PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia ścieków



robert.77
01-01-2007, 22:12
Witam wszystkim forumowiczów.
Jestem nowym użytkownikiem i bardzo proszę o pomoc w wyborze oczyszczalni z drenarzem rozsączającym dla 2 osób. Napewno macie już pewne doświadczenia, a ja mam tylko dwa dni na podjęcie decyzji z jakiej firmy ma być oczyszczalnia. Interesuje mnie oczywiście sprawdzony polski producent no i oczywiście korzystna cena.
Pozdrawiam Robert

casandra75
01-01-2007, 22:21
Popytaj w Castoramie

agnieszkakusi
02-01-2007, 06:13
Mpoplaw, a jakiej firmy masz oczyszczalnię?

Leszek67
02-01-2007, 06:51
od 1,5 roku używam Nevexpol, montowałem z 2 osobami, działa bez problemowo - polecam


Leszek

kbab
02-01-2007, 12:13
Witan
Jestem użytkownikiem prostej 3-komorowej oczyszczalni zakupionej w markecie budowlanym za 3 100 zł - cena dziś niewiele wyższa. Oczyszczalnia do dzisiaj (już cztery lata) dobrze się sprawuje, jestem z niej zadowolony. Jest opróżniana raz w roku, zużycie wody ok 120 m3 rocznie. Instalowałem ją sam, budowa szamba kosztowałaby więcej, nie wspominam o kosztach eksploatacji.
Dla 4 osób oczyszczalnia ma 2,5 m3. Typ i producenta jeśli potrzeba to odszukam w papierach.
Pozdrawiam Leon z Wrocławia

agnieszkakusi
02-01-2007, 12:14
Kbab, pewnie że nazwa się przyda :lol:

SławekD
02-01-2007, 12:34
U nas oczyszczalnia firmy Pozplast zamontowana przez firmę http://www.eko-lider.pl/index.php
Oczyszczalnia wg projektu na 4 osoby, znaczna redukcja kosztów montażu przez własnoręczny wykop. Gwarancja 10 lat na urządzenie i 2 lata na montaż - tak to jest ujęte, cokolwiek to znaczy :wink:
Działa od pół roku i co raczej logiczne brak jakichkolwiek uwag po tak krótkim okresie eksploatacji. Czas pokaże co będzie z czasem :wink:

mmmad
02-01-2007, 12:41
Tez mam Nevexpol. Tylko troche wiekszy.
www.nevexpol.com.pl

kbab
02-01-2007, 13:00
Kbab, pewnie że nazwa się przyda :lol:

MABO SEPTIC 2000 zakupiony w XII 2000r za 3010zł

robert.77
03-01-2007, 16:50
Dziękuje za podpowiedzi. Zastnawiam się nad oczyszczalniami firm JPR System, lub Wobet-Hydret. Jeżli ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia, bądź coś o nich słyszał do dajcie znać. Pozdrawiam

mayland
03-01-2007, 19:02
Witam. Czy komuś udało się uzyskać refundację kosztów budowy poś? Czy wogóle występował ktoś o takie dofinansowanie do gminy, do agencji rolnych czy Bóg wie kogo jeszcze? Ja popytałam w kilku miejscach i... patrzą się na mnie jak na kosmitę. :roll: :o A "podobno" można uzyskać do 50% zwrotu kosztów takiej inwestycji (nie więcej niż 80tys) 8) Nie wiem gdzie jeszcze pytać. Mieszkam w mazowieckim. Z góry dziękuję za podpowiedz, szczególnei na maila.

stukpuk
03-01-2007, 19:04
Przepraszam,ale nie znam sie na tym kompletnie.Przeczytałem z ciekawości.
To takie oczyszczalnie zamiast szamba?Ile miejsca zajmuje takie coś?jakie warunki musi spełniac działka(pewnie nie tylko działka) żeby zbudować?

mayland
03-01-2007, 19:16
Tak, to przydomowe oczyszczalnie ścieków. Są różne rodzaje, mniej lub bardziej skomplikowane. W zależności od potrzeb (i ceny!) dobierasz wielkość osadnika i pozostałych elementów. Ważny jest też teren tzn. wielkość działki (tak by zachować wymagane prawem odległości np. od studni) rodzaj gleby, poziom wód gruntowych. Do tego jeszcze pozwolenie z gminy na budowę. Wpisz w google "przydomowe oczyszczalnie ścieków" i miłej lektury życzę :D Tak będzie najprościej i chyba najbradziej fachowo:) Sporo poczytasz na stronkach firm oferujących takie oczyszczalnie. Na stronie muratora też znajdziesz informacje http://www.muratordom.pl/oczyszczalnie-sciekow.htm

stukpuk
03-01-2007, 19:22
Dzięki wielke,będzie lektura na wieczory!

mayland
03-01-2007, 19:23
http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=6&id1=1&idpage=1 To niestety program na lata 2004-2006. Nie wiem co dalej. Czy na ten rok jest podobny program wspierający inwestycje w zakresie ochrony środowiska?

agnieszkakusi
04-01-2007, 07:47
Mayland, trochę mam stracha pisać, bo zaraz usłyszę, że chcę postawić cały dom z dofinansowań :roll: :lol:
W Toruniu dopłaty do oczyszczalni (nie więcej niż 20%) daje wydział ochrony środowiska ze starostwa powiatowego. Wniosek o dotację musi być złożony przed zakupem oczyszczalni i jakimikolwiek pracami z nią związanymi. ARiMR zwracała pieniądze do zeszłego roku. W tym podobno (takie info mam od pracownicy ARiMR w Toruniu) dopłaty będą przysługiwały tylko rolnikom, ale nie ma jeszcze żadnych uchwał. Wszystko jest dopiero w trakcie przygotowań. A podobno były to kwoty rzędu 50% zainwestowanych pieniędzy. :-?

gregor2
05-01-2007, 15:40
ja zamontowałem Sotralentz 2m3. Kosztowała mnie 4.000 brutto (drenaż 60 mb), +1000 zł żwir, +1100 koparka. Układałem sam.

mayland
05-01-2007, 15:46
Agnieszkakusi... Projekt podziału funduszy na cele ochrony środowiska i inwestycji z tym związanych na lata 2007-2013 jest dopiero w przygotowaniu. Narazie gromadzę dokumentację i... kasę :lol: Może zanim zaczne budowę to już coś bedzie wiadomo. Dziękuję za podpowiedź :wink:

bladyy78
05-01-2007, 17:55
Dzis bylem w sprawie kanalizacji w urzedzie miejskim w bielsku bo mam problem z kanalizacja która mam 6 metrów od budynku ale nie moge właczyc sie do niej gdyz potrzebuje przepompownie a to juz jest nei mały koszt wiec chcialem sie dowiedziec czy dostane jakies dofinansowanie i dowiedzialem sie ze ochrona srodowiska dofinansowuje takie inwestycje niewazne czy to kanalizacja czy oczyszczalnia w kwocie 1000zł :cry: troszke mnie to zmartwilo bo to kropla w morzu. I teraz zastanawiam sie nad oczyszczalnią bo w moim wypadku wyjdzie zdecydowanie taniej. Dowiedziałem sie rózwniez tego ze pomimo tego ze w podblizu jest kanalizacja wcale nie ma obowiazku sie do niej podpinac i mozna spokonie sobie wybudpwac oczyszczalnie.

casandra75
17-01-2007, 20:00
U nas oczyszczalnia firmy Pozplast zamontowana przez firmę http://www.eko-lider.pl/index.php
Oczyszczalnia wg projektu na 4 osoby, znaczna redukcja kosztów montażu przez własnoręczny wykop. Gwarancja 10 lat na urządzenie i 2 lata na montaż - tak to jest ujęte, cokolwiek to znaczy :wink:
Działa od pół roku i co raczej logiczne brak jakichkolwiek uwag po tak krótkim okresie eksploatacji. Czas pokaże co będzie z czasem :wink:

Prosze poiwiedż ile Cię policzyli za oczyszczalnię?

casandra75
20-01-2007, 20:06
Podnoszę temat :D

druti
21-01-2007, 18:58
Czy jest tu ktos z okolic Poznania, kto moglby polecic lokalna firme montujaca oczyszczalnie?

pan od ciasteczek
21-01-2007, 19:06
Dopisuję się. Szukam firmy w okolicach Poznania, która wykona projekt i dobierze odpowiednią oczyszczalnię.

mayland
22-01-2007, 21:51
Dowiadywałam się o dofinansowanie u mnie w gminie i wiem już, że nie praktykują tego. Nie dofinansowywali tego typu inwestycji. Dziwi mnie to, bo przecież mają fundusze na ochronę środowiska. Co do tych 1000zł to wysokość dofinansowania zależy od ustaleń gminy. :roll: W aktualnym wydaniu Muratora jest poruszony temat dofinansowań do proekologicznych inwestycji, jednak, moim zdaniem, zbyt ogólnikowo. Nic nowego do tematu nie wnosi. A szkoda :lol:

mayland
22-01-2007, 21:55
Podam jeszcze ostatnie ustalenia. Oczyszczalnia z drenażem + montaż dla 4-5 osobowej rodziny za 6tys. Tyle zapłacił sąsiad pod koniec 2006r. Oczywiscie pewnie cena zależy od technologii i producenta ale... biorąc pod uwagę koszty szamba to chyba i tak się opłaca :-? Nawet bez dofinansowania 8)

GACUŚ
22-01-2007, 22:51
Kbab, pewnie że nazwa się przyda :lol:

MABO SEPTIC 2000 zakupiony w XII 2000r za 3010zł

Witam tej firmy już nie ma na naszym rynku tzn została sprzedana a kupiła ją firma: Pipelife
Tutaj macie stronkę :http://www.pipelife.pl/ofirmie.php
Pozdrawiam.

GACUŚ
22-01-2007, 22:57
Agnieszkakusi jak dla ciebie to chyba dobra nowina bo mają skład w Toruniu przy ul. Chrobrego 121