PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka - pytanie terminowe :)



Mikrusek
03-01-2007, 18:37
Hej
Mam do Was pytanie: mam w domu podłogówkę (na całej powierzchni). Ogrzewanie to pompa ciepła. Dostawca spóźniał się z zamontowaniem urządzenia. Żebym miał w domu ogrzewanie (niezbędne do prac wykończeniowych) zamontowali mi naczynie wyrównawcze z grzałką (400 litrowy baniak). Grzałka ogrzewała w nim wodę, a ta trafiała do podłogówki. Obok postawili osobny zbiornik na CWU. Teraz mam już zamontowaną pompę, zbiornik wyrównawczy pozostał.
Doszło do rozliczenia z firmą. Zgodnie z umową przysługuje mi kara umowna za każdy dzień opóźnienia w realizacji umowy. Zażądałem jej uwzględnienia w rozliczeniu. Firma na to oświadczyła, że 400 litrowy baniak (a więc to naczynie) wraz z grzałką nie było uwzględnione w pierwotnej wycenie (to fakt). Chcą jego koszt odliczyć od kary (wyceniają go na około 2400 zł). Mogę się zgodzić lub poprosić o jego zdemontowanie.
I teraz meritum: czy warto to naczynie sobie zostawiać ? Przyda się ? Czy też bezwględnie prosić o jego zdemontowanie ?
Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi, mam czas do jutra :)

Rtoipb
03-01-2007, 19:20
Nie daj sie :lol:
Niech zabiorą zbiornik zaoszczędzoną kasę wydasz na coś znacznie ciekawszego :wink:
Zyskasz nieco miejsca w kotłowni a napewno zostaną przyłącza do zbiornika
i w przyszłości będzie można dodać zbiornik jeżeli będzie potrzebny.

MARKOG
03-01-2007, 21:27
Podciągnę ci :) ale lepiej jakby sie wypowiedzieli spece od ogrzewania.
Mysle że naczynie to jest zupełnie niepotrzebne ponieważ mogłoby ono pełnić rolę akumulatora ciepła żeby ładować je w niskiej taryfie ale przy braku grzejników (które potrzebują wyższej temperatury zasilania) wydaje się on zbędny. Podłogówka sama w sobie jest akumulatorem i działa dobrze z II taryfą.

1950
04-01-2007, 12:31
a po co Ci taki mebel :o