PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W BORÓWKACH 2 pracownia ARCHON



zubrojagoda
22-12-2006, 10:10
Jestem tutaj nowa, próbowałam znaleźć jakieś informacje na temat tego projektu, ale nie bardzo mi wychodzi. Chodzi głownie o koszty budowy-jak sie przedstawiają, czy ktoś podnosił ściankę kolankową żeby było więcej miejsca na poddaszu. Jak taka zmiana wizualnie wpływa na dom? Czy dom jest funkcjonalny, co radzilibyście zmienić w projekcie?jakie materaiały zastosowaliści?Proszę o jakieś informacje, z góry dzięki

uciu
10-01-2007, 18:22
Witam, ja jestem w trakcie budowy tego domu.

Zdjęcie masz w podpisie.

Co do projektu to zmieniałem:
- układ pomieszczeń
- materiałna ściany (mam z gazobetonu)
- podwyższałem ścianę kolankową
- taras mam z boku
- dobudowana jest wiata

itp jak chcesz jakichś szczegółów to pisz:-)

aro3003
01-08-2007, 17:39
Ja również jestem tu nowa i również mam pytania dotyczące Borówek. Troche szukałam informacji na forum, ale chyba nie zbyt mi to wychodzi :oops: Muszę się doszkolić.
Myślimy o dodaniu w "części jadalnej" wykuszu czyli taka minijadalnia i wtedy okna na tej ścianie tylko w wykuszu dość wysokie. Czy ktoś ma pomysł jak to będzie wyglądać ? co o tym sądzicie?

Uciu pooglądałam Twoje Borówki. Czy ja dobrze widzę, że na górze naprzeciw łazienki masz garderobę albo coś. Jak wielkość pomieszczeń, bo wtedy chyba większa sypalnia robi się mniejsza?
Pozdrawiam

uciu
06-08-2007, 16:53
Uciu pooglądałam Twoje Borówki. Czy ja dobrze widzę, że na górze naprzeciw łazienki masz garderobę albo coś. Jak wielkość pomieszczeń, bo wtedy chyba większa sypalnia robi się mniejsza?


Witam:-)

tak, tak dobrze widziałaś - wiekszą sypialnię troszeczkę skróciłem i zrobiłem garderobę szeroką na ok 140cm. Wystarczy, by po obu jej stronach zrobić półki, a będzie więcej miejsca w pokojach bo nie trzeba szaf kupować.

aro3003
08-08-2007, 21:09
tak, tak dobrze widziałaś


Wogóle zauważyłam, że wzrok mi się zaostrza i stąd dodatkowe pytania :P

1.Zdjęcie z stropem i ścianą kominka
nie widzę belki stropowej (podciąg) pomiędzy kuchnią, a salonem na wysokości kominka. Czy to Twoja zmiana, bo na przekrojach na stronie Archomu jest pokazane obniżenie (belka)?
2. Zdjęcia z oknem kuchni
na początku były większe otwory, potem mniejsze okna. Czy to pomyłka murarzy, względy estetyczne czy może coś innego?
3. zdjęcie kuchni
Chciałabym już mieć nawet garnek na kuchence.

Zubrojagoda, a co u Ciebie słychać. Nadal okres wątpliwości i przeglądania projektów z obłędem w oczach? Oj znam to uczucie :lol:

uciu
10-08-2007, 16:17
1.Zdjęcie z stropem i ścianą kominka
nie widzę belki stropowej (podciąg) pomiędzy kuchnią, a salonem na wysokości kominka. Czy to Twoja zmiana, bo na przekrojach na stronie Archomu jest pokazane obniżenie (belka)?

belki nie robiłem, w zamian jest większa ściana kominowa, by strop mógł się oprzeć na większej powierzchni. A tak ogolnie to warto ją przesunąć bardziej w stronę kuchni (cały komin) bo jest tam niewykorzystana przestrzeń a salon by się znacznie powiększył - teraz, jak jeszcze będzie obudowa kominka będzie ciasnawo.


[
2. Zdjęcia z oknem kuchni
na początku były większe otwory, potem mniejsze okna. Czy to pomyłka murarzy, względy estetyczne czy może coś innego?

Tak, były większe ale przez to ciążko by było wstawić meble kuchenne pod oknem - byłoby na styk. W ogołe jakbym jeszcze raz to robił to podniósłbym delikatnie sufit - bo te malutkie okienka nie bardzo mi się podobają. Okno oryginalnej wielkości zostało na ścianie z tarasem.

Pozdrawiam

aro3003
10-08-2007, 20:45
JESTEŚ WIELKI, dzięki za odpowiedzi i mam nadzieję, że mogę dalej pytać.

Widzałam w archiwum, że miałeś dylematu w temacie ogrzewania - i na czym stanęło?

jakbym jeszcze raz to robił to podniósłbym delikatnie sufit - podumamy nad tym , bo to niegłupia myśl. Ale lepiej mniej okna w kuchni niż mniej szafek w małej kuchni. :P

A tak ogolnie to warto ją przesunąć bardziej w stronę kuchni (cały komin) bo jest tam niewykorzystana przestrzeń a salon by się znacznie powiększył - teraz, jak jeszcze będzie obudowa kominka będzie ciasnawo.
- no ale jak? przecież na górze komin wyjdzie na środku sypalni.

uciu
12-08-2007, 18:39
Widzałam w archiwum, że miałeś dylematu w temacie ogrzewania - i na czym stanęło? .

Cały dół + górna łazienka i przedpokój to podłogówka. Dodatkowo jest kominkowe (dół+ pokoje u góry), a w łazienkach mają być jeszcze drabinki. Na razie nie miałem możliwości sprawdzenia jak to działa bo do podłogówki nie mam jeszcze kotła, a drabinek też brak:-) Ale sam kominek grzeje na prawde super.


... no ale jak? przecież na górze komin wyjdzie na środku sypalni.

Ale przesunąć o około 30cm w stronę kuchni, przez to jeden pokój u góry delikatnie się zmniejszy a drugi ulegnie zwiększeniu. Na dole by się to bardzo przydało. Po przesunięciu komina były on mniej więcej w samym środku domu a wiec górne pokoje byłyby takiej samej wielkości - teraz jeden jest o ok 30cm większy.

didaii
10-03-2008, 11:18
Może znajdzie się jeszcze ktoś kto buduje, wybudował lub dopiero będzie budować to małe cudo :lol: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m410757176ec1b
Ja już jestem prawie zdecydowana na ten projekt- szukam jak najmniejszego, najtańszego, z poddaszem, trzema sypialniami, garażem i dwuspadowym dachem - i to chyba jest to :D

didaii
11-03-2008, 10:20
No tak, chyba nikt go już nie buduje :cry: