PDA

Zobacz pełną wersję : ytong 24 czy ceramika 25



blady00
01-01-2007, 11:12
Witam
Mam pytanie odnośnie budowy domu z ytonga lub ceramiki ,aby uprzedzić odpowiedzi w stylu poszukaj na forum odpowiadam ,że tam są porownania ceramiki 2w lub ytonga 1w. Ja mam pytanie co warto czy ytong 24+styropian 12 czy ceramika 25 +12 . Cena zakupu ytonga ta sama co ceramiki dlatego się zastanawiam ( kupuję z od osoby która zrezygnowała z budowy dlatego ytong w niższej cenie)
pozdrawiam

kimes
01-01-2007, 11:51
Według mnie lepszy jest Ytong dwuwarstwowy gdyż przy takiej kombinacji otrzymasz lepsze parametry wspłóczynnika przenikania ciepła. Poza tym łatwiej jest też w przyszłości montować cokolwiek do ściany z Ytonga (półki, szafki). W ceramice zawsze możesz trafić na pustkę powietrzną i może to być kłopotliwe. Znam też opinie, że Ytonga lepiej nie docieplać gdyż może wtedy swobodnie oddychać jednak myślę, że podobnie jest z ceramiką.
Minusem ytonga jest też to, że jest mniej dźwiękoszczelny jednak wybierając ścianę 2w z ytonga 24 cm np odmiany 500 te patametry akustyczne są dużo lepsze niż 1w ytong gr 36 cm odmiany 350 - ten ma za małą gestość objętościową więc siłą rzeczy jest bardziej przewodny dla dźwięku.
Jak masz szansę kupić okazyjnie Ytonga to ja bym sie nie zastanawial.
Pozdrawiam.
Piotrek

RoboRob
01-01-2007, 12:02
Sam się również zastanawiam z czego wznosić ściany i mam dylemat czy wybrać Ytong czy Silkę więc ja na Twoim miejscy wybrałbym Ytong.
Ściany równe i szybko się je stawia, a jeśli je docieplisz steropianem to będziesz miał jak w ulu :wink:

blady00
01-01-2007, 17:28
witam
dzięki za odpowiedzi , mam szansę kupić same bloczki odmiana 400 p+w z uchwytem montażowym
pozdrawiam

jabko
02-01-2007, 06:04
Zarzucasz słabość Jutongowi ?? :evil:

Tomek_R
02-01-2007, 07:51
Jeśli 2W to ceramika. Wszystko. True.

ja14
02-01-2007, 07:53
Rozumiem że sprawdziłeś już ile cię będzie kosztować dokupienie reszty sytemu ?? albo co sie stanie jak będziesz starał się samemu kombinować ??

Po co ma kupować resztę systemu? Przecież napisał, że będzie ocieplał.