PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek kaflowy



Staszek budowniczy
29-12-2006, 06:50
Zamierzam zrobić w swoim domku kominek kaflowy z wkładem firmy Brunner.
Jest to ponoc wkład z najwyższej półki jakosciowej .
Czy ktoś może mi powiedzieć cos o tych wkładach .
Czy są warte swojej ceny .

marynarka
29-12-2006, 09:21
Trzeba się było podpiąć do tematu":Kominki- pomogę, doradzę we wszystkim.."Jest parę tematów dalej, warto z niego skorzystac. Ja tak zrobiłam, i dzięki temu nawiązałam kontakt z fachowcem, który w moich stronach zajmuje się kumulacyjnymi kominkami.Polecam- powodzenia.(a te wkłady bardzo dobre podobno, ale drogie okrutnie) :wink:

Staszek budowniczy
29-12-2006, 13:27
Trzeba się było podpiąć do tematu":Kominki- pomogę, doradzę we wszystkim.."Jest parę tematów dalej, warto z niego skorzystac. Ja tak zrobiłam, i dzięki temu nawiązałam kontakt z fachowcem, który w moich stronach zajmuje się kumulacyjnymi kominkami.Polecam- powodzenia.(a te wkłady bardzo dobre podobno, ale drogie okrutnie) :wink:

Niestety , ale byłem tam juz i nic nie znalazłem . Dlatego napisałem nowy wątek

marynarka
29-12-2006, 15:27
sorry- pochrzaniły mi się wątki- "piec kaflowy-alternatywa dgp".O ten temat chodzi. Powodzenia! :lol:

Bogumiła
29-12-2006, 19:00
Czy wkład kominkowy kupujesz w tej samej firmie, co obudowę? Jeżeli nie, to zorientuj się, czy ktoś ci go obuduje kaflami. Mam kominek z kafli i wiem, że firmy nie chcą zajmować się obudową wszystkich wkładów. Kafle mają określone wymiary i jeżeli trzeba je ciąć do wkładu, to trzeba szukać zduna. Nie jest to wcale proste. Powodzenia.

Agduś
29-12-2006, 19:09
Kominki kaflowe z wkładami tej właśnie firmy buduje Cebud z Krakowa. Wejdź na ich stronę. Pewnie odległość nie będzie dla nich problemem (siedzibę mają niedaleko bramek autostrady).
Wydaje mi się, że wiedzą, co robią. Nawet mieliśmy zamiar skorzystać z ich oferty, ale w końcu doszliśmy do wniosku, że jak na kominek, który ma tylko dogrzewać, a przede wszystkim byc dla przyjemności, to zbyt duży wydatek. Natomiast, jeżeli chcesz mieć z kominka pożytek, czyli solidnie nim grzać, to warto pogadać z panami z Cebudu. Mają dużo ciekawych pomysłów na zrobienie wydajnego źródła ciepła z takiego kominka.

Staszek budowniczy
30-12-2006, 18:44
Właśnie rozmawiam z Cebudem :D .
Gość ( chyba właściciel) tak opowiada o kominkach jak pan :D Zin o sztuce

Agduś
30-12-2006, 19:41
Właśnie rozmawiam z Cebudem :D .
Gość ( chyba właściciel) tak opowiada o kominkach jak pan :D Zin o sztuce
Fakt, ma gadane. Sprawia dobre wrażenie, ale i tak poszukaj, na pewno na forum znajdzie się ktoś, kto skorzystał z ich usług.
Trzeba przyznać, że nawet konkurencja nie mówiła o nich źle.

kaltam
31-12-2006, 10:31
Mam kominek wykonany przez Cebud. Jakość kafi,materiałów i montazu bez zatrzeżeń (znam kilka ich prac). Pamiętaj o jednym: cena kafla (1 szt.) kształtuje się od kilku do 1000 euro !!!!!! - nie przesadzam. Firma jest słowna ale nie należy do najtańszych i musisz dobrze się targować by ustalić ostatecznę cenę. Warto zainwestować (niestety) kilkanaście (dziesiąt) tys. zł w kominek kaflowy. Polecam

Agduś
01-01-2007, 18:10
Kafle mamy zamiar zamówić w Kafel-art (Kraków). Cena średnia, a można sobie zamówić lub wybrać jakiś ładny wzorek. Początkowo myślelismy o gładkich kaflach, ale, kiedy zobaczyliśmy te cuda, zdecydowaliśmy się na kafle malowane (2-3 szt.). W Cebudzie też je mają, ale lepiej wybrać się do kaflarni i pooglądać więcej.

Staszek budowniczy
01-01-2007, 19:36
możesz podać adres tej kaflarnii :D

Agduś
01-01-2007, 19:52
Nie znam adresu. Pewnie mają stronę www., ale też nie mam namiaru. Na pewno siedzibę mają przy Balickiej za salonem Sparthermu (jakby w podwórku). Może nawet pod tym samym adresem, albo z jakąś literką (np 123 A). Na pewno dokładny namiar potrafią podać w Cebudzie, bo to też prawie po sąsiedzku (ta sama ulica).

Forest-Natura
01-01-2007, 21:48
Witam.
Zobacz Staszku na mój "avatar'ek"
Pozdrawiam.

Staszek budowniczy
02-01-2007, 07:33
Wysłałem prywatnego maila-jak możesz to odpowiedz :D

kaltam
02-01-2007, 16:20
Cebud bazuje głównie na kaflach z Austrii i Niemiec. Niestety rodzima produkcja lub słowacka jest daleko w tyle.

Staszek budowniczy
02-01-2007, 18:11
Czy to znaczy że polskie lub słowackie kafle np. pękają lub coś podobnego

Agduś
02-01-2007, 20:49
Zapytaj Forest - Natura.
Porównaj ceny...
Spróbuj zamówić austriackie lub niemieckie z własnym obrazkiem...
Porównaj wygląd, wybór kolorów...
Pooglądaj w Cebudzie. Ja tam widziałam u nich pokaźną kolekcję kafli zarówno niemieckich czy austriackich jak i słowackich czy polskich. Podczas rozmów nie psioczyli na żadne, nie namawiali koniecznie na "zachodnie".

Forest-Natura
02-01-2007, 21:27
Witam.
Jestesmy tyljko nieco w tyle jeżeli chodzi o kafle wielkoformatowe, tak modne obecnie, ale chodzi tu o naprawdę wielkie formaty, bo np. 22x44 cm to już chyba ma w swojej ofercie większość polskich dobrych kaflarni.
Zresztą kilka polskich kaflarni "notorycznie" wysyła do Niemiec czy Austri swoje kafle od kliku ładnych lat. W promieniu 10-ciu kilometrów ode mnie są np. dwie takie kaflarnie, w tym jedna znana powszechnie w całym kraju.
Zamawiają je tamtejsze firmy kominkowe i zduńskie. :wink:
Pozdrawiam.

Żelka
02-01-2007, 21:33
Ja bede miala kominek ozdobiony kaflami tej kaflarni...
http://www.kafelart.pl/
Mam dobrego fachowca od kominkow 8) i wierze, ze jesli polecil mi ta wlasnie firme, musza to byc dobre jakosciowo kafle, a ze sa piekne to widac na ich stronie... :P :wink:

Forest-Natura
02-01-2007, 22:40
Witam.
No właśnie 8)
Co jeszcze mogę powiedzieć...Prawie każdy kafel w kominku Zeljki będzie robiony ręcznie w pojedynczym egzemplarzu, ze względu na kolor, fakturę bądź malunek. A jeden z tych "kafli" wcale nie będzie wyglądał jak kafel :wink:
Pozdrawiam.

kofi
03-01-2007, 07:38
Też mam z tej firmy. Nie za wiele mamy tych kafli na kominku, ale muszę ppowiedzieć, że podobają się nie tylko nam. Nasz wykonawca mówił, że oni i tak robią na mieszankach sprowadzanych z Niemiec (bodajże), bo mają bardziej stabilny skład.

Mice
03-01-2007, 07:58
no pięknie :) ale moglibyście napisać ile taki kafel kosztuje.
A jakby ktoś w 2 zdaniach napisał jak to się robi technologicznie (nie same kafle, tylko kominek kaflowy ale np. tylko z przodu kafle a po bokach nie, to byłoby super. Nie chcę tego robić sam ale lubię wiedzieć "przed" na czym to polega.

Forest-Natura, jako TEN 8) wykonawca, czy kominki kaflowe (w całości lub częściowo) mają możliwość wyciągnięcia DGP jedną rurą w górę ? Chcę mieć mały kominek, w sensie gabarytów całości i raczej wolę aby w salonie grzał powierzchnią, a nie powietrzem i tylko sypialnie na górze ewentualnie dogrzał ciepłym powietrzem.

Staszek budowniczy
03-01-2007, 11:26
Dzisiaj spotykam się z Forest-Natura :D .
na pewno będę o niebo madrzejszy w temacie kominków

Żelka
03-01-2007, 13:28
Też mam z tej firmy. Nie za wiele mamy tych kafli na kominku, ale muszę ppowiedzieć, że podobają się nie tylko nam. Nasz wykonawca mówił, że oni i tak robią na mieszankach sprowadzanych z Niemiec (bodajże), bo mają bardziej stabilny skład.
kofi a gdzie mozna zobaczyc Twoj kominek?

kofi
04-01-2007, 08:00
kofi a gdzie mozna zobaczyc Twoj kominek?
Był w wątku Kominki nasze, gdzieś koło 12 strony, jakoś nie mogę znaleźć. Mamy takie jasne, jakby z siateczką spękań, kafle brama + jeden z dzięciołem i jeden z dudkiem.

kofi
04-01-2007, 08:31
kofi a gdzie mozna zobaczyc Twoj kominek?
Był w wątku Kominki nasze, gdzieś koło 12 strony, jakoś nie mogę znaleźć. Mamy takie jasne, jakby z siateczką spękań, kafle brama + jeden z dzięciołem i jeden z dudkiem.
No, nie, tam nie mogę go znaleźć.
Takie niezbyt piękne zdjęcia mam:
http://images2.fotosik.pl/231/2e6340c65b9e905c.jpg
a tu z synkiem, widać to siedzisko, bardzo je lubię :)
http://images3.fotosik.pl/230/6f14b19b6e95df99.jpg
Ściany niepomalowane, dlatego takie posępne wrażenie :oops:

Żelka
04-01-2007, 08:41
Dzieki kofi, wczoraj szukalam w "kominki nasze" bo pamietalam, ze kiedys go tam widzialam, ale nie ma go juz. Zamiast zdjecia jest krzyzyk...
Piekny jest Twoj kominek, bardzo ladne kafle i kolor. :P

anna99
04-01-2007, 08:50
http://images12.fotosik.pl/7/4f708015e83a8b34.jpg (www.fotosik.pl)

Mogę pokazać mój skromny, kaflowy kominek. Kafle są z katowickiej kaflarni KARAT. Te moje są z mocno średniej półki, gładkie, bo jak to mówię, musiałam iść na kompromis z marzeniami. Dla oszczędzających jak znalazł.

EZS
04-01-2007, 08:59
Anna, bardzo ładne. A ile kosztuje taka "średnia półka"?

Żelka
04-01-2007, 09:07
anna99 bardzo ladny kominek. no wlasnie z kaflami jest tak, ze nie sa tanie, wiec czlowiek musi wybierac cos posredniego..,ale widze, ze u Was jest ok, tyle ile trzeba aby bylo ladnie...Wiecej by bylo za duzo... :P

kofi
04-01-2007, 11:08
Dzieki kofi, wczoraj szukalam w "kominki nasze" bo pamietalam, ze kiedys go tam widzialam, ale nie ma go juz. Zamiast zdjecia jest krzyzyk...
Piekny jest Twoj kominek, bardzo ladne kafle i kolor. :P
Dziękuję Zeljko, miło mi to "słyszeć" od Ciebie.
Anno99, Twój kominek bardzo fajny, pozwoliłam sobie obejrzeć inne zdjęcia i widzę, że niektóre pomieszczenia mamy podobne (łazienka: umywalka, rzeczony kominek) :)
Ja miałam ochotę na zielone albo brązaowe kafle, ale nie miałam odwagi.
A tak w ogóle, to samo obudowanie tego kominka było droższe od kafli. :roll:

anna99
04-01-2007, 11:38
Anna, bardzo ładne. A ile kosztuje taka "średnia półka"?

Dziękuję wszystkim za słowa uznania. Za kafle 2 lata temu zapłaciłam ok. 2800 zł (zdun za swoją pracę wziął 3000 zł). Miałam wielką ochotę na piękną, butelkową zieleń z cudnymi wzorami (takie jak ma kofi) ale cena mnie poraziła. Wyszło jak wyszło i tak bardzo mi sie podoba.

chopinetka
04-01-2007, 11:38
Witam

Dołączam do grupy zwolenników kaflowych kominków :) wasze bardzo mi się podobają. Mam pytanie na jakiej wysokości są posadowione kominki? Mój mąż zaplanował jakieś 40 lub 45 cm od podłogi. Nie wiem czy to jest ok.

pozdrawiam

Zdun Darek B
05-01-2007, 18:24
Cena kafli od 2-3 lat jest bez zmian . Gdyby Pani Ania kupiła w kolorach z dopłata np 25% lub 50 % to wybór jest większy. Obecnie taki zestaw kafli kosztuje 3002 zł. Kolor jaki Pani wybrała wcale nie jest zły , pobudowałem wiele kominków i wiem że nawet kolory "dziwne na oko " dają często fajne efekty. Bo czy pomysł na kominek cały CZARNY MATOWY jest do zaakceptowania ? A jesli dodatkowo bryła takiego kominka to kostka z wyciętym / cofniętym otworem na wkład Spartherm Bh ?? Jest !! Do tego domu , jego formy i kolorystyki , jest to wręcz idealne.

Zdun Darek B
05-01-2007, 18:35
Co do wysokości wkładu w obudowie z kafli , są dwie szkoły falenicka i otwocka , czyli albo kafle od samego dołu i wtedy wysokość wybranych kafli decyduje o wszystkim albo kafle "od półki" . Kafle są w wysokościach : 22 , 25 , 28, 27, 29 oraz inne atypowe . UWAGA wkłady wielu firm np Jotul sa bardzo trudne do obudowania w kaflach bez konieczności mało estetycznego docinania. Nieliczne kaflarnie docinają kafle przed szkliwieniem , wiele wzorów kafla nie bardzo nadaje się do docinania np kapliczka . Darek B www.kafle-kominki.pl

anna99
05-01-2007, 19:48
Kolor jaki Pani wybrała wcale nie jest zły , pobudowałem wiele kominków i wiem że nawet kolory "dziwne na oko " dają często fajne efekty.

Panie Darku, mój kominek taki jaki jest szalenie mi się teraz podoba i jestem z niego bardzo zadowolona. I dziękuję za świetnego wykonawcę zduna!!!

Żelka
05-01-2007, 21:08
Darek B piekne te realizacje na Pana stronie.... :P

Zdun Darek B
06-01-2007, 07:26
Piękne to dopiero będą jak strona zostanie przebudowana i uzupełniona o nasze nowe realizacje. Może jestem mało skromny ale jeśli Świat Kominków pisze że jakaś firma jeszcze nie ma przedstawiciela w Polsce a MY oferujemy te produkty od 3 LAT lub jesteśmy PIERWSZYM AUTORYZOWANYM przedstawicielem ... Niektóre kafle są dostępne tylko w Żabiej Woli np wielkogabarytowe z ostatniego ŚK . Inna kaflarnia sprzedaje swoje kafle w Polsce tylko firmą których fachowość w branży zduńskiej potwierdzimy . Sprawa jest prosta , dobrzy producenci preferują firmy WYKONAWCZE a nie salony kominkowe .

AndrzejS
13-01-2007, 12:37
Pan Darek B budował mi kominek kaflowy 3 lata temu z kafli Karat i wkładu Tarnawa. Mimo moich wątpliwości czy ma to być z kafli czy innej obudowy dzisiaj zrobiłbym to samo. I wykonawcę tego samego. Polecam.
Pozdrawiam Pana Darka B
Andrzej S.

Staszek budowniczy
14-01-2007, 12:35
Ech - miałem opisac moje spotkanie z Forest Natura kilka dni temu ale jakoś czas tak uciekł.......
Co mogę ciekawego napisać?
Otóż spotkałem sie z naprawdę Fachowcem ( przez duże F) . Gadaliśmy przez dobre 2 godziny . Zadawał sporo pytań o moje potrzeby , analizowalismy wstępnie projekt. Każde moje zadane pytanie było traktowane poważnie choc zdaję sobie sprawę że z niektórych mógłby się usmięchnąć pod nosem i mnie zbyć . Ustaliliśmy wstępnie kształt i wielkość kominka jak i rozwiązania techniczne . Oczywiście teraz będzie to uszczegółowione .
Spotkałem się już z wieloma tzw. fachowcami a na ich tle Forest na serio się wyróżnia pozytywnie. Najważniejsze także to to że jako laik w sumie nie wiedziałem o co pytać , co sam chcę - Forest zdaje sobie z tego sprawę i bardzo pomaga przedstawiając różne opcje , za i przeciw .
Nie jestem związany w żaden , najmniejszy nawet sposób z firmą Foresta więc piszę to bez żadnych podtekstów.
O skłamałem - jestem związany w ten sposób że będzie robił mi kominek wedłud swojego pomysłu :D

VIP Jacek
14-01-2007, 14:31
kofi, jakiej firmy masz wkład kominkowy?
Kształt to chyba masz panoramiczny?
Bardzo mi się podoba.