PDA

Zobacz pełną wersję : Praca dla byłego premiera.



andre59
21-12-2006, 23:14
Szlag mnie trafia gdy od rana bez przerwy słyszę o poszukiwaniu stołka dla pana K.M.
Ostatni pomysł to prezes banku PKO BP :o
To pan premier nie może sobie sam roboty poszukać? :roll:

lewakk
21-12-2006, 23:36
Trzeba szybko przenieść sie do tego banku, najbardziej chciany, przeciągany fachowiec, o którego walczyła ostatnio Platforma...., a jak wiadomo mądre głowy w PO nie mogą się mylic....

mTom
22-12-2006, 08:21
Nauczyciel fizyki prezesem najwiekszego banku państwowego? Już biegnę się tam zapisać. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomasz M.
22-12-2006, 09:04
Przecież nie pójdzie biedak pracować w sektorze prywatnym, bo nie miałby czasu na politykę, a deklaruje, że z polityki rezygnować nie chce

mTom
22-12-2006, 09:18
Sugerujesz, że PiS upolitycznia sektor bankowy? :wink:

jabko
22-12-2006, 09:35
Najgorsze jest to że mój BPH przechodzi do PKO BP i chcąc niechcąc znajdę siepod nauczycielem fizyki.
A najlepsze jest to ze na szczęscie Kaziu bedzie tylko podpisywał to co mu podsuną fachowcy i odrzucał to co mu poradzą aby odrzucił więc może dużo szkód nie narobi

_bogus_
22-12-2006, 09:39
jabko - to nie tak - BPH przechodzi do PKO SA (Nie PKO BP SA). Czyli, jak to ująłeś, "znajdziesz się pod" innym byłym premierem - Bieleckim.

jabko
22-12-2006, 09:45
Poważnie ?

To nawet lepiej bo żonka ma już konto w PKO BP a ja bedę PKO SA.
"prawie" ten sam bank :lol:

_bogus_
22-12-2006, 09:52
Poważnie, poważnie. Prawie ten sam bank - z tym że ja miałem, od zawsze, konta zarówno w jednym jak i drugim - i po tym co PKO SA (ten do którego przejdziesz) robił by Włochom zróciły się koszta zakupu banku - zdecydowanie podziękowałem za współpracę. Wg mojej (zaznaczam - czysto prywatnej) opinii, PKO SA ma największe zasługii w windowaniu kosztów obsługi bankowej w Polsce.

Majka
22-12-2006, 09:53
2,5 mln bezrobotnych a prasa trąbi tylko o jednym.

Popierniczyło się juz wszystkim. A Kazio pewnie chce sie sprawdzić. :roll:

_bogus_
22-12-2006, 10:09
Nauczyciel fizyki prezesem najwiekszego banku państwowego? Już biegnę się tam zapisać. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak naprawdę problemem nie polega na tym że jest nauczycilem fizyki. To jest akurat taki kierunek, a przynajmniej był nim w latach gdy KM studiował, że po jego skończeniu absolwenci z dużym powodzeniem, szli do bardzo różnych zawodów. Do bankowości i finansów też. Jakoś nikt się nie podniecał i nie pytał wiele lat temu co ornitolog z wykształcenia ma robić na Giełdzie (wg mnie - zrobił tam dużo dobrego). Tak więc to że KM jest fizykiem - dla mnie jest jego zaletą nie wadą.

Problemy są inne:
1) sektor bankowy jest specyficzny. A KM nie ma tam żadnego doświadczenia. W szczegóólności - nie zna środowiska. Co akurat może byc zarówno wadą jak i zaletą. Ale brak wiedzy merytorycznej - to raczej myślę że może być problem. Oczywiście GINB go zaakceptuje, bo formalnie bodajże w zarządzie musi być co najmniej 2 członków z praktyką bankową, ale to pomimo wszystko trochę nie tak.
2) nie jest to stanowisko polityczne. raczej oznacza to koniec KM jako polityka.
3) i jak to słusznie zaznaczyła Majka, dlaczego podniecamy się szukaniem pracy dla jednego bezrobotnego?

Majka
22-12-2006, 10:12
Ja tam sie nie podniecam, nie jest w moim typie :wink:

poza tym, ma do czynienia z sektorem bankowym - posiada karte kredytową, konto i opłaca tam rachunki.

mTom
22-12-2006, 10:16
Prawo bankowe zabrania mianowania prezesa bez wykształecenia ekonomicznego. Ciekawe jak PiS to obejdzie?

mmmad
22-12-2006, 10:32
2,5 mln bezrobotnych a prasa trąbi tylko o jednym.

Popierniczyło się juz wszystkim. A Kazio pewnie chce sie sprawdzić. :roll:

Jak tu trabic o ludziach, ktorych w wiekszosci nie ma w Polsce?
A Kazio jest.

Moze PKO BP to jest pomysl na to, zeby zniszczyc jego wizerunek jako polityka? Tzw. kopniak w gore, zeby dac go w odstawke...

Dropsiak
22-12-2006, 10:32
zmieni prawo bankowe????
jak brzmiał ten stary dowcip?? Mąz z zawodu dyrektor? Czy jakoś tak podobnie?
Ale to chyba dawno było.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
ps. Kazio medialny jest. Może na bilbordach się eksponować, albo na kartach kredytowych :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Kondrata w reklamach zastapić itp...

Maggie
22-12-2006, 10:34
Fajnie - bankówka została prezydentem stolycy, to fizyk będzie prezesem banku :lol: :lol: :lol:

Jose33
22-12-2006, 10:45
Nauczyciel fizyki został prezesem PKO, ciekawe:)Ale w naszym kraju takie rzeczy sie zdarzają.Na przykład taki Piotr Rubik pod koniec lat 90-tych prowadził program o grach komputerowych na Polsacie a teraz jest kompozytorem:)

Dropsiak
22-12-2006, 10:51
No , a Alot bogdajże polonista, był szefem zusu....
Nie takie rzeczy w naszym kraju sie zdarzaja, tradycja może taka... 8)

JANK
22-12-2006, 10:52
Oj chyba słaby z niego fizyk, nawet doktoratu nie zrobił (chyba). W rządzie też nic nie zrobił (chyba). Ale jest za to dobrym marketingowcem :lol:
Zawsze powtarzał : " To jest dobry rząd - wszyscy chcą być i pracować w dobrym rządzie" (chyba) :o

Majka
22-12-2006, 10:57
Prawo bankowe zabrania mianowania prezesa bez wykształecenia ekonomicznego. Ciekawe jak PiS to obejdzie?

może być p.o prezesa. O tym prawo bankowe nic nie mowi :wink:

2112wojtek
22-12-2006, 11:15
. Ciekawe jak PiS to obejdzie?

Nie takie rzeczy my ze szwagrem po pijaku robili.

Capricorn
22-12-2006, 11:21
Nauczyciel fizyki prezesem najwiekszego banku państwowego? Już biegnę się tam zapisać. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A ja idę sprawdzić oferty dla anglistów ;-)

pattaya
22-12-2006, 11:23
Za wolno mówi jak na bankowca :D

mTom
22-12-2006, 11:23
Wojtek, pozdrowienia dla szwagra. :D :D :D :D

Pytany o kandydaturę Marcinkiewicza na szefa PKO PB, prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Leszek Balcerowicz, który w czwartek wieczorem także był gościem programu "Co z tą Polską?" powiedział, że w państwie praworządnym są zasady, w tym te dotyczące mianowania prezesów banków m.in. uchwała Komisji Nadzoru Bankowego, która jest prawem wewnętrznym i mówi o kryteriach wyboru prezesów banków.

"Ta uchwała mówi, że od kandydata wymaga się stażu w instytucjach finansowych. Ja nie wiem, czy pan Kazimierz Marcinkiewicz spełnia te warunki, czy nie spełnia" - powiedział Balcerowicz.

Na wczorajszej konferencji prasowej, ustępujący szef NBP powiedział "Kierowałem Komisją Nadzoru Bankowego przez sześć lat i nie przypominam sobie przypadku, żeby przyjęła ona prezesa banku, nawet małego, który miałby staż krótszy niż rok".

jabko
22-12-2006, 11:30
marcinkiewicz wejdzie do PKO BP jako "Pełniący obowiązki Prezesa"
Wtedy nie musi spełnic kryteriów.

Po roku można juzbędzie oficjalnie wybrać Prezesa ze stażem.
I ... bingo !!
Będzie nim kaziu z roczym stażem.

Jakież to genialne :wink:

22-12-2006, 11:57
Słyszałam, że ostatnio był wakat na stołku prymasa. Może tam biedaka upchnąć? :lol:

mmmad
22-12-2006, 12:14
marcinkiewicz wejdzie do PKO BP jako "Pełniący obowiązki Prezesa"
Wtedy nie musi spełnic kryteriów.

Po roku można juzbędzie oficjalnie wybrać Prezesa ze stażem.
I ... bingo !!
Będzie nim kaziu z roczym stażem.

Jakież to genialne :wink:

Wymaga to jeszcze odrobiny pracy. On moze byc p.o., ale ZTCC wynika, ze w zarzadzie nie bedzie nawet minimum uprawnionych osob, zeby zarzad mogl podejmowac decyje...

ja14
22-12-2006, 12:47
No i mamy wreszcie państwo zwrócone twarzą do obywatela. Obywatel atrakcyjny Kazimierz nie miał pracy i państwo znalazło. :lol:

lewakk
22-12-2006, 19:39
przypuszczam teraz masowy napływ nowych klientów sympatyków Platformy Obywatelskiej w PKO BP, przecież to najbardziej upragniony przez PO człowiek....:):)


To takie zabawne, Marcinkiewicz doświadczony już w rządzeniu państwem, Warszawą, a nawet uczestnik studiów doktoranckich z Ekonomii nie nadaje się na prezia PKO...., zapewne to racja, za to już wkrótce wybory, jeśli za 16 razem uda się wygrać Platformie Obywatelskiej, stworzy wtedy rząd..., a rząd pewnie będzie formowany na gabinecie cieni PO, tak, tak, PO partia znana z największej liczby etmologów w partii i historyków którzy nie znają historii nawet swoich rodzin ma gabinet CIENI znany z wielu konstruktywnych wniosków, szerokiej działalności i bardzo aktywny...

kogo nam PO proponuję na rządzenie krajem (bez nazwisk)


administracja - oczywiście najlepiej znanego z afer (http://wiadomosci.wp.pl/kat,28354,wid,8549191,wiadomosc.html?ticaid=12e7c) - prosze państwa INŻYNIER CHEMIK...:):)
sprawy zagraniczne - polityk, znaczy się bez zawodu :):)
obrona narodowa - kulturoznawca :):)
sprawiedliwość - polonistka :):):):):):) wiadomo po co komu do prawa wukształcenie prawnicze, wszak wg PO każdy polak zna się na prawie :):)
sprawy europejskie - nauczyciel
finanse - wykształcony rolnik :):):):) powszechnie znany na wsi jako II Balcerowicz:):)
infraastruktura - wiadomo ELEKTRYK :):):)
rozwój regionalny - matematyk, znany z tego ze coś wartego 1,5 miliona potrafi kupić za 5 milionów..., ale to ploty złych ludzi...
edukacja i nauka - matematyczka, swego czasu nauczycielka w szkole podstawowej.... brawo....
rolnictwo i rozwój wsi - geodeta :)
zdrowie - jakiś lekarz

BRAWO, BRAWO tylko czekać na objęcie przez tych ludzi rządów..., nie dziw że tak PO Kazia prosiła o przejście..., a PISOWCY nie zadowoleni z nominacji na szefa banku....:)

ddoommiinniikk
22-12-2006, 22:36
Szlag mnie trafia gdy od rana bez przerwy słyszę o poszukiwaniu stołka dla pana K.M.
Ostatni pomysł to prezes banku PKO BP :o
To pan premier nie może sobie sam roboty poszukać? :roll: To taki ludzki odruch pomóc bezrobotnemu...
A swoją drogą - wielu forumowiczów ma własne firmy. Nie znalazłaby się posadka dla niezwykle medialnego człowieka?

Rezi
22-12-2006, 22:45
kogo nam PO proponuję na rządzenie krajem (bez nazwisk)


lewakk czy ty budujesz dom ??

andre59
22-12-2006, 23:11
Szlag mnie trafia gdy od rana bez przerwy słyszę o poszukiwaniu stołka dla pana K.M.
Ostatni pomysł to prezes banku PKO BP :o
To pan premier nie może sobie sam roboty poszukać? :roll: To taki ludzki odruch pomóc bezrobotnemu...
A swoją drogą - wielu forumowiczów ma własne firmy. Nie znalazłaby się posadka dla niezwykle medialnego człowieka?
Tiaaa... bezrobocie miało spadać i spada, przynajmniej jednemu obywatelowi robotę załatwią (obecnemu prezesowi pewnie też) :wink:
O mnie i wielu innych szanowne Państwo tak się nie troszczyło... ale ja pionek mały jestem... :roll:

mTom
23-12-2006, 10:17
Czyli co? Każdy średnio inteligentny z wyższym wykształceniem może zostać prezesem dużego banku? Byle miał plecy... 8)
Normalnie lata 70-te się kłaniają. :lol:

Ew-ka
23-12-2006, 11:19
wczoraj przypomnieli w TV wypowiedzi Marcinkiewicza sprzed roku odnośnie kolesi załatwiajacych cieple posadki osobom odchodzącym z rządu( dotyczyło to SLD) ....tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .....to co wtedy było naganne -teraz jest dopuszczalne :evil:

cyrk..... nam przygotowali Prawi i Sprawiedliwi ......a raczej Szopkę -a jak szli do władzy mieli gęby pełne haseł prawdy... ....miało być inaczej a jest jak zawsze :evil:

andre59
23-12-2006, 15:47
Jednym słowem republika kolesiów,
a miało być i prawo i sprawiedliwie :roll: :-?

ESKIMOS
23-12-2006, 16:38
wczoraj przypomnieli w TV wypowiedzi Marcinkiewicza sprzed roku odnośnie kolesi załatwiajacych cieple posadki osobom odchodzącym z rządu( dotyczyło to SLD) ....tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .....to co wtedy było naganne -teraz jest dopuszczalne :evil:

cyrk..... nam przygotowali Prawi i Sprawiedliwi ......a raczej Szopkę -a jak szli do władzy mieli gęby pełne haseł prawdy... ....miało być inaczej a jest jak zawsze :evil:
Toż to najzwyklejsze "PRAWO KALEGO", które dla polskich elit jest od lat elementarzem. :wink:

Ja tam bym go pchnął na szefa Kliniki Rządowej. :roll:

No co, mogliby sprawdzić na własnym żywym organizmie czy mówili prawdę - że wszędzie sie sprawdzi. :D

lewakk
23-12-2006, 18:24
Idą Święta, Bóg sie rodzi, każdy śle życzenia nawet dla wrogów....


ale nie tu, tu nie ma się co spodziewać dnia bez jadu....


Czyli co? Każdy średnio inteligentny z wyższym wykształceniem może zostać prezesem dużego banku? Byle miał plecy... 8)
Normalnie lata 70-te się kłaniają. :lol:


wczoraj przypomnieli w TV wypowiedzi Marcinkiewicza sprzed roku odnośnie kolesi załatwiajacych cieple posadki osobom odchodzącym z rządu( dotyczyło to SLD) ....tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .....to co wtedy było naganne -teraz jest dopuszczalne :evil:

cyrk..... nam przygotowali Prawi i Sprawiedliwi ......a raczej Szopkę -a jak szli do władzy mieli gęby pełne haseł prawdy... ....miało być inaczej a jest jak zawsze :evil:



Tiaaa... bezrobocie miało spadać i spada, przynajmniej jednemu obywatelowi robotę załatwią (obecnemu prezesowi pewnie też) :wink:
O mnie i wielu innych szanowne Państwo tak się nie troszczyło... ale ja pionek mały jestem... :roll:






Toż to najzwyklejsze "PRAWO KALEGO", które dla polskich elit jest od lat elementarzem. :wink:

Ja tam bym go pchnął na szefa Kliniki Rządowej. :roll:

No co, mogliby sprawdzić na własnym żywym organizmie czy mówili prawdę - że wszędzie sie sprawdzi. :D

Dropsiak
23-12-2006, 18:43
[
Toż to najzwyklejsze "PRAWO KALEGO", które dla polskich elit jest od lat elementarzem. :wink:

Ja tam bym go pchnął na szefa Kliniki Rządowej. :roll:

No co, mogliby sprawdzić na własnym żywym organizmie czy mówili prawdę - że wszędzie sie sprawdzi. :D
a wiesz, masz rację :D
I tego mu i rzadowi życzmy na święta :lol:
Niech sprawdzają na swoich organizmach a nie na oszczędnosciach obywateli.
:roll: :roll: :roll:

lewakk
23-12-2006, 18:53
[
Toż to najzwyklejsze "PRAWO KALEGO", które dla polskich elit jest od lat elementarzem. :wink:

Ja tam bym go pchnął na szefa Kliniki Rządowej. :roll:

No co, mogliby sprawdzić na własnym żywym organizmie czy mówili prawdę - że wszędzie sie sprawdzi. :D
a wiesz, masz rację :D
I tego mu i rzadowi życzmy na święta :lol:
Niech sprawdzają na swoich organizmach a nie na oszczędnosciach obywateli.
:roll: :roll: :roll:

ktoś kto radził sobie w rządzeniu państwem, Warszawą poradzi sobie i w rządzeniu bankiem..., ale rozumiem że dla niektórych święta to nie jest czas na pozbycie się jadu i złośliwości...

Dropsiak
23-12-2006, 19:35
To i z Klinika by sobie poradził!!! Bankowo !!!
Tego mu Zyczmy.

mTom
23-12-2006, 21:31
Bankiem się nie rządzi, a zarządza.

Tak patrząc na to z dystansu wydaje się, to przeokropne. Facet za jakieś tam partyjne zasługi dastaje synekurę, a składamy sie na to my wszyscy. O ile w społeczeństwie wzbudza to jakiś negatywny odruch, to wysztko jest ok. Niestety zawsze znajdzie się stado tzw. "pożytecznych idiotów", którzy przyklaskują aż miło... 8)
Klinika to chyba trzeba wypić, bo na trzeźwo nie rozbieriosz. :lol: :lol: :lol:

ArtiW
23-12-2006, 21:43
SKANDAL!!!
A podobno "P" w PIS to... No wlasnie, co? Skoro naciagniete jest prawo bankowe, to o co chodzi???

ESKIMOS
28-12-2006, 11:26
Towarzysz Kazimierz się sprawdził.
Towarzyszowi Kazimierzowi trzeba pomóc.

Skąd my to znamy. :o

To przecież podobno z tym chcieli walczyć.:lol:

andre59
29-12-2006, 17:58
Doradca pełniącego obowiązki prezesa,
fajny stołek,
wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada :roll:

Capricorn
06-02-2007, 17:34
Znaleźli pracę premierowi, a teraz szukają odpowiedniego stołka dla popędzonego ministra:

http://wiadomosci.onet.pl/1480405,11,item.html

ponury63
06-02-2007, 18:09
"Rząd się wyżywi"

Jeden z rządu kiedyś, dawno temu, tak rzekł. Wygadywali mu za to długo..
Nooo.. ale on był komuch, a tera to miało być inaczej :lol:

A może hemoroidy oligarchii są przechodnie ?
i przenoszą się z d... do d... przez fotele sejmowe ;) 8)