PDA

Zobacz pełną wersję : turbina a termostat



tidia
28-12-2006, 10:10
witam
mam pytanie czy do waszej turbiny da sie zastosowac osobny termostat.bo turbina ma juz termostat?ale jest on zamontowany w niej co nie daje bezposredniego dostepu do niego jak juz zabudowany jest kominek .
czy mozna jakos podlaczyc inny czy tylko regulator obrotów

Powiem co potrzebuje.

Termostat ktory sam włączy turbine gdy temp osiagnie wartosc zadana w komorze grzania i wylaczy po jej opadnieciu(kominek gasnie) i aby był na zewnatrz kominka
jednoczesnie potrzebne mi cos co bedzie sterowac predkoscia obrotowa wentylatora w zaleznosci od temp komory grzania.chce zastosowac ten termostat http://www.insbud.net/shop_01/product_info.php?cPath=21_22&products_id=28

czy mozliwe jest wogole takie rozwiazanie jak mowie? byc moze polecacie cos lepszego.moze dospel cos ma takiego?

prosze o info

Acent
28-12-2006, 10:25
Turbina nie jest wieczna.Jej zabudowanie bez możliwości dostępu to bląd.

tidia
28-12-2006, 11:50
no tak swieta racja.

Zauwaz ze np pomieszczenie gdzie mam kominek ma 3 m turbina bedzie na wys ok 2.6-2.8 m. mysle ze to bedzie duzy problem by co jakis czas chodzic i regulowac ta turbine. niestety bez drabiny sie nie obejdzie. wiec po co skoro nastawe termostatu mozna by miec gdzie indziej niz turbine.

czyz nie tak?

Acent
28-12-2006, 12:20
Zostaw turbinę w spokoju.
Ustawienie temperatury przy której sie włącza to swego rodzaju zabezpieczenie przed jej przegrzaniem ( jesli nie masz by-pasa)
Jezeli koniecznie chcesz regulowac to zamontuj regulator obrotów.

tidia
28-12-2006, 16:30
ok o to mi chodzi.

ale regulator chce miec cyfrowy elektroniczny a nie jakies pokretlo,by biegac do niego co 15 min.