PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W ALOESIE 3 pracownia ARCHON



jubiler
01-01-2007, 21:49
witam, zakupiliśmy projekt domku w Aloesie 3. Jest cudny. własnie załatwiamy pozwolenie na budowę.
Ze zmian planujemy na razie : poszerzenie garażu (to na 100%). Zastanawiamy sie równiez nad "rozepchaniem domku na boki), ale to chyba nie jest proste ze względu na dach. Poza tym wszystko jest na swoim miejscu. Urzekła nas przestrzeń na parterze ( ten dom ma "oddech") oraz fikuśne schodki na "półpietro" oraz pustka nad jadalnia.
Aha, chcielibysmy również obnizyć poziom podłogi w salonie o ok. 40cm. Da to jeszcze większe poczucie przestrzeni i schodki stworzą nastrój. Budujemy w Krakowie.

Jesli ktoś ma fotki z realizacji (zwłaszcza wnętrza) bardzo proszę o przesłanie na mojego maila : [email protected]

Ps. Jeśli ktoś ma godną polecenia brygadę na wykonanie tego projektu , prosze o namiary

Pozdrawiam

jubiler
02-01-2007, 22:44
spróbuję podać link do strony projektem :

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m44c773bf55bd9

Poszujemy osób, które realizują ten projekt i które mogłyby sie pochwalić, co już mają w tym temacie ;)

megi67
03-01-2007, 09:11
Witam !
Muszę Cię zmartwić, że to jest nowy projekt Archonu (około 2 miesięcy) i nikt nie zdążył go zbudować, więc zdjęć nie uzyskasz. Bardzo podoba mi się ten projekt i był pierwszym nad którym się zastanawiałam. Obecnie moim typem jest ,, na rozdrożu " z Muratora i myślę, że tak już zostanie, bo na dniach wybieramy się do projektanta a już nie mam siły szukać dalej. Życzę powodzenia i wytrwałości.

jubiler
03-01-2007, 13:32
Witam ponownie,

No właśnie zaczynam zauważać, że chyba nie dostanę żadnych fotek przed rozpoczęciem mojej realizacji.

Gratuluję Tobie wyboru. Dom ma bardzo przestronne poddasze. To chyba zasługa dachu dwu-spadowego. Długo się zastanawialiśmy na budynkiem tego rodzaju, ale.............te dachy wielospadowe są takie urocze..........

Mam nadzieję, że jakoś się pomieścimy na górze bo powierzchnie użytkowe podane w projekcie wynoszą ok. 11m2 ( powierzchnia po podłodze to ok 20m2) w każdej z 3 sypialni. Ale dodatkowo jest na szczęście fajne pomieszczenie nad garażem, które jest lekko oddzielone od całości domu. Kartą przetargową przy wyborze projektu był parter z niesamowitym poczuciem przestrzeni. Myślę że będzie dobrze .

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy do wykonania stanu surowego zamkniętego, a to chyba nie jest obecnie prosta sprawa. Jeśli ktoś ma kogoś godnego polecenia, czekam na info

Pozdrawiam

Jofia
05-01-2007, 22:07
Jubiler Widze, ze zdecydowales sie na prawie identyczny dom (przesliczny :)) jak my. Bardzo chcielismy dom z garazem dwustanowiskowym, ale niestety mamy za waska dzialke i poprzestalismy na aloesie 2. Moze sie do nas przylaczysz w koncu to praiwe identyczne domy ---> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1146735#1146735.
My zaczynamy w maju i znam jeszcze jedna osobe, ktora tez zaczyna na wiaosne lub latem aloes, ale garaze stawia osobno.

Kiedy zaczynacie?

Piotr Ć
12-02-2014, 10:26
Witam serdecznie FORUMOWICZÓW!!!
Jestem nowym użytkownikiem i podepne się pod temat domu w aloesie:)
Rozpoczynamy budowę 21 lutego 2014, początkowo miał to być projekt dom w aloesie 3 stylizacja, niestety warunki zabudowy na to nie pozwalały, więc stworzyliśmy projekt indywidualny domu w aloesie 3 w stylizacji, który idealnie wpasował nam się w obszar zabudowy, nie tracąc przy tym swojego wyglądu:)
Oczywiście będę na gorąco dzielił się materiałami z budowy, oraz bede prosił SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW o cenne dla mnie wskazówki:)
POZDRAWIAM!!!!