PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINEK Z DGP CZY Z PłASZCZEM WODNYM



pawilon79
02-01-2007, 19:00
MAM PYTANIE CO BEDZIE LEPSE KOMINEK Z DYSTRYBUCJą GORąCEGO POWIETRZA CZY KOMINEK Z PłASZCZEM WODNYM
POMóżCIE BO NIE WIEM CO WYBRAC
ZA I PRZECIW DZIEKUJE.

zezo
02-01-2007, 19:08
Drogi pawilon79
Jest taka opcja na tym forum :evil: :evil: SZUKAJ
tam sie klika wpisuje się temat i wyskakuje dużo wątków
Tak zrób i czytaj

zezo
02-01-2007, 19:10
jak napiszesz:
KOMINEK Z DGP CZY KOMINEK Z PłASZCZEM WODNYM
to mamy 104 wyniki, mozna np trafić na taki link
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84415&highlight=kominek+dgp+kominek+p%B3aszczem+wodnym
:evil: :evil: :evil: :evil: [/b]

kbab
02-01-2007, 19:42
Zainstalowałem kominek z płaszczem wodnym. Ponieważ sporo palę w kominku to mam dodatkowo ciepłą wodę. Zbiornik z CWU 300l jest ogrzewany wężownicą z gazowego kotła, przez tą wężownicę również możliwe jest ogrzewanie podłóg kominkiem. Myślę, że takie rozwiązanie jest efektywne i oszczędne zwłaszcza, że nie jestem skazany na jedno źródło ciepła. Roczny koszt zużytej energii podałem w linku

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89308

ppp.j
02-01-2007, 20:41
Jeżeli przestudiowałeś link, który zaproponował Ci zezo i powiesz, że po pierwszym czytaniu już wiesz to jesteś geniusz. :wink: Tak to bywa z systemami. Nie ma idealnego, bo gdyby taki był to już tylu przed nami główkowało, że na pewno wszyscy by teraz go wybrali. Musisz sam przeanalizować za i przeciw uwzględniając swoje priorytety. Nie chcę rozpętywać nowej wojny, ale ja poszedłem w DGP grawitacyjną i jestem z tego bardzo zadowolony. System jest prosty, łatwy do samodzielnego wykonania tylko trzeba dobrze pogłówkować jak poprowadzić przewody. Działa to samoczynnie tzn. jak napalę to wszędzie jest ciepło niezależnie od innych uwarunkowań. Jednak DGP grawitacyjne założyłem już na etapie projektu, który jest tak zrobiony by uwzględnić potrzeby dystrybucji. Jeżeli ktoś ma rozległą parterówkę to grawitacyjne odpada a do dystrybutorów mam osobistą awersję tak więc pozostaje płaszcz.