PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zamontowanie stojaka pod TV na regipsie jest bezpieczne?



marzena&tomek
28-12-2006, 16:43
Mąż ma obawy,aby zamontowć stojak na płycie kartonowo-gipsowej,a na tym postawić telewizor 16 cali.Jak myślicie ,czy telewizor utrzyma się na takim stojaku montowanym do ściany??

Rezi
28-12-2006, 16:53
ile waży telewizor ?

arkadius
28-12-2006, 18:57
wątpie chyba ze profile wstawicie w sciane jakies ale jakby coś to do góry nie poleci :lol:

macio
28-12-2006, 19:44
W instrukcji obsługi mojego stojaka było napisane, że można montować tylko do ścian nośnych, więc wydaje mi się, że do sam regips nie utrzyma telewizora. Sprawdz w swojej instrukcji.

pozdrawiam

Rezi
28-12-2006, 20:49
wytrzymałośc dla GK 12,5 około 25-40 kg w zależności od średnicy śruby
szczególy na stronach fischera , koelnera etc
http://rezulak.pl/inne/fischer_HM.jpg

Roman1591
28-12-2006, 21:37
Rezi na miłość boską zmień sobie ten obrazek. Ta twarz (pysk) robi takie odpychające wrażenie. Fuj.....

Rezi
28-12-2006, 22:17
krajan mi ubliza ....... fuj :lol:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71597

free_shop
29-12-2006, 00:16
Rezi,
nie ubliża, tylko zazdrości. Poznaniacy zawsze byli oszczędni, zobacz że sam nie ma obrazka!
Pozdro z wawki :D
Ja nie mogę oderwać wzroku od twojego obrazka.

A props stojaka, po zamocowaniu może "wchodzić" w płytę. Miałem taki problem z kaloryferem. Mocowania wżynały mi w płytę :cry: . Płyta na profilach, 2 - 3 cm od ściany.
Wyciąłem w płycie otwór 5 cm, w ścianie wywierciłem otwór pod kołek, włożyłem kołek (długi) tak aby zrównał się z płytą, zapaćkałem ceresitem (takim do szybkiego montażu kotew, który jest twardy po 5 min), zaszpachlowałem równo z płytą i przykręciłem mocowania śrubami.

marzena&tomek
29-12-2006, 11:31
A props stojaka, po zamocowaniu może "wchodzić" w płytę. Miałem taki problem z kaloryferem. Mocowania wżynały mi w płytę :cry: . Płyta na profilach, 2 - 3 cm od ściany.
Wyciąłem w płycie otwór 5 cm, w ścianie wywierciłem otwór pod kołek, włożyłem kołek (długi) tak aby zrównał się z płytą, zapaćkałem ceresitem (takim do szybkiego montażu kotew, który jest twardy po 5 min), zaszpachlowałem równo z płytą i przykręciłem mocowania śrubami.

Dziękuję :) kiedy mąż przyjdzie z pracy dam mu to wszystko do przeczytania i może da namówić się na ten stojak

irreality
02-01-2007, 10:47
U mnie w biurze bez problemów zamontowali duży TV LCD (jakieś 20 kg) na regipsowej ściance działowej.

Zamontowali takie kotwy na przez ścianę na wylot. Z drugiej strony śruby ze sporą podkładką z blachy. Śruby zamaskowano plakatem motywującym ;)

Spróbuj hakami które wkleił Rezi.