PDA

Zobacz pełną wersję : kotły zgazowujące drewno



Bajbi
03-01-2007, 20:26
Witam. Czy ktoś ma doświadczenia z kotłami zgazowującymi drewno? Na przykład Viessmann'a? Pozdrawiam.

sebo8877
04-01-2007, 06:58
Ja mam doświadczenie z Fex-em Plus z Polskiego Ferrum
Może taki być ?? Pytaj - postaram sie odpowiedzieć

Sebo8877

Bajbi
04-01-2007, 18:12
Hej. Interesuje mnie wszystko, bo jestem na etapie wyboru sposobu ogrzewania. Przede wszystkim:
1. jak często musisz uzupełniać kocioł?
2. Ile kosztuje Cię opał - w sezonie letnim i zimowym? (jaką masz kubaturę i czy używasz kotła do ogrzewania domu i ciepłej wody, czy tylko do ogrzewania?)
3. Czy ilośc popiołu jest rzeczywiście minimalna (czytałem, że kotły zgazowujące "produkują" niewielkie ilości popopiołu)?
To na razie tyle. . :lol:
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Marcin

Heniek
04-01-2007, 22:13
Witam
Na dwa Twoje pierwsze pytania nie można udzielić prawdziwej, uczciwej odpowiedzi.
Ja mogę napisać, że faktycznie kociołki dolnego spalania są znacznie bardziej oszczędne i jedyne możliwe do regulacji.
Popiołu jest mało.
Sam mam FEXa i jestem bardzo zadowolony. Pali wszystko - nie musisz się martwić, że nie masz suchego drewna. Po prostu palisz węglem, a drewno suszysz na przyszły sezon. Jak poczytasz forum, to często zobaczysz rozpacz ludzi skazanych na jeden rodzaj opału - zaczyna się zima a drewno mokre i kocioł nie chce osiągnąć temperatury. Co robić?
Moim zdaniem kupić FEXa z powodów jak wyżej.
Pozdrawiam, Heniek

sebo8877
04-01-2007, 22:23
Zgadzam się jak najbardziej z Heńkiem

Trudno szacowac ile spalis zopału - gdyż jeden woli 21 C a drugi 18C a jeszcze inny 23C i nadal mu zimno.

Uogólniajac Fex którego posiadam - pali wszystko. Osiąga b. dobrą stąłopalnośc na węglu komora starcza ponoć nawet na 36 h (jeszcze nie zasypałem go na maxa węglem) nie mam takiej potrzeby. Załadunek komory u mnie w 30 drewnem 1 rocznym sezonowanym owocowym i tem na zasilaniu 70C wystarcza na 4-6h w zależności od wiatru. Chałupę mam z lat 60-70 nieocieploną.

Popiołu minimum ile może być - a wysypac możesz go na trawnik jako nawóz.

sebo8877

Zbyniu
05-01-2007, 10:18
Witam,

w profilu piszesz, ze jestes tlumaczem.
W necie jest bardzo duzo na temat interesujacej cie problematyki w obcych jezykach: ang. badz. niem. Sam z tego korzystalem budujac pierwsza instl. instalacje , kiedy w Polsce nikt o tym nie pisal.
Milej lektury.

Pozdr
Zbyniu




Hej. Interesuje mnie wszystko, bo jestem na etapie wyboru sposobu ogrzewania. Przede wszystkim:
1. jak często musisz uzupełniać kocioł?
2. Ile kosztuje Cię opał - w sezonie letnim i zimowym? (jaką masz kubaturę i czy używasz kotła do ogrzewania domu i ciepłej wody, czy tylko do ogrzewania?)
3. Czy ilośc popiołu jest rzeczywiście minimalna (czytałem, że kotły zgazowujące "produkują" niewielkie ilości popopiołu)?
To na razie tyle. . :lol:
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Marcin

Bajbi
05-01-2007, 12:20
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Napiszcie jeszcze, gdzie kupujecie drewno (tartaki? składy opałowe? leśniczy?), za ile i jakie się Wam najlepiej sprawdza.
Hej Zbyniu,
Dziękuję za podpowiedź. A masz może jakieś sprawdzone linki?
Pozdrawiam,
Marcin

Bajbi
05-01-2007, 12:33
I jeszcze jedno. Ile kosztowały Wasze Fex'y wraz z instalacją? Na stronie Ferrum nie znalazłem cennika.
Pozdrawiam jeszcze raz.
Marcin

sebo8877
05-01-2007, 14:43
I jeszcze jedno. Ile kosztowały Wasze Fex'y wraz z instalacją? Na stronie Ferrum nie znalazłem cennika.
Pozdrawiam jeszcze raz.
Marcin

Napisz do mnie maila opisując szczerze i sumiennie komin oraz chałupe- przygotuję Ci ofertę.

Sebo8877

Zbyniu
05-01-2007, 15:38
No i po raz kolejny okazuje sie ze forum prowadzone jest w sposob fachowo-handlowy ;)

Pozdr
Zbyniiu

qwertys
05-01-2007, 17:04
Nie wiem czy ceny aktualne.

http://www.galeria-biznesu.pl/?firma=7242

Bajbi
05-01-2007, 18:19
I jeszcze jedno. Ile kosztowały Wasze Fex'y wraz z instalacją? Na stronie Ferrum nie znalazłem cennika.
Pozdrawiam jeszcze raz.
Marcin

Napisz do mnie maila opisując szczerze i sumiennie komin oraz chałupe- przygotuję Ci ofertę.

Sebo8877

Hej, nie ma sprawy, tylko czy masz przedstawicielstwo na Pomorzu?