PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zużyciem gazu i opanowaniem pieca Vitodens 200



Gepard555
30-12-2006, 21:51
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy na forum - mam nadzieje że dobrze umieszczę tego posta.

Piszę gdyż chciałbym prosić bardziej doświadczonych użytkowników pieców kondensacyjnych o rade i wskazówki jak ewentualnie zmniejszyć zużycie gazu.
Mam piec Viessmann Vitodens 200. Za jego pomocą ogrzewam 280 m2 powierzchni całkowitej poprzez grzejniki oraz podłogówkę w głównej mierze na parterze. Staram się dogrzewać kominkiem.
W momencie kiedy piec grzał tylko ciepła wodę zużycie gazu wachało się między 44-48 m3, natomiast gdy w grę wchodzi już ogrzewanie domu to są to wielkości lekko zatrważające: XI.06 - 228m3, XII.06 - 314m3.
Nadmieniam że temperaturę staram się utrzymać w domu w dzień (tj od 6.00 do 22.00) 20oC natomiast w nocy 18oC.
Czy nie da się jakoś zoptymalizować jego nader ochocze zapotrzebowanie na gaz?

Drugi problem jaki posiadam z opanowaniem dobrego ustawienia pieca jest dobór krzywej grzewczej i nachylenia krzywej grzewczej.
Oryginalnie współczynnik krzywej grzewczej miałem nastawiony 1.4 obecnie po ustaleniach z serwisantem Viessmanna zmieniłem go na 1.0 by skorygować sytuację jaką mam a mianowicie - na programatorze pokojowym mam ustawioną temp. 18oC na dzień a faktycznie w pokoju mam 20oC natomiast na piecu ustawioną mam temp. 17oC na noc i ona spada o jakieś 1-2 stopnie - czyli 19-18oC. Jak sobie z tym poradzić???
Czy jest jakaś zloty środek?
Czy żeby mieć faktyczną temperaturę muszę go tak oszukiwać?
Zainteresowanych proszę o pomoc!!!
Pozdrawiam

mksiazek
26-02-2007, 18:28
Cześć,
też walczę ze zużyciem. System mam niemal identyczny, może trochę więcej do ogrzania (320m2),
Udało Ci się coś zwojować?
Pozdr
Marek

lukol-bis
26-02-2007, 18:35
Uważam, ze takie zużycie gazu jest raczej na niezłym poziomie przy takiej powierzchni.
Pozdrawiam

JACKIE P
27-02-2007, 00:43
ja nie widze tutaj powodu do niepokoju. Ja ogrzewam 110m2 kotłem viessmann vitopend 100 turbo i ostatnio osiągnąłem zuzycie na poziomie 170m3 CO+CWU.