PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W WERBENACH pracownia ARCHON



kate 25
29-12-2006, 21:43
Witam wszystkich, w tym miesiacu minal dokladnie rok naszych poszukiwan wymarzonego projektu i ciesze sie ze tyle to trwalo bo w koncu polaczylismy to co jest praktyczne w srodku z wygladem zewnetrznym, bryla budynku w domku W WERBENACH

A bylo ciezko, nawet bardzo :(
szczegolnie na tak waska dzialke ( 16,5 m) w koncu znalazl sie projekt o slicznej bryle, zgrabnej z zewnatrz i z funkcjonalnym wnetrzem przynajmniej wedlug nas:)
Wczesniej wybrane projekty byly wszystkie z dachem dwuspadowym i jeszcze niedawno SZMARAGD ktory mialam okazje zobaczyc na zywo, wewnatrz niezly ale glowny mankament to nieustawny salon z tymi schodami na pierwszym planie a z zewnatrz niestety nie podobal mi sie poprostu nie przepadamy jak to niektorzy mowia za stodolkami

Za to wiekszosc uwaza ze dach czterospadowy (jaki jest W WERBENACH) to na poddaszu mala powierzchnia duzo skosow itp ale odwiedzalam juz takie domki w srodku niektorzy podnosza scianke kolankowa i jest ok a poza tym w tych pokojach nie laduje sie duzo szaf, mebli i nie wiadomo czego
A jeszcze w kazdym pokoju na poddaszu jest wyjscie na balkon wiec jak ktos chce sie tak bardzo wyprostowac i przeciagac to prosze uprzejmie:)

Mili forumowicze czekam na wszelkie opinie :)
A moze jednak ktos zastanawial sie nad tym projektem?:))

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m4497ce9bb36e7

jacekp71
30-12-2006, 16:38
ladny domek .... w ogole archon ma ladne projekty ;-)

300 tys i mieszkasz !! ;-))))

kate 25
06-01-2007, 15:30
Dzieki JACEK za dobre slowo:)

A poza tym nikt nie zastanawial sie nad tym projektem wogole???
A moze ktos go bral pod uwage i zrezygnowal:( to niech przynajmniej poda z jakich powodow, albo jakie zmiany by wprowadzil
My robimy garaz dwustanowiskowy i podwyzszamy scianke kolankowa o 25 cm
Pozdrowienia:))

Artur K.
07-01-2007, 20:34
Projekt ma kilka zalet i wad, tak jak każdy. Kwestia ważniejsza - czy Wam się podoba i jak będziecie się czuli w jego wnętrzu. To jest najważniejsze.
Kilka projektów Archonu omawiałem już w blogu, ten też. Zapraszam do poczytania.

kate 25
08-01-2007, 21:25
ARTURZE K, bardzo pomogl mi ten opis Domku w Werbenach
dzieki serdecznie za link i odpowiedz:)))
Teraz tylko zastanawiam sie nad jedna rzecza a mianowicie ta nieszczesna scianka kolankowa :(
Mam zagryche..??
Myslelismy ze jak podniesiemy tylko o 25 cm to nie zaburzy kształtu bryly ,teraz jak patrze na ta linie balkonow to mnie martwi:(
A czy wydluzenie dachu (krokwi) nic by tu nie pomoglo??

Jesli chodzi o inne niedogodnosci jak brak spizarki to wykombinujemy cos pod schodami a brak pomieszczen gospodarczych zastapimy dwustanowiskowym garazem gdzie bedziemy przechowywac narzedzia itp
Strych sie powiekszy a tam zrobimy pralnie suszarnie garderoby
Pozdrawiam:)

Artur K.
09-01-2007, 17:57
Wydłużenie krokwi sprawi że uzyskasz jedną linię, ale za to zrobisz sobie większy cień na ściany i okna. Po drugie zwiększy Ci się optycznie bryła dachu. Domek zatraci proporcje i zacznie przypominać "grzyb" z kapeluszem.

Wydłużenie garażu da Ci tylko zwiększenie powierzchni pokoju nad garażem. Ten pokój i tak jest mało ustawny - trzy ściany ze skosami, nie widać tam możliwości wstawienia pralnii,chyba że rezygnujesz z tego pokoju na rzecz pomieszczeń gospodarczych? - ale do odważnych świat należy :)

Spiżarka pod schodami nie zda egzaminu - za daleko trza chodzić. :)

AManys
21-02-2007, 13:55
Witaj. Mi bardzo się ten projekt podoba. Podobnie jak Ty przejrzałem kilka tysięcy domków i ten jest najbliższy ideałowi. Zamierzamy ruszyć z budową za 2 lata. Teraz trwają przygotowania tj. nabywam "wiedzy fachowej". Tak więc projektu jeszcze nie kupiliśmy, ale w chwili obecnej zdystansował wszystkie inne. Również będziemy chcieli mieć garaż 2 stanowiskowy, ale projekt w wersji lustrzanej. W planach małe zmiany kosmetyczne. Jeżeli ruszyłaś z budową to proszę podaj:
- rejon, w którym budujesz,
- czy podwyższaliście ściankę kolankową,
- jakie zmiany wprowadziliście,
- na jakim etapie jesteście,
- czy zmienialiście rozkład pomieszczeń,
- jaką macie ścianę 2, 3 warstwową.

My mocno głowiliśmy się nad możliwością powiększenia salonu. Te 26 m2 wraz z jadalnią jest chyba trochę mało. Chociaż nie widziałem domku w rzeczywistości.

Pozdrawiam i gratuluję wyboru

robjar
16-04-2007, 07:26
dlaczego nikt nie buduje tego domku .Czy naprawde nikomu się nie podoba?

robjar
16-04-2007, 07:28
p rzepraszam to jest link do projektu http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7

robjar
16-04-2007, 07:55
Witam chce budować dom w Werbenach .Prosze wszyskich budujących i nie tylko o opinie i porady.Czy ktoś już może go wybudował? http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7

robjar
17-04-2007, 12:58
czy nikt niema nic do powiedzenia na temat tego domu.Prosze o opinie.

robjar
18-04-2007, 13:04
dajcie jakiś znak.

robjar
20-04-2007, 22:02
prosze o jakieś komentarze.

dorcha
21-04-2007, 07:29
Bardzo fajny domek. Dobrze rozplanowane pomieszczenia. Dla mnie jeszcze ważne, że w częsci dgłównej poddasza prawie nie ma okien połaciowych. Dach jednak troche skomplikowany i może podwyższyć koszty budowy. Ogólnie jest cool.

Pozdrawiam
Dorcha

robjar
21-04-2007, 22:42
Dziękuje za zainteresowanie i prosze o więcej komentarzy.

robjar
25-04-2007, 07:57
Dom zaczynam budować w lipcu i chętnie podziele sie z kimś moimi uwagami i spostrzeżeniami

13023209
25-04-2007, 08:28
Witam chce budować dom w Werbenach .Prosze wszyskich budujących i nie tylko o opinie i porady.Czy ktoś już może go wybudował? http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7

Bardzo fajne rozplanowanie pomieszczeń. Dom całkiem niezły tylko dość drogi w budowie.
Te koszty budowy, które podają to jakieś nieporozumienie.Nie ma szans wybudowania tego domu w tej cenie.

robjar
25-04-2007, 08:37
w czoraj mialem spotkanie z czlowiekiem od budowy i za samą robocizne zarzyczył sobie 80 tyś czy to normalna cena bo mi sie wydaje ze duzo przesadzona.

13023209
25-04-2007, 08:58
w czoraj mialem spotkanie z czlowiekiem od budowy i za samą robocizne zarzyczył sobie 80 tyś czy to normalna cena bo mi sie wydaje ze duzo przesadzona.

Nie dziwi mnie to. Popatrz. Nie ma ludzi do pracy. Ekipy budowlane mają mnóstwo zleceń i niestety to oni wybierają sobie klientów.
Takie czasy nastały. To jeszcze nic. Popytaj w hurtowni ile czeka sie na cegłę :-)

robjar
25-04-2007, 09:05
to fakt czekać trzeba ale ja zamówilem cegłe z niemiec i to nawet w dobrej cenie chyba bo po 9 zl

robjar
27-04-2007, 08:15
ie za stan surowy zamknięty za dom w werbanach oczywiście chodzi o robocizne.

Maja W.
02-05-2007, 09:26
Obecnie jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania wymarzonego projektu i właśnie Dom w Werbenach zwrócił naszą największą uwagę. My jednak będziemy budować bez garażu, z czym nie ma problemu jak się dowiadywaliśmy w Archonie.
Dom ma ładną bryłę, funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń. Mi zależało na dużej kuchni (choć chętnie wcisnęłabym gdzieś jeszcze spiżarkę), wielkiej przestrzeni dziennej (wywalę to "coś" łączące pokój dzienny z holem - zostanie sama kolumna)...
Robjar, a jakie zmiany adaptacyjne wprowadzasz w projekcie?
Z wielką ochotą będę śledzić postępy twojej budowy, bo my zaczniemy budować najwcześniej wiosną 2009....

robjar
04-05-2007, 11:02
Witam i bardzo się ciesze ze wybraliście ten projekt jest super ale kilka zmian trzeba wprowadzić.Powiększamy wiatrołap, łączymy łazienke z kotłownią,wyburzamy kawalek ściany przy telewizorze co spowduje wrarzenie większej przestrzeni a w z tego pokoju robimy pokoj otwarty (będzie się tam znajdowal barek z winami i alkoccolami ,mała sowka,maly telewizor(taki maly pokoj towarzyski do pogaduszek.Dodatkowo okno w tym pokoju przedlużamy do samej podłogi ,będzie można z niego wyjść na taras a okno prawe w salonie powiększamy do szerokości 2 metrów(będzie rozsówane)To narazie wszystkie zmiany.Zapraszam wszystkich do wymiany opini.

Ana79
04-05-2007, 19:12
Witam, zamierzam kupic ww projekt, bardzo prosze o spostrzezenia a propos jego funkcjonalnosci, ewentualnych modyfikacji. Mysle o podpiwniczeniu 1/3 budynku pod pomieszczeniami 5,6,7 i 8 oraz likwidacji 2 okien w kuchni i jadalni na elewacji bocznej a takze 2 okien dachowych w pokojach numer 8 i 5 na poddaszu. Z gory dziekuje za komentarze i rady. Ponizej link do projektu
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m45f00d51b3d8b

AAgnieszk@
05-05-2007, 17:57
Fajny, niewielki domek, zauważyłam go jakiś czas temu ale w wersji z dachem czterospadowym, bardziej mi się podoba. Układ pomieszczeń ciekawy, choć salon z jadalnią za małe i wiatrołap mógłby być większy.

Zyczę trafnego wyboru! :wink:

Maja W.
06-05-2007, 20:10
Hmm... no i proszę twoje zmiany zainspirowały mnie do glębszych przemyśleń:D Ten pomysł z powiększeniem wiatrołapu wydaje się fajny, zwłaszcza, że po przesunięciu łazienki można by było dać w niej oba małe okienka, a my i tak będziemy budować dom bez garażu, więc na tej elewacji bocznej chcemy dać 2 małe okienka: jedno w kotłowni, a drugie w gabinecie - żeby było symetrycznie. A pomiędzy nimi będzie okno dachowe doświetlające schody:)
Co do zmian w salonie to też jestem za powiększeniem okna na taras - tylko my wolimy powiększyć to w środku. Fajną rzeczą będzie ten pokoik na pogaduchy...my jednak potrzebujemy pokoju - gabinetu do pracy.
Pozdrawiam

robjar
11-05-2007, 08:01
Masz racje z powiększeniem środkowego okna ,po przemyśleniach też tak zrobimy.Fajnie by było gdyby można przesunąć kominek w inne miejsce ale nie zabardzo jest gdzie.

lido41
28-06-2007, 20:03
Witam

Szukam osób które budują lub są zainteresowane projektem" Dom w Werbenach"
z pracowni ARCHON.Oczywiście mile widziane opinie, rady, fotki...,.

Oto link do projektu:http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7

Maja W.
19-07-2007, 22:34
Cześć robjar.... zastanawiam się jak twoja budowa? Coś ruszyło??
Czekam na relacje i zdjęcia!!

Maja W.
23-01-2008, 23:55
Ręce opadają...jak wreszcie udało mi się znaleźć chwytający za serce post, to wątek upadł :evil: :evil: :evil:
Już prawie od roku kochamy się z mężem w tym domku..niestety nikt na forum Muratora go nie wybudował i nie buduje!!
Nie wiem AManys czy twoje plany budowlane co do Werbeny się nie zmieniły...
Planujemy budowę odbicia lustrzanego Werbenki, ale bez garażu.. Poza tym poszerzamy dom o 1m i wyciągamy wykusz do końca balkonu.. Chciałabym też zmienić rozkład ścianek działowych na poddaszu (tak, żeby każdy pokój miał oddzielny balkon).
Budowę planujemy na wiosnę 2009, ale jak odrolnią nam działeczkę wcześniej, to może fundamencik stanie jeszcze jesienią:)
A jak to wygląda u Ciebie...

Dodam tylko, że będziemy budować tuż pod Krakowem (powiat Wielicki).

Jeszcze jako tako działa forum fanów Werbenki na stronie Archonu - w ten sposób umówiliśmy się w sierpniu z budującymi Werbenę pod Rzeszowem na oglądanie ich domku (wtedy był to stan surowy otwarty).

AManys
24-01-2008, 17:23
Witaj Maja W. ja również ruszam z Werbenką na wiosną 2009 r. teraz przygotowania. Jak planujesz poszerzyć do o metr to spójrz na projekt Dom w Werbenach 3 ma wymiary 11 m x 8,8 Myslę że dla nas będzie idealny. Też myślałem o poszerzeniu domu o 1 m. Ten nowy projekt będzie dostępny w spzedaży od początku marca - dzwoniłem doArchonu.

Planuję zamurować wejście do kuchni od strony korytarza. Ten mowy projekt ma również spiżarkę i salon 33 m. Bo poprzedni miał chyba 26. Przy otwartej kuchni powinno to być wystarczające.

Również planuję budowę w wersji lustrzanej i prawdopodobnie dorzucę piwnicę.

Ciekawi mnie bardzo Wasz pomysł na rozmieszczenie poddasza. Jeśli można to proszę dać jakiś skan na priva.

Pozdrawiam i czekam na wieści.

Maja W.
02-02-2008, 16:40
Witaj AManys... jakoś mało na tym forum zwolenników Werbeny :/
Projekt Domu w Werbenach 3 oglądałam, ale pozostaniemy jednak przy poszerzeniu domu o metr, ale nie symetrycznie jak jest w tamtym projekcie, tylko właśnie salon i gabinet (i oczywiście 2 pokoje na górze). Ten nowy projekt uważam, że jest fajny właśnie ze względu na spiżarkę, większy wiatrołap i większe łazienki...no ale to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy więcej...
Nad tym rozmieszczeniem pokoi na poddaszu jeszcze myślę...jak coś "stworzę" to Ci prześlę.
A gdzie ty będziesz budować swoją Werbenkę??

niezapominajka567
02-02-2008, 18:41
Witajcie!!I ja zamierzam budowac ten domek.Ogladałam chyba z 1000 projektów,ostatecznie wybraliśmy kilka i długo miał to być dom w cyniach z Archonu, ale Werbenka ma jednak duzo lepsze rozwiązanie na dole, chociaż góra bardziej mi odpowiadają Cynie.Naczytałam się sporo o tym projekcie i różne zmiany są wprowadzane.Można np.zrobić na górze dwa identyczne pokoje tzn.naprzeciwko łazienki zrobić garderobę.My wymyśliliśmy coś innego-nie wiem jeszcze jak się na to zapatruje architekt.Mówie cały czas o tym nowym projekcie Dom w werbenach 3 z podwójnym garażem
.Zmiany ktore chcemy wprowadzic wyglądają tak :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b645952315ee540.html[/url]

Niaka
14-02-2008, 13:57
:D Zdecydowaliśmy się z mężem wybudować dom w werbenach 3, z garażem 2-stanowiskowym.Początkowo chcieliśmy postawić DwWerb 2GP, ale po przeczytaniu forum na stronie Archonu i przeanalizowaniu powierzchni, wydaje mi się, że wersja 3 bedzie korzystniejsza(forumowicze narzekali na zbyt mały pokój dzienny).Mój kierownik budowy, stwierdził, że wersja 3 jest lepiej rozwiązana-jest spiżarka i garderoba, a koszty budowy będą prawie identyczne jak wesja 2GP,(której nie chciałam podpiwniczać). Budujemy w woj.opolskim. Teraz jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Zastanawiam się teraz jaki kredyt będzie najkorzystniejszy.Interesowałam się kredytem z dopłatą od państwa,ale znajomi odradzają mi, ze wzgledu na wysokie oprocentowanie-ok 9% :o :roll: . Jesli ktoś wziął taki kredyt, bądz sie interesował tym, to proszę o wypowiedź.

niezapominajka567
16-02-2008, 11:49
Cieszę się, że się też zdecydowaliscie na ten projekcik!!! W grupie będzie nam raźniej :lol: A myśleliście już nad adaptacją? Co macie zamiar zmienić? Pozdrawiam A & Ł

Niaka
18-02-2008, 07:27
Niezapominajka, odnośnie zmian, to planuje przesunąc ściankę w pokoju 2 do pokoju 8, tak żeby 2 miał osobny balkon(jak inne pokoje), podniosę ściankę kolankową o jeden pustak. W jadalni wstawię duże okno i tam będzie wyjście z kuchni na taras. Byłam ostatnio u znajomej, które musiała latać trasą kuchnia-jadalnia-salon, żeby dostać się na taras z kawą, jednocześnie nieustannie zmywając i denerwując się, gdy ktoś naniesie trawę lub piasek na jej parkiet. Ja chciałabym tego uniknąć, zresztą tak będzie lepiej, bo działkę mam długą i wąską. Od strony jadalni planuje ciut większy taras, tak żebym mogła posiedzieć z dziećmi i pobawić się . Będę też miała lepszy widok od tej strony na ogród i dzieci (na razie mam jednego niesfornego aniołka, którego wszędzie pełno :D ). W kuchni nie będzie żadnych wiszących szafek, tylko same blaty,ale szersze niż klasyczne(zawsze mi się takie podobały). Blat od strony jadalni będzie wyższy- cos w rodzaju barku,ale krzeseł barowych nie będzie(chyba :-? ). W salonie zamuruję to małe okienko, gdyż tam chcemy postawić duuuuże akwarium ok 600 l, bo mąż i ja jesteśmy pasjonatami akwarystyki profesjonalnej. Teraz mamy 250 l i piękne, duże pielęgnice i wciąż nam mało :lol: Trochę mnie przeraża czyszczenie takiego kolosa i podmiana wody, ale myślę, że będzie ok. A propo ścianki kolankowej, to widziałam Dom w Aloesie 2 w realu i tam scianka w orginale miała 107 cm, ale własciciele podniesli o jeden pustak i 10 cm z wieńca i te skosy były praktycznie nieuciążliwe, takie skosy mogłabym mieć. Teraz mieszkam w domu ze skosem 90 cm i jest to trochę za mało. Jeszcze do niedawna byłam zdecydowana na aloesa, ale jak go zobaczyłam, to dziękuję sobie, że dążyłam do tego, żeby go zobaczyć w realu, bo antresola w tym domu to jedno wielkie nieporozumienie. Wchodzi się do domu i mimo wiatrołapu od razu każdy widzi co się dzieje w salonie i kto co pije.A dziura w suficie jest niewspółmierna wielokścią do wnętrza. To projekt dla kogoś, kto ani na chwilę nie będzie chciał pobyć sam i wypocząć w ciszy, choćby pół godzinki :)
Niezapominajka, gdzie budujesz?

Niaka
19-02-2008, 12:36
Ja w woj. opolskim. Jaki kolor elewacji planujecie i jaki dachówki?
[/list][/code]

niezapominajka567
19-02-2008, 18:25
Witaj Niaka!Też mamy za soba zachwyt nad projektem "Dom w aloesie", ktory jednak szybko nam przeszedł na korzyść "Domu w cyniach"-na całe szczęście znależliśmy zdjęcia z realizacji w środku i stwierdziłąm, że kuchnia jest stanowczo za mała. No ia tak znalazłam "Werbenkę " :D
Budujemy pod Poznaniem.Odnośnie elewacji to podoba nam się kolorek blady krem a dachówka karpiówka koloru grafitowego. Chcemy też wprowadzić kilka zmian w projekcie-pierwsza i podstawowa to garaż 2- stanowiskowy. Na dole :
- w garażu dobudowany mały korytarz i zrobione wejście do gabinetu przez drzwi z tyłu garażu. Bo póki co ma być tam pokój gościnny ale docelowo gabinet i stąd to osobne wejście.
- viv a vis schodów zrobiona ażurowa ścianka z piaskowca
- kuchnia częściowo zamknięta ścianką ażurową też z piaskowca (albo z czegoś innego)
- zlikwidowane małe okno w kuchni (żeby było więcej miejsca na szafki wiszące
- w jadalni duże drzwi zamiast okna( żeby nie trzeba było biegać na taras przez salon
- w salonie zamienione okno z drzwiami (żeby nie chodzić pomiędzy kanapami a TV)
A jeżeli chodzi o górę to też kilka zmian
:lol: A generalnie ma to wyglądać prawie tak jak tu narysowłam -tylko że lustrzane odbicie, czyli łazienka będzie tam gdzie jest a reszta odwrotnie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b645952315ee540.html%5B/url%5D
Pozdrawiam-Aneta

Niaka
20-02-2008, 07:01
Witaj Niezapominajka :) Odnośnie dachu to planuje dachówke jak w projekcie, czyli czerwoną marsylkę- nie wiem tylko czy kolor ceglasty czy może inny odcień. Własnie się zastanawiałam jak mogę zaaranżowć tą przestrzeń naprzeciw schodów. Twoja azurowa scianka z piskowca to świetny pomysł, tylko nie bardzo mogę sobie ją wyobrazić-napisz coś więcej. Tak naprawde to dom w cyniach, szczególnie góra bardziej mi odpowiada, ale dół tego domu jest dla mnie nie do przyjęcia(hol w salonie, mała kuchnia i w ogóle duża przestrzeń niczym nie podzielona), no ale nie pogodzę domu w werbenach i cyniach, więc wybrałam werbeny 3. Nie wiem czy pisałam, ale też robie garaz 2 stanowiskowy. Schody będą lane z betonu, później je sobie czymś obłożę. Wkleję dziś fotkę z naszej działki, na której bedzie stał dom, mam w sumie 20 arów, i juz się trochę martwię kto będzie obrabiał ogród.Na razie tylke. Wczoraj właśnie mój kierownik budowy i wykonawca złożył dokumenty do wodociągów (prąd i gaz już złożony). no i teraz czekamy. Nie wiem ile to potrwa,ale mam nadzieję że pozwolenie na budowę będzie wkrótce. Pozdrawiam Ania

Niaka
20-02-2008, 07:03
i jeszcze jedno, chcesz przenieś łazienkę w inne miejsce, ale czy piony będą Ci się zgadzały?

niezapominajka567
20-02-2008, 18:15
Witaj!!! Odnośnie tej ścianki ażurowej to chcę przedłużyć ścianę pomiędzy gabinetem asalonem i połaczyć z tym krótkim kawałkiem ściany na której jest kominek. Ma to wyglądać coś podobnie jak to :http://images12.fotosik.pl/37/5767151cdd4537e2.jpg A odnośnie łazienki to ona nie będzie miała zmienionego pionu-źle się zrozumiałyśmy-będzis przeróbka ale lustrzana tego projektu co widziałaś czyli łazienka zostaje na swoim miejscu ale bedzie powiększona, a naprzeciw połączone zostaną 2, 3 i 4 i to będzie sypialnia z dużą garderobą (oczywiście 2 będzie miała jedną ścianę inaczej-taką po skosie). My też złożyliśmy wniosek o prąd, niestety gaz będzie dopiero w przyszłym roku.
Czekasz na pozwolenie na budowę? A nam powiedziano, że do tego trzeba mieć projekt-a Archon ma sprzedawać ten projekt od 3 marca... :roll:
My też mamy sporą działke- ale ja się nie martwię, bo uwielbiam grzebać w ogrodzie, więc póki co puszczam wodze fantazji jakie to kwiaty będę miała :D Dom nie będzie na samym przodzie działki, bo planujemy taki pólokrągły wjazd. Ciekawa jestem Twojej działeczki :wink:

niezapominajka567
20-02-2008, 18:18
http://images12.fotosik.pl/37/5767151cdd4537e2.jpg

Niaka
20-02-2008, 20:54
Odnośnie pozwolenia na budowę to użyłam skrótu myślowego. W tej chwili czekamy na odpowiedz od wodociągów, w tamtym tygodniu kierownik budowy złożył dokumenty do gazowni, a jeszcze wcześniej do elektrowni-mówiąc że czekamy na pozwolenie ,miałam na myśli szybkie zakończenie papierologi bo się już nie mogę doczekać budowania, doglądania, podziwiania... :)Czekam na ten projekt z niecierpliwoscią, dzwoniłam do Archonu i ma być tak jak pisałaś 3.03. Pytałam jeszcze czy w projekcie będzie projekt rekuperacji, inst.odgromowej, eko pakiet itd-ma być wszystko w jednej cenie.Tak więc wszystko się zacznie na dobre jak będziemy mieli projekt w ręce. Świetny pomysł z zagospodarowaniem tego miejsca miedzy ścianą a filarem- nie wpadłabym na to. Ja ogrodu generalnie się nie boję, martwi mnie tylko brak czasu. Bardzo podobają mi się ogrody w stylu japońskim. Skarlone lub zminiaturyzowane drzewa i krzewy odpowiednio podświetlone wygladają naprawde interesująco, ale w ostateczności nie wiem jak to będzie. Wiem tylko napewno, że nie będzie żadnego oczka wodnego. Ogród i tak zawsze miałam w "przebudowie", więc i teraz pewnie też tak będzie. Co roku mam inne wizje i co mogę to przesadzam w różne miejsca. Zastanawiam się z mężem, czy automatyczne nawadnianie,(które sami chcemy wykonac) to będzie dobra rzecz. Chcemy wykopać studnię do tego celu, ale ponoć trzeba to zgłościć do odpowiedniego urzędu, a tam naliczają taki ryczałt, że głowa boli. Muszę sie coś więcej dowiedzieć, no chyba, że Ty wiesz? A, jeszcze mam pytanie-w projekcie werbenki są osadzone na podłożu jakby na usypie z ziemi, mi osobiście sie to nie podoba, a czy u Ciebie będzie wg. projektu?Taras też mi się wydaje wysoki. Mój kierownik powiedział, że trzeba będzie zrobić murki zaporowe, żeby sie"taras nie rozjechał"- to jego słowa :) Czym będziesz ogrzewać dom? Pozdrawiam Ania

niezapominajka567
20-02-2008, 22:08
Je też nie planuję oczka wodnego :D i też planujemy sami założyć nawadnianie kropelkowe- no i z tego co wiem to wygląda to tak, że kopie się studnię i montuje pompę i cały koszt to wykop i za prąd zużywany przez pompę ( chyba , że jestem w wielkim błędzie :lol: ale nie słyszałam o żadnych opłatach ryczałtowych)
A odnośnie tego usypu, na którym stoi projekt-wydaje mi się że wszystkie projekty z doklejonymi garażami tak mają, że garaż jest niżej niż pozostała bryła budynku i, że w realu ta różnica nie jest aż tak bardzo widoczna.
A ogrzewanie to ostatnio największy orzech do zgryzienia. Póki co nie ma gazu na działce i do przyszłego roku nie będzie- jeżeli miałoby być gazowe to musielibyśmy kupić dużą butlę i zakopać ją w ogrodzie. Ale taka butla to umowa na kilka lat z aneksem określonego zużywania gazu ( a jak nie zużyjesz to i tak zapłacisz) Poza tym kolega ma gazowe i od października płacił około 800-900 zł miesiecznie za dom wielkości 200m. Nie wiem jaką miał temperaturę w domu, ale ponoć gazowe i tak wychodzi drogo. Zastanawiamy się teraz nad ekogroszkiem, rekuperatorem i kominkiem z płaszczem wodnym.A Wy jak chcecie ogrzewać? Planujecie jakieś zmiany na górze? Pozdrawiam-Aneta

Niaka
21-02-2008, 06:53
Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to my planowaliśmy na początku piec na eko-groszek i drewno, ale byłam ogladać taki dom i wysłuchałam wielu opinii na temat obsługi i .... :-? ci którzy to mają to odradzają. Narzekają na pył, brud, i ciągłe myślenie o tym, że trzeba wybrac popiół i dosypać opał. Ogólnie jednak nie narzekają, ale wszyscy zgodnie twierdza, że gbyby mieli wybierać ponownie, wybrali by coś bezobsługowego. Jedna znajoma, czekała na przyłącze gazu (juz pomieszkując kątem) i w tym czasie grzała piecem na węgiel , drewno i coś tam jeszcze-to mówiła, że woli zapłacic więcej gazu i mieć święty spokój, niż rano przed pracą dokładać. Zresztą teraz mieszkamy w domu, w którym były przerabiane wszystkie rodzaje ogrzewania(oprócz ekogroszku). Najpierw był piec na drewno, jakiś lepszy z podwójnym spalaniem, pochodził ze dwa sezony-noszenie wielkich kloców drewna, raz w tygodniu 3 wiadra popiołu zniechęciło, wcześniej był piec na koks- już go nie ma, teraz jest piec na gaz-swietna sprawa, sam się dostosowuje do temp. na zewnątrz. reguluje płomień gazu itd, ale rachunki są oookropnie duże! - 1200 za 200 m domu !(w tym jest gotowanie i podgrzanie ciepłej wody) :x . Także nie wiem co wybierzemy. Kiedyś myśleliśmy o pompie ciepła, ale jest to drogi interes, ok. 80 tyś zł. Tak więc stopa zwrotu tego przrdsięwzięcia będzie długa. Napewno założymy sobie panele solarne próżniowe-koszt to ok 25 tyś. Rekuperator chyba też załozymy- 25 tyś. Napewno będzie kominek z płaszczem wodnym. Ogrzwanie na dole będzie podłogowe wszędzie, na górze grzejniki. Zastanawiam się ,czy na górze, w pokoju nad garazem nie zrobić sobie duzej sypialnia dla nas, ale nie wiem czy bedzie przytulna, przwdopodobnie tam będzie pokój tzw. rodzinny :D - czyli pewnie głównie zabawki dzieci, garderoba, :wink:

Maja W.
21-02-2008, 10:37
Niaka i Niezapominajka cieszę się, że pojawia się więcej zwolenników tego skądinąd pięknego domu :D U nas wybór początkowo padł na Dom w koniczynce, choć mi od zawsze podobał się Dom w aloesie -> i mam nadzieję, że moja Werbenka będzie wyglądać od frontu podobnie: tzn myślę, czy nie zrobić zamiast okrągłych kolumn takiego (patrz zdjęcie) przedsionka i podobają mi się zaokrąglone okna na górze tak jak w Aloesie.
http://i216.photobucket.com/albums/cc232/maja_w/DOM/114838422727a52596b7872924ab7219481.jpg

niezapominajka567
21-02-2008, 15:09
Witaj Maju!! Cieszy mnie , że jest Nas coraz więcej!!! :D
Aniu- my też chcemy panele słoneczne założyć. Pompę ciepła wyeliminowaliśmy, bo zwróci się za długi czas.
A jak będzie wasz domek usytuowany wzgledem stron świata?

Maja W.
22-02-2008, 12:15
Nasza działka ma 11,18 ara: 24mx42m, dłuższą ścianą od frontu.
A jeśli chodzi o strony świata, to mam tu problem, bo wjazd na działkę mamy od strony południowo-wschodniej, a nie chciałabym dawać domu bokiem, skoro ma tak ładną elewację frontową...

No i co tu zrobić ze słońcem??
Czyli będę mieć jasną kuchnię :D Planuję też wykusz w kształcie trapezu z szerokimi oknami, żeby maksymalnie doświetlić salon.

A jak to wygląda u was??

Niaka
22-02-2008, 18:29
Witam, masza działka jest długa na 33, a szeroka na 28 m. Wjazd mamy od pólnocy, czyli usytuowanie względem stron swiata jest wzorcowe :D . Słyszałyście o 30% podwyżce gazu? Chyba znów będziemy przerabiać temat pompy ciepła. znacie jakieś opinie na ten temat?(oprócz tego , że to drogie i długo sie zwraca?)
Maja jestem ciekawa dlaczego zrezygnowałaś z budowy aloesa, skoro Ci się podobał? pytam z ciekawości bo mi się podobał póki go nie zobaczyłam... :-? Zresztą widze że jak na razie, że Niezapominajka i ja zaczęłyśmy od zachwytu nad tym domem. Coś w nim jest, a coś nie skoro jednak zrezygnowałyśmy. :D Na jakim jesteś etapie budowy?

Maja W.
22-02-2008, 23:01
Tak jak napisałam podobał się Mi :) Mąż narzekał, że droższy... I to on wyszukał Werbenę. A i mi się spodobała, choć problematyczne wydaje się urządzenie kuchni i pokojów. Nie za bardzo podoba mi się balkon podzielony na 2 pokoje (to ten balkon nad wykuszem): murek prowadzący na balkon jest taki wyciągnięty, ale tu nic nie poradzimy, choć ja chcę zrobić tak, żeby każdy pokój miał osobny balkon.

Oj, my jeszcze nie budujemy. Ja mam 24 lata i dopiero poszukuję swojej pierwszej pracy /trzeba mieć zdolność kredytową :roll: / Póki co nie budujemy, ale dość skrupulatnie wszystko planujemy.

Zgodnie z naszymi planami zaczniemy wiosną 2009, no chyba że się uda wcześniej - to wtedy jesień!! Na ten rok mamy w planie ogrodzić się, założyć abisynkę, kupić blaszak, mąż chciał jeszcze budować domek gospodarczy. No i będziemy załatwiać przyłącza i inną papierologię.

Co do gazu to my nie planujemy wcale. Sam prąd. A ogrzewanie - ekologiczne, prawdopodobnie na eko-groszek.

niezapominajka567
12-03-2008, 19:54
Projekt kupiony :) Jest u adaptacji u architekta.

Maja W.
12-03-2008, 20:41
Witaj niezapominajka567 my z mężem coraz częściej zastanawiamy się czy Werbena poszerzona o metr, czy Werbenki 3...

A ja się pochwalę, że od 7 marca jesteśmy właścicielami działeczki, o której pisałam wyżej. Świetna inwestycja za niewiarygodnie niską cenę: 43zł za m2... (a wszystko dzięki bieganiu mojego taty przez 1,5 roku za papierami :) ) i tylko 2km od granic Krakowa :D

Gratuluję kupionego projektu.Teraz to czekamy na szybki start z budową!!!
Mam pytanko: czy orientujesz się w kosztach budowy Werbeny 3, bo na stronce jeszcze nie ma podanych...

kakusek
13-03-2008, 09:02
Maja W.gratuluje zakupu dzialki-super ze Wam sie udalo dopiac swego :D Szkoda ze nie dalas "cynka" o tych dzialkach-moze by sie cos jeszcze znalazlo :wink: (rozmawialysmy o tym na priva w zeszlym roku)
Domek wybraliscie bardzo zgrabny-mi sie tez takie podobaja chociaz ja wybralam " ala "parterowke-z poddaszem uzytkowym ale tylko z oknami dachowymi-Natalia z www. mgprojekt.com.pl
Pozdrawiam i zycze dalszego spelniania marzen :D

Maja W.
13-03-2008, 13:37
Co do działki to facet miał do sprzedania 41,18 arów, my wzięliśmy 11,18, a resztę przyjaciel mojego taty, więc był komplet nabywców... A Wam udało się już coś znaleźć??

kakusek
13-03-2008, 16:38
Hej

Super wam sie udalo z ta dzialka-az dziw ze jeszcze mozna trafic takie okazje :D
Gdzie dokladnie bedziecie sie budowac?(w jakiej miejscowosci?)Macie juz ekipe ?
My tez mamy dzialke w prostokacie dluzszym bokiem przylegajaca do drogi ale wjazd jest od strony polnocno-zachodniej.
Musimy jeszcze ja uzbroic (woda i prad -gazu nie ma we wsi) a potem mam nadzieje ze w rok postawimy stan surowy zamkniety :D

Maja W.
21-03-2008, 22:34
http://i216.photobucket.com/albums/cc232/maja_w/1kopia.jpg

oraz pięknych Werbenek :)

Maja W.
14-04-2008, 13:33
Kochani, co się dzieje z waszymi budowami??

Odkąd zrobiło się ciepło, jeździmy na działkę codziennie. Tydzień temu kupiliśmy garaż-blaszak - oczywiście został "zakotwiczony" do ziemi; w sobotę posadziliśmy pierwsze iglaki - chcemy obsadzić całą działkę tujami szmaragd, co 70cm. Zaczynamy od jednego boku - i znów w obawie przed kradzieżą posadziliśmy tylko 11, czyli co trzecią (na krótszym boku). Wczoraj jeszcze były <jupi>...

Utwardzamy sobie też drogę... Były już 2 transporty gruzu, które musieliśmy łopatą rozrzucić, a większe kawałki rozbić... Dziś przyjeżdża trzeci i ostatni :)

Napiszcie co działacie!!!

Maja W.
15-07-2008, 14:11
Witaj lido41, mamy już w "Projektach i architekturze" wątek nt Werbeny. Kilka osób przymierza się do budowy. Ja osobiście będę budować Werbenę 3 (ale bez garażu), tylko teraz niestety papierologia mnie powstrzymuje....

A oto link:
http://forum.muratordom.pl/dom-w-werbenach-archon-nowosc,t89343.htm?highlight=dom%20werbenach

justyna1000
14-09-2008, 17:27
JESLI KTOS JUZ ZACZĄŁ TO JAKIE KOSZTY WAS WYSZŁY DO TEJ PORY.GŁÓWNIE INTERESUJE MNIE STAN SUROWY ZAMKNIETY BADZ OTWARTY

slban
21-10-2008, 11:48
Witam, poszukuję budujących którąkolwiek wersję domu w Werbenach, w okolicy Kielc lub Radomia i oczywiście chętnych do pokazania tego, co zrobili. Proszę o kontakt: 661 310 221 . Łukasz

slban
25-10-2008, 07:06
:o czy naprawdę nikt z Państwa nie buduje tego domu ? ? ?
Naprawdę zależy mi na zobaczeniu go choćby w stanie surowym.

slban
01-11-2008, 16:29
Ponawiam pytanie, czy ktoś z Państwa buduje którąkolwiek wersję domu w Werbenach? A może jest tu inne forum "werbenowiczów" - proszę o podanie linka...

marioDM
06-11-2008, 20:17
Witam wszystkich!
Jesteśmy na etapie wykańczania domku W Werbenach. Jesteśmy bardzo zadowoleni w wybory tego projektu.Nasza werbenka stoi pod Olsztynem :)

slban
08-11-2008, 17:41
Może więcej chętnych będzie chciało pochwalić się swoimi Werbenkami.
Wciąż szukam osób budujących w okolicach Kielce, Radom, Tarnobrzeg.
Ja będę budował w Ostrowcu Świętokrzyskim.

slban
02-12-2008, 13:21
:roll:
Pilnie poszukuję osób budujących którąkolwiek wersję domu w Werbenach w okolicach: Kielce, Radom, Tarnobrzeg, Piotrków Tryb. Proszę o kontakt: tel: 661 310 221

slban
02-12-2008, 13:28
Witam,

Proszę o kontakt osoby budujące którąkolwiek wersję Domu w Werbenach, najlepiej z okolic Kielce-Radom-Tarnobrzeg-Piotrków Tryb.
Mój numer: 661 310 221

i&w
07-03-2009, 15:04
Liczyliście koszt budowy systemem gosp.?Przed zakupem projektu chcę mieć orientacje ile mnie to bedzie kosztować?Ma ktoś kalkulacje? Moja budowa będzie w Gliwicach.I to będzie bliźniak.

Budujemy_dom
26-03-2009, 17:04
Witam,
znalazłam się na tym forum, lecz ostatnie wpisy są dość odległe. Czy ktoś aktualnie śledzi ten wątek i jest w trakcie budowy? a może już wybudował? My mamy Werbenkę po przeróbkach zbliźniaczoną. Może uda się odnowić dyskusję :)

Pozdr, Ania

Niaka
30-03-2009, 00:08
Witaj, zapraszam na moja stronkę :)
http://forum.muratordom.pl/dom-w-werbenach-3-ani-i-michala,t141052.htm

SpejsiKN
07-03-2010, 20:28
a ja na naszą: http://forum.muratordom.pl/ania-i-michal-buduja-werbeny,t176672.htm

witzek
22-09-2014, 08:19
Witam Państwa,
Noszę się z zamiarem podpisania umowy z wykonawcą domu z projektu Archonu.
Krótkie info o danych:
- Powierzchnia zabudowy 132 m kw.
- Powierzchnia podłóg 198 m kw.
- Powierzchnia całkowita 264 m kw.
- Kubatura 834 m kw.
Ściany budowane z:
- Porotherm 25 cm, styropian 20 cm
- strop żelbet
- dach czterospadowy, nachylenie 42 st. , więźba drewniana, dachówka ROBEN Monza
- ściany fundamentowe 61 m kw.
- powierzchnia dachy 238 m kw.

Robocizna:
- ława i fundamenty - wykonanie ław fundamentowych wg projektu, wykonanie ścian fundamentowych - żelbetowych wylewanych szer. 25 cm. Ławy w gruncie rodzimym, wykonanie izolacji pionowej przeciwwodnej ścian fundamentowych masą izolacyjną typu dysperbit dwustronnie, izolację termiczną styrodur grub. 10 cm do głębokości 1 metra, założenie folii kubełkowej. Izolacja pozioma ścian fundamentów będzie wykonana masą izolacyjną gruntującą typu dysperbit i papą termozgrzewalną. Usunięcie warstwy humusu po stronie wewnętrznej fundamentów i dokonanie zasypu gruntem rodzimym bez humusu oraz piaskiem tzw. spółą wraz zagęszczeniem.
Wprowadzenia rur kanalizacyjnych i rury wodnej PE do fundamentów. Termin wykonania ok.10 dni. Kanalizacja podposadzkowa rozliczenie za materiał wg cen zakupu w trakcie budowy


- parter – mury, (wymurowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wymurowanie kominów, wykonanie podbetonu podposadzkowego Czas wykonania ok. 10 dni.
- strop nad parterem – ( szalowanie, zbrojenie , betonowanie.) Czas wykonania ok. 15 dni.
- ściany kolankowe i szczytowe - wymurowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz kominów. Czas wykonania ok. 10 dni.
- dach (wykonanie więźby, położenie łat i kontrłat, założenie folii paroprzepuszczalnej, położenie dachówki, wykonanie obróbek blacharskich, założenie rynien. Czas wykonania ok. 20 dni.

MAteriały:
- fundamenty i ławy, strop: beton B20, stal zbrojeniowa zgodnie z dokumentacją,
- ściany fundamentowe – wylewane o szerokość 25 cm. Beton B-20. Stal zbrojeniowa.
- parter: ściany zewnętrzne – pustak Porotherm Wienerberger 25 cm szer., ściany wewnętrzne pustak Porotherm Wienerberger 11,50 cm, kształtki wentylacyjne i kominowe pustak Schiedel. Kanalizacja podposadzkowa zostanie rozliczona oddzielnie wg faktycznego zużycia.
- Strop: lany betonowy – Beton B-20. Stal zbrojeniowa wg dokumentacji.
- Ściany kolankowe i szczytowe - pustak Porotherm Wienerberger 25 cm szer., ściany wewnętrzne pustak Porotherm Wienerberger 11,50 cm wentylacyjne i kominowe pustak Schiedel.

- Dach: dachówka ROBEN Monza Plus antracyt, więźba impregnowana poprzez moczenie, rynny i rury PCV do odprowadzenia wody deszczowej firmy Gamrat Magnat czarne, membrana dachowa paroprzepuszczalna Marma 150g/1,50x50 lub inna o co najmniej podobnych właściwościach, blacha stalowa do obróbek blacharskich kolor czarny Plannja lub inna podobna.

Koszty :
- ława 17000 zł (mat. 13000 robocizna 4000 zł)
- ściany fund. 34000 zł (mat. 26000 robocizna 8000 zł)
- parter – mury, kominy 31000 zł, (mat. 23000 robocizna 8000 zł)
- strop nad parterem 32000 zł, (mat. 24000 robocizna 8000 zł)
- ściany kolankowe, kominy 27000 zł, (mat. 19000 robocizna 7000 zł)
- więźba i łaty 24000 zł. (mat. 18000 robocizna 6000 zł)
- dach 27000 zł. (mat. 22000 robocizna 5000 zł)
- ściany działowe 4000 zł (mat. 3000 robocizna 0000 zł)


Co Państwo myślicie o takiej wycenie?
Dodam, że usługa jest kompleksowa, i mnie nic nie interesuje.
Wykonawca bardzo solidny.

jajmar
22-09-2014, 08:56
Robocizna jakby zaniżona, materiały trochę drogie. Materiał na ławy 13tys tam poza betonem i odrobiną stali nic nie masz ile masz ław ? 60mb ? x0,6x0,4=15m3 betonu to 3500zł-4000zł + stal 1000zł-1500zł. Podobnie ściany fundamentowe, domyslam się ze to z izlocjamia ale i tak chyba drogo.

Strop ~132m2 x 0,15= 20m3 + wieńce z zapasem 25m3 x250=6250zł + 2 tony stali 6000zł masz ~13000-15000 a w wycenie 24tys.

Materiał na ściany i kominy 45 tyś. Suma ogromna. Normalnie to dwa domy.

witzek
22-09-2014, 10:39
Robocizna jakby zaniżona, materiały trochę drogie. Materiał na ławy 13tys tam poza betonem i odrobiną stali nic nie masz ile masz ław ? 60mb ? x0,6x0,4=15m3 betonu to 3500zł-4000zł + stal 1000zł-1500zł. Podobnie ściany fundamentowe, domyslam się ze to z izlocjamia ale i tak chyba drogo.

Strop ~132m2 x 0,15= 20m3 + wieńce z zapasem 25m3 x250=6250zł + 2 tony stali 6000zł masz ~13000-15000 a w wycenie 24tys.

Materiał na ściany i kominy 45 tyś. Suma ogromna. Normalnie to dwa domy.

Dziękuję za odpowiedź.
Sugeruję się również wyceną Archonu

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-werbenach-g2/m4799efa039fb4

gdzie koszt SSO wycenia się na 178 000 PLN netto. Tym się powinienem sugerować?

Tutaj jest zestawienie materiałów wedle Archonu:

http://archon.pl/images/products/m4799efa039fb4/737.pdf

Elfir
22-09-2014, 18:36
Co Państwo myślicie o takiej wycenie?
Dodam, że usługa jest kompleksowa, i mnie nic nie interesuje.
Wykonawca bardzo solidny.

Najlepiej spytać się tych, co wybudowali. Przenoszę do właściwego działu.

witzek
29-09-2014, 18:23
może i warto ich spytać, gdyby odpowiadali. Na ogólnych tematach sa ludzie, którzy mogą doradzić, nie sugerując się tylko nazwą "dom w werbenach"

Elfir
01-10-2014, 12:45
rozumiem, że pisałeś na prv?

witzek
03-10-2014, 10:10
nie:) jestem amatorem w tej materii i nie mam doświadczenia w wymianie doświadczeń za pośrednictwem for internetowych.