PDA

Zobacz pełną wersję : Osiadająca wylewka



YEYO
11-05-2003, 13:33
Ile może (cm i czasu ) osiadać wylewka na gruncie? Moja siadła już w najniższym miejscu ponad 10cm. Wylana była jesienią 2001 roku? Jak sprawdzić czy proces osiadania jeszcze trwa? Problem jest szczególnie z jedną ścianką działową.

Krzys1
12-05-2003, 11:13
U mnie wylewka ( mówimy o chudziaku) nie osiadła ani o 1 cm. Czy miałeś dobrze ubite podłoże pod wylewką? Bo to jest chyba jedyny powód jej osiadania.

pitbull
12-05-2003, 11:39
Nie powinna osiadac.

12-05-2003, 11:44
10 cm??? to absolutnie niedopuszczalne!

YEYO
13-05-2003, 09:01
Sprawa wygląda dokładnie tak: Dom stoi na pochyleniu terenu, pod częścią jest podpiwniczenie a pod połową nie. Nasypane musiało być ok 80 cm gruntu. Grunt był zagęszczony ale chyba zbyt słabo. Co z tym zrobić? Czy skuć "chudziaka" i wylać od nowa czy wystarczy więcej posadzki ?

Majka
13-05-2003, 09:51
Grunt oznacza ziemię? Humus? Czy gruz, piach itp.
Obawiam się, że jeżeli uzyłeś jako wypelnienie pod hudziaka 2 pierwsze wersje, mozesz mieć potem większe /droższe/ kłopoty.

YEYO
13-05-2003, 10:22
Grunt oznacza w większości ziemię z wykopu z przewagą gliny a następnie żwir. Istnieje tylko dalsze pytanie czy może osiadać jeszcze. Jeżeli nie to dam styropian i wyrównam poziom posadzką na siatce stalowej. Tylko czy to załatwi sprawę? Czy blisko 2 lata osiadania to już nie koniec ile może osiąść ziemia? A może wywalić starą wylewkę i dać od nowa rozbierając jedną działówkę i przerabiając część ogrzewania (rury KAN-a w podłodze do grzejników). Gruz ze starej wylewki dać jako podkład i już. A może zezbroić posadzkę np fi 10 lub 12 i wylać zbrojoną płytę na starą wylewkę? Czy ktoś z fachowców może mi podpowiedzieć rozsądne wyjście?

FREDY
13-05-2003, 23:04
Co to znaczy ziemia z wykopu. Jeśli znaczy tu humus to oprócz osiadania będziesz miał jeszcze nieprzyjemny zapach. Ale bez względu na to co tam masz chyba najbezpieczniej to usunąć, nasypać piach, warstwowo go zagęścić i dopiero wtedy mieć święty spokój. Nikt ci nie da gwarancji czy ten proces osiadania sią już skończył. A płyta zbrojona nic ci nie pomoże - to kompletnie zbędny wydatek.