PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoczęcie budowy a konieczne decyzje...



dawor
28-12-2006, 11:18
Jako że zostało mi kilka miesiecy do rozpoczęcia budowy chciałbym zapytac o następujaca rzecz. Wiadomo że sam projekt to tylko igła w stogu podejmowanych decyzji. Moje pytanie jest takie.. Co musze juz wiedziec w momencie rozpoczęcia budowy.. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju instalacje, zwłaszcza wybór grzewczej, szambo itp..Jest napewno kilka spraw o których mozna zdecydowac w trakcie budowy.. Jednak są taka które muszą byc rozstrzygnięte w momencie startu budowy a moze nawet juz wyboru projektu..

Gdybyscie mnie o tym uprzedzili...na pewno łatwiej Wam bedzie to okreslic mając juz jakies doswiadczenie..U mnie dyecyzja o budowie zapadła nagle i nie jestem na razie do niej zupełnie przygotowany ..

artureski
28-12-2006, 17:04
Czym bardziej przemyślany projekt tym mniej głupich decyzji podczas budowy. Co przekłada się na szybkość, prostotę i mniejsze koszty budowania. Jedyne czego nie planowałem dokładnie to gniazdek - poczekałem na "obycie się" ze ścianami żeby zobaczyć co gdzie będzie stało na początek. A swoją drogą poradzę to co sam uczyniłem zanim zacząłem pytać na forum - szukałem, naprawdę można znaleźć tutaj odpowiedź na prawie każde pytanie, wystarczy użyć opcji "szukaj"...

Nefer
28-12-2006, 17:14
Zła wiadomość jest taka, że musisz wiedzieć wszystko :):)
Włacznie z usytuowaniem kontaktów w ścianach :) To bardzo ułatwia życie. Musisz wiedzieć czy chcesz odkurzacz centralny, jakie ogrzewanie, komienk ( może płaszcz wodny) wszelkie technologie i gadżety , rolety zewnętrzne ręcznie opuszczane czy elektrycznie? Dom inteligentny? Nie zapomnij o gniazdu za zewnątrz i w garażu i milion innych ............... Termosik i forum : Wymiana Doświadczęń, Dzienniki, Galerie, Dokumnety Własne,Prawo i Pieniądze etc, etc,

ms.
28-12-2006, 18:08
Witam, dołączam się do Nefer. Trzeba wiedzieć wszystko, albo mieć przynajmniej przemyślane zgrubnie. Co więcej trzeba wiedzieć - jak to powinno być zrobione, żeby w razie czego szybko zareagować, zanim zakopią, zaleją czy zamurują.
Zacznij od Najczęściej zadawane pytania... Czyli zanim napiszesz... (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119)
Potem już samo pójdzie, zasada (w moim przypadku): im dalej w las, tym więcej... pytań.

życzę wytrwałości!

andre59
28-12-2006, 18:59
Na początek pomyśl o zapleczu budowy.
Jakiś garaż-blaszak czy szopa drewniana i koniecznie wychodek.

beton44
28-12-2006, 19:17
Jako że zostało mi kilka miesiecy do rozpoczęcia budowy


hmmmmm :o


sądząc po dalszym tekście to raczej zostało Ci kilkanaście miesięcy.... :-?

bob budowniczy junior
29-12-2006, 07:33
Ja tutaj dużo skorzystałem:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54849