PDA

Zobacz pełną wersję : czy potrzebna instalacja?



arluka
29-12-2006, 18:51
Prosze, powiedzcie czy potrzebna jest w dzisiejszych czasach instalacja telefoniczna- chodzi mi o okablowanie domu pod np.TP? Nie jestem przekonana co do takiej inwestycji. Aktualnie nie posiadam tel. stacjonarnego, bo wszyscy dysponują tel.komórkowymi. A internet- bezprzewodowy :) I taki sam dylemat jeżeli chodzi o alarm- czy warto, czy wszyscy montujecie? A może wystarczy czworonóg?

Nefer
29-12-2006, 19:00
Zapytaj siebie czy potrzebna czy nie. Zależy to przecież tylko od Twoich potrzeb :)
Ja zamierzam mieć instalację telefoniczną + sień komputerową + kabelki do satelity ( do 2-3 pomiesczeń) + inteligentne oświetlenie pewnie połaczone z roletami zew.+ alarm z podglądem przez internet ( zewnętrzny i wew.) i zastanawiam się nad odkurzaczem centralnym :):) Ale każdemu według potrzeb :)
W moim domku będzie miszkał bullterier (teściów) i pomimo, że skuteczny - nie wierzę mu do końca, że zatrzyma każdego :)

Agduś
29-12-2006, 19:02
Chyba nikt nie wie, czy potrzebna Ci będzie kiedyś instalacja do telefonu stacjonarnego. No, może jakaś wróżka...
Ja na razie takowego nie planuję, ale instalację mamy. Może kiedys będzie się opłacało mieć telefon stacjonarny? Czekam aż wejdą do Niepołomic inni operatorzy, bo jakoś do TP mięty nie czuję. W Opolu mieliśmy Netię.
Podobnie z instalacją alarmową. Popytaj sąsiadów, czy okolica bezpieczna, czy często się włamują do domów. Zastanów się, jak Twój dom będzie wyglądał na tle innych - czy jak luksusowa rezydencja bogacza wyposażona w wiele kuszacych dóbr doczesnych, czy jak przeciętny domek w okolicy. W pierwszym wypadku "średnia włamań" może nie dotyczyć Twojego domku.
Pies może "zadziałać" pod kilkoma warunkami:
- Duży, groźnie wyglądający pies.
- Musi być dobrze wyszkolony, żeby wiedział, jak i kiedy "zadziałać" i przede wszystkim, żeby nie dać się otruć.
- Nie może mieszkac w kojcu, tylko biegać po ogrodzie lub być w domu.
- Pies nie wyjeżdża z Wami na wakacje, weekendy itp. - zostaje z kimś i pilnuje przez cały rok.

am00
29-12-2006, 20:24
Nie opłaca się robić żadnej instalacji na zapas, a zwłaszcza telefonicznej.
Obecnie rezygnuje się z kabli wszedzie tam gdzie to możliwe, masz telefony bezprzewodowe, internet od operatorów GSM, telewizja w standardzie DVB-T (już niedługo nas to czeka) obejdzie się rónież bez instalacji antenowej.

artureski
29-12-2006, 21:30
również zrezygnowałem z instalacji wszelakiej,,,nie licząc alarmowej i elektrycznej:-) Alarmowa - bo niewielki koszt okablowania a i tak była w planie (sam alarm miał być później ale wyszedł wcześniej co procentuje spokojnym sumieniem oraz snem). Telefonu stacjonarnego nie posiadam, a jesli kiedyś będzie to zapewne i tak przenośny, net radiowo - to tylko kwestia czasu i coraz mniejszych pieniędzy. A jeśli nawet będą potrzebne kabelki do czegoś to będą listwy - tak ja to widzę i planuje u siebie. Jednym słowem - tylko alarmowa...