PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec CO do współpracy z zasobnikiem...



luk__25
27-12-2006, 20:38
Witajcie! Proszę o wyjaśnienie jaki piec CO gazowy powinienem zamontowac jeżeli bede miał obok pieca zasobnik na ciepłą wode. Czy jest sens kupowac piec dwufunkcyjny czy wystarczy jednofunkcyjny? Pytam bo dotychczas myslałem ze tylko dwufunkcyjny wchodzi w rachube ale ostatnio usłyszałem opinie że skoro będzie zasobnik to po co taki piec.
Drugie pytanie również dla fachowców. Czy obieg ciepłej wody do kranów robi sie tylko na poddaszu czy na parterze równiez?
Z góry dzięki za profesjonalne i praktyczne wskazówki!
pozdrawiam

Mice
27-12-2006, 21:21
Profesjonalistą nie jestem :wink: ale do zasobnika stosuje się piece jednofunkcyjne właśnie. Oczywiście są piece dwufunkcyjne z małymi wbudowanymi zasobnikami ale rozumiem, że chodzi o zasobnik duży ze 140l lub więcej. A o obiegu pisząc masz na myśli cyrkulację ? W zasadzie powyżej kilku metrów odległości od pieca cyrkulacja poprawia już komfort użytkowania.

luk__25
27-12-2006, 21:28
Wielkie dzięki za informacje!
No widzicie jakie b...e, sk...ny, pal...y są ci fachowcy. Zaprosiłem narazie 4 panów do zaproponowania swojej oferty i naprawde tylko jeden z nich powiedzial mi że jezeli chce miec zasobnik to na cholere piec 2-funkcyjny. Zasobnik oczywiscie 120-140l. Mysle że to praktyczne rozwiązanie i warto dolożyc pare złotych w zbiornik.
Przypomniałem sobie jeszcze jeden problem, czy przebijając sie a własciwie rury przez strop (leier fert) mam wymagac aby wycinali dziury wycinarkami do betonu i ceramiki czy pozwolic im kuć na chama?