PDA

Zobacz pełną wersję : luksfery + drzwi do kabiny - jak to połączyć?



Agduś
02-01-2007, 21:57
Nasz fliziarz widzi same problemy i najbardziej by chciał, żebym zrezygnowała z tego głupiego pomysłu. Ale ja jestem do niego (pomysłu, a nie fliziarza) bardzo przywiązana, więc prędzej się z fliziarzem rozstanę niż z pomysłem.
Mam więc pytanie, jak to zrobić (połączenie, a nie rozstanie).
Postaram się pokrótce (kurczę, nie umiem krótko) opisać swoją wizję:
Prysznic ma być w narożniku. Z obu ścian wychodzą krótkie ścianki z luksfer (tak na 1,5 - 2 bloczki zapewne, ale to musimy wymierzyć). Pomiędzy nie trzeba wkleić jakoś drzwi szklane, otwierane, a nie przesuwne. No i tu się rodzi problem - siłą rzeczy drzwi będą pod kątem w stosunku do ścienek z luksfer. Dla naszego fliziarza jest to problem nie do przejścia, a ja widziałam takie rzeczy na zdjęciach.
Czy to się da zrobić?
Jak?
Jak to zrobić, żeby było ładnie, szczelnie i trwale?
Jak zakończyć ściankę z luksfer, żeby jej brzeg ładnie wyglądał?
Nam się wydaje, że to powinno być w jakimś stelażu. Czy taki stelaż istnieje gotowy, czy trzeba kombinować? Jak? Z czego?

macio
02-01-2007, 22:31
Też planuję mieć coś podobnego tylko, że jedną ściankę z luksferów i drzwi szklane przykręcone do ściany. Gdzieś na zdjęciach widziałem, że są gotowe stelaże do luksferów, ale nie wiem czy da się na nich powiesić drzwi. Ja bym to widział tak, żeby zrobić ramę z profilu stalowego w kształcie odwróconej litery "L"przykręcić dyskretnie (przed położeniem fliz) do podłogi i ściany wypełnić luksferami. Ramę pomalować i na niej zamontować drzwi.

pozdrawiam
P.S.pomysł jeszcze nie opatentowany ani nie sprawdzony :wink:

dominikams
02-01-2007, 23:03
Agduś, nie pomoge ci za bardzo, ale my to samo planujemy, tzn. stawiamy ścianę z luksferów, z tyłu i z drugiego boku będą normalne ściany. Zapytam się pamów od wykończeniówki, ale nie wiem, kiedy się będę z nimi widzieć, może w piątek :roll:

marcin-jogo
03-01-2007, 00:16
Witam. Jestem stałym czytelnikiem „Angory” i jest tam dział porad takich właśnie jak coś zrobić samemu albo jak zrobić coś domowym sposobem zamiast kupować to samo gotowe tylko że drogie. Tydzień temu był artykuł na temat montowania drzwi w luksferach jak nie zapomnę to jutro przepisze, albo jak ktoś z was chce to niech mnie zmolestuje :oops: na [email protected] to wam ze skanuje :wink:

Nefer
03-01-2007, 00:38
znalazłam cos takiego :

http://www.proca.com.pl/glasdoor.html


tam chyba jest jakaś listwa...


Cytat:

W ciągu ostatnich lat na naszym rynku pojawiło się wiele propozycji w zakresie gotowych kabin prysznicowych. Producenci wyprzedzają się w dostosowywaniu ich do różnych rodzajów wnętrz.
Firma "PROCA" od 1996 roku zajmuje się produkcją drzwi szklanych do kabin, pokoi kąpielowych, saun, ale także biur oraz pomieszczeń.

Tradycyjna kabina prysznicowa zajmuje wiele miejsca. Rozwiązanie, które my proponujemy, zagospodaruje Państwa przestrzeń bardzo oszczędnie. Wykonujemy drzwi szklane oraz ścianki kabin na wymiar ze szkła hartowanego, dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele miejsca, a także zamaskować krzywe ściany czy urządzić kabinę prysznicową pod skosem dachu.
Nasze drzwi i kabiny montowane są bezpośrednio do Państwa ścian, do wymurowanych brodzików, co zwiększa ich objętość i nadaje przestrzenności pomieszczeniu. Okucia, które stosujemy, wykonane są z mosiądzu w kolorach: chrom, satyna i złoto. Posiadamy również bogatą ofertę uszczelek silinaikonowych i magnetycznych, dostosowywanych indywidualnie do poszczególnych inwestycji.

Lawy
03-01-2007, 10:21
Czy to się da zrobić?
Jak?
Jak to zrobić, żeby było ładnie, szczelnie i trwale?
Jak zakończyć ściankę z luksfer, żeby jej brzeg ładnie wyglądał?
Nam się wydaje, że to powinno być w jakimś stelażu. Czy taki stelaż istnieje gotowy, czy trzeba kombinować? Jak? Z czego?

Zrobić się da, ale wszystko zależy jakie masz te drzwi do zamontowania - są z ramą? bez ramy?

Ścianki z luksferów możesz zakończyć zaślepkami (takie płytki szklane montowane na koniec (bok) luksfera) albo możesz zrobić luksfery w którymś z systemów (listwy).

Agduś
03-01-2007, 10:28
Marcin-jogo Ja też czytam Angorę, może jeszcze mam gdzieś ten numer, to sobie znajdę. Ale jak ja mogłam to przegapić? :oops:
Nefer Dzięki za link. Napisze do nich, bo zrobienie tych bocznych ścianek ze szkła zamiast luksfer też wchodzi w rachubę. Całkiem ładnie by to wyglądało i kabina byłaby trochę większa, co w naszej minimalnej łazieneczce byłoby nie bez znaczenia. Trochę się boję, czy cena mnie nie powali z nóg, ale to sie okaże. No i czy zechcą się z Łodzi ruszyć na dalekie południe?
W każdym bądź razie sprawa jest do przemyślenia.
Lawy Mam drzwi z ramą i taką listwą, która trzeba przykręcić do ściany. Problem w tym, że u nas trzeba by ją przykręcić pod kątem. Nie wiem, jak to zrobić, żeby się trzymało, było szczelne i koniecznie ładnie wyglądało.

Artur K.
03-01-2007, 12:08
Nie widzę problemu. Wejdż do składu profili aluminiowych - jakaś hurtownia w okolicy, gdzie zaopatrują się montażyści reklam, wykonawcy mebli kuchennych , szaf pod zabudowę itp. Wśród kształtowników aluminiowych znajdziesz na pewno odpowiedni ( śą też pod kątami 45 i więcej stopni) .
Bierzesz taki profil i wkładasz między ramkę orginalną drzwi prysznicowych, a krawędzią murowaną, czy też listwą wykączeńiową ścianki. Wszystko skrecasz i nie zapominaj o silikonie do uszczelnienia połączeń.

Agduś
04-01-2007, 13:08
Kamień spadł mi z serca! Właśnie o czymś takim myślałam, ale fachowiec wyrażał wątpliwośc, czy takie profile gdziekolwiek kupię. "Bo to by trzeba było na zamówienie... ale gdzie to pani zamówi?" Zabieram się za szukanie hurtowni z profilami.
Dzięki!

marcin-jogo
05-01-2007, 21:23
Przepraszam że nie wysłałem skana ale walczę ze skanerem od dwóch dni i nie najlepiej mi to wychodzi :\

W sumie w tej Angorze nie jest zbyt bogaty opis ale wstawię chyba najważniejszą część.

Wraz z produkcją pustaków szklanych 9popularnie zwanych luksferami) pojawiły się systemy ułatwiające ich montaż. Szkoda tylko że materiały stosowane w tych systemach to przeważnie to przeważnie tworzywa sztuczne. W przypadku gdy chcemy zastosować w wystroju aluminium czy też stal nierdzewną, natrafimy na spore kłopoty, szczególnie gdy w ścianie z pustaków szklanych chcemy osadzić drzwi ze szkła. Proponuję wykorzystanie profili zamkniętych aluminiowych, anodowanych, do których mocujemy za pomocą nitów zrywalnych kotwy wykonane z elementów mocujących profile stalowe stosowane w konstrukcjach ścian kartonowo-gipsowych. Kotwy mocujemy w odstępie 19cm tak, aby trafiały w fugę. Z profili zamkniętych możemy wykonać elementy zakończeniowe jak również ościeżnice do drzwi. Należy pamiętać aby przekrój profilu dobrać do ciężaru pustaków, które obciążą górną część ościeżnicy.