PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł STALMARK - proszę o opinie



hieronim333
22-12-2006, 21:41
http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html

ADAMOS48
23-12-2006, 20:49
Znam firmę jest ok a ja im sprzedaję króćce, kolana hamburskie, złączki miedziane i oczywiście rurę miedzianą do wężownic c.w.u.

robson1
04-01-2007, 08:01
posiadam Stalmarka 25 kW
za wiele nie moge o nim powiedziec, poniewaz mam go od 5 m-cy, ale jak na razie z regulatorem pokojowym spisuje sie prwidłowo
dla mnie zasobnik jest troszke za mały ale planuje go rozbudowac, pale w nim ekogroszkiem i miałem
mysle ze po sezonie bede mogl cos wiecej powiedziec

hieronim333
04-01-2007, 10:12
Prosze napisz jaki dom ogrzewasz i ile średnio na tydzień spalasz opału? Będę wdzieczny również za info po sezonie. dzieki

Pavel&
05-01-2007, 12:40
W Stalmarku 25kW jest zasobnik na ok 90 kg paliwa. Jak się dowiedziałem można ten zasobnik zwiekszyć fabrycznie max do 150 kg - a więc to już coś.
Sam się zastanawiam w przyszłości nad tym kociołkiem.

WIKTOR. KNAPIK
06-01-2007, 22:14
też zakupiłem ten kocioł ale dopiero jak przekonały mnie osoby które użytkują te kotły .Musialem trochę poczekać zanim pan z firmy udostępnił mi telefony osób z mojego rejonu polski Podzwoniłem trochę i nawet oglądałem niedaleko mojego zamieszkania u osoby użytkującej taki kocioł jak działa.Byłem raczej za retortowym ale po tym jak naczytałem się jak narzekają na ślimakowe co do cen opału i problemów z zrywaniem się zabezpieczeń zdecydowałem się na stalmarka.Teraz ogrzewam miałem chociaż sprawdzałem go na groszku.Super sprawa.Jeżeli jest ktoś na kupnie to proponuje stronę www.eko-kotly.pl mają teraz promocje choć w firmie kotły są droższe.

WIKTOR. KNAPIK
06-01-2007, 22:27
co do spalania to mogę coś powiedzieć .
kocioł 35 KW
powierzchnia grzewcza 245 metrów + zasobnik 140 litrów
obecnie zasobnik wystarcza mi na 3 dni ciągłej pracy.osoby ktore pytałem jak w zimie przy mrozie określały czas między załadunkami od 1,5 do 3 dni.
Trochę mały popielnik ale to pewnie dlatego że kocioł ma 5 kanałów grzewczych i jeśli miałby być większy mósiałby być wyższy a i tak jest dośc wysoki jak na kocioł. ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i nawet szwagier żałuje że niepoczekał i kupił inny kocioł .Ja czekałem 2 miesiące od sierpnia do pazdziernika

ghostt
07-01-2007, 11:00
hmm
140l to jakies 160KG
na 1,5 dnia to wychodzi
106 kg :o
w przeliczeniu na energie to jest 2968 MJ przy zalozeniu kalorycznosci wegla na poziomie 28MJ/KG a 2756 MJ przy zalozeniu ze kalorycznosc wegla wynosi 26MJ
co daje odpowiednio
12,11 i 11,12 MJ/m2
co jest zapotrzebowaniem dobowym na energie na m2
po przeliczeniu na KW/h
3,36 KW/h na m2 i 3KW/h
czyli dziennie caly dom ciegnie ci
823,2 KW/h :o

oczywiscie w obliczeniu nie ujolem sprawnisci pieca bo jej nieznam

ale dla porownania liczac w ten sam sposob moj dom (kostka girekowska ) pobiera 150KWh na dobe
a ogrzewam 125m2 + 60 m2 piwnicy i garazu
jako ze piwnica jest niska i mysialbym przeliczac to na m3 podziele te wartosc tylko przez 120 m2
wiec u mnie dobowe zapotrzebowanie na energie wynosi
1,25KWh na m2 przy zalozeniu ze palem weglem 28MJ

wiec albo masz dziurawe sciany albo prawda jest to ze kotly z podajnikiem tlokowym sa malo oszczedne

ja mam kociol z podajnikiem slimakowym

WIKTOR. KNAPIK
07-01-2007, 11:53
mówiłem o zasobniku na ciepłą wodę 140 litrów
a co do zasobnika to jest on podawany 130 kg
ale niewiem jak oni to obliczali bo wsypując do pełna miał suchy płukany ważyłem wychodzi około 100 kg .pewnie podają mokry. co do wagi ekogroszku to jest wagowo pewnie jeszcze mniej bo są przerwy między groszkiem .aż sprawdzę jak będzie okazja.jak obliczałem to na miesiąc spalam około 800kg.nieznam się na tych przelicznikach ale licząc po swojemu to na sezon grzewczy powinienem spalić maksymalnie około 5 do 6 ton tak jak mi mówiono.A jak wyjdzie to napisze po sezonie jak się skończy.

WIKTOR. KNAPIK
07-01-2007, 12:05
a co do opału to mam miał z kopalni janina 20MJ/Kg cena 170 zł za tonę + transport Pali się bardzo dobrze .ty pewnie palisz ekogroszkiem po 500 zł
i niemasz możliwości palić czym innym. Jeżeli przeliczymy to wsystko to ja pale za grosze a dla ciebie pewnie lepiej było by kupić sobie kocioł gazowy wyszło by taniej i bez problemu z wynoszeniem popiołu i całą resztą z załadunkami itd.
napisz jaki masz kocioł z podajnikiem ślimakowym bo jeszcze się niepochwaliłeś
aż sprawdzę co to za cudo i może się inni urzytkownicy wypowiedz co mają taki kocioł jak ty.A może jesteś producentem i dlatego tak zachwalasz .daj się wypowiedzieć innym

ghostt
07-01-2007, 13:25
no to przy tych parametrach co podales wychodzi 481KWh na dobe
a to jest 2KWh na m2
u ciebie ogrzanie 1m2 na miesiac kosztuje 1,8zł
u mnie 2,15
zakladajac ze pale weglem 28MJ ale tak napprawde niewiem jakiej jest kalorycznosci i nieliczac piwnicy
co do wegla to placilem 470zł za tone i jest to najtanszy wegiel kamienny jaki jest dostepny u mnie - tanszy jest tylko mial a mial jest umnie beznadziejny - mialem wczesniej kociol na mial
gazu tez niemam
do obliczen przyjolem ze spalasz 130KG na 1,5 dnia
u mnie zbiornik 160kg i na sile bym wcisnol 180kg
ale niewiem jak chcesz spalic 5/6 ton na sezon skoro na miesiac wychodzi 2,6 tony
mimo ze masz tanszy wegiel to różnica niejest wielka a ja moge odwiedzac piec raz na 9 dni :lol: ponadto nienapisales jaki masz dom i jak docieplony
producetem nie jestem a juz napewno nie piecy
piec z podajnikiem mam od tego sezonu i jako ze jest to 1 sezon niemoge go polecac innym bo zamalo go urzywalem ale jak poczytasz moje posty to dowiesz sie jaki mam piec i jaki mialem poprzednio :wink:

robson1
08-01-2007, 05:29
no wiec w moim stalmarku 25kW, do ogrzania domu o pow. użytk. 122 m2, ocieplonego 12 cm styropianu, okna pcv z szyba 1,1, na poddaszu brak okien dachowych a gr wełny to 20 cm
no więc jeśli zasypie zasobnik do pełna (ponoć 90 kg - nie sprawdzałem), miałem o kaloryczności 26kJ (320 zł/t), ustawię na reg. pokojowym 15 stopni w dzień i 10 w nocy, to taki zasobnik wystarcza mi na 5 dni pracy, tyle że przy takiej temp jak teraz, tj 5-8 stopni na zewnątrz, temp w domu przez kilka godzin w ogóle się nie obniża, i piec większość czasu pracuje na podtrzymaniu (tylko po to aby utrzymać żar w palenisku), ale jak zaczną się mrozy i wprowadzę się na dobre (na razie wykańczam dom) sprawdzę go dokładnie :wink:

WIKTOR. KNAPIK
11-01-2007, 02:31
Dla ghostt..

skąd ci się wzieły takie wyliczenia .
jak bym miał spalać 1300 na miesiąc nawet przy mrozach to bym taki kocioł wyżucił .no chyba żebym palił miałem oszukanym co jest w nim więcej kamienia niż węgla i kosztuje 100zł. i czytaj uważnie nie 130 tylko 100 kilogramów.
a tak pozatym to te twoje wyliczenia są jakieś nieprzekonujące .
więc napisz jaki kocioł masz bo mi się niechce szukać twoich tematów .
jaką sprawnośc ma . stalmark ma 88,4 %
Bo narazie piszesz o samych pozytywach swojego kotła i jaki to masz super i cacy .

WIKTOR. KNAPIK
11-01-2007, 02:40
Dla ghostt..

i jeszcze jedno nieobliczaj mi że spalam 130 kg na dzień i to teraz
bo widocznie dokładnie nieprzeczytałeś co napisałem
mi teraz zasobnik wystarcza na 3 dni a nie tak jak ty napisałeś że na 1,5 dnia
czyli licząc 100 kg na 3 dni to na miesiąc wychodzi mi 900 kg.a nie twoje 2tony 600kg.Nawet gdybym spalił tone średnio na miesiąc i sezon grzewczy trwałby 6 miesięcy to i tak będę 100razy bardziej zadowolony niż ty.
teraz możesz to przeliczyć po swojemu ciekawe ile teraz ci wyjdzie

rajmund
05-02-2007, 09:10
mam pytanie może ktoś na nie odpowiedziec jaka jest różnica pomiędzy piecem STALMARK a KOTREM oba są z podajnikiem tłokowym. przegląając to forum dochodze do wniosku że każdy zachwala swój piec ja jestem na etapie kupowania pieca i niechciał bym się znowu uzależnic od jednego paliwa (teraz to gaz) miał i ekogroszek to zawsze jakiś wybór.

kaczorek.
05-02-2007, 11:05
Dla ghostt..

i jeszcze jedno nieobliczaj mi że spalam 130 kg na dzień i to teraz
bo widocznie dokładnie nieprzeczytałeś co napisałem
mi teraz zasobnik wystarcza na 3 dni a nie tak jak ty napisałeś że na 1,5 dnia
czyli licząc 100 kg na 3 dni to na miesiąc wychodzi mi 900 kg.a nie twoje 2tony 600kg.Nawet gdybym spalił tone średnio na miesiąc i sezon grzewczy trwałby 6 miesięcy to i tak będę 100razy bardziej zadowolony niż ty.
teraz możesz to przeliczyć po swojemu ciekawe ile teraz ci wyjdzie


a cos ty Wiktor taki zażarty ;)
jak spalasz tone na miesiąc za ok 200 pln to nic tylko pogratulować bo przy rozmiarach twojego domku to bardzo dobry wynik !
sam myślałem o stalmarku bo mam do nich rzut beretem + byłem nawet kiedyś u nich w andrychowie-czańcu ... do oświęcimia jakoś nie dotarłem
szkoda tylko że ten kociolek taki "nieporęczny" i u mnie w kotłowni nie było by go jak usadowić i to chyba jedyny problem co do tego kociołka bo jest w budowie nietypowy

na marginresie mam taki sam kocioł co Ghostt elektromet 25 kw 86.6 spr.(jeszcze nie odpalony) więc na temat spalania się nie wypowaidam
mam jedynie nadzieję że się zmieszcze w 300 pln na miesiąc tyle płace teraz za gaz w mieszkaniu :-?

TJ7
24-02-2007, 21:53
Dyskusja ile komu dziennie węgla czy czego tam wychodzi to taka trochę jakby akademicka nie ? :wink: Chyba że macie stanowiska testowe do pieców o identycznych parametrach zainstalowane w swoich domach... :D
A ja np. chciałbym się dowiedzieć jak to jest w piecach stalmark z wszystkopalnością? tzn. miał,groszek,pelety,owies,pestki itp. oczywiście w trybie automatycznym i czy faktycznie przechodzi przez szufladę granulacja 40mm a nie jak przez podajniki ślimakowe (w większości) 25 mm?

MLas
25-02-2007, 17:24
W sprawie wszystkopalności: ogrzewam od końca grudnia dom kotłem KMG-1 30kW (podobny do Stalmarka). Paliłem do tej pory miałem i groszkiem ze składu opału (opał wilgotny i chyba kiepskiej jakości - dużo popiołu, groszek na oko do 4 cm). Obydwa paliwa palą się jako-tako, nie ma problemu z gaśnięciem kotła lub uzyskaniem zadanej temperatury. Do ogrzania 330 m2 + beczka 140 l CWU. Tylko popiołu dużo. Niestety w okolicy nie znalazłem ekogroszku a jego cena w markecie budowlanym (650 zł / tonę) odstrasza. Może kupię 100 kg żeby zobaczyć jak sie pali właściwe paliwo :) . Przy stosowanych przeze mnie rodzajach opału należy jedynie dobrać optymalne ustawienia czasów podawania i przerwy.

-YuReK-
28-02-2007, 12:26
Jestem urzytkownikiem kotła Stalmark 30kWpowierzchnia do ogrzania 180m plus zasobnik na ciepłą wodę 140 l paliłem "retopalem" obecnie miałem tak zwaną 20 z Zakładu Górniczego Sobieski cena tego drugiego 200 zł tona z przywozem przy nieocieplonym do końca domu oraz obecnej zimie (jaka jest każdy widzi ) spalam zasobnik na 2 doby oczywiście mam zastosowany regulator pokojowy jak na razie z kosztów ogrzewania i z pracy pieca jestem bardzo zadowolony czekam co pokaże po całkowitym ociepleniu jedyna wada to popiół ale co to na przeciw kosztów jakie ponoszę :lol:

MLas
28-02-2007, 14:08
YuRek - mam pytanie?
Czy w Stalmarku po podaniu przez regulator pokojowy informacji o osiągnięciu zadanej temperatury, pompa obiegowa CO dalej pracuje aż do spadku temperatury poniżej zadanej dla jej załączenia?
Też mam podłączony regulator pokojowy.

-YuReK-
04-03-2007, 10:21
Tak pompa dalej pracuje ale nie włącza się dozowanie miału i nadmuch

antonisiek
04-03-2007, 15:28
http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html

Zastanawiałem się również nad tym kotłem ale mam kolegę który jest"oblatany" w konstrukcjach stalowych o dopatrzył się niezgodności w ciężarze.
Po obliczeniu wg. blach podanych w specyfikacji ciężar kotła wychodzi znacznie większy niż w danych fabrycznych.Więc albo jest zaniżona waga kotła(w co wątpię) lub specyfiakcja swoją drogą a wykonanie swoją.
Kocioł może i działa ok. ale co będzie za 5 lat?
Nie skożystam. :cry:

MLas
05-03-2007, 13:39
Sprzedający te kotły mówił mi ostatnio, że mają pierwszą informację o uszkodzeniu płaszcza kotła (nie pamiętam czy był to Stalmark czy KMG-1) po 7 latach od początku eksploatacji. Z tym, że w tym miejscu gdzie nastąpiła korozja (koło rozety :o ) zwiększyli już pewien czas temu grubość blachy o 2 mm.

Arek-L
29-05-2007, 16:19
Mam "niedyskretne" pytanie do użytkowników kotłów na paliwa stałe: co robicie z popiołem? Piszecie powyżej, że sporo go powstaje.

robson1
04-06-2007, 11:01
ja wyrzucam do kosza na smieci

_Beti_
05-06-2007, 21:48
kupiłam Stalmarka
będe go miała jutro
montaż pewnie za miesiądz
po roku bede mogła cos powiedzieć
ale widziałam go u bernadety z forum

bernadetta
06-06-2007, 10:03
więc jednak sie zdecydowalaś :)
a u nas kocioł ciągle nie odpalony :( ale mam nadzieję że już niedługo

_Beti_
07-06-2007, 12:33
wczoraj przyechał, :) cieszę się bardzo
bernadetta parkiety się robia ? :wink:

juliusz
08-11-2007, 11:49
witam. zamierzam zakupić stalmarka. mam kilka pytan?

- czy to prawda że przy opalaniu mialem mocno dymi?

- czy dmuchawa parcuje non stop?

- jak głośny jest podczas pracy /mam kotłownie na parterze za garażem/.

pozdr

juliusz :D :D :D

juliusz
09-11-2007, 06:36
czy ktoś z pomorskiego ma stalmarka? czy mógłbym ewentualnie podjechać i zobaczyć go w akcji?

pozdr :D

1975mario
26-12-2013, 12:32
Witam, stoję przed wyborem kotła CO znajomy hydraulik proponuje kocioł Stalmark Duo Boss 19 kW. Generalnie nie siedzę w temacie pieców więc firmy nie znam. jak ktoś użytkuje takie cacko bardzo proszę o opinię - patrząc na piec u moich rodziców ( tradycyjnie Zębiec) bardziej skłaniam się ku Zębcowi choć nie przekreślam Stalmarka. bardzo proszę o opinię dom będzie miał ok. 150 m2 i zamierzam palić miałem choć w okresach przejściowych będę wspomagał portfel drewnem- proszę o opinię użytkowników
ps. Wesołych Świat forumowiczom.