PDA

Zobacz pełną wersję : warunki przyłączenia



ab
03-01-2007, 19:04
czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyc na ludzki:
rodzaj połączenia z siecia instalacji:przyłącze kablowe typu YAKXS 4x120 mm2-poprzez złącze w granicy działki123/3
chciałem zaznaczyc, ze działka123/3 jest działka sąsiada za drogą, czy to znaczy ze mój licznik bedzie przy tej działce?[/b][/i]

Zbigniew Rudnicki
03-01-2007, 21:20
Przypuszczalnie do szafki złączowej w ogrodzeniu sąsiada doprowadzony jest gruby kabel 4x120. Sąsiad ma ponadto w tej szafce zabezpieczenie i licznik.
Od tej szafki trzeba będzie ten kabel wydłużyć do Twojej szafki złączowej, w której będziesz miał swój licznik i zabezpieczenie.
Od tej szafki będziesz musiał ułożyć do budynku cienki kabel (n.p. 5x10).
Ułożenie kabla 4x120 wymagać będzie sporządzenia projektu i uzgodnienia jego trasy po terenie drogi/ulicy.
Powinieneś pokazać na planie/mapie proponowaną przez Ciebie lokalizacje Twojej szafki złączowej w Twoim ogrodzeniu.
Przy określaniu tej lokalizacji warto wziąć pod uwagę lokalizację szafki gazowej, przyłącza wody i kanalizacji, a także bramę przesuwną wraz z wybiegiem skrzydła bramy , oraz furtkę.
Pamiętaj, aby jak najszybciej podpisać umowę przyłączeniową z Zakładem Energetycznym, bo dopiero od tego momentu bęgną terminy przyłączenia.
Czy jednocześnie z wnioskiem o zasilanie docelowe (domu mieszkalnego) wystąpiłeś o zasilanie placu budowy ?
Moc dla placu budowy najbezpieczniej przyjąć równą mocy docelowej.

marcin714
04-01-2007, 20:56
W twoim przypadku faktyczne będziesz miał licznik umieszczony przy złączu u sąsiada. Wygląda to ta ,że jest jedno złącze zasilane tym grubym kablem, przy tym złączu (nad nim lub obok lub poprzez zintegrowane szafki)grupuje się okoliczne licznik aby ułatwić pracę inkasentom i nie ciąć na kwałki kabla sieci elektroenergetycznej. Nic cię nie obchodzi ten gruby kabel więc bez paniki. Natomiast ze swoim kabelkiem musisz się dokopać do tego zestawu złączowo -pomiarowego

retrofood
04-01-2007, 21:14
. Natomiast ze swoim kabelkiem musisz się dokopać do tego zestawu złączowo -pomiarowego

Panie Marcinie 714, a kto będzie płacił, jeśli koło tego licznika ktoś potrzyma taki mały magnesik?

marcin714
04-01-2007, 21:28
Jak trafi na światłego obywatela to nikt albo inaczej my wszyscy.

retrofood
04-01-2007, 21:36
Jak trafi na światłego obywatela to nikt albo inaczej my wszyscy.

Kurde, chyba za długo spałem po Sylwstrze, czyżby teraz była PRL- bis?

marcin714
04-01-2007, 21:55
Nie bs tlko IV.
Poprostu teraz IV razy szybciej partyjni kledy gosiewskiego siadają na wszystko na co się da. Aleotym to chyba szkoda nawet gadać.