PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HGI1 pracownia HGATELIER



kampinosik
25-12-2006, 06:05
Cześć,

Buduję HG 11:

http://www.hgatelier.com.pl/i1/index.html

Co sądzicie o tym projekcie?

Nasuwa Wam się może jakiś pomysł na bardziej funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni hallu?
Oraz na wygospodarowanie fajniejszego pom.gosp?

A może ktoś z Was realizuje ten projekt? - to koniecznie poproszę o sygnał.

Pozdrawiam,

kampinosik
05-02-2007, 17:15
Drodzy Forumowicze,

Planuję następujące zmiany w projekcie HG - I1 HG Atelier http://www.hgatelier.com.pl/i1/index.html.
Ciekaw jestem Waszych opinii.

Podstawowa wersja parteru wygląda tak:
http://preview.sb696.photosite.com/~photos/tn/8283573_348.ts1170691809000.jpg

A ja chcę tak:
http://preview.sb696.photosite.com/~photos/tn/8283549_348.ts1170691673000.jpg[/img]


Sporo zmian jak widzicie. M.in. taras przerzucony na inną stronę, słup w salonie dzielący hall/jadalnię/salon zamiast kominka na środku, powiększony wiatrołap.

A poddasze w wersji oryginalnej wygląda tak:
http://preview.sb696.photosite.com/~photos/tn/8283584_348.ts1170691861000.jpg

A ja bym chciał, żeby wyglądało tak:

http://preview.sb696.photosite.com/~photos/tn/8283594_348.ts1170691931000.jpg

No to ciekaw jestem, co sądzicie. Szczególnie zastanawia mnie jeszcze co ze schodami - jak to zrobić żeby były wygodne i jak to w praktyce wygląda ze schowkiem pod nimi. No i zastanawiam się ile miejsca zajmują kominki - czy mi nie zagracą totalnie pokojów.

To czekam na uwagi i pozdrawiam...

Vinga
05-02-2007, 22:24
Moim zdaniem zmiany na korzyść, szczególnie to powiększenie pokoju (gabinetu) na dole. I likwidacja kominka na środku, ja nie jestem zwolenniczką takiego rozwiazania. Nie wiem tylko, czy takie przejście z garażu bezpośredno do korytarza (bez pomieszczenia przechodniego, pełniącego rolę śluzy) jest dobrym rozwiązaniem - czytałam, że czasami zapachy z garażu przedostają się do wnętrza domu. Ale nie mam własnych doświadczeń w tym temacie.

Góra - dobry pomysł z wydzieleniem za łazienką pomieszczenia na pralnię (?).

Może napisz do pracowni projektowej z prośbą o udostępnienie rzutów z dokładnymi informacjami (kopie stron z projektu, więc masz tam wszystko) - mi przysłali, wprawdzie mam projekt z innej pracowni, ale wynika z tego, że można coś takiego otrzymać. Będziesz wiedział, jak dużo miejsca w pokojach zajmują kominy.

Pozdrawiam :)

kampinosik
05-02-2007, 22:34
Dzięki Vinga za komentarz!!!

Spróbuję z HG Atelier - nie wpadłem na to, a wymiary by się przydały. To na górze obok łazienki to rzeczywiście pralnia (bliżej schodów) no i sauna (ta z wejściem z łazienki)...

kampinosik
06-02-2007, 22:50
Forumowiczki i Forumowicze !!!

Naprawdę zależy mi na Waszych uwagach...

monika69
14-02-2007, 21:14
Kampinosik ja też planuję budowę tego domu, tylko w lustrzanym odbiciu.Tak jak ty chcę powiększyć pokój na parterze i przenieść wyjście na taras z drugiej strony, nie wiem czy uda mi się połączyć pomieszczenie gospodarcze z przestrzenią pod schodami, a przydałoby się bo obok kuchni nie ma spiżarki. Poddasze pozostawiam bez zmian.Napisz czy masz jakiś kontakt z pracownią i czy otrzymałeś od nich szczegółowe wymiary?. Pozdrawiam Monika

kampinosik
14-02-2007, 23:01
Cześć monika69,

Namiarów nie mam - pisałem do nich maila z prosba, ale się nie odezwali. Zadzwonię do nich wkrótce.

Strasznie się cieszę, że ktoś jeszcze zainteresował się tym projektem.

monika69
24-02-2007, 07:50
witam ponownie napisz czy odezwali się do ciebie z pracowni. Widzę że nie ma dużo osób budujących ich domy. A mnie wydają się fajne.Ja z kupnem projektu i wszelkimi sprawami dotyczącymi budowy zamierzam ruszyć na początku marca

smoook
28-02-2007, 18:41
hej,

no nareszcie znalazlam kogoś kogo zainteresowaly projekty z hg atelier :lol: . Jestem jeszcze przed kupnem (planuję go gdzieś za dwa miesiące), ale ciekawa jestem czy już ktoś budował wg ich projektów.
Rozumiem, że Wy też tylko jak na razie planujecie?

pozdrawiam :D

kampinosik
28-02-2007, 21:01
monika69

Wlasnie dzisiaj skontaktowalem sie z HG Atelier ponownie. Przeslali mi wymiary, taki zupelnie wstepny kosztorys i, co mnie najbardziej ucieszylo, zdjecia z realizacji HG I1. Bardzo sympatyczni. Jezeli jeszcze nie masz tych materialow, to moge przeslać, tyle ze nie dzis, bo mam je na kompie w pracy.

smook!

ja - planuje. ruszam z budowa na wiosne 2008. Jaki projekt HG atelier wybrales?

smoook
01-03-2007, 21:53
Hej, fajnie że można z kimś pogadać o tym biurze projektowym. Nam się spodobał projekt HG-W5. Na razie jesteśmy na etapie scalania (mamy parcelę z dwóch składających się działek ale mamy informację iż trzeba je połączyć pomimo że obie są nasze) działek. Mieliśmy nadzieję że to będzie szybciej ale strasznie się ślimaczy. Więc zanim udamy się po projekt to jeszcze trochę wody upłynie. Cieszę się że mogę z kimś pogadać kto obecnie przymierza się do budowy z ich projektu. Ja na razie się rozglądam. Ich projekt jest ok ale tyle zmian co chcemy wprowadzić to nie wiem czy się będzie opłacało. Może lepiej wynająć architekta na miejscu, który od podstaw (ale w tle będzie miał ich rzut projektu) nam to zrobi.
A może znacie kogoś kto już budował bądź buduje domek ich projektu???


pozdrawiamy serdecznie

monika69
09-03-2007, 14:52
cześć kampinosik bardzo proszę cię prześlij mi to co masz na temat tego domku ja jestem właśnie po przeprowadzce do mamy( redukujemy koszty mieszkania) i od wczoraj mam internet.Ja na pewno zaczynam budowę w tym roku .Pozdrawiam monika

kampinosik
10-03-2007, 23:54
Monika 69,

Bez problemu prześlę Ci materiały, już nawet zgrałem na domowego kompa, ale potrzebuję Twój prywatny email, bo na tego forumowego prive-a nie da rady (chyba).

monika69
11-03-2007, 18:54
ok.podaję ci adres [email protected] i od razu dzieki

kampinosik
12-03-2007, 08:40
No to przeslane. Na wszelki wypadek w 2 mailach

Pozdrawiam

lupus67
12-03-2007, 19:31
Miło mi, że w końcu spotkałem kogoś kto buduje dom z projektów HG. Już myślałem że ich projekty to tylko teoria. Moje próby wyciągnięci informacji o realizacjach spełzły na niczym. Ja ruszyłem z budową HG I3 tzn. fundamenty zrobiłem w ubiegłym roku teraz ciągniemy dalej.

monika69
12-03-2007, 21:56
i jak wsółpraca z biurem, wprowadzałeś dużo zmian do projektu? Prześlij jakieś zdjęcia to może obejrzymy to co już zrobiłeś. Pozdrawiam
Kampinosik dzięki za maile, doszło wszystko.teraz muszę lecieć do architekta, niech się wypowie fachowiec

lupus67
18-03-2007, 19:57
Dobrze, że macie trochę czasu na zastanowienie się nad zmianami w projekcie. Ja na początku też zastanawiałem się nad zmianami, właściwie co jakiś czas miałem nowy pomysł na ulepszanie projektu. Gdy jednak dłużej zastanawiałem sie nad swoim pomysłem to dochodziłem do wniosku, że orginalna wersja jest jednak lepsza. Trzeba pamiętać,że każda zmiana wpływa na cały projekt i nieraz skutki tego pojawiały sie w miejscach nieoczekiwanych.Krótko mówiąc projektant ma większe doświadczenie w tych sprawach to jedno, a dwa wygląda na to, że jednaksolidnie podchodzą do projektowania, co nie znaczy, że jednak nie wprowadziłem poprawek, ale mniej niż miałem pomysłów, bo w końcu buduję dom, który powinien spełniać moje oczekiwania. Na pocieszenie dodam, że mnie projekt potrafi jeszcze teraz zaskoczyć, choć wydawało się, że znam go już na pamięć.

marioof
30-04-2007, 07:43
Witam , planuję również budowę domu z projektu HG-I3 , mam w związku z tym ogromną prośbę , może ktoś już korzystał z tego projektu byłbym wdzięczny za przesłanie jakiś informacji i może zdjęć z realizacji. Jeszcze jedno czy ktoś się orientuje jaki jest przybliżony koszt budowy tego domu??? Za podzielenie się tymi informacjami byłbym bardzo wdzięczny.

montymick
29-07-2007, 14:58
Witam. Ja buduje domek HG-I1. Wlasnie koncze wiezbe. Jedynie co zmienilem to schody - beda drewniane a nie betonowe. Pod schodami bedzie minipralnia, a na pietrze zamiast niej garderoba (czyt. stos szaf na ubrania i nietylko :) ) Chetnie wymienie sie uwagami oraz zdjeciami z budowy ze wszystkimi budujacymi ten wspanialy domek.

wigwam
31-07-2007, 13:44
Ja zastanawiam sie nad zakupem projektu z tejze pracowni. Przejrzalam cala ich oferte i bardzo mi sie podoba. Szczegolnie domki o indeksie HG-I... Maja bardzo ciekawe projekty, fajne wnetrza, duzo przestrzeni otwartej co mi sie bardzo podoba, a przy tym budynek z zewnatrz wyglada ładnie. Wlasnie tak jak chcialam zeby moj dom wygladal.
Jesli chodzi o kontakt z pracownia, z architektami, nie mam zadnych zastrzezen, bardzo mila obsluga, generalnie wszystko jest do dogadania.
Posiadacie moze jakies zdjecia swoich realizacji ?