PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka - czy potrzebna pompa???



Adamxyz
29-12-2006, 08:35
Witajcie,
właśnie jestem na etapie zakupu kotła kondesacyjnego Vaillant ecoTEC VC 186/3-5. W mieszkaniu jest ogrzewanie grzejnikowe oraz podłogówka w 3 pomieszczeniach:
1 łazienka około 5 m2
2 łazienka około 5 m2
3 kuchnia około 15 m2

Proszę o poradę czy istalować dodatkową pompę do samej podłogówki czy wystarczy pompa umieszczona w kotle.
Jeśli tak, to jak ją zgrać aby chodziła tylko wtedy kiedy włącza sie kociął, bo chyba bez sensu jest pompować zimną wodę?
Czy mógby ktoś mi podpowiedzieć jak powinna wyglądać taka połączona instalacja uwzględniająz zawory bezpieczeństwa w rozdzielniku podłogówki przed wysoką temperaturą,
z góry dziekuję za odpowiedz,
pozdrawiam,
Adam

Talbot
29-12-2006, 08:40
Ja w tej chwili mam tak:
instalacja grzejnikowa 7 grzejników
podłogówka dwie pętle łączna powierzchnia około 30 m2

Kocioł Termet Unco 13 kW, całość chodzi na pompie zintegrowanej z kotłem, nie ma żadnych problemów.

Jest zostawiona możliwość dołączenia pompy na podłogówkę.
Taka pompa moze być sterowana od temepratury wody w obiegu termostatem przylgowym.

Adamxyz
29-12-2006, 12:19
dzieki, a w jaki sposób obniżasz tem. wpływającą do instalacjo ogrzewania podłogowego, kiedy w grzejniki idzie 75 st?
A

radomik
29-12-2006, 15:37
dzieki, a w jaki sposób obniżasz tem. wpływającą do instalacjo ogrzewania podłogowego, kiedy w grzejniki idzie 75 st?
A

stosuje się zawory mieszające

Talbot
31-12-2006, 10:18
dzieki, a w jaki sposób obniżasz tem. wpływającą do instalacjo ogrzewania podłogowego, kiedy w grzejniki idzie 75 st?
A

Zawory RTL