PDA

Zobacz pełną wersję : działka rolno-budowlana



aneta_krk
01-01-2007, 23:02
Witam,

jestem posiadaczką działki rolno-budowlanej. Działka ma 30 arów. Fragment budowlany to jedynie 3,5 ara, paradoksalnie wytyczony w kształcie trójkąta. Działka znajduje się w gminie, gdzie został uchwalony plan zagospodarowania terenu i wszedł w życie w sierpniu 2006.

Chciałabym dokonać przekształcenia tej działki w budowlaną. Dodam, że 2 działki sąsiadujące z moją są budowlane.

Proszę o poradę w jaki sposób mogę teraz przekwalifikować moją działkę w budowlaną. W jaki sposób się o to starać?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Z góry uprzejmie dziękuję.

Aneta

viktoria271199
04-01-2007, 16:16
witam, zadaj to pytanie na "warunki zabudowy ....."

ja na dzien dzisiejszy nie widze u ciebie mozliwosci powiekszenia ternu pod zabudowe. za malo infos.

procz tego zastanawiajace ze chcesz budowac ponad 300 m/2 parter ???

pozdrawiam

www.wyciagi-budowlane.com

mikolayi
05-01-2007, 11:25
troszkę mało danych. Najprostsze rozwiązanie to odrolnienie działki. Zadzwoń do urzędu, przedstaw sytuację i zapytaj, czy ten grunt objęty planem zagospodarowania można odrolnić duże znaczenie (z tego co się orientuję) ma w takim wypadku klasa gruntu

pozdrawiam

sSiwy12
05-01-2007, 13:53
Małe sprostowanie:
- odrolnieniu podlega tylko ta częśc gruntu na którym "stoi" budynek. W przypadku "działek budowlanych" jest to robione z urzędu.
- Pojęcie "działka budowlana" oznacza tylko, że jest to działka o gruncie klasy x, z przeznaczeniem pod zabudowę X (okresloną w MPZP lub Studium na cele budowlane),
- o tym, czy dana działka jest "budowlana", a ściślej mówiąc z prawem do zabudowy decyduje kilka czynników. Najważniejszy to MPZP lub Studium, dostęp do drogi publicznej, i "bliskość" mediów.

Natomiast odpowiedając na pytanie - najlepiej wystąpić o Warunki Zabudowy, lub pozwolenie na budowę. Tam określą czy budynek może "wchodzić" na pozostałą część dzialki (tej bez obligatoryjnego prawa zabudowy).
Pozdrawiam

mikolayi
05-01-2007, 14:27
Natomiast odpowiedając na pytanie - najlepiej wystąpić o Warunki Zabudowy, lub pozwolenie na budowę. Tam określą czy budynek może "wchodzić" na pozostałą część dzialki (tej bez obligatoryjnego prawa zabudowy).
Pozdrawiam

z częścią pierwszą zgadzam się całkowicie, ale tutaj mam drobną uwagę. Urząd nie wyda WZZiT dla terenu, na którym obowiązuje miejscowy plan (przynajmniej ja jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją), proponowałbym zatem wystąpienie do urzędu o interpretację planu z wzkresie interesującym wnioskodawcę
pozdrawiam