PDA

Zobacz pełną wersję : Brama przesuwna samonośna segmentowa



MCB
29-12-2006, 09:35
Potrzebna mi jest brama samonośna o szerokości 5m. Z ogonem to co najmniej 7,8m. Niestety w rogu działki brakuje miejsca na ogon. Wydaje mi się, że rozwiązaniem byłaby brama "składana" na takiej mniej więcej zasadzie jak składają się drzwi w windach.

Czy ktoś widział taka bramę?
Pozdrawiam,
MCB

adrian
29-12-2006, 13:00
Witaj

Mam podobny problem. "Zarzuciłem" temat miejscowemu specowi od bram. Obiecał pomyśleć. Ja wrócę do tematu pewnie koło marca/kwietnia. Jeśli do tego czasu nie znajdziesz rozwiązania - napisz. Może mój specu coś wymyśli.

ww.adsk
14-09-2012, 18:44
Witajcie,
czy nic nie znalezliscie w tym temacie?
Wlasnie udalo mi sie zobaczyc taka brame w dzialaniu w Krakowie i mam namiary na wykonawce, ale chetnie poznalbym tez innych producentow, bo niestety cena to prawie jak za 2 bramy przesuwne :( (4-metrowe swiatlo - ok. 5500, 7-m - ok 7000zl, w tym jest juz automatyka i ocynk ogniowy)
Pozdrawiam
Wojtek

Siwy007
24-06-2013, 19:51
Witam,

Jakieś postępy w tym temacie ? Właśnie jestem w podobnej sytuacji i szukam wyjścia. Temat bramy rolowanej upadł bo za drogo, a połączenie furtki do której dojeżdża brama samonośna jakoś mnie nie przekonuje. Jak rozwiązaliście ten temat? Jeżeli można to proszę o namiary do tej firmy z Krakowa. Jestem ciekawy jak ta brama wygląda w rzeczywistości.

takie rozwiązanie byłoby wskazane
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Aw0sS_uNyzU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=pIucmZb-S6s

kupiecjudex
25-06-2013, 21:03
Ja też mam nie wiele miejsca.
Chcę dać bramę szeroką 5 m i nie chcę aby wjeżdzała ona do śmietnika.
Brama Wiśniowskiego 5m ma przeciwwagę 1,46 m czyli łącznie 6,46m u mnie wejdzie na styk, z małym zapasem.

homecactus
26-06-2013, 05:09
Ja też mam nie wiele miejsca.
Chcę dać bramę szeroką 5 m i nie chcę aby wjeżdzała ona do śmietnika.
Brama Wiśniowskiego 5m ma przeciwwagę 1,46 m czyli łącznie 6,46m u mnie wejdzie na styk, z małym zapasem.

brama wisniowskiego ze swiatlem pomiedzy slupami 5m bedzie miala zdaje sie 6.90m. sprawdź dokladnie rysunki techniczne.

ja zrezygnowalem z przesuwnej na korzyść skrzydlowej.

KrisPL_
26-06-2013, 08:56
Nie lepiej skrzydłową w takiej sytuacji kupić? Ja nie mogłem skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ teren zaraz za ogrodzeniem mi się znacznie wznosi, ale jeśli ktoś ma płasko i nie ma miejsca na przesuwną to wg mnie jest to dobre rozwiązanie.

kupiecjudex
26-06-2013, 13:19
brama wisniowskiego ze swiatlem pomiedzy slupami 5m bedzie miala zdaje sie 6.90m. sprawdź dokladnie rysunki techniczne.

ja zrezygnowalem z przesuwnej na korzyść skrzydlowej.

Empirycznie wiem bo mierzyłem u sąsiada wyszło 6,45 m, no chyba że jakąś chińską markę mieliśmy :D
Skrzydłowa nie zawsze ma sens, u mnie jest 9 m do garażu, od wjazdu więć auto może się nie zmieścić na podjeździe.

KrisPL_
26-06-2013, 14:52
Jedno skrzydło ma 2 metry, auto 5 metrów. Zostaje metr do garażu i metr do bramy. Osobiście skrzydłowych nie lubię, sam mam przesuwną.