PDA

Zobacz pełną wersję : G?AZY do ogrodu - gdzie kupi?



Krystian
12-05-2003, 21:36
Pomóżcie proszę, jeżeli znacie miejsca gdzie w Polsce południowej można kupić głazy lub inne kamole ozdobne dajcie namiary...
Z góry dziękuję.

agnes
13-05-2003, 06:43
Nigdy by mi nie przyszło do głowy aby kupować kamienie :wink:Pieknych kamieni ,dużych głazów jest mnóstwo w rwących rzekach /gł. na terenach podgórskich/ ale na polach jest dużo otoczaków,których rolnicy usilnie próbują się pozbyć .

Krystian
13-05-2003, 08:07
Dzięki, mnie też, ale kolega się uparł i szuka egzemplarzy co najmniej wielkości biurka...:lol:...Wiecie gdzie się to kupuje(w Polsce pd.)?

capri
13-05-2003, 18:23
W książce telefonicznej popatrz pod przesypownie żwirów lub piasków - ja tak znalazłam w Trójmieście
pozdr

pitbull
14-05-2003, 09:02
W skladach ogrodniczych ale najlepiej przywiezc z kamieniolomu.
Glazy nawet po 500 kg (zawsze mozna rozbic). Wychodzi bardzo tanio - nie segregowany. Najdrozszy jest transport. Koplania Czatkowice kolo Zabierzowa.

Majka
14-05-2003, 09:23
Z Zalasa są też niezłe, może być też Niedźwiadek :grin: W każdym kamieniolomie można kupić kamienie różnej frakcji, Na południu Polski jest ich dostatek /i kamieniołomów i kamieni/ :grin:

Krystian
14-05-2003, 22:19
Dzięki!!!
pitbul - mam nadzieję, że chodzi o Zabierzów na północ od Balic przy drodze nr 914, a nie ten w opolskim? Głupio kumpla wysłać w maliny po głazy :lol:...
Majka - Zalas to pewno ten koło Alwerni, ale przy ,,Niedźwiadku" się zdziwiłem :grin: !!! Ale sobie kolega pojeździ :grin:...Obstawiam (orientując się z Twoich innych wypowiedzi), że to w okolicach Krakowa, może ,,Niedźwiedź pod Słomą" (Słomnikami? :lol: )
Dzięki za te info....a może ktoś jeszcze :smile: :smile: :smile:?

Stokrotka
15-05-2003, 07:39
A ja mogę o coś zapytać?
Wyobrażam sobie, że przy wożeniu z kamieniołomów transport jest dość dużym kosztem - naprawdę to aż tak opłacalne w porównaniu ze składem ogrodniczym (zakładając, że koszt transportu jest wliczony w cenę)?
Pytam, bo też nas to czeka za jakiś czas - nie orientowałam się jeszcze w cenach.
Pozdrawiam

pitbull
15-05-2003, 07:53
To zalezy ile kamienia bierzesz i do czego. Wzialem calego Steyera 20 ton, transport 40-50 km wyniosl okolo 500 PLN a kamien okolo 200 PLN. W skladzie ogrodniczym byle kamyk maly kosztuje 20 zl.
Krystian - szukajcie a znajdziecie, w dolinie Bolechowickiej tez jest kopalnia. Z Czatkowic kamien jest dobry - do ogrodu sie nadaje.
Tel. 2821020.
Wybacz, ale kamienia za Ciebie nie przywioze :razz:

Majka
15-05-2003, 08:46
Kamieniołomów Ci u nas dostatek :grin: Głazy są różnych kolorów, podzwoń i sprawdź, czy takie Ci odpowiadają. W Zalasie /o ile mnie zawodna pamięć nie myli/ płaci się za tonaż ciężarówki, a nie za ilość napakowanego kamienia. Rozumiez, że należy nasypać...... :grin:

Krystian
15-05-2003, 20:02
FFFFFFUUUULLLLLLLLLLLLLLLLL!!! :lol:
Dzięki, tak mi się ten temat spodobał, że chyba przejadę się z kumplem...pomogę mu ładować :grin: :grin: :grin: !

andzag
19-06-2003, 17:02
Między Rzeszowem a Sokołowem Młp. facet ma firmę i sprzedaje takie głazy - niektóre naprawdę sakramencko wielkie :oops:

Smok
19-06-2003, 21:27
hehe, ludzie patrzyli na mnie jak na głupka, gdy targaliśmy z murarzami wielkiego otoczaka na busa, a teraz okazuje się, że nie jestem sam ;)
Moja mała uwaga co do głazów z kamieniołomów. Wg ludowych wierzeń polne otoczaki mają zbawienny wpływ na ludzi, zwłaszcza ustawione w narożnikach domu, niestety kamienie łupane nie mają takich właściwości ze względu na to że pochłonęły energię strzałową podczas wydobycia.
Coś w tym jest. ;)

20-06-2003, 09:08
Oczywiście przecież nikt nie chce mieć postrzelonego koło domu!