PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kocioł do co



adba
31-12-2006, 13:29
Witam;

stanołem przed problemem doboru kotła co w domku jednorodzinnym.
zaprojektowany jest kocioł 25 kw na eko groszek, niemniej nie jestem do konca przekonany czy jest to odp opał.
czy jest to wygodne, czy faktycznie duzo tanszy niz np oo, czy przy jednoczenym dogrzewaniem kominkiem jest to nadal duzo bardziej opłacalne niz oo, i w koncu jak z obsługa eko groszku (słyszałem wiele opinii o zapychaniu, brudzie w kotłowniu, problemami z odp opałem czy nadmiernym zuzyciu eko groszku)
i jeszcze jedno pytanie jesli kocioł na eko groszek to jakiej firmy??
Bardzo prosze o sprawdzone informacjie od osob, ktore juz uporały sie z tego typu dylematem

Pozdrawiam

slawwoj
31-12-2006, 13:32
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

beno11
31-12-2006, 13:58
przy jednoczenym dogrzewaniem kominkiem jest to nadal duzo bardziej opłacalne
słyszałem wiele opinii o zapychaniu, brudzie w kotłowniu, problemami z odp opałem czy nadmiernym zuzyciu eko groszku
witam
oczywiscie ze jak zainwestujesz w kominek to:

- nie bedziesz miec brudu w kotlowni tylko w salonie - :)

- problemy z odp.opalem tez nie beda ci obce :)

- nadmierne zuzycie opalu tez nie bedzie ci obce :)

jak widzisz plusy kominka + kociol na olej lub gaz z butli to wybierz te opcje
czytam na forum wypowiedzi ludzi na temat ogrzewania domu ktorzy "dogrzewaja" kominkiem CO i CWU jednak w moim odczuciu kominek jest ok ale jako ozdoba z ktorej sie czasem korzysta , opcja codziennego palenia w nim , sprzatania , czyszczenia jest mi baaardzo daleka juz wole ten ekogroszek - dlaczego ?
- raz na 3 dni chodze do kotlowni dosypac do kosza + wywalic popiol (okres zimowy bo latem to co 1,5 tygodnia )
- raz na 4 tygodnie czyszcze kociol co zajmuje mi ok 10 minut (przeciez to kociol w kotlowni a nie kominek w salonie )
jak sam widzisz wole sie babrac w tym syfiastym ekogroszku :) zamiast czystej pracy przy "wspanialym" kominku ktory ma mi i ogrzac dom i wode do mycia