PDA

Zobacz pełną wersję : odcięcie zbiornika wyrównawczego



bimki
29-12-2006, 19:59
Witam,

mam w domu stare centralne - zbiornik wyrówawczy znajduje się na strychu. Niedawno zainstalowalem popme i kupiłem nowy piec.

Czy jak mam juz pompe i obieg wymuszony, to czy nadal potrzebny jest ten zbiornik wyrowawczy? Co musialbym zrobic, zeby moc go odciąć i jakie to mniej więcej koszty?

pozdrawiam

beno11
29-12-2006, 20:04
Witam,

mam w domu stare centralne - zbiornik wyrówawczy znajduje się na strychu. Niedawno zainstalowalem popme i kupiłem nowy piec.

1 Czy jak mam juz pompe i obieg wymuszony, to czy nadal potrzebny jest ten zbiornik wyrowawczy?
2 Co musialbym zrobic, zeby moc go odciąć i jakie to mniej więcej koszty?

pozdrawiam
odn 1 tak - jezeli to piec na paliwo stale
odn 2 jezeli to piec na paliwo stale - ubezpieczyc sie na zycie na jak najwieksza kwote + notariusz :) oblicz jakie to koszty
P.S. oczywiscie tej opcji Ci nie zycze

siwy z gosławic
29-12-2006, 20:08
:lol: :D :lol: :D

bimki
29-12-2006, 20:53
chyba źle sprecyzowałem o co mi chodzi :)

teraz mam obieg otwarty z naczyniem wzbiorczym na strychu. Nie chce juz tego naczynia, bo mi przeszkadza w urzadzeniu poddasza. Dlatego chcialbym miec obieg zamkniety - z tego co sie zorientowalem to w obiegu zamknietym powinienen miec jakis zawor bezpieczenstwa i cos co chroni przed przegrzaniem.

Chcialem zapytac czy taka przerowba jest kosztowna (pomnińmy koszty notarialne i ubezpieczeniowe, hehe)

Piec jest na wegiel/drzewo (bez podajnika).

beno11
29-12-2006, 20:57
chyba źle sprecyzowałem o co mi chodzi :)

teraz mam obieg otwarty z naczyniem wzbiorczym na strychu. Nie chce juz tego naczynia, bo mi przeszkadza w urzadzeniu poddasza. Dlatego chcialbym miec obieg zamkniety - z tego co sie zorientowalem to w obiegu zamknietym powinienen miec jakis zawor bezpieczenstwa i cos co chroni przed przegrzaniem.

Chcialem zapytac czy taka przerowba jest kosztowna (pomnińmy koszty notarialne i ubezpieczeniowe, hehe)

Piec jest na wegiel/drzewo (bez podajnika).
czytaj co poprzednio napisalem
Piec na wegiel/drzewo musi byc w obiegu otwartym inaczej patrz pkt 2

beton44
30-12-2006, 07:14
to ja może doprecyzuję:

ten notariusz to jest po to, żeby testament spisać...

na wypadek wybuchu kotła pozbawionego zabezpieczenia - rury bezpieczeństwa...


i gdy spadkobiercy ustawowi wszyscy mieszkają w tym domu....


to trzeba na wszelki wypadek ustanowić jakiegoś spadkobiercę testamentowego, jeżeli nie chce się żeby działka /z ruinami domku/ przeszła na rzecz Skarbu Państwa...

bimki
30-12-2006, 15:49
no chyba masz racje z tym, ze musi byc ten zbiorniczek na poddaszu...
trudno. Pozostaje go tylko jakos obudowac i koniec...

znalazlem taki artykuł: http://www.termomodernizacja.com.pl/index.php?section=art&article_ID=196&page_ID=1
ale mnie nie przekonuje..

kbab
30-12-2006, 16:15
Witam
Jeśli zakupiłeś nowy piec, to napewno jest z przeponowym naczyniem wzbiorczym. Wystarczy zainstalować zawór na wyjściu do starego zbiornika wyrównawczego, lub go zlikwidować i rurę do niego zaczopować, w już zamkniętym obiegu wyrównać ciśnienie do wymaganego przez producenta pieca, piec uruchomić i cieszyć się z przerobionej instalacji.
Pozdrawiam Leon z Wrocławia.

kbab
30-12-2006, 16:17
Sory!!!
Nie napisałeś jaki nowy piec zakupiłeś???

ghostt
30-12-2006, 16:33
bimki czemu cie nie przekonuje ?
to jedyny sposob na pozbycie sie naczynia wzbiorczego z poddasza
ale niestety drogi w zakupie i drogi w eksplantacji (dodatkowa pompa)
najlepiej obuduj i tyle

bimki
30-12-2006, 19:04
obuduję i tyle :)

myslalem, ze mozna miec zastepnik tego naczynia w piwnicy i koniec - a okazuje się, że fizykę cieżko oszukać...

pozdrawiam

sebo8877
30-12-2006, 19:44
PN-91/B-02413-Ogrzewnictwo. Ciepłownictwo. Zabezpieczenie instalacji ogrzewań wodnych - kotłami na paliwo stałe - mówi jasno i wyraźnie - do kotłów na paliwa stałe nalezy stosowac system OTWARTEJ instalacji C.O. czyli posiadającej naczynie wzboircze z przelewem w najwyższym punkcie instalacji!!
Tak więc mam ogromną prośbe do kbab - nie pisz głupot i nie wciskaj kitu ze piec na paliwo stałe - nieważne ile ma przepon - powinien czy może pracowac z układzie ciśnieniowym.
Druga rzecz radzę zapoznać się dokładnie z gwarancją kotła - - podejrzewam że na 100% jest tam zapis o instalacji w układzie otwartym.

Pozdrawiam serdecznie

Sebo8877