PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynka z licznikiem gazu w ogrodzeniu



Anisia3
03-01-2007, 12:18
Moje pytanie może wydać się głupie, ale jak macie umieszczone skrzynki z licznikiem gazowym?
Pojechałam dzisiaj na dzialkę i zdębiałam. Pod koniec roku robili nam przyłącze gazowe, po to, żeby wszystkie roboty ziemne zrobić zanim przyjdzie mróz. Założyli skrzynkę w linii ogrodzenia. Dosłownie w linii ogrodzenia. Wycięłi dziurę w siatce i skrzynka z liczniekiem jest umieszczona na terenie działki, a licznik można odczytać z zewnątrz. Z wrażenia aż zapomniałam zrobić zdjęcia. A jak za rok zrobię ogrodzenie pełne z desek, to jak odczytają sobie stan licznika? Powiedzcie, czy to ja nie myślę, czy gazownicy?
A może jakieś fotki waszych skrzynek... :-?

ESKIMOS
03-01-2007, 12:25
No i tak ma być. :roll:
Od wielu już lat, liczniki gazowe instaluje sie w linii ogrodzenia.

Anisia3
03-01-2007, 12:33
Wiem, że instaluje się w linii ogrodzenia, ale chyba można przed siatką, a nie za.

pattaya
03-01-2007, 12:34
Dobrze zrobili.

03-01-2007, 12:36
Po prostu w tych deskach też będziesz musiał mieć dziurę.
Jak jej nie zrobisz to najwyżej Cię odetną...

Prawdopodobnie linię ogrodzenia miałeś zrównaną z linia granicy działki więc tak postawili albo po prostu nie dopilnowałeś tematu...

Ale takie rozwiązanie nie jest złe - możesz w nowym ogrodzeniu zrobić gustowne drzwiczki (drewniane albo metalowe), które będą prowadziły do skrzynki gazowej...

niktspecjalny
03-01-2007, 12:45
ESKIMOS ma racje .Żeby Ci nie było smutno powiem, że choć jej jeszcze nie mam ale jak przyjechali to powiedzieli ,że bedzie umieszczona w ogrodzeniu tak jak mam na planach i ....bo teraz sa takie przepisy.Dziwi mnie tylko ,że tak jak mówisz wycieli Ci dziure w ogrodzeniu.Mnie zapytali ot i ta różnica.



Od wielu już lat, liczniki gazowe instaluje sie w linii ogrodzenia.




Nie do konca sie z tym zgodze bo ludzie którzy wybudowali sie w 2005.11 maja skrzynie na budynku.

pozdro NS

Baroszero
03-01-2007, 12:57
Nam zakładali skrzynkę w zeszłym roku (maj 2006) i mamy ją przy domu, sąsiad jak zauważyłem równiez.

ESKIMOS
03-01-2007, 13:13
Nam zakładali skrzynkę w zeszłym roku (maj 2006) i mamy ją przy domu, sąsiad jak zauważyłem równiez.

A mnie już przy poprzedniej budowie (10 lat temu), gazownia warunkowała licznikiem dostępnym z ulicy (w ogrodzeniu).

Widać zależy od miejscowej gazowni.
Tylko po co komu licznik przy domu ? :o

Anisia3
03-01-2007, 13:20
U mnie przy domu odpada, bo będzie w głębi działki.
Ale jak będę jutro na działce to zrobię zdjęcia u siebie i u sąsiadów, żeby był dokładny pogląd o co chodzi.[/url]

Anisia3
04-01-2007, 16:20
Byłam dzisiaj na działce i zrobiłam zdjęcia. Zobaczcie o co mi chodzi i napiszcie swoje opinie. Bardzo proszę.
Tak jest w tej chwili u mnie.

http://images13.fotosik.pl/4/7f6fea46cd19ac1amed.jpg

A tak w innym domu przy tej samej ulicy. Dom nowy a nie sprzed iluśtam lat.

http://images11.fotosik.pl/11/7f7a5b148c2aec4fmed.jpg
No i chodzi o to, że jak zrobię podobne ogrodzenie to nikt nie odczyta licznika.

pattaya
04-01-2007, 16:31
Zrobisz wycięcie w deskach.
Licznik stoi w linii działki a nie ogrodzenia.

niktspecjalny
04-01-2007, 16:55
Mam pytanie.Czy to widoczne ogrodzenie z kawałkiem betonowego słupka jest w lini rozgraniczajacej?Czy zostawiony jest pas dla np Rej .Dr.Powiat.

NS

Anisia3
04-01-2007, 18:20
Nie bardzo zrozumiałam pytanie :oops:

niktspecjalny
04-01-2007, 20:00
Nie bardzo zrozumiałam pytanie :oops:

ok.Czy szafka z licznikiem jest według projektu?Jak sądze na 100% jest.A ogrodzenie jest w lini rozgraniczajacej ? tiakia linia ktora mówi o granicy działki.

marcin714
04-01-2007, 20:47
Ty się ciesz ,że jacyś kumaci faceci ci tę siatkę wycieli. Chyba nie chciałabyś mieć takiego badziewia jak u sąsiada czyli skrzynka stoi przed ogrodzeniem i straszy. Taką skrzynkę lokalizuje się w linii ogrodzenia aby ją ładnie omurować czyli wmurować w słupek ub inaczej jakoś sobie ją wkąponować w ogodzenie a wtedy raz ,że jest prawie niewidoczna to jeszcze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Skrznka taka nie musi być wcale w linii rozgraniczającej działki, lecz powinna być w lnii planowanego ogrodzenia . Linie te nie często się pokrywają od strony drogi

niktspecjalny
04-01-2007, 20:55
Ty się ciesz ,że jacyś kumaci faceci ci tę siatkę wycieli. Chyba nie chciałabyś mieć takiego badziewia jak u sąsiada czyli skrzynka stoi przed ogrodzeniem i straszy. Taką skrzynkę lokalizuje się w linii ogrodzenia aby ją ładnie omurować czyli wmurować w słupek ub inaczej jakoś sobie ją wkąponować w ogodzenie a wtedy raz ,że jest prawie niewidoczna to jeszcze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Skrznka taka nie musi być wcale w linii rozgraniczającej działki, lecz powinna być w lnii planowanego ogrodzenia . Linie te nie często się pokrywają od strony drogi

Witam. Słuszna uwaga.Taka skrzynka musi być (jezeli dotyczy to umiejscowienia jej od drogi np.powiatowej) w lini ogrodzenia.Ale na fotce Anisia3 jest poza.Dlatego zapytałem czy to prowizoryczne ogrodzenie jest w lini rozgraniczającej czy moze tam gdzie ma być zaadoptowane ogrodzenie.

:D

Anisia3
04-01-2007, 22:10
Skrzynka jest w linii ogrodzenia. Do drogi jest około 4 metrów.

niktspecjalny
05-01-2007, 06:42
Skrzynka jest w linii ogrodzenia. Do drogi jest około 4 metrów.
no to problem masz z głowy.Rozbierasz siatke i tak jak moi przedmówcy,wkomponowujesz ją w część drewnianego płotu.Tego nie zmienisz chyba ,że chcesz zrobić to takie straszydło jak na drugiej fotce .

pozdrawiam :D

anna99
05-01-2007, 07:00
Poza tym u sąsiada skrzynka gazomierzowa stanowi świetny "podnóżek" dla złodzieja, który chce przejść przez ogrodzenie.

Anisia, u mnie są sztachety metalowe, z "dziurką" na gazomierz. Wygląda ok a nie straszy jak u twego sąsiada. :wink:

ms.
05-01-2007, 07:19
u sąsiada skrzynka gazomierzowa stanowi świetny "podnóżek" dla złodzieja

Uważam, że sąsiad trochę przekombinował. To co mu wyszło nie powinno być dla Ciebie wzorem do naśladowania.

mmmad
05-01-2007, 09:11
Anisia3, ja to nawet prosilem, zeby mi przesuneli za ogrodzenie (w strone dzialki), w linii pozostalych skrzynek. Powiedzieli, ze mozna ta skrzynka troche manewrowac.

Jesli chodzi o licznik na domu, to moze to wynikac ze starych warunkow/umow lub z niewielkiego oddalenia domu od drogi.

długi
05-01-2007, 09:13
Dobrze zrobili.

na pewno zrobili poprawnie ..........a jak przy okazji dobrze :oops: :wink:

Anisia3
05-01-2007, 10:04
Dzięki za odpowiedzi. Może rzeczywiście niewielkie wycięcie w płocie będzie ładniejsze niż skrzynia przed płotem. :)

sailor_ro
06-01-2007, 09:42
a ja tam wiem tylko jedno,ze najwazniejsze dla nie jest to ze skrzynka nie wisi na budynku,a czy przed plotem,za plotem,to juz najmniejszy frajer.

kabietka
06-01-2007, 11:02
Twoja skrzynka wbudowana w ogrodzenie będzie wyglądać o niebolepiej aniżeli skrzynka u sąsiada :D Tam aż się prosi o to by ją ktoś ukradł :) a i urody nie dodaje :D



My w przyszłości zarówno skrzynke prądową jak i gazową bedziemy mieli wkomponowaną w ogrodzenie :D


Pozdrawiam :D