PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki a teriva !!!!!!!!!!!!!!



bob budowniczy junior
03-01-2007, 12:43
Witam,
Proszę o pomoc.Przymierzamy się do tynków,wybór padł na c.w.Mamy ułożony strop teriva.Wykonawca tynków stwierdził,żeby lepiej zrobić na sufitach parteru sufit podwieszany,gdyż tynki na terivie bardzo szybko pękają.Proszę o porady,czy to prawda,czy wykonawcy się nie chce tynkować sufitów?

pattaya
03-01-2007, 13:03
Guzik prawda.
U mnie na terivie nie ma ani jednego pęknięcia.

Metal
03-01-2007, 13:11
U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.

Barbossa
03-01-2007, 13:57
zapewne kolega zaprawa55 odezwie się, że trzeba bylo zrobić strop żelbetowy wtedy uniknie się takich sytuacji, no cóż :-?

a u mnie popękało, ale z powodów chyba innych niż przeświadczenie, że na terivie to na bank pęknie
odpowiednia teriva, żebra rozdzielcze, podwójne belki pod cięższe działówki - jak to było to nie ma się co bać

vanderbobo
03-01-2007, 14:27
mam terive i nic nie pęka

bob budowniczy junior
03-01-2007, 14:49
zapewne kolega zaprawa55 odezwie się, że trzeba bylo zrobić strop żelbetowy wtedy uniknie się takich sytuacji, no cóż :-?

a u mnie popękało, ale z powodów chyba innych niż przeświadczenie, że na terivie to na bank pęknie
odpowiednia teriva, żebra rozdzielcze, podwójne belki pod cięższe działówki - jak to było to nie ma się co bać

Strop ułożony jak należy,przynajmniej tak twierdzi inspektor nadzoru,pustaki keramzytowe - podobno najlepsze na okolicy

pattaya
03-01-2007, 16:46
Ważne aby teriva długo stała podparta stemplami.
Jak zbyt szybko się je zdejmie może "klawiszować"

jurg
03-01-2007, 17:17
Dom w stanie surowym otwartym stanął w lipcu 2001. Strop teriwa 1. Powierzchnia sufitu 140 m2 - tynkowanie c-w sierpień 2003 r. Zero pęknięć.Tynk kręcony na budowie - przepis własny tynkarza.

vanderbobo
03-01-2007, 17:56
Ważne aby teriva długo stała podparta stemplami.
Jak zbyt szybko się je zdejmie może "klawiszować"


jeśli teriva jest kładziona zgodnie ze sztuką budowlaną czyli z belkami rozdzielczymi i odpowiednio zbrojona to nie ma prawa się klawiszować, ale podparta musi być min 3 tyg. to prawda. no i żeby nie oszczędzać na stemplach

vanderbobo
04-01-2007, 20:17
dla zinteresowanych dostałem maila od przedstawiciela tego regulatora i ten czujnik na kablu do podłogówki może mierzyć tem powietrza bo to ten sam element jak w tym czujniku zwykłym

Artur K.
04-01-2007, 20:31
Jeżeli prawidłowo wykonany strop to nie ma co się bać - nie popęka.
Prawdopodobnie tynkarzowi nie chce się robić sufitu - większy koszt roboty i bardziej czasochłonny, gdyż musi wyprowadzić idealnie równą powierzchnię sufitu. A w tej chwili to oni gonią tylko "metry" :(

chopinetka
04-01-2007, 21:54
Witam

Ja również nie wiedziałam czy tynkować terive, ale wszystkich których pytałam się o to a którzy znają się na budowie domu( łącznie z moim szwagrem, który prowadzi firmę remontową) odradzali. No i nie tynkowałam a teraz zastanawiam się co z tym zrobić bo mam dość niskie pomieszczenia na dole i nie mogę sobie pozwolić na podwieszany sufit. Bądź tu człowieku mądry :roll:

pozdrawiam

cemik1
05-01-2007, 06:27
No i nie tynkowałam a teraz zastanawiam się co z tym zrobić bo mam dość niskie pomieszczenia na dole i nie mogę sobie pozwolić na podwieszany sufit.
Przykleić płyty GK do stropu.

długi
05-01-2007, 07:19
Jeżeli prawidłowo wykonany strop to nie ma co się bać - nie popęka.
Prawdopodobnie tynkarzowi nie chce się robić sufitu - większy koszt roboty i bardziej czasochłonny, gdyż musi wyprowadzić idealnie równą powierzchnię sufitu. A w tej chwili to oni gonią tylko "metry" :(

Dokładnie tak -- dobrze wukonany strop nie popęka a leni do roboty i jeszcze łata 3-metrówka przy odbiorze. U mnie skuwali jadalnię i część kuchni :evil: :evil: :evil: , duży kąt też się przydaje bo z wygody robią do ściany :evil:

bob budowniczy junior
05-01-2007, 08:41
A czy pod tynk kłaść siatke?Czy na "żywca"tynkować keramzytowe pustaki?

długi
05-01-2007, 08:42
na cholerę siatkę??

bob budowniczy junior
05-01-2007, 08:55
U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.

Tak napisał Metal.Ja nie bardzo się orientuję,ale na zdrowy rozsądek mogłoby to mieć sens,zawsze mniejsze ryzyko pęknięcia.

długi
05-01-2007, 09:07
U mnie tynk gipsowy na Terrivie (pustaki keramzytobetonowe) pękł w jednym miejscu, przy kominie. Nawet nie tynk, tylko strop, więc raczej nie jest to związane z typem stropu. Ale chłopaki zatapiali siatkę (taką jak do ociepleń) na belkach stropowych.

Tak napisał Metal.Ja nie bardzo się orientuję,ale na zdrowy rozsądek mogłoby to mieć sens,zawsze mniejsze ryzyko pęknięcia.

Jak będziesz mieał ch... wykonany strop to sklawiszuje i wtedy żadna siatka nie pomoże..
a jak dobrze to po co siatka ??

Artur K.
05-01-2007, 09:27
Siatka na stropie z Terivy nie ma żadnego sensu. Jeżeli ma pękać sufit bo jest żle złożony to nawet przyklejenie płyt GK (kiepski pomysł) czy też wykonanie sufitu podwieszanego nie pomoże - on i tak popęka gdyż będą pracowały poszczególne bloczki do których będzie mocowana konstrukcja takiego sufitu. Nie ma sensu wydawać dodatkowej kasy na coś co się nigdy nie sprawdzi.

Siatkę daje się na złączeniach stropu wykonanego z płyt żelbetowych (żerańskich itp), oraz na stropach lanych opartych na stalowych podciągach.

bob budowniczy junior
05-01-2007, 09:45
Dziękuję za porady,zaryzykuję i otynkuję strop - zobaczymy co będzie.

Baroszero
07-01-2007, 00:03
Otynkuj tynkiem CW, my mamy tak otynkowany i nie ma żadnych pęknięć, na to gładź i będzie OK.