PDA

Zobacz pełną wersję : Czy szpachlować teraz płyty KG czy nie?



mario_pab
03-01-2007, 10:35
Witam!

Majster wykonujący mi ocieplenie dachu radzi, aby położyć płyty KG, ale ich nie szpachlować bo i tak popęka. Zaznacze, że dom mam nieogrzewany.
Czy majster ma racje? Czy czekać ze szpachlowaniem do wiosny?

warkot
03-01-2007, 12:22
wszystko po ścianach spłynie, poczekaj ze szpachlowaniem do wiosny, czy kłaść wobec tego teraz - nie wiem

dareks
03-01-2007, 13:01
U mnie też robią teraz ocieplenie dachu. Płyty też położą, ale bez spoinowania. Jedna robota mniej.

Żółtodziób
03-01-2007, 14:06
majster ma rację popęka, popęka też za rok lub dwa tylko będzie to proces mniej intensywny.
Ja bym poczekał gdybym wiedział że u mnie będzie pekać nawet po drugim szpachlowaniu, które robiłem prawie po roku od pierwszego.

prymasek
03-01-2007, 15:42
moim zdaniem nie należy teraz kłaść płyt
- szczególnie jeśli jest to nowa budowa

płyty są mocno higroskopijne i w wyniku zmian temeratury i wilgotności
stosunkowo mocno zmieniają swoją objętośc tym samym
spoinowanie odpada na 100% a samych płyt nie arto narażać na wilgoć

no chyba że masz okna ogrzewanie regularnie wietrzysz :-)

Andrzej Wilhelmi
03-01-2007, 20:36
Płyty możesz kłaść bez obaw a jak więźba świeża to nie szpachlować. Do szpachlowania zastosuj gips z włóknami i fizelinę (żadne siatki). Niefirmowe krawędzie szeroko zukosuj zostawiając szczelinę 3~5 mm. W narożniki wewnętrzne wklej narożnik papierowometalowy. Tak wykonane połączenia z pewnością nie popękają. Pozdrawiam.

Krupiarz
04-01-2007, 16:01
Mówicie że teraz nie należy spoinować płyt, że popęka.
Czy ktoś może rozszerzyć wyjaśnienia: dlaczego teraz popęka a nie popęka na wiosnę lub latem? Dlaczego teraz lepiej nie spoinować?

Właśnie kładą mi płyty, częśc pierwszy raz zaspoinowali, jeszcze nie docierali i nie szpachlowali warstwy "wyrównującej".
Z tym czekam na odpalenie ogrzewania (mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia).
Czy są jakieś przeciwwskazania by szpachlować płyty gdy będzie już dom ogrzewany?

Pozdrawiam