PDA

Zobacz pełną wersję : styrozol ! dobra izolacja czy strata pieniędzy



krabek
27-12-2006, 21:57
Prosze wszystkich forumowiczów o wypowiadanie się na temat izolacji pionowej ścian fundamentowych styrozolem...

NOTO
28-12-2006, 08:56
Prosze wszystkich forumowiczów o wypowiadanie się na temat izolacji pionowej ścian fundamentowych styrozolem...

Zapodaj jakiś linki ... zobaczymy co to jest. Styropian w płynie ?

krabek
28-12-2006, 12:47
Zapodaj jakiś linki ... zobaczymy co to jest. Styropian w płynie ?

http://www.styrozol.pl/

Dalej w Produkty
i ...
PRIM STYROZOL G2B
opis Hydroizolacyjny roztwór gruntujący
przeznaczenie Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków
PRIM STYROZOL P2B
opis Hydroizolacyjna masa powłokowo-klejąca
przeznaczenie Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków
PRIM TAPE 12 |
opis Taśma wzmacniająco uszczelniająca
przeznaczenie Do stosowania w narożach i innych miejscach narażonych na pęknięcia

mTom
28-12-2006, 12:50
Styrozol to hydroizolacja. Służy do izolacji POZIOMEJ czyli tarasów, basenów. :D
Mam tym zabezpieczony taras nad garażem.
Oczywiście jest też produkt PRIM STYROZOL KT A1 - Izolacja wodochronna w konstrukcji budynku podpiwniczonego (izolacja pionowa). Z tym jednak do czynienia nie miałem.

a-k-a
28-12-2006, 14:13
witam. poszukaj o tym już było. z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wychodzi tego mniej niż podają na swojej stronie, nie wolno malować więcej niż 2 warstwy - bo odłazi wszystko! produkt spełnił nasze oczekiwania 3 rok jest na tarasie . pozd. ana

Rezi
28-12-2006, 14:47
Prosze wszystkich forumowiczów o wypowiadanie się na temat izolacji pionowej ścian fundamentowych styrozolem...

jest to izolacja typu ciężkiego i wg mnie szkoda kasy
chyba ze masz niezwykle wyskoki poziom wód gruntowych

krabek
28-12-2006, 15:13
Dziękuję za opinie, przejdę chyba na dysperbit..

mixer
12-04-2007, 09:39
Jeśli mogę coś sugerować to odradzam dysperbit, być może pisze za późno, ale jeśli nie zacząłeś izolować to niech nikt nie mówi, że szkoda kasy. Pytam czy nie będzie szkoda kasy jak później coś wyniknie. Dla mnie dysperbit to izolacja przeciw wilgoci, a nie przeciwwodzie. Nie można oszczędzać na hydroizolacji.
Popatrzcie na stronie firmy rayart ciekawie piszą

Barbossa
12-04-2007, 09:44
nawiązując do tego co Rezi napisał:
jest to izolacja przeciwwodna, nie przeciwwilgociowa
jaka jest potrzebna? to determinuje co trzeba użyć

mixer
12-04-2007, 10:13
Oczywiscie że warunki determinują użycie odpowiedniego środka. Ja natomiast nie uznaje dysperbitu wogóle i stąd mój osąd, opinia.
Nadal jestem zdania, że na izolacji nie można oszczędzać, lepiej dać lepszą niż później się martwić. To tyle.
Pozdrawiam

Barbossa
12-04-2007, 10:26
a na czym można oszczędzać?

Sp5es
12-04-2007, 11:26
A tu profesjonalnie
http://www.basf-cc.pl/DCCPoland/PL/oferta/pciprogramoglnobudowlany/materiayremontowedlabudownictwaoglnego/uszczelnieniaobiektowe/

mixer
12-04-2007, 12:09
a na czym można oszczędzać?

Jeśli chodzi o materiały budowlane stosowane do budowy własnego gniazda, nie sądzę aby opłacało się na czymś oszczędzać.
Ale można oszczędzać energie juz podczas użytkowania domu, wodę można oszczędzać.
CZy zgodzisz się ze mną??

Rezi
12-04-2007, 12:14
a na czym można oszczędzać?

Jeśli chodzi o materiały budowlane stosowane do budowy własnego gniazda, nie sądzę aby opłacało się na czymś oszczędzać.
Ale można oszczędzać energie juz podczas użytkowania domu, wodę można oszczędzać.
CZy zgodzisz się ze mną??

Oszczedzanie czyli racjonalizacja wydatków w przypadku ograniczonych zasobów.
ale można i z armaty do komara strzelać ..... można ale po co ?

mixer
12-04-2007, 12:21
Jeśli jest gwarancja że komar padnie...strzelam z armaty