PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wymiany pieca ?



seven
29-12-2006, 14:56
Ile może kosztować wymiana pieca gazowego na kocioł na ekogroszek ?
Chodzi o wpięcie do istniejącej instalacji , wymiana pompy, i przeróbki aby podłaczyć piec na ekogroszek. Był instalator i wydaje mi się, że zaśpiewał za dużo.

lukol-bis
29-12-2006, 15:09
10 000zł minimum.
Pozdrawiam

gorny7
29-12-2006, 21:34
robilem podłaczenie do c.o gazówki u siebie piec mialowy
piec 3,5tyś
rurki miedż(nie dużo ich było) ,zawory, pompy itp 2,5tys z upustem
bojler 1tyś
robocizna 1tys
razem ok 8tys

u ciebie do tego dodaj drozszy piec jeżeli zostaje gaz to wymiennik

slawoj
29-12-2006, 22:18
Fakora KZ-R 35kW, pompa co, sporo części, robocizna - razem 8900 PLN (lipiec 2006, VAT 7%)

seven
29-12-2006, 23:25
Chodziło mi tylko o koszt robocizny odinstalowania stojącego pieca na gaz (odkręcenie kilku śrub, odcięcie rurki doprowadzającej gaz do niej i zaślepienie jej) następnie przeróbka zasilania i powrotu tak by pasowała do nowego pieca na ekogroszek, zdjęcie starej pompy( która jest teraz na zasilaniu) i załaczenie nowej na powrocie (tak ponoć jest lepiej).
Chodi mi tylko o robocizne, która podejżewam, że potrwa jeden dzień - tak mi się przynajmniej wydaje.

heksa
30-12-2006, 06:51
witam
pozostaw pompę na zasilaniu i zastosój zawór mieszający, tak jest najlepiej
pompy na powtocie instalowano w zesałym stuleciu jak gotowały się kociołki.
kocioł utrzymuję na wysokiej temperaturze i mam ful ciepłej wody i zdrowiej dla kotła na instalację puszczam w/g potrzeb.
Sprawdź w warunkach gwarancji jaka powinna być temperatyra wody na powrocie.
dyskusja na temat umiejscowienia pompy jest bezprzedmiotowa.
Moja rada nie żałuj kasy na bardzo dobrego fachowca. Jeżeli fachowiec zrobi to ze swoimi materiałami szczególnie z kotłem za robociznę weźmie mniej.
Poprostu weźmie kasę na upustach. Pamiętaj przy zleceniu na reputację firmy
kotłownie są obecnie dość skomplikowane naszpikowane elektroniką już :roll: pan Henio z żabką nie poradzi sobie.

pozdrawiam

beton44
30-12-2006, 07:04
Ile może kosztować wymiana pieca gazowego na kocioł na ekogroszek ?


hmm kocioł kotłem a jak z resztą instalacji nikt tu o tym nie pisze tylko o odkręceniu śrubek i dopasowaniu rurek przy KOTLE???


a nie trzeba przypadkiem jeszcze przerabiać instalacji co ???

jeżeli jest zamknięta teraz /prawdopodobnie???/


przy kotle na paliwo stałe to raczej MUSI być otwarta, rura bezpieczeństwa itp.....

heksa
30-12-2006, 07:13
oczywiście naczynie musi być otwarte, nie należy dać nabrać instalatorowi że tak też może być. Na zamkniętym diabli wezmą gwarancję na kocioł.
Noże być buuum z opłakanymi skutkami. Zresztą nasze prawo budowlane tego rodzaju praktyk zabrania. pozdrawiam :roll:

seven
30-12-2006, 07:30
Instalacja jest na pewno otwarta ( z naczynia znajdującego się na strychu przelewa się rurą do kanalizacji w piwnicy np. podczas dolewania wody do instalacji). Także jeżeli chodzi o przeróbkę to tylko w miejscu zamiany kotła tak aby pasował ten na ekogroszek. Cała instalacja wraz z grzejnikami zostaje.

pozostaw pompę na zasilaniu i zastosój zawór mieszający, tak jest najlepiej
pompy na powtocie instalowano w zesałym stuleciu jak gotowały się kociołki.
Tu mnie zaskoczyłeś bo pompę na powrocie będzie chciał zainstalować hydraulik nad którym się zastanawiam czy wziąść go do montażu kotła, ponoć zakładał nie jeden piec na ekogroszek, zresztą cały czas ma full robót instalacyjnych (woda, c.o , gaz i inne) no i opinie o nim były dobre. To jest ten sam, który jak mi się wydaje chce zbyt dużo za podłączenie tego kotła.

Miałbym wielką prośbę o zdjęcie jak macie podłączone kotły na ekogroszek, takżeby było widać pompę czy zawór mieszający. Prześlijcie mi na adres: [email protected]