PDA

Zobacz pełną wersję : Zębiec czu Per-eko ? Lub co innego ??



seven
29-12-2006, 10:15
Nie wiem, który wybrać piec na ekogroszek Zębiec KWKP 25 czy Per-Eko KSR 25kW - te są tylko dostępne u mnie w okolicy.
Czy to prawda, że zębiec to "syf sprzedawany w hipermarketach" ? Bo opinie są podzielone.
A może warto wybrać jakiś inny kocioł na ekogroszek i kupić gdzieś w Polsce ? np. przez www.kotły.com ? Kupywał ktoś z Was tak ? Jesteście zadowoleni ze swoich kotłów ? I jakie to są ??

frupper
29-12-2006, 10:44
Jako użytkownik Zębca po 2 sezonach - osobiście odradzam,
co do drugiego nie wypowiadam się, zgodnie z zasadą - oceniaj coś co użytkowałeś sam (zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją)

pozdr

seven
29-12-2006, 11:59
Dzięki za szczerą odpowiedź.
Zastanawiam się także nad kotłem HEF EKO-PLUS-25KW. Tylko nie wiem gdzie go kupić. Co o nim sądzicie ? I czy cena 8.300 nie jest zbyt wygórowana ?

AldonkaS
29-12-2006, 13:23
Ja mam Viadrus LING 25 (dziś nazywa sie chyba Klimosz Ling) - palę 2 sezon i... nie mogę narzekać.
Polecam również Malejkę (i nie dla tego że mieszka obok mnie :):):) ), ale po prostu robi dobre kotły.

Paleniska (retorty) i ślimaki w HEF'ie pochodzą od Malejki :):):).

0grzegorz
29-12-2006, 13:44
fuupper kotły zebca są dość dobrze wykonane i nie sadze ze to syf

frupper
29-12-2006, 14:01
Ja napisałem że po 2 sezonach nie kupiłbym tego kotła, o syfie nic nie pisałem.
Powody (wg mnie):
- beznadziejne sterowanie (właściwie jego brak)
- wady konstrukcyjne podajnika
- mała bezwładność cieplna kotła.
- kłopotliwe stosowanie rusztów do palenia bez podajnika.
- zbyt wysokie straty ciapła idacego w komin przy tak świeżej konstrukcji.

Jeżeli posiadasz ten kocioł i użytkujesz - podaj proszę zalety ...

Pozdrawiam

slawturo
29-12-2006, 14:40
Ja mam zębca, ale już nie chce mi już się gadać. Jest ok.
O jakich to wadach podajnika mowa??? bo nie zauważyłem, ale zaraz raz rewało zawleczkę na podajniku, fakt, ale tak miało być.
Skoro producent podaje sprawność 82% ( czyli podobna jak i innych kotłów)
więc gdzie te wady konstrukcyjne???
U mnie Per-Eko stoi w Leroy Merlin, więc też pewnie tania tandeta :D

frupper
29-12-2006, 14:54
Udzielam tylko swoich obserwacji z użytkowania kotła,
co do podajnika = czy napisałem o zrywaniu zawleczek ?
nie dopisuj mi prosze słów których nie napisałem - gdyby tak było napisałbym o napędzie czy przekazaniu go do podajnika , nie będę się tu rozpisywał - porównaj sobie jedynie średnice osłon ślimaków w tym i innych kotłach o podobnej mocy (juz nie mówiąc o kątach doprawadzenia do retorty).

Sprawdzałes zużycie paliwa przy ustawieniu pieca na np. min. temp dla niego tj 45 st C i dziesięć wyższą ? - jest praktycznie jednakowe - tzn. "ogromne".
- dlatego napisałem o smutnym sterowaniu.
Sprawnośc producenta to warunki laboratoryjne - nie opierałem się na takich parametrach.
I tez nie kupowałem w markecie ...

Ale nikt nikogo nie przekona ...

ghostt
29-12-2006, 18:47
Ja mam zębca, ale już nie chce mi już się gadać. Jest ok.
O jakich to wadach podajnika mowa??? bo nie zauważyłem, ale zaraz raz rewało zawleczkę na podajniku, fakt, ale tak miało być.
Skoro producent podaje sprawność 82% ( czyli podobna jak i innych kotłów)
więc gdzie te wady konstrukcyjne???
U mnie Per-Eko stoi w Leroy Merlin, więc też pewnie tania tandeta :D
jesli chodzi o zebca to te 82% to chyba wzieli z kosmosu albo liczyli w stosunku to
dziuawej kozy w castoramie je sprzedaja
jak kociol majac taka sama moc jak inne kotly jest od nich o 1/3 mniejszy i lzejszy
i w dodadku ma prawie taka sama sprawnosc ?
jak przypatrzysz sie temu kolu to zobaczysz ze wymiennik jest bardzo maly i nieskomplikowany
82% heh przypominaja mi sie czasy jamnkiow z moca 200W

slawturo
29-12-2006, 20:39
W jednym z wątków znalazłem fajną wypowiedź, myślę, że autor nie pogniewa się, jeśli ją zacytuję:


Szanowni Państwo,

Przeczytałem kilkanaście wątków, w których niektórzy z Państwa brali udział i mam mieszane uczucia co do kwalifikacji sprzedawców czy informatorów od których uzyskujecie wiedzę na temat kotłówy. Polecam kontaktowanie się z działami technicznymi producentów tych urządzeń, gdzie można uzyskać rzetelne informacje i porównać parametry różnych urządzeń. Wiele firm oferuje też szkolenia lub dostarczenie materiałów na temat oferowanych urządzeń. Na pewno te informacje są bardziej ścisłe od wielu zamieszczonych na forach, które delikatnie mówiąc mogą poważnie wprowadzić w błąd nieświadomych inwestorów.

Pozdrawiam
Tomasz Krakowczyk
Grupa KLIMOSZ[/url]

I to by było na tyle.

ghostt
29-12-2006, 21:57
slawturo
jak przeczytasz moja wypowiedz to dowiesz sie z niej ze niemam tego pieca ale czytajac wypowiedzi urzytkowników tego kotla i sam ogladajac ten piec mam powazne watpliwosci w to co napisal producent
niestety w obecnych czasach produceci pisza to co im wygodnie w ulotkach
najczestrzym przypadkiem jest podawanie informacji ze kociol jest dolnego spalania kiedy producetow piecuw z dolnym spalaniem jest naprawde malo
ale juz prawie kazdy pisze ze jego piec jast dolnego spalania
wybacz ale ja nie uwierze w ulotke dopukij sam lub ktos tego nie przetestuje
ty masz taki piec i jestes zadowolony pytanie tylko z czym mozesz go porownac
jakie masz doswiadczenia z innymi piecami ? a jakie masz z tym (od kiedy go użytkujesz?)
ja tez mam piec z podajnikiem ale jako ze urzytkuje go 1 sezon dopiero nie mowie ze jest super albo ze jest bee bo to troche za wczesnie
moge co najwyzej napisac ze jak narazie jestem zadowolony

slawturo
12-01-2007, 19:10
Sprawdzałes zużycie paliwa przy ustawieniu pieca na np. min. temp dla niego tj 45 st C i dziesięć wyższą ? - jest praktycznie jednakowe - tzn. "ogromne".
- dlatego napisałem o smutnym sterowaniu.
Sprawnośc producenta to warunki laboratoryjne - nie opierałem się na takich parametrach.
I tez nie kupowałem w markecie ...

Ale nikt nikogo nie przekona ...

frupper,przetestowałem swój kociołek na tem 55 i 65 st. Wyobraź sobie, że przy 55 jakby więcej palił. Polecam Ci nowy sterownik Elster. Ja go kupiłem do swojego i już nie powiesz, że jest prymitywny. Full wypas: prirytet grzania cwu, tryb lato-zima, pogodówka i nne bajery. Nie mam sterownika pokojowego tylko termostaty na grzejnikach i zasobnik starcza obecnie na 7 dni przy obecnych temperaturach (62 st na kotle).