PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HURAGAN pracownia MTM STYL (Domy w stylu)



20-02-2002, 23:06
Czy ktoś może buduje lub wybudował ?

anton68
21-08-2003, 22:57
WITAM TEZ MYSLIMY NAD TYM PROJEKTEM POCZEKAMY RAZEM OSOBISCIE CHCIELISMY TAKI PARTER JAK WE FRASZCE(TAKI SAM PROJEKT TYLKO Z PIWNICA) BEZ POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO ORAZ ZASTANAWIA MNIE TO CZY W LAZIENCE NA PIETRZE MOZNA ZOSTAWIC OTWARTA PRZESTRZEN WOKOL KOMINA MUSZE WYSLAC EMAILA DO MTM POZDRAWIAM

sszmm
27-08-2003, 13:22
Buduję FRASZKĘ. Jestem na etapie zakończenia pokrycia dachu.
Co do przestrzeni wokół komina to myślę, że to tylko zależy od inwestora,
ponieważ jest tam już mało miejsca nad głową . My zrobimy w tym miejscu pralnię + suszarnię (dodamy jeszcze jedno małe okno dachowe).
Mogę ew. przesłać zdjęcia tych pomieszczeń tj. łazienki i pralni.

Builder 11
07-10-2003, 09:19
Witam,

czy ktoś budował w/g projektu HURAGAN? Jeśli tak, proszę o opinie!!

Radek

Rafał Kamrowski
11-11-2003, 23:04
Czy ktoś budował HURAGAN , co myślicie o tym projekcie bo mi się bardzo podoba . Oto link http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=67 Pozdrawiam

anton68
20-11-2003, 01:17
:lol: tu anton68,witam mamy podobne gusta, jestem na etapie ostatecznej decyzji, chcialem pere malutkich zmian w tym projekcie, rozmawialem z projektantem, chyba cos z tego bedzie, na stronie www.mtmstyl. sa zdjecia tego projektu, ktos buduje ten dom ale nie ma namiarow, bede wdzieczny za kazda informacje, pozdrawiam

anton68
20-11-2003, 01:22
:lol: witam RADKU gdyby ktos sie zglosil prosze o kontakt ja w tym tygodniu chyba zdecyduje sie na ten projekt [email protected] pozdrawiam

Rafał Kamrowski
26-11-2003, 20:12
Myślałem też o zmianach , lecz nie wiem co można tu zrobić . Czy podzielisz sie swoimi pomysłami , na co pozwala projektant ? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
p.s. coś nie mogę wejść na podaną przez Ciebie stronę.

bilbo
29-11-2003, 17:55
Sympatyczny domek :lol:
Życzę szybkiej realizacji!
Justa

anton68
13-12-2003, 23:25
:lol: witam do rafała- troche nie mialem czasu na odp. ale teraz to nadrobie, tzn. ja w tym projekcie chcialem przesuniecia wykuszu z kuchni do pokoju goscinnego, na parterze zamiast pomieszczenia gospodarczego dodatkowy pokoj i na gorze pytalem sie projektanta co to jest to slepe pomieszczenie w lazience, czy mozna zostawic tam otwarta przestrzen, ja chcialem tylko takie drobne zmiany wprowadzic, zgode na to dostane gdy zdecyduje sie na kupno proj, jezeli bedziesz mial jakies pytania pisz, mam zdjecia tego domu z internetu, pozdrawiam :lol:

anton68
14-12-2003, 22:04
:lol: witam serdecznie fraszka to ten projekt z piwnica? troche sie nie odzywalem ale teraz jestem juz na etapie przygotowan do wiosny i zaczecia budowy bede wdzieczny za kazde zdjecie i kazda rade, czy ewentualnie moge tez pytac czekam na odp i pozdrawiam mirek

Rafał Kamrowski
23-12-2003, 18:37
Cześć anton68 , z pewnych wzgędów niestety musiałem zrezygnować z HURAGANU , to fakt żałuję bo bardzo się mi podobał .Natomiast kupiłem już projekt który także mi się podoba z małymi przeróbkami APS 75 . Jeśli Cię to interesuje można go obejrzeć na stronie , i tu link: http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm
Aczkolwiek bardzo dziękuję za pamięć i odpowiedz . W HURAGANIE boję się , że niski dach zabierze mi dużo powierzchni poddasza a symulacja na kompie podniesienia o trzy pustaki stworzyła potwora .
Pozdrawiam[/url]

anton68
24-12-2003, 06:32
:lol: WITAM RAFAŁ oglądałem ładny domek, ja już jednak zdecydowałem sie na ten huragan, oglądałem zdjęcia róznych osób które już go mają i bardzo mi sie podobał, zycze powodzenia w budowie i WESOŁYCH SPOKOJNYCH SWIĄT :lol:

Ewunia
24-12-2003, 21:33
APS 75 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_75.htm)
http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap75f.jpg http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap75par.jpg

anton68
25-12-2003, 00:00
:lol: witam te bombki są bombowe jak można coś takiego sobie wstawić pani ewo WESOŁYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT :lol:

Ewunia
25-12-2003, 18:15
jak można coś takiego sobie wstawićW twoim profilu jest miejsce na taki obrazek. Wystarczy wybrać, wpisać adres i już :D
WESOŁYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄTDziękuję :lol: Pozostałym forumowiczom również dobrze i wesoło życzę :)

Rafał Kamrowski
25-12-2003, 18:53
Aton68, Ewunia bardzo dziękuję za życzenia świąteczne i wraz z żoną Przekazujemy ta drogą dla wszystkich forumowiczów WESOŁYCH , SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , A TAKŻE SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2004

anton68
26-12-2003, 20:17
:lol: WITAM SERDECZNIE wszystkich forumowiczów ciekawe jak tam brzuszki ile kilo przybyło, zyczę każdemu duzo ruchu i nowej energii w tych paru dniach tego starego roku :lol:

anton68
26-12-2003, 20:23
:lol: Do EWY witam serdecznie jeszcze raz mam pytanie jaki adres tam trzeba wpisać aby wybrać obrazek, nie wiem skąd go wziąść, pozdrawiam BYE BYE

Ewunia
27-12-2003, 22:12
Dużo jest stron z różnymi gifami i obrazkami. Te świąteczne wzięłam stąd (http://www.gifforyou.com/adry/natale.htm) . Klika się w wybrany obrazek prawym klawiszem, wybiera "właściwości", kopiuje adres i już :lol:

Tomko31
19-07-2004, 19:52
Witam kupiłem Huragan w tym tygodniu kopię fundamety. będę wdzięczny za wszelakie porady. Z góry dziękuje
pozdrawiam . [email protected] 8) 8)

anton68
17-08-2004, 23:39
:lol: :lol: Witam serdecznie, ja jeszcze czekam na pozwolenie więc zgłoszę się póżniej, mam nadzieje że jeszcze zacznę w tym roku, bede budowal w okolicy wrocławia pozdrawiam

Taysha
12-10-2005, 13:17
podnoszę :wink:

Czy ktoś budował/buduje albo zamierza budować :wink: Huragan ?????

aha26
12-10-2005, 21:25
wklejcie jakiś link do tego projektu!!! :wink:

Taysha
12-10-2005, 21:43
Huragan
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/huragan/default.asp?id=67

Huragan 3
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/huragan_3/default.asp?id=408

3 - o wiele bardziej mi się podoba, ale wydaje mi się, że jego dach bedzie doć drogi :roll: :wink:

Taysha
17-10-2005, 21:46
Witam
Chciałam się zapytać o Wasze opinie na temat Huraganu - Domy w stylu...
Nie znam się jeszcze za bardzo na budowie domu, ale ten wydaje mi sie prosty i funkcjonalny, ale moze sie mylę ;)
Słowa krytyki również mile widziane ;)
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/huragan/default.asp?id=67

http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/huragan_rz1.gif

http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/huragan_rz2.gif


http://www.domywstylu.pl/images/panoramy/huragan.jpg

acca5
19-10-2005, 15:34
w grupie lubuskiej jedna Pani buduje Huragan-poszukaj

19-10-2005, 20:42
ech, musze drugi pisać , mała mi skasowała :)

parter - za duży hol, za mały salon jak na 140m2 dom, wc w głębi, schowane, ta wystająca ścianka schodowa - do obijania

róg salonu przy wejścu - nie podoba mi się , ładniej by było zaokraglić, ale się nie da

kuchnia - mała dosyć, choć może wystarczyć, ale jadalnia tylko na 4 osoby - mała jak na dość spory domek.
Brakuje na dole sypialni - ja osobiście wiolę spać blisko wejścia, by np. móc szybko otworzyć drzwi, być blisko salonu i kuchni.
przejście do kuchni to m2 straconej powierzchni.

sypialnie na górze - pralnia na dole -niewygodnie, chyba że zrobi isę zsyp

http://www.domywstylu.pl/projects/obroty/huragan_07.jpg

aż 5 okien połaciowych w jednej linii - nieładnie, dom ma tradycyjny styl, nie pasuje to, do tego veluksy są drogie i niewygodne


nie zadaszony taras - przydał by się choć mały podcień

20-10-2005, 10:07
Taysha

mam nadzieję, że sie nie pogniewałaś że tyle negatywów - domek ma też swoje plusy, ale lepiej przemyśleć chyba :roll:

gwiazdka
20-10-2005, 12:33
Ja buduję huragan. jestesmy na etapie "wewnętrznym" :lol:

Jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem. :D

gwiazdka
20-10-2005, 12:35
Ja buduję huragan. jestesmy na etapie "wewnętrznym" :lol:

Jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem. :D

gwiazdka
20-10-2005, 12:49
[quote="Taysha"]Witam
Chciałam się zapytać o Wasze opinie na temat Huraganu - Domy w stylu...
Nie znam się jeszcze za bardzo na budowie domu, ale ten wydaje mi sie prosty i funkcjonalny, ale moze sie mylę ;)
Słowa krytyki również mile widziane ;)


Budujemy huragan i nie jest tak żle jak pisze mimi. Fakt za mały salon i to nam trochę przeszkadzało od poczatku. Ale poradzilismy sobie z tym - tak jak umielismy tzn wyburzyliśmy trochę sciany miedzy salonem a spiżarnią (pomieszczenie przy kuchni) i zlikwidowaliśmy kawałek ścianki koło schodów. Kuchnia wystarczająca, kibelek schowalismy pod schody (uzytkowanie bez problemu mimo schodów, a oboje z mężem nie należymy do osób niskich), z kotłowni wygospodarowaliśmy mały pokój (u nas pralnia), mamy tez komunikację wiatrołap - garaż.

Dom przed kupnem projeku widzieliśmy na " żywo". Jeżli masz wątpliwości dobrze zobaczyć jak to wyglada w rzeczywistości.

20-10-2005, 12:54
Budujemy huragan i nie jest tak żle jak pisze mimi. Fakt za mały salon i to nam trochę przeszkadzało od poczatku. Ale poradzilismy sobie z tym - tak jak umielismy tzn wyburzyliśmy trochę sciany miedzy salonem a spiżarnią (pomieszczenie przy kuchni) i zlikwidowaliśmy kawałek ścianki koło schodów. Kuchnia wystarczająca, kibelek schowalismy pod schody (uzytkowanie bez problemu mimo schodów, a oboje z mężem nie należymy do osób niskich), z kotłowni wygospodarowaliśmy mały pokój (u nas pralnia), mamy tez komunikację wiatrołap - garaż.

gwiazko

to fajne zmiany, poprawiliście dokładnie to, o czym pisałam powyżej - a domek ma swój urok - bardzo się spodobał mojej córci od strony wejścia :D


Fakt za mały salon i to nam trochę przeszkadzało od poczatku.

ale za to sypialnie są duże i wygodne :)



zlikwidowaliśmy kawałek ścianki koło schodów
to konieczne do zmiany, ale to mały kłopot :)

gwiazdka
20-10-2005, 13:32
ech, musze drugi pisać , mała mi skasowała :)



kuchnia - mała dosyć, choć może wystarczyć, ale jadalnia tylko na 4 osoby - mała jak na dość spory domek.



Brakuje na dole sypialni - ja osobiście wiolę spać blisko wejścia, by np. móc szybko otworzyć drzwi, być blisko salonu i kuchni.
przejście do kuchni to m2 straconej powierzchni.

sypialnie na górze - pralnia na dole -niewygodnie, chyba że zrobi isę zsyp



aż 5 okien połaciowych w jednej linii - nieładnie, dom ma tradycyjny styl, nie pasuje to, do tego veluksy są drogie i niewygodne



nie zadaszony taras - przydał by się choć mały podcień


Ach nie o wszystkim napisałam:

-Pralnia i suszarnia tylko na dole (przez pół roku suszenie w ogrodzie i bieganie góra - dół to nie dla mnie, jestem zbyt wygodna) a zsyp wychodzi dokładnie w pralni i to jest super sprawa - namawiam :D :D
-W jadalni mieści się owalny stół i 6 krzeseł i nie ma roblemów komunikacyjnych.
-To tylko 5 okien ( moich dwóch sasiadów ma po 9 :o ), a my zredukowaliśmy do 4 przy czym jedno - w łazience zlikwidowaliśmy całkowicie a jedno w sypialni przerzuciliśmy na drugą stronę, doświetlając w ten sposób pokój.

Tarasu niestety zadaszonego nie ma, nad czym też boleję. Ale w tym projekcie dach wychodzi 1m poza obrys domu (to w porównaniu z innymi domami dużo)- po deszczach część naszego tarasu była sucha. Z własnego doświadczenia wiem, że można go jeszcze trochę wydłużyć ( robisz dłuższe krokwie o 10 cm)

Ach mogłabym długo pisać................I to nie tylko w superlatywach :wink: :D




Pozdrawiam

20-10-2005, 14:05
a my zredukowaliśmy do 4 przy czym jedno - w łazience zlikwidowaliśmy całkowicie a jedno w sypialni przerzuciliśmy na drugą stronę, doświetlając w ten sposób pokój.

Gwiazdko
to w sumie dobrze, że się przyczepiłam, bo teraz Taysha ma tyle dobrych rad, że wady domu zniknęły, bo okazały się do poprawki, brawo! :)

a taras z podcieniem dachu na 1 metr to spokojnie powinno wystarczyć, a przynajmniej dach jest tańszy :)

i zrobił się po Waszych korektach fajny dom - brawo, że zauważyliście te elementy do zmiany :) Widać, że macie wszystko dobrze przemyślane i o to właśnie Gwiazdko chodzi :D

p.s. pozdrawiam serdecznie sąsiadkę z Gorzowa :D

zapraszam do moich wnętrzarskich wątków:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=57187

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36380

20-10-2005, 15:01
ile moze kosztowac wybudowanie huraganu? jakie byly dane z pracowni, a jak to sie ma do praktyki?

gwiazdka
20-10-2005, 20:19
ile moze kosztowac wybudowanie huraganu? jakie byly dane z pracowni, a jak to sie ma do praktyki?

Justa
Biuro podaje na chwilę obecną chyba 216000 netto czyli ok.260000 brutto przy 22% vat. My w tej kwocie zmieścimy się na 100%. Mamy dachówkę ceramiczną robena kasztanową, ogrzewanie podłogowe, piec kondensacyjny, okna w okleinie drewnianiej 5-cio komorowe, tynki i posadzki maszynowe, 95% prac wykonywanych przez fachowców czyli można taniej. Jak dobrze pójdzie to urząd skarbowy odda nam z tej kwoty ok.20000. Czyli koszt całkowity ok. 240 000 tys. Oczywiście to tylko plany, bo przed nami kupowanie płytek, kibelków, kranów, drzwi wew.kominka itd. a najczęściej to co ładne i wpada w oko niestety dość drogie :( Jednym słowem wykończenie domu to chyba dość indywidualna sprawa i trudno dokładnie wyliczyć koszty.

Do stanu surowego otwartego kwota netto podawana przez biuro była u nas kwotą brutto. Dalszych analiz nie prowadziłam. Stan surowy otwarty budowała jedna firma + cieśla.

Aaaaa, nasz wkład (głównie mojej brzydszej połowy :wink: ) budowlany to twarde negocjacje w hurtowniach i z wykonawcami.



Pozdrawiam

gwiazdka
20-10-2005, 21:01
Mimi
super, ze mozna podyskutować o projekcie.

Ja również pozdrawiam i mam nadzieję że spotkamy się na kolejym spotkaniu grupy lubuskiej :D


Witam

Nie znam się jeszcze za bardzo na budowie domu, ale ten wydaje mi sie prosty i funkcjonalny, ale moze sie mylę ;)



Taysha

Niestety zanam wiele zalet tego domu , ale muszę cię zmartwić - wbrew pozorom to nie jest prosty dom. Jest kilka newralgicznych punktów. Przyda się dobry kierownik budowy i budowlaniec potrafiący poprawnie! czytać projekt. No i dobry cieśla , bo konstrukcja dachu nie należy do najłatwiejszych. Poza tym czytać , czytać , czytać ........potem czytać i dasz radę. My też nie mieliśmy pojecia o budowaniu, ale udało się. I część budowy prowadziłam sama - mąż musiał na nią zarabiać. Jestem dziś specem od huraganów. :lol: :wink:

Poza tym jest trochę przeprojektowany czyli mini "Wilczy szaniec". Tak więc go trochę "odchudziliśmy" z betonu.

A na koniec (chyba :wink: ) to warto było, bo to będzie wygodny i funkcjonalny domek. Czy ładny? Kwestia gustu.
Jakieś dwa lata po zakończeniu szału budowania i zwracania uwagi na wiele szczegółów budujący mówią, że najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność.

Jeszcze raz pozdrawiam

Taysha
20-10-2005, 22:54
Witaj gwiazdko :wink:
Teraz mam troche metlik w glowie, bo po krytyce mimi postanowilam poszukac projektu bardziej funkcjonalnego, ulepszonego o to, czego brakuje huraganowi :wink: a teraz pojawiasz sie Ty i go polecaz... sama juz nie wiem :roll:
Huragan mnie straznie zauroczyl i wciaz nie moge sie odkochac :wink: ale straznie brakuje mi gabinetu/małej sypialni na dole :(, nie wiem co zrobic zeby to zmienic, najchetniej zamowilabym huragan 4 :wink: specjalnie dla mnie z malym pokoikiem :P , a niestety nie mozemy sobie pzwolic na huragan 3 powiekszony o araz z boku, bo jestesmy bardzo ograniczeni finansowo :-?
Kierownka budowy mamy juz, ktory budowal 3 huragany i nam go poleca, Pan ma swoja ekipe, mysle ze juz powini miec lekka wprawe w huraganach :wink: na zywo tez go byc moze zobacze.

Czy jest jakas mozliwosc zeby upchnac maly gabinecik/sypialnie na dole i lekko powiekszyc lazienke, zeby mala wanne zmiescic, i pewnie pralke bo na pralnie to juz miejca nie wytarczy :(:(:(

Tak bardzo mi sie podoba, jest super gdyby nie ten szczegol maly :-?

Mimi
nie obrazilam sie slonce :wink:
tylko ciezko pracowalam na mojego huragana :lol: i chodzilam na dwie zmiany ;) :D

Pozdrawiam

20-10-2005, 23:14
Motylku

pokój - tak z 11m2 zrobisz w pom. gospodarczym, mały ale zgrabny :)
Wc za radą gwiazdki - pod schodami,

wiesz co, prześlij mi maila na [email protected], to narysuję Ci fajne zmiany , trudno mi je wytłumaczyć, a zmniejszymy ten korytarz i poprawimy funkcjonalność.
Jak kierownik zbudował już trzy huragany, to warto zrobić czwarty :D

20-10-2005, 23:16
już drukuje rzuty i rysuje na czerwono poprawki, a prześlę je na adres e-mail , to będzie dla Ciebie czytelnie, bo w pełnym formacie :D
podaj mi tylko na prv adres e-mail lub bezpośrednio na mój e-mail :)

gwiazdka
21-10-2005, 08:13
Witaj gwiazdko :wink:
Teraz mam troche metlik w glowie, bo po krytyce mimi postanowilam poszukac projektu bardziej funkcjonalnego, ulepszonego o to, czego brakuje huraganowi :wink: a teraz pojawiasz sie Ty i go polecaz... sama juz nie wiem :roll:
Huragan mnie straznie zauroczyl i wciaz nie moge sie odkochac :wink: ale straznie brakuje mi gabinetu/małej sypialni na dole :(, nie wiem co zrobic zeby to zmienic, najchetniej zamowilabym huragan 4 :wink: specjalnie dla mnie z malym pokoikiem :P , a niestety nie mozemy sobie pzwolic na huragan 3 powiekszony o araz z boku, bo jestesmy bardzo ograniczeni finansowo :-?
Kierownka budowy mamy juz, ktory budowal 3 huragany i nam go poleca, Pan ma swoja ekipe, mysle ze juz powini miec lekka wprawe w huraganach :wink: na zywo tez go byc moze zobacze.

Czy jest jakas mozliwosc zeby upchnac maly gabinecik/sypialnie na dole i lekko powiekszyc lazienke, zeby mala wanne zmiescic, i pewnie pralke bo na pralnie to juz miejca nie wytarczy :(:(:(

Tak bardzo mi sie podoba, jest super gdyby nie ten szczegol maly :-?


Pozdrawiam


Jeżeli macie kierownika, który budował już ten dom to nie zastanawiałabym się. Ten urokliwy domek jest tego wart. Na dole bez problemu wychodzi mały gabinet /sypialnia. Troche gorzej z tą wanną w łazience, ale kosztem holu da się to zrobić. Życzę powodzenia.

gwiazdka
21-10-2005, 08:43
Witaj gwiazdko :wink:
i pewnie pralke bo na pralnie to juz miejca nie wytarczy :(:(:(

Tak bardzo mi sie podoba, jest super gdyby nie ten szczegol maly :-?



Jeszcze słówko odnośnie pralki. Widziałam domek, w którym pralka stała w kotłowni. Oczywiście w kotłowni z piecem na gaz ( jest czysto) i nawet gospodarze suszyli tam pranie. Drugie rozwiązanie to łazienka u góry, też się mieści beż problemu - widziałam też takie rozwiazanie.

Jak widzisz jest kilka możliwości, ale decyzja należy do ciebie. :D


Ja też się w tym domku zakochałam od pierwszego wejrzenia i choć idealnym dla nas projektem był wiking też z mtm, to nie miał tego uroku.

21-10-2005, 08:44
minilapin
jak widze/slysze/czytam takich ludzi jak Ty, ktorzy sami z siebie chca po prostu pomoc komus, to az ........ :D :D :D :D wiecej slonca na tym swiecie
Taysha, widze ze szukamy w podobnym stulu. Jaz zaczelam od D12 ale brak mi w nim pow. gospodarczej. Pozniej przeszlam na mtm styl - Groty, Huragany, Fraszki. Teraz moim faworytem jest M05a ale jest o 1 pokoj za duzo (odwrotnie jak u ciebie) a M05 (106 m kw) jest malutki. Nadal nie wiem. Moze cos z dachem dwuspadowym?

Taysha
21-10-2005, 09:45
Jejku Mimi :D :D :D dziekuje Ci bardzo :D
[email protected]

Bo ja sie zastanawialam czy nie zrobic schodow ażurowych (nie wiem czy tak to sie mowi ;) ) nad kominkiem, lub gdzies w holu, a tam mala lazienke, w ktorej zmiescilabym na poczatek mala praleczke, a w pom gosp sypialnie.
Z czasem przenieslibysmy ja do gory, ale w pierwszym rzucie stac nas na wykonczenie dolu, a gore meblowac bedziemy powoli, jak nam srodkow bedzie starczalo, nawet myslalam zeby max skrocic garaz, a wejscie do niego zrobic z holu lub wiatrolapu :roll: Natomiast sprzety ogrodnicze mozna by trzymac w malutkim domku w ogrodzie, wtedy nie brudzilabym sobie pomieszczen ziemia czy piaskiem...

Gwiazko, myslalam o malej naroznej wannie z panelem prysznicowym na scianie, nic wielkiego, ale bez wanny bym chyba miesiaca nie przezyla :lol: :D

My tez raczej bedziemy mieli piecyk gazowy, tak chyba bedzie taniej, a mamy taka mozliwosc :roll:
Ile taki piecyk miejsca zajmuje? nie chce go miec w lazience, ale jak zrobie na dole gabinet to chyba strace kotlownie :-? moze moglby byc w garazu albo schowku kolo drzwi :roll:
Wiem, ze juz wymyslam, ale nie widzialam jeszcze takiego sprzetu i nie wiem co jest do tego potrzebne :wink:

Wczoaj pol nocy rysowalismy sobie jakby to pogodzic, ale jakos obeszlismy sie tylko smakiem naszej malej sypialki ;)

Kiedy pierwszy raz obejrzalam katalog domow, to znalazlam kilka moich wymarzonych, teraz po obejrzeniu kilku tysiecy projektow, stwierdzam, ze zaden nie jest idealny dla mnie :lol: :D apetyt rosnie w miare jedzenia :lol: :D teraz dokladnie wiem czego chce i nawet zastanawialam sie czy nie zadzwonic do MTM zeby mie od poczatku inaczej wnetrza zaprojektowali :lol: :wink: :D

Straznie tez mnie przekonuje ta ilosc wybudowanych domow przez naszego kierownika, tym bardziej, ze jest to dosc zaprzyjazniona osoba, mysle, ze dzieki temu da sie wiele bledow uniknac, da sie tez max obnizyc koszty budowy, nie tracac strasznie na jakosci..... ehh :wink:

Justa :D :D :D
Przytulny tez mnie kusil, Niewielki jeszcze bardziej, a Huragan to juz w ogole :lol: :D


Nadal nie wiem. Moze cos z dachem dwuspadowym?

hehehe :lol: wlasnie tego samego szukalam wczoraj :lol: zabralam cala siatke katalogow do pracy :lol: :wink: i znalazlam cos idealnego pod wzgledem pomieszczen, jestem zachwycona, ale ani troche nie podobaja mi sie elewacje ;)
To projekt "Agatka" (jaka zbieznosc imion co? :lol: :lol: :lol: ;) )
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=151&nazwa_projektu=AGATKA

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_agatka_1.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_agatka_2.jpg

W sam raz na moja dzialke, chcialabym zobaczyc, jak ksztaltowalby sie daszek na garazem, moznaby troszke podniesc cokół, zrobic taki kamienny, ciemny dach, zielone wykonczenie, a sciany z baranka i przypominaby wtedy taka a'la chatke goralska :lol: :D

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/rzut_agatka_1.gif
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/rzut_agatka_2.gif

21-10-2005, 13:28
hej, zaraz powklejam, przepraszam,ale miałam odłączony skaner a nie chiałam właczać światła, bo pisze wpokoju dzieci :)

Taysha
21-10-2005, 13:45
hej Mimi :D :D :D
A co bys powiedziala, zeby bryze z zewnatrz wystylizowac na huragana, lubgana na bryze z wewnatrz odwrotnie, hura :P :D

bryza
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza/default.asp?id=34&ver=CE

bryza3
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_3/default.asp?id=406&ver=CE

Taysha
21-10-2005, 13:47
http://www.domywstylu.pl/projects/visual/bryza_3_w1.jpg

http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/bryza_3_rz1.gif

http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/bryza_3_rz2.gif

Gdyby zmienic to okno od frontu na takie 'huraganowe', a to po lewej na połaciowe, to by chyba było fajnie nie :D :wink:

21-10-2005, 18:05
Taysha
tylko mnie nie uduś, ale zobacz, co zrobiła szybciutko z Twoim huraganem :lol:


oryginał:
http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/huragan_rz1.gif


mimi-huraganik :oops: :) :

http://foto.onet.pl/upload/19/77/_544658_n.jpg


a pozmieniałam sporo:

schody są nie narysowane, bo tam ma być toaleta i dobrze by było zmienić ich bieg, by wc było od strony sypialni.

pokój wyszedł dość duży - około 11m2, można tam zrobić bez problemu aneks kąpielowy - piękną małą wannę , wydzieloną np. parawanem z drewna czy pięknej tkaniny dobranej do barw i stylu sypialni, która tam powstała. Po przeprowadzce na górę , wannę się zdemontuje bez kłopotu.

KOCIOŁ - przeniosłam go do garażu.

kocioł gazowy jest niewielki, wiszący zmieści się bez kłopotu.


Po prawej stronie - duża szafa z drzwiami przesuwnymi lustrzanymi - bedzi etak pojemna, że zmieszczą się ubrania i różne drobiazgi, nawet zapasowa żywność - np. napoje, przetwory itp.
Lustra powiększą optycznie i rozjaśnią hol - odbiją się w nich także kwiaty.

W miejscu spiżarni zrobiłam większą pralnię - zmieścisz tu i pralke i wysuwane kosze na brudną bieliznę oraz bieliznę do prasowania i całą chemię domową.
Wystarczy zrobić zabudowę nad pralką i obok.

Poszukam fotki, jak to mam u siebie - na 1,5 m2 mieści mi się super pralnia/beliźniarka/magazynek na chemię i kosmetyki :)

21-10-2005, 18:47
Taysha


ciąg dalszy...

http://foto.onet.pl/upload/19/77/_544658_n.jpg

do sypialni zrobiłam drzwi przesuwne - zwykłe te zisę zmieszczą, ale bez ładnych opasek, w sumie to kwestia gustu - ja wolę przesuwne, bo zajmują mniej miejsca :D

Do garażu - nie narysowałam drzwi - powinny być zwykłe i ładne, bo widać je będzie ze salonu.
Ja zrobiła bym drewniane z pięknym szkłem :D
W ściankę pomiędzy salonem i przejściem do kuchni wstawiłam szkło fusingowe lub witraż dla doświetlenia i pięknego efektu.

Wejście do kuchni poszerzyłam.

W kuchni przesunęłam piekarnik, zmieniłam zlew na półtorakomorowy (zmywarka, wystarczy mniejszy zlew), wyprostowałam układ mebli.
podłogę dała bym na całej przestrzeni od holu z jednej kolekcji, by ta przestrzeń nie dzieliła się na takie małe skrawki, korytarzyki itp. których osobiście nie znoszę.


Pralnia jest przy kuchni, by nie ciągnąć wody i kanalizacji w różne miejsca.
kocioł jest nadal przy kominie, tylko z drugiej strony.
Ściany konstrukcyjne nie są wogóle ruszane.

A miejsca zrobiło się chyba dużo więcej :roll:

Mogę Ci rozrysowac tę sypialnię kiedyś z aneksem kąpielowym - to może być cudne rozwiązanie, jak sie ładnie dobierze do stylu wszytskie elementy - np. wanienka owalna, delikatna, kafelki tylko przy wannie, pastelowe, kobiece, od tego łożko kute w stylu południowym, parawanik lub zaokrąglona ścianka - widze to już :D

albo w takim japońskim stylu z parawanem ze żaluzyjnych listewek drewnianych, przesuwny, kafle a la orient, sypialnia w kolorach wiśni...
można zrobić tysiące wariantów, nie wiem, co lubisz, musiałay byśmy się poznać troszkę :D

Górę na razie zostawiłam w spokoju, choć łazienka jest do kompletnego przeprojektowania.

JA BYM ZROBIŁA TEN CZWARTY HURAGAN :D :D :D

21-10-2005, 18:59
Taysha

jak Ci się nie podobają te pomysły, pisz od razu..możemy poprawiać tak długo, aż poczujesz, że to jest to :P

Co do kolejnego domu - jak Ci się od razu nie podoba elewacja, to szkoda czasu - nie będziesz czuła bluesa budując go - to ma być miłość od pierwszego wejrzeni

pozdrówka mimi

gwiazdka
21-10-2005, 22:08
Mimi super, w jakim programie robisz takie cuda?

Widząc, że dyskusja o projekcie trwa,
chciałabym dorzucić grosik do tego co stworzyłaś, chyba się nie odrazisz?

Sypialnia w tej wersji będzie miała 13,5-14 m2 więc całkiem spora. Jednak nie wiem czy jest możliwe zamontowanie kotła gazowego w garażu. Gdzieś chyba czytałam (chyba nawet na forum -sprawdź), że to nie jest zgodne z przepisami, ale to jest do sprawdzenia.

Drzwi przesuwane chyba nie wejdą. Może przeszkadzać komin. Szkice domów niestety najczęściej nie oddają wymiarów rzeczywistych.

Nie zapomnij o zmianie okna w sypialni :D

Drzwi do garażu niestety muszą być drzwiami o podwyzszonej odporności na działanie ognia i takie tam ble, ble tak więc tu nie poszalejesz. Przeszklenie odpada.

Biegu schodów nie musisz zmieniać bo jest prawidłowy i kibelek jest przy sypialni.

Nie skracałabym scianki w kuchni, bo jest problem z pomieszczeniem szafek.

Usunęłabym kawałek sciany przy wejściu do salonu (tam gdzie są kwiatki) tak zeby pozostała linia prosta. Wiecej usunąć się nie da - względy konstrukcyjne. Uzyskasz w ten sposób wrazenie większej przestrzeni.

Przepięknie będzie wyglądać przeszklenie miedzy kuchnią a salonem - ja równiez mam w planach takie rozwiązanie. :D :D :D tyklo czy wystarczy mi na to kasy :cry: :cry:

pozdrawiam

22-10-2005, 02:44
gwiazdko
bardzo cenne są Twoje uwagi - bardzo dziekuję :D

a to moja druga wersja huraganiku :


oryginał:

http://www.domywstylu.pl/projects/rzuty/huragan_rz1.gif

i moja propozycja :) :

http://foto.onet.pl/upload/28/6/_544746_n.jpg

22-10-2005, 02:59
w II wersji rozrysowałam już pokój - z kącikiem kąpielowym ma około 13,5 m2 i wyszła całkiem wygodna sypialnia, z niemałą wanną i toaletką :)

z dużym oknem na południe



schody pozostają na swoim miejscu, ścianke trochę skosiłam, by było szersze wejście

wc zrobiłam w miejscu spiżarni, a w salonie dorzuciłam kredens, by zmieściła się zastawa kuchenna.

Wejście dokuchni jak we wersji I troszkę poszerzone.
Pralkę wstawiłam do połowy wnęki garderobianej.
Można w połowie wnęki postawić ściankę murowaną i oddzielić część z pralką i chemią od części typowej szafy/garderoby.

Róg ściany w salonie pozostawiłam, by można tam było postawić ten kredens.

Co do kotła w garażu -mój przyjaciel ma, ale czy tak legalnie, nie mam pojęcia - nie znam tu zasad, trzeba by zapytać architekta na forum, np. roberta skitka - on jest w tym biegły :D albo modulora
:D Na pewno podpowiedzą :D

http://foto.onet.pl/upload/28/6/_544746_n.jpg

gwiazdka
22-10-2005, 11:12
Mimi wspominałaś coś o zmianach w górnej łazience.

Moze coś podpowiesz? :D Co dwie głowy to nie jedna.

Pozdrawiam

22-10-2005, 11:15
poprawiałam komin:
http://foto.onet.pl/upload/40/98/_544747_n.jpg

22-10-2005, 11:17
gwiazdko

bardszo chętnie porysuję tę łazienkę - w sumie łazienki lubię robić najbardziej :)
może jutro coś wkleję
pa

22-10-2005, 11:19
ładnie się zapowiada ten huragan :D :

http://www.domywstylu.pl/projects/realizacje/huragan_r1.jpg

robert skitek
22-10-2005, 11:45
kocioł gazowy w garażu można zrobić (z tego co mnie pamięć nie myli :) )
w koncepcji mimi pojawia się inny problem - brak sluzy miedzy garazem a częścia mieszkalną (nie jest wymagana ale przenikaniu spalin trzebaby jakos zaradzic - wczesniej sluzylo za nią pomieszczenie techn.)

§ 106. 1. Garaż znajdujący się w budynku o innym przeznaczeniu powinien mieć ściany i stropy, zapewniające wymaganą izolację akustyczną, o której mowa w § 326, oraz szczelność uniemożliwiającą przenikanie spalin lub oparów paliwa do sąsiednich pomieszczeń, przeznaczonych na pobyt ludzi, usytuowanych obok lub nad garażem.

pozdrawiam

22-10-2005, 17:34
dziękuje bardzo Robert - jesteś niezastąpiony :D

Taysha
22-10-2005, 18:57
Hej Mimi ;)
Wszystko jest pięknie :D naprawde mi się podoba, ale nie byłabym sobą jakby nie było żadnych "ale" :wink:

Po pierwsze łazienka na dole bedzie za mala pod schodami nawet na mala wanienke czy prysznic :(...
Po drugie, nie chcialabym rezygnowac z wiatrolapu :roll:

Byłoby świetnie zrobic w miejscu schodów normalna lazienke, a schody to juz nie wiem gdzie umiescic :-?

Jestes naprawde kochana, ze chcialo Ci sie to rysowac :wink:

***********************************

Za to przygladalam sie dokladnie Bryzie i musze powiedziec, ze bardziej mi odpowiada wewnetrznie, tak sie sklada, ze bryze i huragana projektowal ten sam architekt ;) napisaam do niego maila z prosba o pomoc i ew. koszta wiazace sie ze zmianami, poczekam az on mi odpisze ;)

Wracajac do bryzy, troszke przerobiam sobie dolna laziene, o kawalek pom gosp. przy czym zlikwidowalam drzwi do ogrodu z niego i poszerzylam taras i jest naprawde ok :D tylko nie wiem jak to z tym dachem bedzie, wydaje mi sie bardzo kosztowny, ale moze warto :roll:

Chcialabym w najblizszym czasie udac sie jeszcze do mojego kierownka budowy, moze on mi cos doradzi, lub zasugeruje, moze ktos juz dokonywal takich zmian w huraganie...

Taysha
22-10-2005, 19:04
A wyglada to mniej wiecej tak:

http://img412.imageshack.us/img412/518/bryza3rz1zmiany8xf.gif

http://img412.imageshack.us/img412/7460/bryza3rz2zmiany4nl.gif

=> narysowalam to tylko tak orientacyjnie, nie wiem czy nie popelnilam znaczacych bledow, jesli tak to prosze o pomoc, bo lepiej nie potrafie tego zobrazowac

=> zastanawiam sie jeszcze nad przeniesieniem umywalki na poddaszu na przeciwległą ścianę :roll: tak chyba byloby wygodniej...

24-10-2005, 01:38
motylku

miałam isc spać, hehe

zobacz, jak fajnie wanna w sypialni wygląda:

http://www.cerim.it/Contents/Ambientazioni/loft5.jpg
z tym że weź poprawkę na to, że mam chopla na punkcie cegieł :lol:

kroyena
03-11-2005, 08:23
Zjawisko pogodowe przyrządzone a' la' kroyena' specjalnie dla Tay. 8) :lol:

Parter:
1) te 15,5 m2 hallu.
Ja bym to zrobił tak:
a) garaż bez drzwi wewętrznych (trudniejszy dostęp dla złodziejstwa, a te 4m od bramy garażu do drzwi wejściowych to jak się zakupy przyniesie to można nawet przy psiej pogodzie zaakceptować, jeżeli nei to można zrobić przejscie przez prawy pawlacz 1,4 m2 na przedsionek)
b) prawy pawlacz 1,4 m2 jeżeli już zamknięty, a nie zespolony z przedsionkiem to drzwi do przedsionka 2,5 m2,
c) łazienka 1,4 m2 przelatuje w dowolnej, akceptowalnej wielkości w narożnik ściana garażu prawy pawlacz, kibel w głebi, przez otwarte drzwi umywalka, jak dobrze ustawicie to nawet prysznic wejdzie,
d) starą łazienkę 1,4 m2 łączymy z pom. gosp. 8,4 m2 i mamy jakieś 10 m2, jezeli drzwi do tego pomieszczenia zrobimy na przedłużeniu schodów to jakieś 12 m2 pokój na parterze. Może być jako sypialnia, albo gabinet do pracy,
e) strona lewa, no może trochę bym skrócił tą ścinę oddzielającą saloon od kuchni, ale wszystko zależy , kto co lubi.

Jeżeli macie dostęp do gazu, lub możliwy jest piec z zamkniętą komorą spalania to można by go nawet pod schodami zamontować (macie w ten sposób jakieś +10 m2 w pełni użytkowe, musicie policzyć, ale moim zdaniem warto).

Piętro
Tu są słupy, więc ścianki działowe mogą być z nidygipsu, a wtedy dowolna aranżacja.

Zastanowiłbym się czy dziecięce nie dać równe, wojny potem są, a tak po 15 m i koniec. Poza tym jasniej będą miały do lekcji, przynajmniej to z 9,7 m.
W skosy szafy (półki lub szuflady) wierz mi wszystko można pod skosy wewalić i w domu porządek jest, widziałem u kuzynki żony i kupujemy ten patent.
Sypialnia w 9,7, komin nieci bardziej na zewnątrz, drzwi otwierane też na zewnątrz na schody, skosy wiadomo co, łózko małżeńskie na ścianęod pokoju, stro wzmocniony i może drugi malutki kominek do sypialni. Przeginka. Komin obodowany szafą przesuwną aż po skos. Pokój do pracy i tak jest na parterze.
Łazienka, jeżeli piec przesuniecie, to wcale ni musi tam być komina i można jązupełnie inaczej rozplanować. Ale to już wam zostawię, bo nie bedę się powtarzał o wannach i różnych takich.

Ogólnie fajny projekcik, jeno trochęźle rozplanowany.

Taysha
03-11-2005, 08:41
http://img498.imageshack.us/img498/9810/rz128pm.gif

kroyena
03-11-2005, 08:52
Co do piecyka pod schodami. Komin od takiego, nawet z czerpnią (jak ma zamkniętą komorę spalania to możesz sobie w postaci wiszącego na zewnętrznej ścianie grzybka wyrysować na elewacji. Trochę będzie dziwnie, ale na pewno da się zamaskować) w końcu to i tak mała cena za 13 metrowy gabinecik.
Co do łazienki to zastanów się nad taką kiszką raczej o szerokości wewnętrznej 90 cm lub tyle ile miałaby mieć kabina. I coś takiego do niej jeno drzwi, albo nawet bez drzwi a tylko firanka foliowa. Kafle od dołu do góry, na wprost od drzwi umywala, a kibel z drugiej strony od prysznica. Korzyści - możesz ciuchy rzucić na zamkniętą klapę kibla przy prysznicu (na otwartą nie zalecam) i masz je w zasięgu ręki. Zamiast kupować kabinę kupujesz kafle i masz piknie. Zresztą ile więcej tych kafli kupisz 2 metry, a tak tylko drzwi do kabinki.
Druga korzyść, jak zrobisz z łazienki kichę to w hallu ustawisz jeszcze szafę jakiego komandora albo inną ubraniówkę.

Co do skosów wo sobie rozrysuj (od razu inaczej wygląda). Weź milimietrowy i zrób przekrój pokoju z kątem nachylenia dachu a potem człowieczka daj w skali, łóżko dla tego człowieczka i masz pełną dowolność jak wybierzesz tak masz. Może być na spodzie np. głęboka na 1,2 metra suflada z przedziałkami (na bieliznę swetry, skarpetki i wszystko inne co może leżeć, kurtki pelcaki, buty [to raczej w innej szufladzie] ) i potem powyżej drzwi otwierane lub przesuwne a tam pułeczki na wszelkie bambetle, zamiast półeczek mogą być kuwety z IKei dla dzieciaków takie wsuwane też porządnei jest.
My byliśmy wzrokowo zachwyceni. W saloonie poza kominkiem było jedynie jedna biblioteczka. Wszystkie graty po skosach pochowane. Od razu kupiliśmy patent.

04-11-2005, 18:52
Taysha
Czy juz calkowicie zrezygnowalas z M05a? Jesli mozesz, to powiedz, dlaczego. Moze ja się zdecyduje - albo kupie, albo zrezygnuje.
Widze, ze potrzeby mamy podobne, ale nie jednak bardziej podoba sie m05a.
Prosze, podziel sie swoimi uwagami

Taysha
04-11-2005, 19:10
oj Justus, mi sie tyle projektow podoba :roll:
Zrezygnowalam za namowa mojego kierownika budowy. Stwierdzil, ze dom wcale taki tani nie jest i ze za ta kwote mozemy miec cos lepszego, a przewazylo to, ze wybudowal 3 huragany juz, ale M05 w dalszym ciagu mi sie bardzo podoba, tak samo jak huragan.

Teraz znowu ogladamy projekty z dwuspad. dachem, bo wciaz mamy dylemat, czy wiekszy dom i go nie wykanczac i baaardzo oszczedzac, czy mniejszy i tanszy, ale w caloci wykonczony... :roll:

Justa a napisz jakie sa Twoje oczekiwania, to moze cos Ci doradze :wink:

Pozdrawiam

05-11-2005, 08:07
taysha
jak dobrze wiesz, ciezko nawet samemu sprecyzowac, co bym chciala (chyba ze nie musialabym liczyc kazdej zlotowki, a na to w najblizszym czasie sie nie zanosi - nawet w toto lotka nie gram)
1 - najbardziej podobaja mi sie parterowki, ale dzialke mam 1000 m, a chce miec rowniez kawalek ogrodka, wiec juz zdecydowalismy sie na poddasze
2 - z zewnatrz najbardziej podoba mi sie M05a. Podcien wejsciowy, ogrodowy
3 - Potrzebuje 3 pokoje, kuchnie (moze byc z jadalnia) malenka ale spizarnia, salon (nie musi byc duzy0, 2 lazienki(jedna z wanna, druga z prysznicem), no i duzo pomieszczen gospodarczych typu kotlownia, pralnia suszarnia, graciarnia na odkurzacze, deski do prasowania, buty, ubrania sezonowe itd. (z tym obecnie mam klopot, wiec wiem, jak to jest potrzebne)
Aha no i garaz najlepiej na 2 samochody, z miejscem na rowery, kosiarke itd.
Wejscie mam od polnocy, wiec tez chcialabym zeby od tej strony byly pomieszczenia typu kuchnia, gospodarcze, a od poludnia pokoje.
Ale lista, co? Jak to pogodzic wszystko?
mowisz, ze w m05a jest dosyc drogo, ale huragan tez ma jakies niespodzianki budowlane, chociaz wyglada na prosty dom. Ale wiedzac o tych problemach, mozna sie zawczasu na to przygotowac i ominac je, natomiast M05a to calkowita zagadka.
No i w m05a strasznie male pokoiki na gorze (boje sie, ze beda naprawde za male), Huragan ma podobna powierzchnie, a pokoje sa duzo wieksze - skad to sie bierze? Z kata nachylenia dachu?
chyba ze znajdziemy zupelnie cos nowego, bo ostatnio mam wrazenie, ze krece sie w kolko. A czas juz mnie goni. Musimy zaczac na wiosne.
serdecznie pozdrawiam

Taysha
05-11-2005, 16:29
Hej Justuś ;)
Ja straciłam wiarę, ze znajde cos innego juz dawno :P
Albo Huragan, albo naprawde, maly skromny z dwuspadowym dachem, jezeli okaze sie, ze nie damy rady postawic huragana, choc bardziej skłaniam sie ku pierwszej opcji.
Jestesmy obie w tej samej sytuacji i mamy mniej wiecej te same wymagania, tylko ja potrzebuje garaz na 1 stanowisko.
Huragan jest w 3 wersjach, ale mi najbadziej odpowiad pierwszy.
http://www.domywstylu.pl/lista.asp?typ=0&pu_od=&pu_do=&pz=0&pp_od=&pp_do=&kub=0&wys=0&tech=0&keyword=huragan+2&xMin=&yMin=&order=&pagesize=&thumbs=
Jutro jade go ogladac prawdopodobnie na zywo, wiec napisze Ci dokladnie jakie byly moje odczucia :wink:

Powiedz mi, jakie koszty zakladasz przy budowie tego domu? Do stanu pod klucz, ale bez mebli i łazienki, kuchni i innych drobiazgów????

05-11-2005, 16:59
Witaj Motylku :D

niestety mój post zniknął :( , ech,. napisze na pocztę ..
widzę, że Huragan coraz bliżej decyzji na plus - fajnie, bo pierwszy pomysł podobno zawsze najlepszy :D

powodzenia :D

05-11-2005, 17:03
Justa


1 - najbardziej podobaja mi sie parterowki, ale dzialke mam 1000 m, a chce miec rowniez kawalek ogrodka, wiec juz zdecydowalismy sie na poddasze

10 ar to całkiem fajna działka, a domek 100m2 ma zazwyczaj niewiele większą powierzchnię zabudowy, a jednak ten plus w postaci braku niewygodnych mimo wszystko schodów.

Radzę przemyśleć temat :) .
I życzę gorąco zadowolenia z wyboru :D

Agnieszka1
05-11-2005, 17:05
Witaj Motylku :D

niestety mój post zniknął :( , ech,. napisze na pocztę ..
widzę, że Huragan coraz bliżej decyzji na plus - fajnie, bo pierwszy pomysł podobno zawsze najlepszy :D

powodzenia :D

no mi tez sie huragan podoba
tez zycze powodzenia

Taysha
05-11-2005, 19:31
Dziękuje Mimi... i Aga :D :D :D
Strasznie fajnie słyszeć "powodzenia" od osób praktycznie obcych, gdzie bliższe osoby uważają pomysł ucieczki na swoje, z dala od rodziców za bezsensowny.... i nierealny w przypadku budowy domu.

ania67
05-11-2005, 20:44
Hej Taysha :D
Chociaz buduję inny domek, to zaglądam do tego wątku.Jestem sasiadka Gwiazdki i obejrzałam jej domek-huragan.
Jako osoba bezposrednio nie związana z tym projektem muszę stwierdzić, że to bardzo funkcjonaly domek. Zmiany jakie zrobiła Gwiazdka sa przemyslane i sensowne. Salon,Gwiazdka pisała. ze troche mały, jest zgrabny i akuratny.Sypialnie są przestronne. Domek robi naprawdę miłe wrażenie.

Pozdrawiam :D

Ps pozdrowionka dla Gwiazdki :D

Taysha
05-11-2005, 20:59
Czesc Aniu :D
Jutro jade oglądać Huragan na żywo :D :D :D
Mam nadzieje, że też podziele Wasze spostrzeżenia :D :D

ania67
05-11-2005, 21:05
Czesc Aniu :D
Jutro jade oglądać Huragan na żywo :D :D :D
Mam nadzieje, że też podziele Wasze spostrzeżenia :D :D
To najlepsze rozwiazanie :D
Bedziesz wiedziała jaką podjąć decyzję. Poczytaj jeszcze o zmianach jakie ma Gwiazdka i porównaj jutro z domkiem, który będziesz oglądac.
Powodzenia w wyborze :D

05-11-2005, 21:24
taysha napisala

Powiedz mi, jakie koszty zakladasz przy budowie tego domu? Do stanu pod klucz, ale bez mebli i łazienki, kuchni i innych drobiazgów???? niezle drobiazgi, nie ma co.

A tak powaznie to myslalam, ze 250 tys. to kupa kasy i ze moge robic co tylko sobie wymarze. Ale im dluzej szykam projektu i przegladam to forum, to coraz bardziej jestem przerazona i momentami zniechecona. O budowie domu w ogole decyzja zapadla na 100%, ale boje sie, ze albo zabraknie mi pieniedzy na te ,,drobiazgi" albo i duzo wczesniej, albo - jesli zdecyduje sie na dom 100 m kw, to wyjda klitki i bede zalowala, ze w ogole pomyslalam o budowie i wszyscy ,,zyczliwi" beda gadali: a nje mowilam, dobrze ci tak, trzeba bylo cicho siedziec, nie wydziwiac, inni maja gorzej itd, itp.
A ja tak marze o tym domu! juz widze ten dom, ogrodek, pije kawe na tarasie, spie do ktorej chce, klade sie o ktorej chce, przyjmuje znajomych kiedy chce itd..............
W takim momencie mowie sobie: moze byc malutki, byle moj, wlasny.
A za chwile - no nie, zdobede wiecej pieniedzy, moge mieszkac na betonach, a kiedys to przeciez wykoncze, I tak w kolko.
Dlatego tak ciezko mi wybrac projekt.
Najbardziej chcialabym M05a, ale przez Muratora zostal wyceniony na 310 tys. brutto. A gdzie jeszcze te meble, AGD, itd?
Ale sie wygadalam, co? Ale chyba duzo osob ma podobne rozterki.
100 tys. kredytu? Nigdy! Juz wole ten goly beton!
pozdrawiam wszystkich ,,rozterkowiczow"
justa
[/quote]

Taysha
05-11-2005, 21:40
A tak powaznie to myslalam, ze 250 tys. to kupa kasy i ze moge robic co tylko sobie wymarze. Ale im dluzej szykam projektu i przegladam to forum, to coraz bardziej jestem przerazona i momentami zniechecona. O budowie domu w ogole decyzja zapadla na 100%, ale boje sie, ze albo zabraknie mi pieniedzy na te ,,drobiazgi" albo i duzo wczesniej, albo - jesli zdecyduje sie na dom 100 m kw, to wyjda klitki i bede zalowala, ze w ogole pomyslalam o budowie i wszyscy ,,zyczliwi" beda gadali: a nje mowilam, dobrze ci tak, trzeba bylo cicho siedziec, nie wydziwiac, inni maja gorzej itd, itp.
A ja tak marze o tym domu! juz widze ten dom, ogrodek, pije kawe na tarasie, spie do ktorej chce, klade sie o ktorej chce, przyjmuje znajomych kiedy chce itd..............
W takim momencie mowie sobie: moze byc malutki, byle moj, wlasny.
A za chwile - no nie, zdobede wiecej pieniedzy, moge mieszkac na betonach, a kiedys to przeciez wykoncze, I tak w kolko.
Dlatego tak ciezko mi wybrac projekt.

Ja mam dokładnie te same marzenia, te same obawy !!!
Mogłabym się podpisac pod wszystkim co tu do tej pory napisałas :)

Raz sie boje, ze nie dam rady, a raz ze nie bedzie to czego chce!

Marze o porannej kawie o 6 rano a tarasie, wieczorach przy kominku, rano bym wypuscila psa do ogrodu, niedziela bylaby dla mnie i męża, no i troche dla ogrodu, swiateczna choinka w ogrodku, zywa, a nie ucieta w lesie, wanna a z niej widok na gwiazdy i 6 dni w tyg ciezkiej pracy, zeby to miec, ale warto :D Ja mam nieco mniejsze zasoby, ale chyba prędzej sama poukładam te "cegły" niż zrezygnuje :)

Powodzenia i buziaki
Tay

ania67
05-11-2005, 21:45
Taysha tak trzymaj!!!!
Ja też miałam takie dylematy. Nie mogłam spać, wpadałam z euforii w zwątpienie, ech! Udało się , zaczełam i nie mam odwrotu.Koniec i kropka.
Jednak do tej pory ogladam się za projektami, aby stwierdzić, że... dokonałam właściwego wyboru.
Buziale :D :D :D

05-11-2005, 21:59
taysha
te 250 o ktorych tu pisze, to juz z kredytem, ale tyle jeszcze jestem w stanie udzwignac (mam nadzieje).
taysha napisala

ale chyba prędzej sama poukładam te "cegły" niż zrezygnuje
W tygodniu kopalam dolki pod slupki ogrodzeniowe (sama). Kolega, ktory to zobaczyl, byl zgorszony: przy takiej inwestycji zalujecie 1500 zl? Ty kopiesz? A gdzie maz?
A ja dawno nie mialam takiej frajdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i jak mu to wytlumaczyc?
pozdrawiam

Taysha
05-11-2005, 22:06
Czyli nie jestem osamotniona :D :D :D
A mialam wrazenie juz, ze jestem bardzo niestabilna emocjonalnie :lol: :wink: :D


W tygodniu kopalam dolki pod slupki ogrodzeniowe (sama). Kolega, ktory to zobaczyl, byl zgorszony: przy takiej inwestycji zalujecie 1500 zl? Ty kopiesz? A gdzie maz?
A ja dawno nie mialam takiej frajdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i jak mu to wytlumaczyc?

:lol: :lol: :lol:

Fajnie, że jesteście :D aż się wzruszyłam, naprawde :D :D :D :wink:

ania67
05-11-2005, 22:09
Justa, ludzie tego nie pojmują!!!!!!!!
Ja machałam łopatą obsypując piwnicę trzy dni. Jak mówiłam o tym to widziałam zdziwnioną minę :o
Ludziom się wydaje, że jak ktos buduję dom, to spi na kasie :roll:

ania67
05-11-2005, 22:11
Taysha moja niestabilność polega na tym, że o budowie mogę nawijać godzinami :D :lol: 8)

Taysha
05-11-2005, 22:21
Ania
Ja o psach i budowaniu mogłabym mówić w kólko, ale w obu tych kwestiach muszę się hamować, bo czasem patrzą na mnie jak na "swira",
mam bardzo kontrowersyjne poglądy:
po pierwsze - wykastrowalam psa i zrobie to po raz kolejny jak bedzie potrzeba
po drugie - BUDUJE DOM! i dla niektórych to jest przedsięwzięcie, co najmiej jakbym leciala na księżyć :lol: (ale dla mnie emocje pewnie te same :lol: 8) )
Buziaki

05-11-2005, 22:30
To sa rzeczywiscie niesamowite emocje! u mnie byl taki moment, ze chyba juz nie potrzebowalam budowy, samo przegladanie katalogow i swiadomosc, ze to sie dzieje naprawde, ze niedlugo wybiore projekt i zacznie sie.................... wystarczalo mi.
pozdrawiam wszystkich marzycieli

ania67
05-11-2005, 22:34
Dobrze, że "lecimy na ten księzyc " razem :D
Jak się ma marzenia, to potrafią sie one spełniać.Trzeba marzyć.
Ten, kto nie budował domku nie potrafi zrozumieć tych emocji.
Weszłam do tego wątku przypadkiem, a tu takie miłe rozmówki...bardzo sie cieszę :D :D :D

Ps aha , buduję Lmb 27 Lipinskich, z podpiwniczeniem :D

Taysha
13-11-2005, 12:42
WItam :D
Troche późno odpisuje, ale jakoś nie mialam kiedy usiąść :wink:
Byłam, widziałam..... i jestem zachwycona, zauroczona... i zakochana :lol: :D
Huragan z zew. prezentuje sie wspaniale, a od wew. jeszcze lepiej :D

Salonik faktycznie maly, ale ustawny, za to kuchnia i jadalnie sa duze co wspaniale sie wyrownuje.

Natomiast pokoje u gory wbrew pozorom sa bardzo duze :P

Gora zostala podniesiona o jeden pustak przez co Pan Stefan zyskal bardzo duzo miejsca, a skosy nie sa uciazliwe, wporwadzil tez pare zmian.

Zmniejszyl lazienke u gory (i tak jest bardzo duza) przez co zmiescila sie ladnie zabudowa na holu i wneka w pokoju obok lazienki na lozko "rodzicow".

Ja bym troszke doswietlila poddasze z boku, zeby wykorzystac max swiatlo sloneczne ;)

Dół z kolei zostal bardziej przerobiony. Zlikwidowano pawlacze, przez co powiekszyl sie wiatrolap, tak ze spokojnie zmiescila sie niewielka szafa na kurtki i buty a po drugiej stronie wejscie do garazu.

Zlikwidowano wejscie do pom gosp z domu i powiekszono lazienke. Jak na moje oko pom. gosp. mimo wszystko pozostalo dosc pojemne, zalezy co chcemy w nim trzymac ;) Kolejny schowek jest pod schodami.

Scianka laczaca kuchnie i salon zostala wywalona, a scianka kolo kuchni lekko wydluzona.

Tyle zapamietalam :D
Ale bylam naprawde zachwycona, taka duza rodzina, a w ogole nie bylo tego czuc! nie bylo widac szaf ani regalow, a wszystko sie gdzies miescilo.

Domek super, mysle ze w sam raz na dwu, trzy, czy piecioosobowa rodzine.

Pan Stefan dalej twierdzi, ze NIC by w nim nie zmienil!!

:D :D :D

Taysha
13-11-2005, 12:43
Zmiany

http://img495.imageshack.us/img495/3554/huraganrz18fl.gif

http://img374.imageshack.us/img374/5968/huraganrz21vu.gif

13-11-2005, 13:57
to co Tayscha? Decyzja zapadla? Budujesz Huragana?
Czy dowiedzialas sie, jakie byly koszty budowy tego domu? To jeszcze zalezy, kiedy ten dom zostal wybudowany.
Jesli podjelas decyzje, to ci zazdroszcze, ja jeszcze nadal szukam
pozdrawiam

Taysha
14-11-2005, 21:05
Decyzja praaaawie podjęta :D
Ciągle jeszcze sprawdzam czy nic lepszego się nie znajdzie :wink:
Albo coś tańszego i równie dobrego :lol: :D
Ale domek jest jak marzenie, naprawde :D

O kosztach napisze Ci na priv jesli bys chciala :wink:

Pozdrawiam
Tay

leszkos
02-03-2006, 19:04
Witam :wink: Czekam aż śniegi stopnieją i zaczynam budowę Huraganu z MTM Styl, byłbym naprawdę zobowiązany gdyby ktoś mógł mi doradzić i podpowiedzieć coś co mogłoby mi się przydać a czego jeszcze nie wiem nie mając wiedzy bo wylezie dopiero podczas budowy i z jakim kosztem materiałów muszę się liczyć na stan surowy zamknięty, dziękuję :lol: