PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze kanalizacji sanitarnej



renia i arek chełm
28-12-2006, 12:38
może ktoś mi wyjaśni jaką odległość od domu traktuje sie jako przyłacze a jaką jako sieć . jestem zielony może mi ktoś podpowie

PrzemoBDG
28-12-2006, 14:12
może ktoś mi wyjaśni jaką odległość od domu traktuje sie jako przyłacze a jaką jako sieć . jestem zielony może mi ktoś podpowie
A pytanie dotyczy wody, energii elektrycznej czy kanalizacji?
W ramach sieci wodociągowej siecią jest główna rura, a długość przyłącza liczy się właśnie od niej (same przyłączenie polega na dokonaniu nawiertki w tej rurze i pociągnięciu dodatkowej nitki do konkrentego odbiorcy). Czyli jeżeli rura jest po drugiej stronie drogi to w takiej sytuacji policzą tobie w ramach przyłącza także całe przejście pod tą drogą i odcinek w ramach Twojej posesji. Podobnie przy sieci elektrycznej, tyle że elektrycy zostawiają swoją skrzynkę na granicy posesji. Natomiast w ramach kanalizacji, zwykle w ramach budowy tego rodzaju sieci dokonywane jest podejście pod posesje kończące się ok. 1-1,5m od granicy nieruchomości (na koszt inwestującej gminy). Dalszy etap to indywidualne przyłącze.

Acent
28-12-2006, 15:11
może ktoś mi wyjaśni jaką odległość od domu traktuje sie jako przyłacze a jaką jako sieć . jestem zielony może mi ktoś podpowie
A pytanie dotyczy wody, energii elektrycznej czy kanalizacji?
W ramach sieci wodociągowej siecią jest główna rura, a długość przyłącza liczy się właśnie od niej (same przyłączenie polega na dokonaniu nawiertki w tej rurze i pociągnięciu dodatkowej nitki do konkrentego odbiorcy). Czyli jeżeli rura jest po drugiej stronie drogi to w takiej sytuacji policzą tobie w ramach przyłącza także całe przejście pod tą drogą i odcinek w ramach Twojej posesji. Podobnie przy sieci elektrycznej, tyle że elektrycy zostawiają swoją skrzynkę na granicy posesji. Natomiast w ramach kanalizacji, zwykle w ramach budowy tego rodzaju sieci dokonywane jest podejście pod posesje kończące się ok. 1-1,5m od granicy nieruchomości (na koszt inwestującej gminy). Dalszy etap to indywidualne przyłącze.
Tytuł postu rzeczywiscie niejednoznaczny :lol:
Miejsce rozgraniczania określa ci odbiorca ścieków w wydanych warunkach.Nie zależy to od odleglości.

renia i arek chełm
28-12-2006, 16:16
faktycznie nie za jasno sie wyraziłem.
chodzi mi o sić kanalizacji sanitarnej.
chodzi o to, ze wspólnie z sąsiadami wykonaliśmy oprócz studni indywidualnych wspólny odcinek sieci o długości ok 40m i zastanawiam się jak to traktować .

Acent
28-12-2006, 16:24
Gmina lub dostawca/odbiorca mediów często uzależniają podlaczenie od wykonania we własnym zakresie odcinka sieci i nieodplatnego przekazania go na własnośc dostawcy. :-? Podchodząc na zdrowy rozsadek to ten 40 m odcinek to sieć .Chyba że zostało to okreslone inaczej w warunkach przyłaczenia.

j-j
28-12-2006, 16:44
może ktoś mi wyjaśni jaką odległość od domu traktuje sie jako przyłacze a jaką jako sieć . jestem zielony może mi ktoś podpowie

wg mnie i z tego co wiem to przyłącze jest od miejsca włączenia w sieć do domu a dokładnie do pierwszej studnii po wyjściu z budynku instalacją. Kiedyś bylo że chyba do granicy dziaki jest Twoje a od rgranicy ich ale bodajże się zmieniło jak pisałem.
Ale gdy o to pytałem to też niektórzy w wodociągach się gubili hehe.


faktycznie nie za jasno sie wyraziłem.
chodzi mi o sić kanalizacji sanitarnej.
chodzi o to, ze wspólnie z sąsiadami wykonaliśmy oprócz studni indywidualnych wspólny odcinek sieci o długości ok 40m i zastanawiam się jak to traktować .

Wg mnie to sieć i zgadzam się z Acent`em.

pzdr