PDA

Zobacz pełną wersję : Piec grzewczy NIEDŹWIEDŹ



Dotty123
02-01-2007, 08:02
Bardzo proszę o pomoc w podaniu sprawdzonych adresów gdzie w Warszawie można taki piec nabyć.

Czy macie na jego temat pozytywne opienie ?

askala
02-01-2007, 11:56
ja widziałem tu stoi

http://www.platformamaterialybudowlane.pl/platforma/view/site.Index

na jerozolimskich

tez sie skłaniam ku temu piecu i prosze o opinie

RYSZARD
03-01-2007, 20:26
Ja mam Niedzwiedzia od miesiaca. I sam nie wiem czy jestem z niego zadowolony, mysle ze nie potrafie jakos go "ustawic".
Miałem właśnie dzisjaj popytać na forum, i przyłaczę sie do tego wątku to może ktoś doświadczony nam poradzi.
Do ogrzania jest około 120m powierchni w szeregówce idealnie ocieplonej i z nowymi oknami, Niedziiedz KLO 20 sterownik Euroster 2005.
W nocy temperatura 18 a od godz 6 do 22 - 21 stopni.
Co dzien sprawdzam zużycie gazu i wychodzi przeciętnie 9 metrów, Myślę że przy tych temperaturach zewnętrzych do niezbyt oszczędnie.
Nie znam się wiele na tym ale nie podoba mi się że po osięgnięciu temperatury piec całkowcie się wyłacza i kaloryfery stygną do około 20 stopni i ponownie przy następnym załaczeniu musi je grzać na nowo.
Zastanawiam się czy nie oszczędniej jest zrezygnowanie z programatora i ustalenia na piecu jakiejś optymalnej temperatury aby kaloryfery miały cały czas zasilanie.
Oczywiscie inna tempratura ustawian by była na dzień a inna na noc.
Pozdrawiam

lukol-bis
03-01-2007, 21:30
Tak jak jest - jest dobrze. Chyba nie jest ci zimno. Jeśli zrezygnujesz z programatora zużycie gazu wzrośnie o ca 20%. Szukaj innych możliwości zaoszczedzenie, a jest ich mnóstwo.
Pozdrawiam

askala
03-01-2007, 21:39
Szukaj innych możliwości zaoszczedzenie, a jest ich mnóstwo.
Pozdrawiam

np. ?

pjr
03-01-2007, 22:03
Mam go trzeci sezon ..... nuda, nic się z nim nie dzieje. CO i ciepła woda dwa sezony w nowym domku o pow. 86 m kw plus pom. gospodarxcze ok. 7 m kw. zużycie ok. 3200 m szesc. Gotuje na kuchni elektrycznej.

RYSZARD
04-01-2007, 20:53
Zastanawiam sie i prosze o podpowiedz, jaką najlepiej temperaturę ustawić na piecu. Serwisant sugerował że powinna być jak najwyższa bo piec będzie pracował dłużej i nie za często robił przerwy. A wyłacznik pokojowy i tak w odpowiednim momencie go wyłaczy.
Mam 60 stopni i zauważyłem że podczas grzania faktycznie jest komfortowo, ale po soiągnieciu temperatury w pokoju wyłacznik wyłacza i grzejniki stygną do około 20 i wtedy pomimo tego że temperatura w pokoju dalej jest taka ale odczówa się chłód.
A wiec może powinno się piec nastawić na temperaturę niższą, jak to będzie z zużyciem gazu.
Pozdrawiam

lukol-bis
04-01-2007, 22:48
W kotle żeliwnym można stosować trochę niższą temperaturę zasilania, co wydłuży utrzymywanie ciepła w grzejnikach i trochę poprawi komfort, o którym piszesz. Obserwuj tylko, czy nie ma wycieków kondensatu z kotła. Jeżeli pojawią sie, trzeba zwiększyć temperaturę. Na zużycie gazu taki zabieg raczej nie wpłynie. Może spowodować nieco szybsze zużycie palnika. Można także podnieść trochę temperaturę na sterowniku pokojowym i zostawić na kotle 60st. to jednak spowoduje zwiększenie zużycia gazu.
Pozdrawiam.

askala
05-01-2007, 15:32
a macie może kontakt do sprawdzonego serwisanta tegoż kotła. Okolice Błonia, Grodziska Mazowieckiego

lukol-bis
05-01-2007, 16:12
Kociołek jest dobry i ma dobre opinie, jeśli o to Ci chodzi. Wiem, że kiedyś był serwisowany w Nadarzynie. Tu jest namiar:
http://www.instalsan-bud.pl/
Pozdrawiam

askala
05-01-2007, 16:25
Będe potrzebował serwisanta do uruchomienia nowego pieca, tego chyba wymaga gwarancja? To dopiero w kwietniu.

yonagold
05-01-2007, 17:35
Ja też miałem kupić Niedźwiedzia ale kupiłem Ferolli Tantaqua ... :D

DUŻO tańszy i moim (i nie tylko) moim zdaniem lepsze parametry jeśli chpodzi o kocioł z wbudowanym zasobnikiem



ZOBACZ: http://www.sklep.domgaz.pl/go/_info/?id=347&sess_id=8c22b08ace5caca3de7863e22a588fe9

yonagold
05-01-2007, 17:38
Ja też miałem kupić Niedźwiedzia ale kupiłem Ferolli Tantaqua ... :D

DUŻO tańszy i moim (i nie tylko) moim zdaniem lepsze parametry jeśli chpodzi o kocioł z wbudowanym zasobnikiem



ZOBACZ: http://www.sklep.domgaz.pl/go/_info/?id=347&sess_id=8c22b08ace5caca3de7863e22a588fe9

askala
05-01-2007, 18:14
niedźwiedź tez nie jest drogi tu akurat nawet tańszy

http://www.allegro.pl/item153875734_kociol_saunier_duval_niedzwiedz26e_d wufunkcyjny.html

lukol-bis
05-01-2007, 19:15
Nie mam żadnego interesu w jedną, czy drugą stronę, ale ze względu na estetykę i bardziej rozbudowane funkcje, zdecydowanie wybrałbym Niedźwiedzia.
Pozdrawiam

askala
05-01-2007, 19:18
[quote="yonagold"]
DUŻO tańszy i moim (i nie tylko) moim zdaniem lepsze parametry jeśli chpodzi o kocioł z wbudowanym zasobnikiem
[quote]

a które parametry są lepsze - nie jestem fachowcem w tej dziedzinie

yonagold
05-01-2007, 19:22
Jest przede wszystkim dużo tańszy, zasobnik wody użytkowej pokryty tworzywem porcelanowym, prostota obsługi, można zamontować sterownik zwykły bądź pogodowy..... Jak dla mnie jest naprawdę lepszy od Niedźwiedzia.... 8)

Jepet
22-01-2007, 10:44
quote="RYSZARD"]Ja mam Niedzwiedzia od miesiaca. I sam nie wiem czy jestem z niego zadowolony, mysle ze nie potrafie jakos go "ustawic".
Miałem właśnie dzisjaj popytać na forum, i przyłaczę sie do tego wątku to może ktoś doświadczony na[/code]m poradzi.
Grzeje Niedźwiedziem30klz temprature mam ustawioną ogrzewania na 50st a wodę na 40st nadmienie że dom ma 180mkw i grzeję drugi sezon przy tej temp. zew to wystarcza a średnie zużycie włącznie z kuchenką gazową to około 7-8m.(rodzina 4osobowa )(temp. ustawiona w dz. 21,25 noc 19)dodam jeszcze że mam programator euroster i zaprogramowany na włączenie na dzień od 5-6 rano a potem od 15-22 a pozostale godziny to nocne, a temperatura się w miarę utrzymuje.
Tym co mają zamiar kupić to polecam się rozglądnoć u innych sprzedawców - ja kupiłem go za 4800 a nie jak u dilera za 6800.
Jeszcze dodam że ustawienie na 50stopni powoduje zuzycie mniejsze prawie o połowe więc można pozwolić sobie na to aby dłużej piec pracował i nie będzie uczucia chłodu bo piec będzie grzał przez np2,5godz a nie jak tobie np1 godz a zurzycie będzie takie samo jak na 60st.
Testoeałem to osobiście i tak np.1g na 60st to ok.3m. gazu a 50st to ok 1,2m ocywiście w moim przypadku.
Pozdrawiam!
Pozdrawiam[/quote]