PDA

Zobacz pełną wersję : Firanki na poddaszu?



12-05-2003, 10:00
Witajcie !Wszystkie pokoje na poddaszu maja tak sciete sufity, ze nie da sie zamontować normalnego karnisza. Chyba ze w skośnej scianie, ale to byłoby fatalne !! Czy macie podobny problem?

Majka
13-05-2003, 12:26
Zrób rolety :razz:

Stokrotka
14-05-2003, 07:53
Albo "zazdrostki" - w sklepach można kupić takie plastikowe rurki, które przykleja się do okna. Co prawda, najbardziej pasują do kuchni, ale chyba przy odrobinie inwencji...

Snowdwarf
16-05-2003, 10:13
zgadza się - roleta wewnętrzna...

Marbo
17-05-2003, 20:35
Ostatnio widziaam ( nieztety z zewnątrz) trójkątne okno na poddaszu z ciekawie upiętą firanką. sądząc z efektu mudziała być sztywno umocowana do drążka ( linki) biegnącej właśnie ponad skosami okna.
Moje okna są tyklo u od góry "ścięte w trójkąt" dlatego mam zamiar poeksperymentować z trzypunktowym mocowaniem okiennych "szmatek"

18-05-2003, 00:19
No i dlatego ja mam dach mansardowy i żadnych skosów na poddaszu. Niech żyją kąty proste!

Jędruś
19-06-2003, 18:33
w sumie chyba tylko roleta wchodzi w rachubę... lub nic. Zdaje się, że gdzie jak gdzie ale na poddaszu to raczej nikt Cię nie jest w stanie podglądać.
:roll:

a od słoneczka to jedynie roleta lub firanaka na pinezkach...
:-?

tygrysek
13-03-2004, 20:24
Ja mam dotego jeszcze okna polokragle, wiec jeszcze lepszy problem. Wykonam karnisz na zamowienie (nie wiem jescze jaki kstzalt, musze sobie to rozrysowac i wykonac symulacje) do ktorego na stale w kilku punktach bedzie upieta zaslona. Na dzien jej brzegi bede upinac odchylajac na sciane. Zaslony beda z tiulu nowej generacji czyli polprzezroczyste tak aby w ciagu dnia dawaly duzo swiatla a noca nie pokazywaly co jest w srodku.

TomekM
14-03-2004, 20:48
A ja widziałem takie rozwiązanie, że nad oknem był "standardowy" karnisz, natomiast pod oknem był "reling" taki drążek. Firanka była zawieszona na karniszu a następnie przewieszona przez ten reling. Wyglądało to całkiem nieźle (przynajmniej na zdjęciu).