PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!! przy doborze grubości ocieplenia!



darials
30-12-2006, 22:06
jak w temacie
ściany zewnętrzne solbet 500x30cm i zamierzamy je ocieplić 15cm styropianu (chyba że będzie kasiora to wełną) tyle zostawilśmy dystansu do belek, które są na elewacji. na chudziak ma być (tak jest w planie) 8cm + 6cm wylewki (podłogówka na parterze) no i poddasze! i tu nie wiem!!!!??!!
krowie mają 16 cm tam dam top rocka 15cm i ile i czego w drugiej warstwie??
prosze o opinie!!

ps
spodziewam się krytyki, że przesadzam ze ścianami w stosunku izolacji poziomej ale licze na twórczą krytykę (może zrezygnuje z rolet!)! :lol:

Szampanskiego humoru w Sylwester i Nowy Rok Wam wszystkim życzę!!

plusdom
30-12-2006, 22:29
no i poddasze! i tu nie wiem!!!!??!!
krowie mają 16 cm tam dam top rocka 15cm i ile i czego w drugiej warstwie??
prosze o opinie!!
no i na krokwie 5cm, albo 10.........

darials
30-12-2006, 22:36
5 albo 10cm ale czego i dlaczego właśnie tyle!!!???????
zakładam, izolacja stropu powinna mieć lepsze właściwości niż izolacja ścian zewnętrznych!
mam nadzieje, że odwiedzi ten wątek ktoś kto mnie do konkretnych welkości przekona liczbami!!!!

a nie "5 lub 10" bez obrazy!!! :lol:

bladyy78
30-12-2006, 22:57
Jezli dasz miedzy krokwie rockwool toprock to w poprzek nie stoi nic na przeszkodzie zby tez dac welne rockwool toprock. Minimalna grugosc na wełny rockwool toprock zeby dom spelnial parametry domu eneroszczednego to 22cm.

darials
30-12-2006, 23:20
jeszcze raz!!!!!!!

a jak to się ma do właściwości przenikania ciepła przez moje przegrody zrewnętrzne i posadzkę???
przecież o to pytam!!!

czy mioje założenie, że poddasze powinno być lepiej ocieplone (miec lepsze właściwości) niż przegrody ścian zewnętrzbych i posadzki jest prawidłowe (niby ciepłe powietrze ucieka do góry itd) ??? czy ktoś może mnie poprzeć cyframi (nie chodzi o koszty!!!!) typu przenikliwość cieplna wymienionych przegród!!!??!

e.kala
30-12-2006, 23:45
5 albo 10cm ale czego i dlaczego właśnie tyle!!!???????
zakładam, izolacja stropu powinna mieć lepsze właściwości niż izolacja ścian zewnętrznych!
mam nadzieje, że odwiedzi ten wątek ktoś kto mnie do konkretnych welkości przekona liczbami!!!!

a nie "5 lub 10" bez obrazy!!! :lol:

Odpowiedź 5 lub 10 jest jak najbardziej poprawna, 5 cm to minimum. Czym dasz więcej to będzie lepiej ocieplone. Oczywiście trzeba sprawdzać wełnę, którą się kupuje, czym większe R tym lepiej :wink: . Jak chcesz zrobic bardzo dobrze to kup np. Isover Super-mata i daj dwa razy po 15, jedynie wada to cena no i trochę niższy skos. Ja miałam w planie wersję najczęściej stosowaną 15 cm + 5 cm Isover Uni-mata. Zdecydowalismy jednak kupić Super-matę 15+5cm. Podsumowując jak masz kasę to kup dobrą wełnę i daj dwie warstwy 15 cm + właśnie te 5cm lub 10cm lub 15 cm.
Przeczytaj sobie artykuł z Muratora Jak budować energooszczędnie może tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie http://www.rockwool.pl/sw53701.asp
Możesz tam znaleźć też program do obliczania współczynnika U.

darials
31-12-2006, 10:19
dzięki
zabieram się do czytania :wink: