainteresowana tym projektem, niestety nie mam wyobrażenia jak Wy, jak chcecie rozwiązać problem z wiatrołapem?
Czy ta łazienka na dole oby nie jest zbyt mała?
Dzięki :roll:

kasiasikorka
05-01-2007, 16:59
a jeszcze jedno- skąd jesteś Totka?

kasiasikorka
05-01-2007, 18:48
Cześć ZakrWr
Czytając Twoje przemyślenia na temat projektu "Ciekawy"- murator doszłam do wniosku że znasz się na rzeczy:) Może doradzisz mi jaki projekt wybrać- Musi być jednak dach dwuspadowy (oczywiście poddasze użytkowe) mniej więcej coś takiego jak Ciekawy ale z wiatrołapem:) Jesteś "architektem"?

A może jednak Ciekawy będzie ok po wprowadzeniu kilku zmian??? Jak myślisz?
Bardzo nam się podoba wizualnie, ułożenie pokojów odpowiada naszej działce (oczywiście chodzi o nasłonecznienie), wymiary itd itp Czy jak pisałeś: przeniesienie WC tam gdzie schody i na odwrót będzie dopuszczalne jako zmiana w projekcie?
Wielkie dzięki :wink: :lol: :lol:

Totka
05-03-2007, 11:34
a jeszcze jedno- skąd jesteś Totka?

Malopolska

Misiu22
24-03-2007, 11:02
My się na ten projekt zdecydowaliśmy.Widziałem i budowałem już wiele domów więc i z wiatrołapem sobie poradzę.Podoba mi się to, że jest garaż na 2 samochody,spory salon, sypialnia na dole, tylko do przerobienia jest ta mała łazienka, która będzie przesunieta pod okno a tam gdzie miała być łazienka bedzie przejście do garażu i w nim umieszczony piec gazowy.Pustke nad parterem też zlikwidujemy i tam powstanie schowek.

skamarka
06-05-2007, 21:47
Witam!

My z mężem wybraliśmy projekt c118b. Jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę. Przejrzeliśmy tysiące różnych projektów, w każdym było coś nie tak, ten oczywiście też nie jest idealny ale w miarę dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Budowę zaczynamy pod koniec sierpnia, chcemy w tym roku zakończyć stanem srowym otwartym.
Pozdrawiam Cię serdecznie, Magda.

ewisko
13-05-2007, 20:49
:D Cieszę się baaaaaaardzo, że ktoś również wybrał ten projekt. My jesteśmy w fazie zalewania stropu. Do końca maja będzie stan surowy.
Wykonaliśmy kilka drobnych poprawek, np. łazienka na parterze jest większa (kosztem garderoby), nad garażem zalaliśmy strop i będzie tam dodatkowy pokój. No i oczywiście inna grubość muru. Dla nas 18 cm + ocieplenie to było za mało i daliśmy więcej.
We wrześniu, najdalej w październiku chcemy się wprowadzić.
Trzymam za Was kciuki. Ewa

sylwia1
09-06-2007, 13:26
Bardzo proszę o kontakt ludzi, którzy zdudowali dom CIEKAWY-wariant II (C118b) z MURATORA. Zastanawiamy się nad tym projektem i bardzo byśmy chcieli obejrzeć ten dom na żywo. Z góry bardzo dziękujemy :P . Piotr. GDAŃSK. Tel. 0508-351-056, e-mail [email protected].

vepecis
16-06-2007, 22:40
Witam! Właśnie podjęliśmy decyzję z związku z wyborem projektu i C-118b wydał nam się najodpowiedniejszy :P . Jeśli zaczęliście już budowę może podzielcie się wrażeniami. Doradźcie czego unikać i co warto wiedzieć. :wink:

ewisko
18-06-2007, 21:37
Dom wyszedł całkiem fajnie. Pisałam już wcześniej o grubości muru jaka jest w projekcie - 18 cm! Architekt, który adaptował nam projekt stwierdził, że taka grubość to mało. My zrobiliśmy 24 cm /lub 25/, + ocieplenie. Podwyższyliśmy też o 2 pustaki poddasze, zyskując więcej miejsca. No i schody u nas są lane, w projekcie metalowe lub drewniane. Pod schodami wyszedł niezły schowek.
Teraz jesteśmy na etapie elektryki. Na dachu mamy dopiero folię, nie mamy okien i drzwi, ale kable "się kładą..." Jest super. Jakby co, zapraszam na budowę (okolice Warszawy, blisko trasy Krakowskiej)

vepecis
27-06-2007, 14:02
Dzięki za info, bardzo chętnie zobaczyłbym jak to wygląda w praktyce, czy macie może jakies info co do powierzchni, po zmianach, których dokonaliście, bo przyznam szczerze że sam również chętnie dokonałbym podobnych. Jakby się udało cyknąć jakąś fotkę z budowy to byłbym bardzo wdzięczny, mój mail to [email protected] . Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :D

arpad
28-06-2007, 14:24
Ja też proszę o wszelkie info dot. tego projektu. Zdjęcia bardzo mile widziane oraz wszystkie pomysły na zmiany. Też grubość murów jest dla mnie nie do zaakceptowania. Jestem ciekawy jakie materiały zastosowaliście?
Pozdrawiam i proszę o opinie

ewisko
05-07-2007, 19:04
ale się cieszę
dziś dostaliśmy potwierdzenie, że jutro przyjeżdżają okna /z wyjątkiem okrągłego/ :lol: a niedługo dach :D

arpad
09-07-2007, 16:28
a ile płaciłaś za okna?

ewisko
09-07-2007, 20:49
razem z montażem za okna i drzwi balkonowe zapłaciliśmy ok. 16 tys.

arpad
12-07-2007, 09:33
a co kładziecie na dach ( dachówka ? jaska?)

ewisko
13-07-2007, 14:15
na dach dachówkę cementową podwójne s, na ceramiczną nas nie stać :(

arpad
14-07-2007, 00:12
no cóż ..to i tak nieźle.

monia251
11-08-2007, 08:36
Dom wyszedł całkiem fajnie. Pisałam już wcześniej o grubości muru jaka jest w projekcie - 18 cm! Architekt, który adaptował nam projekt stwierdził, że taka grubość to mało. My zrobiliśmy 24 cm /lub 25/, + ocieplenie. Podwyższyliśmy też o 2 pustaki poddasze, zyskując więcej miejsca. No i schody u nas są lane, w projekcie metalowe lub drewniane. Pod schodami wyszedł niezły schowek.
Teraz jesteśmy na etapie elektryki. Na dachu mamy dopiero folię, nie mamy okien i drzwi, ale kable "się kładą..." Jest super. Jakby co, zapraszam na budowę (okolice Warszawy, blisko trasy Krakowskiej)

Czy moge prosić o zdjęcia z budowy domku [email protected]
Bardzo nam się podoba domek, choć mamy dylemat co z wiatrolapem zrobić - albo raczej z jego brakiem :(
Jeżeli można chętnie też skorzystałabym z drobnych oględzin :) Planujemy rozpoczęcie budowy w 2008. Mamy działeczkę w Starej Wsi k. Nadarzyna.

prossak
19-08-2007, 23:44
witam, tez jestem zinteresowany tym projektem; mam ten sam problem z wiatrolapem; znalazlem inny projekt dom z ludzaco podobnym rzutem parteru( www.pprojekt.pl- Talizman), ktory wydale sie bardziej funkcjonalny, ale zmieni rzut poddasza; czy ktos moglby podac przyblizone koszty budowy; jestem ciekaw jak ten dom wyglada z zewnatrz i wenatrz po ewntualnych zmianach. Pozdrowienia :D

alexis005
27-12-2007, 14:26
Nas tez interesuje,jesli wiecie cos wiecej na jego temat to dajcie znac.Z góry dzieki.Pozdrawiam :D

Michal333
14-01-2008, 19:11
Czy ktoś buduje wg projektu "ciekawy c118b"? Wybrałem ten projekt i szukam kogoś, kto buduje ten dom i u kogo mógłbym go zobaczyć lub kto mógłby mi wysłać zdjęcia tego domu. Z góry dziękuję.

magcia81
21-01-2008, 15:25
Witam
czy mogła bym prosic o przesłanie zdjęc i informacji odnosnie budowy tego domu (koszty, wprowadzone zmiany itp.)
Z góry dziekuje
Pozdrawiam :D
Magda

vartoniusz
04-07-2008, 21:04
A mnie się ta quasi-antresolka podoba.

marcinbono
27-07-2008, 13:05
Witam Wszystkich.
Zamierzam zakupić projekt domu C118b z serii Ciekawy.
Prosiłbym o jakieś fotki i porady.
Mój mail [email protected]

Pozdrawiam

pawelm1
31-08-2008, 12:55
SYMPATYK FORUM (min. 10)


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 15
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią, 13 Lipiec 2007 15:15 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
na dach dachówkę cementową podwójne s, na ceramiczną nas nie stać

Witam
Ja również wybrałem C 118b
ewisko
byłbym wdzięczny za przesłanie wszelkich fotek z realizacji,
szczególnie ciekawi mnie czy podniesienie poddasza o dwa suporki nie psuje uroku budynku (mieszkam aktualnie na poddaszu dlatego wiem że z punktu widzenia funkcjonalności to była słuszna decyzja).
zastanawiam się jak rozwiązaliście wejście do pokoju nad garażem (ja chcę tam zrobić siłownię lub inny pokój rekreacyjny napewno z sauną).
mój mail [email protected]
a propo jakie okna plastiki czy drzewo i w jakim kolorze będą okna a w jakim cały dom i dach
pozdrawiam wszystkich [/b]

Natalia P.
02-10-2008, 16:30
Witam wszystkich!
Planujemy z narzeczonym budowę domu C118b - ciekawy wariant II. Projekt już zakupiliśmy, teraz tylko czekamy na mapki potrzebne do adaptacji projektu. Proszę wszystkich użytkowników, którzy również budują lub wybudowali ten dom o porady, co można zmienić w tym projekcie - przyda się do adaptacji :). Proszę również o przysyłanie zdjęć z budowy, skończonego domu na następujący adres e-mail: [email protected]
Z góry dziękuję :).
Pozdrawiam !!!

ewa267
04-11-2008, 20:51
Witam! My zastanawiamy się nad tym samym projektem , chociaż jest to wariant I ale niczym sie nie różni od II. Bardzo mi się podoba ten domek ale zastanawiam się nad schodami czy zrobić w środku czy zaraz przy wejściu po prawe stronie i chcę dodać wiatrołap w środku czy Wy też myślicie o zmianach wewnątrz domku.
Na pewno wskazówki będą przydatne, pozdrawiam :D

Natalia P.
05-11-2008, 07:42
Witam!
Trochę zmian planujemy. Dzisiaj jedziemy do Pani architekt, która będzie nam robiła adaptację. Tak, więc po tej wizycie okaże się co pozmieniamy. Napewno dokonamy następujących zmian:
- wykusz w salonie od strony bocznego balkonu w celu postawienia tam stołu z krzesłami
- likwidujemy ( chyba ) boczny balkon
- zmniejszamy garaż o jedno stanowisko, ponieważ mamy za wąską działkę :(
- schody wejściowe robimy owalne ( w projekcie są prostokątne )
- prawdopodobnie też zrobimy owalny balkon ( ten od strony ogrodu )
- nad garażem prawdopodobnie zrobimy dodatkowe pomieszczenie z wejściem z pokoju
Co do dalszych zmian, to dzisiaj się dowiemy.
A Wy jakie planujecie zmiany?
Pozdrawiam!

ewa267
05-11-2008, 19:26
Dzięki za podpowiedź. Ja zastanawiam się jakie są schody w środku domu czy żelbetonowe czy zawieszane. My też zrezygnujemy z jednego stanowiska w garażu i z pokoju nad nim. Chciałabym też wiedzieć co to jest - pustka nad drzwiami wejściowymi i ile jest tam miejsca ponieważ nie mam zakupionego szczegółowego planu domu więc tylko narazie mogę się domyślać. Jeżeli możesz napisać ile szacunkowo wyniesie Was koszt wszelkich przeróbek w planie to będę wdzięczna bo wiem że zakup projektu to nie wszystko dojdą też dodatkowe koszty. Pozdrawiam serdecznie :)

ewisko
06-02-2009, 02:33
http://picasaweb.google.com/dominik.karczmarzyk/Dom#
to link do strony ze zdjęciami z budowy
teraz to wygląda inaczej
zapraszam do osobistych odwiedzin

Bogna i Mariusz
07-06-2009, 23:24
Witamy :)
jesteśmy na etapie "tworzenia" projektu naszego przyszłego domku...wybraliśmy projekt C118b Ciekawy - wariant II - oczywiście wprowadziliśmy zmiany związane np z adaptacją przestrzeni nad garażem, chcemy również podnieść poddasze z 0,85 na 1,10 zastanawiamy się jednak jak to będzie wyglądało w rzeczywistości...czy dom straci wtedy urok?? Prosimy o opinie, zdjęcia - jeśli to możliwe. Podaję adres mailowy [email protected]

riczmond00
09-06-2009, 01:44
Czejść . Mam już całą dokumentacje łącznie z projektem ,na jesień pozostawiam biurokrację , czekam na przyszła wiosną i start na całego . Zainteresowało mnie podniesienie poddasza . Aczkolwiek tak mała kotłownia wymagała by czegoś jeszcze . Puki co pozostaje mi opsewować wasze spostrzeżenia , a za rok podzielic się własnymi . POZDRAWIAM

ewa267
09-06-2009, 13:46
a my utknęliśmy w urzędach, niestety nasa działka nie miała planu zagospodarowania przestrzennego więc okres 6 miesięcy upłynie dokładnie w czerwcu i może dopiero teraz coś się ruszy. Jak narazie projekt nadal aktualny ale zostaje nam nadal nieszczęsne czekanie na decyzję o warunkach zabudowy :(

channel8
12-06-2009, 21:37
Latem zaczynam buowę Ciekawego 118 II- tyle że wesję enrgooszczędną :P Zmian w projekcie nie robiłam - aaa, niewielkie tylko z małą łazienką na dole, zamiast 3 pomieszczeń bedę miała 2 - łazienkę + pomieszczenie gospodarcze z pompownią. Pozdrawiam

Bogna i Mariusz
02-07-2009, 22:30
Cześć z powodu tej całej papierkologii i paru innych spraw nie mam czasu na odwiedzanie forum. Wybaczcie jeśli na początku będę się sporadycznie odzywać. My jesteśmy na etapie załatwiania kredytu..."20 banków = 20 różnych ofert". Ze 131 m kw zrobiło nam się 160 m kw. W projekcie podnieśliśmy poddasze...zaczyna się od 120 cm oraz zagospodarowaliśmy pomieszczenie nad garażem- zmniejszyliśmy pomieszczenie obok łazienki na poddaszu ( wykorzystamy to albo na suszarnię albo będzie to tylko pokój z biurkiem na komputer ) i między łazienką a pokojem powstał mały korytarz z przejściem do pokoju nad garażem. W związku ze zwiększoną powierzchnią wartość domu znacznie wzrosła i zamiast 300 tyś wycenili budowę na ok 350 tyś...zastanawiamy się mimo wszystko czy taka kwota nam wystarczy - chcialibyśmy zmieścic się w kwocie 300 tyś - stan surowy + instalacje + stan wykończeniowy ( podzielcie się proszę spostrzeżeniami odnośnie wydatków ). Oczywiscie planujemy większość wykonać tzw metodą gospodarczą. Pozdrawiamy serdczenie
P.S. Również myśleliśmy o wersji energooszczędnej i pompie ciepła...zdecydowaliśmy się jednak na wersję zwykłą - tam gdzie powstanie dom jest gaz ziemny więc dom będzie ogrzewany gazem.

arturrm
03-08-2009, 12:14
czy waszym zdaniem projekt Ciekawy - wariant II - Murator C118b jest łatwy do wykonania ?

ewisko
10-08-2009, 01:21
Podobno nie jest trudny. Tak mówili budowlańcy. Ma dosyć prostą formę.

Turlit
29-09-2009, 12:01
Witam wszystkich, którzy zdecydowali się już lub jeszcze się decydują na budowę tego domku - czy naprawdę jest tak mało osób, które budują ten śliczny domek? Chciałbym namówić wszystkich gorąco do dzielenia się z przyjemności i pewnie nie tylko przyjemności budowania tego projektu! Ciekawy jestem, czy może Ktoś zdecydował się na zastosowanie rekuperacji w tym budynku wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła? Wraz z kolegą właśnie czekamy na " pozwolenie na budowę" tego projektu zbliźniaczonego garażami i właśnie się zastanawiamy nad GWC. Czy jest Ktoś kto może się podzielić doświadczeniem ? Pozdrawiam wszystkich " ciekawych " :)

magda1982
30-09-2009, 19:15
witam wszystkich budujących domek z seri ciekawy szkoda że tak pózno znalazłam to forum bo fajnie byłoby podebatować na temat niektórych zmian.
Jezeli ktos z was wybudował już ten domek prosze o kontakt chetnie wymienię się spostrzezeniami. My właśnie jestesmy na etapie wybierania dachówki i okien. [email protected].

Turlit
03-10-2009, 13:23
Madziu napisz co wybraliście - powiem szczerze, że co prawda ja w przyszłym tygodniu wchodzę dopiero na ławy, ale także już myślę o wyborze dachówki i okien - choćby kolorystycznie. Piszcie Ludziska jakie pustaki wybraliście i dlaczego oraz jaką dachówkę? Każda opinia na wagę złota!:) Pozdrawiam

channel8
04-10-2009, 20:46
Jutro koparka kopie dziurkę pod fundament mojego "ciekawego" :D Turlit budujesz blisko mnie. Owszem robimy GWC a ogrzewanie będzie pompą ciepła.

magda1982
06-10-2009, 17:20
My naszczęście fundamenty mamy już za soba chociaż niewiem czy to najtrudniejsze jest już za nami. Ale może zacznę od tego jakie zmiany wprowadziliśmy w projekcie otóż:
- zlikwidowalismy kompletnie garaż ( budujemy garaż osobno ze wzgledu na to że potrzebny jest nam na wieksze dostawcze autka)
- poszerzylismy dom o 0,5 metra od strony kotłowni ze wzgledu na to że byłoby zbyt wąsko
A na etapie budowania zlikwidowaliśmy jedno okno w salonie to na tej stronie gdzie jest wyjscie na taras naszym zdaniem pokój byłby zbyt mało ustawny, doprojektowalismy jedno okno w tym pokoju na dole i zlikwidowaliśmy 4 okna dachowe zostało tylko po jednym łacznie 4. A tak pozatytm to musze przyznać że domek jest naprawde fajny, układ pomieszczeń bez zarzutu w szczególności podoba nam się dość duży hol u góry wszystko wyszło bardzo zgrabnie a przede wszystkim funkcjonalnie. No i to okno w kształcie koła dodaje uroku tylko jedna rada nie róbcie go zbyt nisko bo my zrobiliśmy je chyba troche za nisko i z zewnątrz wyglada super ale w srodku mi osobiscie wydaje sie że wyżej byłoby lepiej tak ze trzy pustaki i to okno my zrobili smy jeden i okno a teraz chyba je trochę zmniejszymy przez co w środku bedzie wyżej od posadzki. Aha i jeszcze jedna ważna rada dopilnujcie by majster schował wam częściowo komin w ścianie bo my tego niedopilnowaliśmy i teraz zajmuje on dużo miejsca w salonie tym barzdiej że przecież trzeba go jeszcze jakoś fajnie obudować. A dach cóz koszt z robocizną położenia dachówki to 20 tyś dachówka z robena grafit, rynny metalowe, właz dla kominiarza plus ławeczka dla niego by miał na co stanąć, dwa kominki te wentylacyjne od kanalizy no i 4 okna dachowe fakro. Myśle że z ceną nie jest aż tak zle. A kolor podbitki przy dachu to drewnochron kolor tikowy. A okna planujemy kupić w kolorze złotego dębu nieiwem jeszcze tylko z jakiej firmy czekamy na wyceny. To na dzisiaj chyba tyle mam nadzieję ze na cos przydadzą się wam moje wskazówki. Jak coś to piszcie a postaram się jakoś pomóc. Powodzenia życzę MAGDA I MICHAŁ :D

channel8
08-10-2009, 20:16
Magda, mam prośbę porób foteczki tej anteresoli, ciekawa jestem jak to wygląda. Tak wogóle poprosiłabym o Twoje fotki. channel8@wp,pl

magda1982
09-10-2009, 18:09
zgodnie z Wasza prosbą poskładam wszystkie fotki do kupy i przeslę wam zainteresowanym na meila ale to dopiero w poniedziałek- mam zaplanowany wyjazd na wekend takze do usłyszenia w poniedziałek

Turlit
11-10-2009, 07:17
Ja także proszę o parę fotek Waszego domku! To prawda, że fajnie by było zobaczyć jak ta antresola wygląda, bo powiem szczerze, że zastanawiam się, aby z niej zrezygnować. Proszę o wszelkie foty " ciekawego" na email : [email protected]

channel8
11-10-2009, 18:57
A ja kupiłam ten projekt nie tylko z racji uroczego wyglądu domku, ale własnie dla antresoli :D Byłam w Smolcu - tam stoi domek pasywni i antresola jest od strony salonu, wygląda świetnie. Jednak z wyglądu bardziej podoba mi się ciekawy c118b

apkuba
13-10-2009, 14:03
Witam,
My właśnie "wykańczamy" nasz domek c118b. Pan Michał kładzie płytki. Kuchnia zamówiona, garderoba zamówiona, szafa zamówiona, schody wybrane. Czekam na wycene wanny, ubikacji, bidetu i kranów. Projekt nadawał sie do kilku zmian. Najważniejsza to obniżenie stropu nad garażem i w ten sposób powstał ogromny pokój nad garażem. Zewnętrzny wygląd budynku pozostał prawie bez zmian - po co psuć coś co jest ładne?. Pozdrawiam wszystkich budujących Ciekawego.

robertt0
07-11-2009, 18:35
Witam ja też wybrałem projekt ciekawy II obecnie jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę

kamilkaa1
08-12-2009, 18:32
Witam wszystkich
My też budujemy ciekawy c118b.
Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego.
Przez zimę planujemy zająć się wnętrzem.
Podobnie jak magda1982 zlikwidowaliśmy garaż i 4 okna dachowe.
Część zdjęć z naszej budowy znajdziecie pod tym adresem:
http://picasaweb.google.com/kamilkaa29/Budowa#

Jak mogę prosić to wstawiajcie zdjęcia z waszych realizacji.
Pozdrawiam Kamila :)

zabadeus
28-12-2009, 17:26
witam
jestem na etapie budowy tego domu dokaldnie mamy płyte fundamentową .
Dom jest budowany na nasypie i trzeba bylo zmienic wymienic grunt 70 cm zuzla ubitego na to 10cm chudziaka i 40 cm zbrojona plyta.
Glowne zmiany w projekcie powiekszylismy dom w kierunku przedniotylnym o 1,3m
wylalem taras 25m2 podniesienie o 3 pustaki poddasza strop nad wygospodarowanym wiatrolapem
okna od strony ogrodu w salonie do zpodlogi
drzwi zamiast okien w garazu na ogrod
duze drzwi wejsciowe zamiast tych malych okienek
Ile placicie za robocizne ?
u mnie za calosc wycenili 70 kzl robocizne narazie zaplacilem 14 za fundament i szukam jakis innych ekip bo ta jest droga za sam dach robocizne mam wycene 19kzl
pozdrawiam i prosze o fotki waszych ciekawych na [email protected]
odesle swoje dzielo

3740an
30-12-2009, 17:18
zgodnie z Wasza prosbą poskładam wszystkie fotki do kupy i przeslę wam zainteresowanym na meila ale to dopiero w poniedziałek- mam zaplanowany wyjazd na wekend takze do usłyszenia w poniedziałek
Witam a czy ja również mogę prosić o fotki interesują mnie głownie wnętrza, instalacje itp...

Jednocześnie wszystkim budującym CIEKAWEGO C118b życzę wszystkiego najlepszego W NOWYM ROKU.

3740an
30-12-2009, 17:18
mam jeszczej jedno pytanie a z jakiej części pomorskiego jesteście?

robertt0
31-12-2009, 12:52
Witam, jestem na etapie poszukania ekipy budowlanej. Papiery o pozwolenie na budowę już złożone. Może ktoś prześle zdjęcia z realizacji i podzieli się doświadczeniami. Ze zmian w projekcie to ściany z Max-a i strop monolityczny.
Pozdrawiam

apkuba
11-01-2010, 21:37
My połączyliśmy salon z pokojem dużym przejściem - 180 x 210. Salon zdecydowanie się powiększył. Dla mnie SUPER :)

apkuba
12-01-2010, 12:27
Odnośnie połączenia salonu z małym pokojem - przesunęliśmy wejście na srodek i zamiast otworu na drzwi jednoskrzydłowe zostawiliśmy na dwuskrzydłowe - zmiana nieistotna - nie wymaga zmian w projekcie. Odnośnie "małych okien" - zastanówcie się jeszcze bo 1,5 x 1,5 to może i nieduże okno ale jest ich duuuuużo. Wewnątrz domu jest baardzo jasno. Jak powiększycie okna to nie będziecie mieli ścian :). bardzo fajnie wygląda duży taras - u mnie są to drzwi przesuwne - świetne. W naszym domku zrobiliśmy kilka zmian - najważniejsza to wieeelki pokój nad garażem - do którego wchodzi się po schodkach- o oknem w ścianie szczytowej i dwoma oknami dachowymi. I jeszcze kilka mniejszych zmian - np. przeniesienie kotłowni do garażu. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany zapraszam. Pozdrawiam

Turlit
12-01-2010, 14:39
Witam Wszystkich " Ciekawych":) Jestem na etapie "zera" i powiem szczerze szukam pomysłów takich jak np. zamiana kotłowni na garaż ( łazieneczka na dole jest minimalna), zastanawiam się także nad zlikwidowaniem antresoli - choć przyznaje, że podoba mi się, ale nie wiem jak to będzie się miało do ogrzewania - najprawdopodobniej gaz i stąd te obawy. Chciałbym także, abyście podzielili się swoimi pomysłami odnośnie tarasu i drzwi tarasowych. Przesuwne podwójne, czy potrójne klasyczne otwierane dwa segmenty bez poprzeczki ( wydają się praktyczniejsze) Zamieniam pokój z kuchnią i łączę z salonem a w miejscu, gdzie była kuchnia będzie pokoik - myślę także, aby zrezygnować z dwóch okien na dole właśnie tam, gdzie będzie pokoik i jednego w salonie ponieważ u mnie to i tak jest ściana północna, a poza tym obawiam się, że z tymi oknami będzie mało-ustawny. Proszę Was prześlijcie mi zdjęcia ze swoich realizacji na :
[email protected] Dobra na razie to tyle, bo się troszkę rozpisałem:/ Pozdrawiam

pajki3
15-01-2010, 09:43
Witam wszystkich ktorzy buduja ciekawego c118b. Podsylam adres ze zdjeciami z mojej budowy, ja zaczolem w 2008 i teraz konczymy dach. Jak komos sie przyda to tutaj jest adres ze zdjeciami http://picasaweb.google.pl/pajki33/DziennikBudowy#

robertt0
17-01-2010, 16:35
Dzieki fajne zdjęcia :D

Grodzki
26-01-2010, 13:08
Jestem zainteresowany kupnem w tym tygodniu tego projektu lub wersji energooszczędnej czy ktoś może mi poradzić którą wybrać. Poza tym prosiłbym osoby które już wybudowały dom o koszty jego budowy ile to tak naprawdę gdzieś wychodzi za stan surowy zamknięty i pod klucz do zamieszkania. Nie chce później żałować wyboru. I jak można prosić o jakieś zdjęcia z realizacji. Mój adres [email protected]

Hania37
10-02-2010, 14:17
Witam wszystkich,ja rowniez buduje Ciekawego C118b,wprawdzie dopiero wylane fundamenty ale zawsze cos:))) Mam pytanko na ile kasy tak mniejwiecej trzeba sie przygotowac z wykonczeniem,jesli kto wie??? J jakie ogrzewanie bylo by najleprze do tego domku???

riczmond00
25-02-2010, 15:58
Dzięki ( pajki3 ) za ciekawe fotosy . Bardzo mnie to adrenaliny dodaje zwłaszcza że 15 marca (zależnie od pogody) plam mam zacząć ten ciekawy projekt . Postaram się dać wszystkim zainteresowanym link do galerji jak tylko zacznę . pozdrawiam .

Grodzki
12-03-2010, 16:31
Czy ktś buduje ten projekt w okolicach Głogowa w kwietniu ruszamy z budową a chchiałbym z kims zamienić klka informacji lub zobaczyć projekt w rzeczywistości pozdrawiam

efwoj
18-03-2010, 11:21
cześć,

Czy ktoś wybudował lub buduje aktualnie Ciekawy II w woj. małopolskim? Jesteśmy z żoną zainteresowani tym projektem i chcielibyśmy porozmawiać nt tego domu oraz ew. wprowadzonych zmian. Jeżeli tak to bardzo prosimy o informacje via PW.
pozdrawiamy,
Wojtek i Aga

Moksia
26-04-2010, 22:33
Witam wszystkich i gratuluje wyboru projektu (też nam się podobał więc nabyliśmy - EC 118 B-L Ciekawy wariant II)

Jeśki ktoś dopiero się decyduje na zakup tego projektu, proponuję odsprzedaż KOMPLETU ORYGINALNEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ.
Cena z pewnością preferencyjna :) Niestety tak wyszło, że nie postawimy go u nas, a czas ewentualnego zwrotu do Muratora już minął :(

Pozdrawiam i życzę sukcesów na placu budowy
[email protected]

Moksia
26-04-2010, 22:52
Witam wszystkich i gratuluje wyboru projektu (też nam się podobał więc nabyliśmy - EC 118 B-L Ciekawy wariant II)

Jeśki ktoś dopiero się decyduje na zakup tego projektu, proponuję odsprzedaż KOMPLETU ORYGINALNEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ.
Cena z pewnością preferencyjna :) Niestety tak wyszło, że nie postawimy go u nas, a czas ewentualnego zwrotu do Muratora już minął :(

Pozdrawiam i życzę sukcesów na placu budowy
[email protected]

Turlit
09-05-2010, 07:54
Czy ktś buduje ten projekt w okolicach Głogowa w kwietniu ruszamy z budową a chchiałbym z kims zamienić klka informacji lub zobaczyć projekt w rzeczywistości pozdrawiam

Jestem właśnie na etapie układania stropu

riczmond00
09-06-2010, 06:13
Dla tych co jeszcze nie zaczęli i tych co są w trakcie na zachętę kilka fotek , gdyż projekt jest na prawdę CIEKAWYM WARIANTEM http://picasaweb.google.com/riczmond00/1POCZATEK# http://picasaweb.google.com/riczmond00/1BUDUJEMY# http://picasaweb.google.com/riczmond00/1IWYRZEJ#

riczmond00
09-06-2010, 06:19
W lipcu dodam foty z dachu jak będzie gotowy .

channel8
15-07-2010, 07:49
No, już lipiec, a gdzie foty??????

nadia1
31-07-2010, 13:56
WITAM!!
Jestem nowom urzytkowniczkom tego forum.
W 2008r. zakupiliśmy projekt domu Ciekawego wariant II w 2009r. po załatwieniu wszelkich formalności związanych z budową i pozwoleniami na budowę
przystąpiliśmy do budowy tego projektu poniewarz bardzo nam się spodobał. Oczywiście w każdym domu trzeba zrobić zmiany bo każdy ma swoją wizję domu w środku ale problemem jest to że podczas zakupu projektu możemy uzyskać informacje przekroju domu czy wymiarów itd. ale najważniejszom kwestiom jest zobaczenie środka domu ale nie na rysunku tylko np: w trójwymiarze czego w tym projekcie niema. I po wybudowaniu domu przyszło małe rozczarowanie??

nadia1
31-07-2010, 14:38
:cool:W tym projekcie pomniejszyliśmy wymiary okien , ponieważ jest ich tak dużo i nic to nieprzeszkadza bo dom jest bardzo nasłoneczniony.
A przy pomniejszonych oknach można dużo zaoszczędzić gotówki .Tak samo okna dachowe poco w garderobie czy w łazience na poddaszu dwa okna jak wymiary tych okien są
tak duże że wystarczy jedno okno. W garażu mąż zrobił sobie kanał, powiększyliśmy dolnom łazienkę kosztem mniejszej kotłowni poniewarz jej wymiary są i tak za małe żeby pomieśić węgiel czy drzewo, ponieważ dom ogrzewamy piecem węglowym. Warto pomyśleć o piwnicy co bardzo polecam bo ja bardzo żałuję dobry pomysł na pomieszczenie węgla itp. Pomiędzy kuchniom a salonem przedłużyliśmy ściankę i zrobiliśmy w niej ozdobne kwadraty, schody w środku domu zrobiliśmy z konstrukcji metalowej ,ten projekt jest projektem tzw. nowoczesnym i trzeba myśleć o nowoczesnych rozwiązaniacz z tąd te schody. Słabom stronom w tym projekcie jest to że niema jadalni można sobie umiejscowić gdzieś stół i krzesła ale wtedy pomniejszamy salon i tak też my zrobiliśmy. Na poddaszy przesuneliśmy drzwi od pokoju środkowego do według projektu wychodziły one na wprost komina ( wtedy niemożna byłoby nic wnieść za mało miejsca),zmieniliśmy rozkład grzejników, podnieśliśmy ściany kolankowe o dwa bloczki pustaków do góry ażeby można było pod tymi ścianami coś postawić,zmieniliśmy układ schodów , i jeszcze mnóstwo takich drobiazgów.

WARTO POROZMAWIAĆ Z KIMŚ KTO BUDOWAŁ TAKI DOM , GDYBYM JA MIAŁA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM BUDOWY TO ZKORZYSTAŁA BYM Z POMOCY WTEDY WIELE RZECZY BYM ZMIENIŁA.
TAK POZATYM DOM JEST ŚWIETYNY EFEKTOWNIE WYGLĄDA NIBY PROSTY ALE MA TO COŚ . MIESZKAMY W NIM JÓŻ 3 MIESIĄCE I JESTEM BARDZO ZADOWOLONA
NIEDAWNO BYŁ U NAS PAN KTÓRY WYBRAŁ TEN SAM PROJEKT DOMU I CHCIAŁ ZOBACZYĆ GO W ŚRODKU , OPROWADZIŁAM GO PO NASZYM DOMU I BYŁ BARDZO ZACHWYCONY. WCZORAJ WYBRAŁAM SIĘ NA SPACER I ZOBACZYŁAM NOWO WYBUDOWANY DOM TEN PAN JEST WŁAŚCICIELEM A DOM WYGLĄDA TAK SAMO JAK NASZ . CHYBA MU SIĘ SPODOBAŁ.:

nadia1
31-07-2010, 14:42
A JEŻELI CHODZI O KOSZT TEGO DOMU TO W STANIE SUROWYM ZAMKNIĘTYM WYDALIŚMY W 06.05.2010r. 380 000zł BEZ KOSZTU DZIAŁKI.

UżytkownikMichał
31-07-2010, 18:00
hmmm mysle ze to taka normalna cena. W tych granicach raczej kosztują takie rzeczy.

nadia1
01-08-2010, 19:02
Niezawsze bo cena wykonania tego projektu zależy głównie od materiałów z jakich jest wykonany.
Zazwyczaj przy zakupie projektu dostajemy równierz zestawienia materiałów i ich przypuszczalne ceny tak było w naszym przypadku, ale co roku ceny materiałów budowlanych idą w górę i przypuszczam że za 2 lub 3 lata koszt budowy tego domu będzie o wiele droższy a niżeli w tej chwili dlatego też jest to ważna informacja dla tych któży się zastanawiają nad tym czy budować teraz czy jeszcze poczekać. Nasz sąsiad 2 lata temu wydudował dom , inny projekt niż nasz ale bardzo podobny z takim samym metrażem i dał 400 000zł ale z tą różnicą że pod klucz ? my wydaliśmy 380 000zł i jeszcze dużo nam brakuje aby był pod klucz dlatego w tym choćby przypadku można zobaczyć tą różnicę .
POZDRAWIAM.

riczmond00
02-08-2010, 16:12
Dach skączony ;D
http://picasaweb.google.pl/riczmond00/Dach?authkey=Gv1sRgCLiP4d78xee0Jw&feat=directlink

katarzyna1707
16-08-2010, 20:55
Witam wszystkich,
Od 2 miesięcy budujemy również ten domek w okolicach Kwidzyna w pomorskim. Jesteśmy właśnie na etapie zalewania stropu.

katarzyna1707
16-08-2010, 21:12
Witam wszystkich,
Od 2 miesiecy również budujemy ten domek. Obecnie jesteśmy na etapie zalewania stropu. Zmiany też wprowadzaliśmy ale nie duże ( kotlownie przenieslismy do garazu, łazienke powiekszylismy przez to i mamy proste przejscie do garazu, u gory bedzie pokoj nad garazem z łazienka, ). Własnie wybieramy dachówke. Fajnie bedzie wymieniac sie informacjami z wami.
pozd

Liwko
16-08-2010, 22:19
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie pomogę. Od roku mieszkamy w "Ciekawym" i jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Gratuluję wyboru projektu:)
Jak chcecie zobaczyć zdjęcia to kliknijcie poniżej.

darson63
25-08-2010, 19:42
Witam wszystkich użytkowników forum :) ,
w końcu zdecydowaliśmy się na ciekawego II c118b i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Stąd też mamy kilka wątpliwości i pytań do osób, które już mieszkają w tym uroczym domku. Najchętniej zobaczylibyśmy dom na "własne oczy" dlatego też mam pytanie czy jest ktoś, kto by przyjął nasze odwiedziny? Ja mieszkam w woj. Warmińsko- Mazurskim (Olsztyn) może jest ktoś z okolic?
Czekam na jakąś informację na forum bądź pod adresem e-mail: [email protected]
Pozdrawiam Dariusz :)

Turlit
28-08-2010, 23:30
Witam ponownie po paru miesiącach - ogólnie to muszę stwierdzić, że coś mało aktywni jesteśmy - mam na myśli osoby budujące ten fajowy domek - wstawię tu link do mojego albumu z budowy, i jak coś służę doświadczeniem do obecnego etapu budowy widocznego na zdjęciach. Album co jakiś czas aktualizuję, więc raczej jest na bieżąco. Wstawiam, aby zachęcić innych budujących ten fajny domek do wstawiania swoich albumów, choćby po to, abyśmy mogli wymieniać się wskazówkami. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, ze troszkę będziemy aktywniejsi:)
http://picasaweb.google.com/107452679996919554405/Budowa#

darson63
29-08-2010, 11:44
Witam wszystkich użytkowników forum ,
w końcu zdecydowaliśmy się na ciekawego II c118b i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Stąd też mamy kilka wątpliwości i pytań do osób, które już mieszkają w tym uroczym domku. Najchętniej zobaczylibyśmy dom na "własne oczy" dlatego też mam pytanie czy jest ktoś, kto by przyjął nasze odwiedziny? Ja mieszkam w woj. Warmińsko- Mazurskim (Olsztyn) może jest ktoś z okolic?
Czekam na jakąś informację na forum bądź pod adresem e-mail: [email protected]
Pozdrawiam Dariusz

katarzyna1707
29-08-2010, 18:49
Witam,
My budujemy dom w okolicach Kwidzyna ( woj. pomorskie). Jestesmy juz na etapie budowy piętra ( jest to II wariant 118b). Za ok miesiac planujemy kłasć dachówkę. Jeżeli bylibyscie zainteresowani zobaczyc dom na tym etapie to bardzo prosze. Zmian wiele nie wprowadzalismy, to co pisałam juz wczesniej ale mamy 1 pokój z łazienką dodatkowo poprzez to.
pozd.

katarzyna1707
29-08-2010, 18:54
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie pomogę. Od roku mieszkamy w "Ciekawym" i jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Gratuluję wyboru projektu:)
Jak chcecie zobaczyć zdjęcia to kliknijcie poniżej.

Witam,
Ogladalam zdjecia dom troche sie rozni od naszego byc moze to inna wersja tego projektu ale musze przyznac ze wyglada imponujaco. Bardzo podobaja mi sie wasze schody i ciekawa jestem jaki jest ich koszt . Pozatym gratuluje dom piekny. Nam jeszcze daleko do tego momentu.
pozd.

Liwko
29-08-2010, 19:43
Dzięki za dobre słowo.
Schody dębowe zrobił mi znajomy (ale raczej po rynkowej cenie) za 7tyś. plus za balustrady musiałem zapłacić 1,5tyś. Polecam podobne ze względu na funkcjonalność.
Ten dom jest naprawdę świetnym projektem jak za bardzo się przy nim nie majstruje. Jest tylko zdecydowanie za dużo okien dachowych. Ja wywaliłem 4 a powinienem 5.

darson63
31-08-2010, 10:05
Mam pytanie do osób, które już mieszkają w domku, ponieważ projekt ten nie ma wiatrołapu czy zimą bądź przy chłodniejszym dniu przy wejściu do domu nie "wpada" zbyt duża ilość zimnego powietrza? jak wygląda to u was w codziennym użytkowaniu??
Pozdrawiam :)

darson63
31-08-2010, 10:06
Mam pytanie do osób, które już mieszkają w domku, ponieważ projekt ten nie ma wiatrołapu czy zimą bądź przy chłodniejszym dniu przy wejściu do domu nie "wpada" zbyt duża ilość zimnego powietrza? jak wygląda to u was w codziennym użytkowaniu??
Pozdrawiam :)

Liwko
31-08-2010, 10:35
Mam pytanie do osób, które już mieszkają w domku, ponieważ projekt ten nie ma wiatrołapu czy zimą bądź przy chłodniejszym dniu przy wejściu do domu nie "wpada" zbyt duża ilość zimnego powietrza? jak wygląda to u was w codziennym użytkowaniu??
Pozdrawiam :)

Gdy drzwi są dobrze zrobione nie ma tego problemu. Ja jednak planuję zrobić wewnątrz jakąś ładną zimową kotarę w kształcie półkola. Mam duże drzwi z dużymi doświetlami otwierane do środka więc są bardziej podatne w czasie wiatru na rozszczelnienia.Nie jest to na co dzień jakiś duży problem ale w czasie dużych mrozów i śnieżyc trzeba szybciutko wchodzić do domku:) Myślę, że kotara będzie idealnym rozwiązaniem.

robert1977
15-09-2010, 20:27
witam. my juz po malu konczymy.......zmian sporo, dodatkowy 4 pokoj na gorze z korytarzem, powiekszony salon, kontlownia w garazu, rekuperator, wewnatrz schowane rolety wewnetrzne, centralny odkurzacz, rekuperator, powiekszona lazienka na dole.......sluze rada

Turlit
03-10-2010, 23:04
Proszę o odpowiedz - bardzo mi zależy, bo właśnie zastanawiam się nad rekuperacją - lub kominkiem z płaszczem. Pozdrawiam i proszę Was umieszczajcie albumy swoich " ciekawych" pozdrawiam Wszystkich

violatabaka
25-10-2010, 21:13
Witam serdecznie, jestem dopiero na przedbiegu w załatwianiu wszelkich spraw, ale będę wdzięczna za wszelkie rady, ponieważ również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Cieszę się, że nie tylko ja mam problem co z wiatrołapem i jak wygląda antresola, czy dobrym pomysłem jest zrobienie tam sklepienia. Nasuwa mi się masa pytań, dlatego bardzo proszę o zdjęcia, gdyby ktoś z Państwa pobudował taki dom w okolicach Warszawy i zechciałby go nam pokazać i udzielić cennych rad to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Liwko
25-10-2010, 21:22
W prawdzie mam wariant I ale kliknij na link poniżej to trochę zdjęć znajdziesz.

violatabaka
26-10-2010, 20:54
Dziękuję za link, domek Twój wygląda bardzo ładnie, już wcześniej obejrzałam te zdjęcia i chyba ostatecznie przekonały mnie do zakupu mojego projektu. Napewno jeszcze nie raz zwrócę się o pomoc.
Pozdrawiam

jastina83
29-10-2010, 19:24
Witam.Bardzo podoba mi się ten projekt, ale prawie wszystkie zdjęcia na forum są zrobione z zewnątrz i z etapu budowy, może ktoś ma jakieś zdjęcia z wewnątrz, bo ciężko mi sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało w środku. A może ktoś buduję w województwie zachodniopomorskim albo wielkopolskim?Bardzo proszę o zdjęcia.Mój e-mail: [email protected]

apkuba
29-10-2010, 20:46
Witam Wszystkich. Chyba więcej forumowiczów jest tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64554-poszukuje-osob-budujacych-dom-z-projektu-Ciekawy-C118/page8 , ZAPRASZAM :)

Turlit
01-11-2010, 17:26
witam. my juz po malu konczymy.......zmian sporo, dodatkowy 4 pokoj na gorze z korytarzem, powiekszony salon, kontlownia w garazu, rekuperator, wewnatrz schowane rolety wewnetrzne, centralny odkurzacz, rekuperator, powiekszona lazienka na dole.......sluze rada

Witam! Chciałbym zapytać o rekuperator - jak się sprawdza i w ogóle jeżeli jest taka możliwość prosiłbym o wiele rad ponieważ chcę sobie samemu założyć w tym ślicznym domku. Pozdrawiam

Liwko
01-11-2010, 22:12
Moja rada to reku z automatycznym bypassem. Niestety ja takiego nie kupiłem i to był błąd. Mało takich błędów przy budowie zrobiłem ale tutaj się bez bicia przyznaję. Kup najlepiej Bartosza. Jest dość drogi ale za to naprawdę dobry. A wentylacja mechaniczna to jest po prostu bajka więc będę ci kibicował.
Pzdr

admin
02-11-2010, 10:39
Uwaga, kolejna szansa na zdobycie superwiertarki w konkursie !!!

Skomentuj artykuł opublikowany na stronie głównej Muratordom.pl. (http://forum.muratordom.pl/www.muratordom.pl)Inni już to zrobili. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają superwiertarkihttp://forum.muratordom.pl/[email protected]

Na ciekawe komentarze czekamy tylko do środy. Tytuł artykułu wskazaliśmy w ostatnim newsletterze Muratordom nr 417.

Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym subskrybentem, zapisz się ! (http://muratordom.pl/newsletter/) (www.muratordom.pl/newsletter (http://www.muratordom.pl/newsletter)).
Ostatni już konkursowy newsletter z informacją, pod którym artykułem zamieścić komentarz by wygrać, wyślemy jeszcze tylko 4 listopada. Wskazówki szukaj TYLKO w newsletterze Muratordom.pl !

Szczegóły i regulamin na (http://muratordom.pl/budowa/sprzet-i-narzedzia/konkurs-skomentuj-nasz-artykul-wygraj-wiertarke,22_5189.html?cat=22)stronie konkursowej. (http://muratordom.pl/budowa/sprzet-i-narzedzia/konkurs-skomentuj-nasz-artykul-wygraj-wiertarke,22_5189.html?cat=22)

Pozdrawiamy
Redakcja Muratordom.pl

violatabaka
12-01-2011, 08:39
witam. my juz po malu konczymy.......zmian sporo, dodatkowy 4 pokoj na gorze z korytarzem, powiekszony salon, kontlownia w garazu, rekuperator, wewnatrz schowane rolety wewnetrzne, centralny odkurzacz, rekuperator, powiekszona lazienka na dole.......sluze rada

Witam, jestem na etapie zmian w projekcie i mam wiele wątpliwości, a te które Wy wprowadziliście pokrywają się w dużej mierze z moimi. Jeśli moglibyście przesłać mi kilka zdjęć była bym bardzo wdzięczna. Chętnie też obejrzałabym Wasz dom i porozmawiała o szczegółach, podaję mój adres:
[email protected]
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na zdjęcia.

monikraw
19-01-2012, 11:34
Witam
Czy mogłabym prosić o zdjęcia z wnętrz budynku. Jestem na etapie stan surowy zamknięty, na wiosnę cd, aż strach pomyśleć. Teraz nie mam pomysłu, może coś podejrzę.
Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam wszystkich budujących.
[email protected]

apkuba
21-01-2012, 09:39
https://picasaweb.google.com/118272564028386975696/PokojNadGarazem?authkey=Gv1sRgCMO35sWw7cCLkwE

apkuba
21-01-2012, 09:40
https://picasaweb.google.com/118272564028386975696/20110615?authkey=Gv1sRgCNv4xIm1ouTCIw

annakowalska
22-01-2012, 09:32
Prośba do "apkuby". Czy mógłbyś przesłać mi mailem więcej zdjęć dołu. Chodzi mi konkretnie o salon i hol.
podaje maila [email protected]
dzięki