PDA

Zobacz pełną wersję : Global Trade



_Beti_
29-12-2006, 09:28
czy ma ktoś zrobioną instalacje wodną rurami pex-alu firmy Global Trade
http://www.allegro.pl/item151699389_rura_pex_alu_pex_fi_16_ubezpieczona_ .html

Lharhard
02-01-2007, 20:55
Podciągne wątek bo także jestem zainteresowany tymi ich rurkami. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym ich Aqualpex ?

Lharhard
06-01-2007, 18:40
A więc, coś o tych rurkach od osób które kupiły rurki pex własciwie to alupex i złączki skręcane i udało mi się je zapytać o jakość wyrobu. Może ktoś będzie szukał informacji, a na forum za bardzo nic o tym nie ma. Zresztą chyba sam się skusze, bo chce sobie pociągnąc wode w rurce fi25 z pexa, a taką ciężko dostać w sklepach po rozsądnej cenie :)

Witam ja jestem bardzo zadowolony z tych wyrobów i napewno jeszcze cos kupie od tamtego sprzedającego. Jakość wyrobu jest wysoka wykonanie solidne i cena przystępna. pozdrawiam"

Witam.
Jestem instalatorem nie zauważyłem żeby były gorsze od kupowanych w sklepach.
Pozdrawiam

_Beti_
07-01-2007, 10:28
to sa wypowiedzi z komentarzy
My nadal nie wiem na co sie zdecydować
cena jest bardzo kusząca
ale produkt niestety chiński :-?

Lharhard
07-01-2007, 12:42
A chesz to kupić do c.o. czy wody. Bo mnie osobiście interesuje tylko ta rurka fi25, która będzie szła w pionach i dostępnym miejscu. Jeśli chodzi o zalewane w podłodze rurki fi16 to jeśli macie stracha do chińskich to zamówcie sobie na allegro Wavin kosztują 3,25 zł/m. Ja tak zrobiłem i jestem spokojny ze mi rura nie peknie, a złączki pewnie zamówie skręcane, bo ludzie są z nich zadowoleni ( to nie są oceny z komentarzy tylko z pytań wysyłanych mailem, więc nie musieli ściemniać ) , a jakby coś zaczeło cieknąc to mozna szybko wymienić.
Koszt rurki nie jest strasznie duży, jeśli tylko grzejniki to pewnie w 100mb się zmieścicie, jesli podłogówka to jednak wyjdzie troche więcej i tu juz decyzja o kosztach jest tylko wasza. Dużo szukałem o tym na forum i ludzie sa podzieleni na tych co zakładają firmówki Wavin, Purmo itp i są zadowoleni, oraz na tych co zakładają chińskie i są zadowoleni. Nie znajdziesz na forum postu typu kupiłem pexa za 1.85zł i musiałem rozkuwać podłogę.

sonet2
01-02-2007, 20:52
Ostatnio miałem też dylemat co do zakupów rur i jakich. Jestem dość skrupulatną osobą i ciągle mi się coś nie podoba i zawsze szukam najtańszych rozwiązań i dobrych. Rury firmy Global Trade moim zdaniem i wielu moich znajomych a co najważniejsze Instalatorów są najlepsze na Naszym rynku. W ofercie posiadają praktycznie cały system PEX. Kolanka, złączki itd.
Warto.
Pozdrawiam

_Beti_
01-02-2007, 21:27
ostatecznie kupiliśmy rury NIBKO ( USA )
a złączki z Global Trade '
instalacja zrobiona
ale jeszcze nie było prób
odpowiem jak sie sprawują złączki gdy wypróbujemy instalacje
ale ceny złącze były bardzo kuszące :roll:

sonet2
04-03-2007, 18:05
Zgadzam się z Beti. Ceny Global Trade są bardzo kuszące, ale to nie tylko ceny decydowały o mojej instalacji Ja także zdecydowałem się na ich system Aqualpex i jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem ogrzewanie podłogowe, które sprawdza się znakomicie. Zanim podjąłem decyzję porównywałem wszystkie dostępne systemy na naszym rynku i system Aqualpex firmy Global Trade jest moim zdaniem, i tych którzy wykonali całą instalację najlepszy. Za niezbyt wygórowane pieniądze mam świetnej jakości instalację. Nawet mój kolega podpatrzył i też sie zdecydował na Aqualpex.

_Beti_
04-03-2007, 20:13
instalacja sprawdzona
i powiem tak
kilka złączek nam zabrakło wiec mąż kupił tak na szybko w okolicznym sklepie brakujące
i co trzeba podkreślić ponad dwa razy droższe i co się okazało na próbie właśnie u tych drogich złączek pękły nakrętki, takie zdarzenie zdarzyło sie dwa razy
Nie powiem jedna złączka Global Trade okazała się wadliwa, ale po poinformowaniu sprzedawcy, grzecznie przeprosił i powiedział aby złączkę przesłać na jego koszt on przyśle nową

Lharhard
24-09-2007, 17:07
Miałem bardzo niemiłe doświadczenie z firmą. Otóż zakupiłem u nich 4 rozdzielacze wiosną, no i ostatnio podłączając kocioł i c.o. przytrafiła się niemiła niespodzianka. Dwa rozdzielacze chciałem skręcić na teflon, ale za każdym razem ciekło, więc dałem sobie spokój i zastosowałem pakuły. I tu się pojawił zonk, wczasie dokręcania dwie belki pękły. Wydawało mi się, że mosiężna belka nie może pęknąć od wkręcania pakuł i że jest to wina materiału. Niestety reklamacji mi nie uwzględniono, gdyż jest to uszkodzenie mechaniczne. Jestem rozczarowany postawą sprzedawcy, bo nie było to celowe moje działanie - nie waliłem tym rozdzielaczem o ściane, tylko po prostu wkręcałem gwint. Może i mam za dużo siły, albo było zbyt dużo pakuł, no ale w takim wypadku chyba sprzedawca powinien dać instrukcje, albo ostrzegać, że zbyt dużo pakuł powoduje pękanie belek. Zamieszczam zdjęcia jednego produktu z pytaniem czy jest to normalne dla belek rozdzielaczy, gdyż czeka mnie jeszcze przyłączenie 2 sztuk.

http://img411.imageshack.us/img411/5530/beklazasilaniapj8.th.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=beklazasilaniapj8.jpg)

minijack
24-09-2007, 21:05
Teflon jakoś się nie sprawdza
też musiałem skrecać na konopiach ale mi nic nie pękło
ale być może to kwestia wyczucia siły

seweryn_swierk
25-09-2007, 10:03
witam,
ma instalacje wodna z GlobalTrade i ogolnie mowiac jestem zadowolony. co prawda dwa gwinty byly zerwane ale po wymianie wszytko ok i nic sie nie dzieje. instalacje montowalem sam. montaz bardzo prosty. nic nie trzeba lutowac czy tez zaciskac. polecam.
seweryn swierk

keri34
06-04-2009, 21:39
Produkt jezeli jest tani jest podejrzany .
Dlaczego ?
Przyjrzyjcie się zdjęciom produktów , widać jak są okrojone z mięsa , znaczy się z mosiądzu .
Cieniutkie scianki , domiezka ołowiu . Wszystko to powoduje niską jakość tych produktów choć niską cenę .
Ale co z niskiej ceny jeżeli nawet uważając urwiecie kilka gwintów .
Scianki złaczek są tak cienkie że się rozchylają i powodują przecieki , pożniej dociągacie i ii psztyk. złom .
Wiec czy warto zapłacić mniej a pózniej kląć i zapłacić więcej ?
Szlag mnie trafia jak widzę jak Polak złotówa goni za taniochą , trochę oleju do głowy .
A żeby nie było nie twierdzę że wszystkie tanie to złe ale PODEJRZANE .