PDA

Zobacz pełną wersję : Budować czy odpuścić ?



Brok
30-12-2006, 22:00
Jest to mój pierwszy wpis na tym forum dlatego witam bardzo serdecznie wszystkich. Nie obraźcie się proszę jeśli podobne pytanie pojawiło się wcześniej a ja go nie zauważyłem i zakładam nowy wątek w podobnym temacie. Stoję przed poważnym dylematem i sam nie wiem na co się zdecydować. Chcielibyśmy z Żoną (plus dwójka dzieci) wybudować nowy dom.
Piszę "nowy" bo w chwili obecnej mieszkamy w domu, który odziedziczyliśmy po Rodzicach. No ale działka mała, okolica ruchliwa, mało prywatności, itp.
Ogólnie rzecz biorąc: zmiana miejsca bardzo wskazana.
Założenia: dom (ok. 120 sqm) na wsi.
Stan posiadania: wspomniany dom (poważny remont w perspektywie) w niewielkim mieście, ok. 50 tys. PLN gotówki, działka budowlana na wsi, łączne dochody ok. 6 tys. PLN netto, wielkie chęci na nowy dom
Do tego wszystkiego dodam kompletny brak czasu na cokolwiek poza pracą przez większą część roku (poza okresem zimowym).
I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie: czy damy radę ???
Bardzo liczę na Wasze życzliwe rady i wypowiedzi :)

Nefer
30-12-2006, 22:02
Brok - na pewno nie warto odpuszczać :):)
Macie działkę, trochę kaski na początek, zdolność kredytową - no aż się prosi :):)
Nie jest Wam tam dobrze ? TO sobie sami zróbcie lepiej :) Ja jestem na tak ( ale to takie forum - wiesz, tu większość się buduje lub zamierza lub już mieszka - zajrzyj do dzienników :))

bladyy78
30-12-2006, 22:20
Powiem Ci tak W polscie wszystko jest mozliwe i wiekszosc ludzi na poczatku zaczyna budowe majac tylko troche grosza w garsci. Jednak duzo prac robi samemu na budowie lub z pomoca rodziny. Ty jak piszesz nie masz wolnego czasu wiec nie chce krakac ale majac tylko tyle gotówki nie zabieral bym sie za budowe na twoim miejscu. Niestety budujac dom musisz miec wolny czas zeby dopilnowac przebieg prac na budowie lub miec kogos kto bedzie sie tym zajmowal. W twoim wypadku najlepiej jak bys znalazl firme która bedzie Ci budowała dom od podstaw po dach, takie firmy jednak do tanich nie naleza. Jak juz pisales dysponujesz ograniczonymi srodkami i za ta sumke co posiadasz nie dasz rady wystawic stanu surowego. Wiec myslac o budowie albo poczekaj troszke i doskładaj jeszcze troszke pieniedzy albo pomysl o kredycie. Pozdrawiam.