PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa poddasza systemem płyt G-K



metrys
28-12-2006, 07:40
Witam

mam pewien problem w związku z zabudowa poddasza systemem profili, wieszaków i płyt G-K. chodzi mi o to jak ma byc zamontowany profil CD60 na wieszakach ES w ruszcie krzyżowym na suficie (konstrukcja krokwiowo-jętkowa). Czytałem w ostatnim nr MURATRA, że pierwsza warstwea rusztu (ta bliżej jętek) powinna być do nich równoległa (a na zdjęciach widzimy zupełnie odwrotną sytuację). Czyrttałem rónież ma teriały udopstępnione przez producentów systemów zabudowy np. Rigips, Knauf, Norgips itp. ale jakoś informacje na ten temat są niejasne dla mnie.

Jezeli macie jakieś foto to dajcie link.

I jeszcze jedno pytanie jak ajest różnica pomiędzy wieszakami ES i ES Plus?

Jaką grubośc płyt zastosować na sufit a jaką na skosy (9,5 czy 12,5 mm)?

Czy URSA DF 40 18 cm midzy krokwie + URSA DF 40 6 cm w drugiej warstwie to jest OK czy za mało?

Dzięki Za odp. Porszę o foto.

bladyy78
28-12-2006, 09:11
Pierwsza warstwe rusztu układa sie w poprzek krokwi. Co do płyty to najlepij ja polozyc na suficie podwujnie zeby nie miec problemów z jej pekaniem.

Andrzej Wilhelmi
28-12-2006, 21:33
Zawsze w poprzek (niweluje prce drewna). Druga warstwa profili co 40 cm i płyta koniecznie 12,5 najlepiej ogniowa a w łazience woda-ogień. Łączenie płyt gipsem z włóknami i fizelina. Pozdrawiam.

metrys
29-12-2006, 06:50
Serdeczne dzięki za odpowiedzi.


Ja rozumiem to tak:

Sufti (jętki)

uchwyty ES,
profil CD60 prostopadle do jetek,
profil CD60 prostopadle do pierwszej warstwy profili CD60, czyli równolegle do jętek w rozstawie co 40 cm,
łączniki krzyżowe do mocowania profili CD60 mięzy sobą,
poszycie z płyt G-K mocowanych wkrętami o rozstawie max 170 mm (chyba),
płyty mocowane prostopadle do rusztu dolnego, czyli równolegle dłuższą krawędzią do jętek,
szpachlowanie połączeń i wkrętów, szlifowanie malowanie.

Czy dobrze?

krzysztofh
29-12-2006, 07:20
Serdeczne dzięki za odpowiedzi.


Ja rozumiem to tak:

Sufti (jętki)

uchwyty ES,
profil CD60 prostopadle do jetek,
profil CD60 prostopadle do pierwszej warstwy profili CD60, czyli równolegle do jętek w rozstawie co 40 cm,
łączniki krzyżowe do mocowania profili CD60 mięzy sobą,
poszycie z płyt G-K mocowanych wkrętami o rozstawie max 170 mm (chyba),
płyty mocowane prostopadle do rusztu dolnego, czyli równolegle dłuższą krawędzią do jętek,
szpachlowanie połączeń i wkrętów, szlifowanie malowanie.

Czy dobrze?
Źle.
Szczególnie te płyty.
Płyty GK powinny być kręcone do profili tak, aby jej dłuższa krawędź (ta obłożona papierem przylegała do profila CD60. Wyjątek stanowi skos, gdzie profil jest poziomo do podłogi a płyta pionowo, bo w tej pozycji ma większą wytrzymałość.
Wydaje mi się, że juz raz taki watek był i to Twojego autorstwa, w którym nieco pisałem.
Jezeli chodzi o profile kratownicy na suficie to można przyjąć że wszystko jedno, ale intuicyjnie wydaje się, że lepiej położyć pierwsze profile równolegle do jętek. Dzięki temu profile do których przykręcasz płytę są równolegle do krawędzi skosu i w tym miejscu są szanse na mniejsze pękanie, no i szyny nie kończą się w powietrzy tylko w profilu przyściennym (jeżeli dach dwuspadowy), bo jeżeli kopertowy to istotnie wszystko jedno, i tak na obu ścianach jest skos.